MM lü MET HET OOG OP DE ZOMER Paul Berg Hargahoeve zoekt eigenaar van hond „Paul de Leeuw moet nadenken Volop activiteiten in Schiedam-Zuid Ouderen hebben weer de ruimte Scholieren en genotmiddelen U wilt 'm in 't groot zien? Eind maart in Schiedam ENGELS Misselijke gra\ Reumafonds zoekt hulp sLïzs'l sm>r. m JJ Naam onjuist P. H. NIJKAMP Zelf bent u goed verstelbaar. Maar is uw bed dat ook? CC OO Tl bj AFWEZIG Chris Cc***ns DE KLANTEN VAN CEES GROENEATED HEBBEN 'N GOEDE SMAAK! kalfslapjes 9.95 Varkenshaas Kalfscarré's Tartaartjes Filet Americain Schouderham 1.50 100°® De SieMatic keukenstudio! PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 MAART 1993 PM SCHIEDAM - In de week van 5 tot en met 11 maart. Geboren: Joske d.v. Verhoe ven-van Sloten; Stefan z.v. Tettelaar-Stofbergen; Mitchel z.v Mellema-van Otterloo; Maaike d.v. Blom-Feteris; Lu ca I. z.v. Sarsanszky-van Stigt; Jeremy z.v. Post-de Man; Jessie J. z.v. Groen-van der Lee; Koenraad U. M. z.v. Terlouw-Bodewes; Johannes z.v. Duchenne-Kruining; Ri- chella d.v. Munnik-Schopen- houer; Mahir F. z.v. Coskun- Coskun; Rowie d.v. Koning van der Schee; Mitchell K. z.v. Van der Gaag-Wigmans; Di- dem d.v. Ketenci-Ketenci; Mi randa d.v. Hagendoorn-van Dijk; Terry R. d.v. Severien- Hoppstein; Johannis C. M. z.v. Voshol; Priscilla d.v. Baren- dregt-Kinds. Ondertrouwd: L. Kingma 35 jr. en J. S. Johnson 36 jr.; A. M. Hermans 45 jr. en J. Sita- ram 30 jr.; R. Hoogerwerf 27 jr. en M. Verburg 25 jr.; G. P. Könemann 64 jr. en A. Maas 43 jr.; T. T. M. Ligtenberg 33 jr. en E. G. M. Bijtel 26 jr.; R. J. van Rhijn 23 jr. en P. E. Feelders 20 jr.; K. J. Roodbol 23 jr. en M. A. van Oort 23 jr.; P. J. A. M. van der Ven 25 jr. en C. J. Warbout 24 jr.; R. G. A. Waaijer 23 jr. en W. Berger 21 jr.; R. E. van Buuren 31 jr. en G. C. Winsveen 24 jr. Gehuwd: A. P. Gordijn 29 jr. en J. Brouwer 25 jr.; E. R. Ar nold 26 jr. en P. J. M. Noel 20 jr.; C. F. Lugthart 28 jr. en F. M. Meerhof 24 jr.; J. W. Blom 34 jr. en A. Rozema 44 jr. Overleden: P. Nagtegaal, vr., 75 jr. geh. gew. met J. van Arum; P. van Eijk, man, 84 jr.; J. van der Gaag, man, 90 jr.; M. Dekker, vr„ 90 jr., geh. gew. met P. L. van der Gaag; J. W. Roza, man, 70 jr.; M. Toet, man, 80 jr.; G. H. M. de Vette, vr„ 84 jr.; K. van Hagen, man, 70 jr.; C. J. van Santen, vr., 90 jr.; M. F. Hopman, vr., 72 jr., geh. gew. met M. T. van der Lee; A. C. Pijnacker, man, 78 jr.; J. H. Kerssen, vr., 89 jr., geh. gew. met F. W. Brökling; H. M. van den Oever, vr., 81 jr., geh. gew. met L. Wens- veen; P. J. Willemen, man, 85 jr.; G. Simon, vr., 65 jr., geh. gew. met P. J. Weeda; M. Kna- pe, vr., 68 jr.; E. A. Kieboom, vr., 78 jr., geh. gew. met J. van Bommel; A. van Konijnen burg, vr., 83 jr., geh. gew. met B. Hinten; J. Verhoeckx, vr., 96 jr., geh. gew. met W. Ha merslag; B. P. H. M. Ronde, vr., 89 jr., geh. gew. met G. F. A. Ronde; P. W. Hendriks, yj., 94 jr., geh. gew. met W. A. C. J. Venderbos. SCHIEDAM - In de ru briek Burgerlijke Stand van vorige week is abusie velijk de naam van een nieuwgeborene verkeerd vermeld. De nieuwe zoon van het echtpaar Van Vliet-Kok heet Marttjn D. SCHIEDAM - Eind deze maand gaat in Schie dam een grootscheeps bevolkingsonderzoek naar borstkanker van start. Alle vrouwen van 50 tot en met 69 jaar ontvangen hiervoor een uitnodiging. Wethouder Bart de Leede gaf afge lopen dinsdagmiddag het startsein voor het (gratis) onderzoek. Daarbij liet hij zich kri tisch uit over het stand punt van de overheid over de financiering van dit onderzoek. In Nederland lijden 60.000 vrouwen aan borstkanker, de meest voorkomende vorm van deze gevreesde ziekte bij vrouwen boven de 40 jaar. Jaarlijks komen er ruim 8.000 nieuwe ziektegevallen bij en overlijden meer dan 3.000 pa tiënten. Wanneer borstkanker echter in een vroeg stadium wordt ontdekt en behandeld, is er een grote kans op blij vende genezing. Voor het bevolkingsonderzoek in Schiedam zullen zo'n 7.000 vrouwen worden uitgenodigd. Het onderzoek begint in de wijken Groenoord, Kethel en Woudhoek. Later worden ach tereenvolgens vrouwen uit de wijken Centrum, Oost, het ge bied tussen de havens en grachten, Nieuw Mathenesse, het industriegebied, West, Zuid en Nieuwland opgeroe pen. Het onderzoek zal naar verwachting een jaar in beslag nemen. Het onderzoek, waarbij rönt genfoto's van de borsten wor den gemaakt, wordt uitge voerd in het Borstonderzoeks centrum in Rotterdam. Vrou wen, die een uitnodiging heb ben ontvangen, moeten zelf een afspraak maken via het afsprakenbureau van het Borstonderzoekscentrum. Dat kan telefonisch (06-0380) of door het toesturen van het antwoordformulier. Degenen, die al eerder een dergelijk on derzoek hebben gehad, krij gen hun oproep rechtstreeks via het onderzoekscentrum. Uitslag De uitslag van het onderzoek wórdt binnen twee weken schriftelijk bekend gemaakt aan de deelneemsters en hun huisarts. Soms is nader onder zoek nodig. In dat geval wordt contact opgenomen met de deelneemster. Het verdere on derzoek vindt plaats in het ziekenhuis. De GGD Nieuwe Waterweg Noord zal de komende weken, aan de hand van een diaserie, voorlichtingsbijeenkomsten organiseren over het bevol kingsonderzoek naar borst kanker. Deze voorlichtingses sies worden in de wijken ge houden. De data van deze bij eenkomsten worden vermeld in de uitnodigingsbrieven. Bo vendien wordt een telefoni sche informatielijn openge steld, waar men met vragen terecht kan. Dit telefoonnum mer is 4345555 en is bereik baar op dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Betreurenswaardig Wethouder Bart de Leede gaf afgelopen dinsdagmiddag het startsein voor het onderzoek. Daarbij liet hij enkele kriti sche kanttekeningen horen. „De financiering van het lan delijk bevolkingsonderzoek is nog niet definitief. De staats secretaris wacht eerst een na dere advisering over doelma tigheidsmaatregelen en de uit komst van een organisatie-on derzoek omtrent het bevol kingsonderzoek af. Duidelijk is dat er op de financiële mid delen zal worden bezuinigd. Een gevolg hiervan is vertra ging van de invoering van het bevolkingsonderzoek in de Nederlandse gemeenten, om dat de noodzakelijke uitbrei ding van de screeningscapaci- teiten niet kan plaatsvinden. Dit betekent een nog langer durende ongelijkheid ten aan zien van de mogelijkheid tot deelname aan het onderzoek". De wethouder noemt het be sluit om vrouwen van 70 jaar en ouder van het onderzoek uit te sluiten, betreurenswaar dig. „Bij deze groep komt borstkanker juist het meest voor. Een snelle opsporing en behandeling kan een aanzien lijke bijdrage leveren aan een betere kwaliteit van leven na de behandeling. Dit aspect komt in de discussie door de nadruk op sterftereductie te weinig aan de orde", meent De Leede. van 1 april a.s. tot 20 juni docent(e) voor 9 uur lagere afdeling HANDEL bel 010 - 435 08 55 c.e.c. BENEDEN MAAS (E. Barreveld) Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Dierente huis Hargahoeve roept weer de hulp in van de lezers van Het Nieuwe Stadsblad. Niet alleen voor het plaatsen van in het asiel verblijvende dieren, maar deze keer bovenal voor het opspo ren van de eigenaar van een hond, die afgelopen vrijdag in Hargahoeve terecht kwam. „Ik heb nog nooit zoiets mee gemaakt", zegt een veront ruste Margreet Witte, beheer ster van Hargahoeve. Zij doelt op een triest geval, dat afgelo pen vrijdag werd opgehaald. Een hond was een vreemde woning aan de Polderweg bin nengeslopen en wilde niet meer weg. De bewoner heeft daarop de hulp van de mede werkers van het dierenasiel ingeroepen. „Wat wij daar aantroffen, was verschrikkelijk", zegt Mar greet. „De hond is volkomen mensenschuw. Ze kruipt steecjs weg in een donker hoekje en wil niet worden aan gelijnd. Vermoedelijk is het dier zwaar mishandeld". Het uiterlijk van de hond lijkt dat vermoeden te bevestigen. Boven het rechteroor zit een groot, vrij recent litteken, dat erop wijst dat het oor er bijna moet hebben afgelegen. Ook aan de zijkant van de bek, vlak bij haar lip, heeft de hond een litteken. „Het dier is gevonden aan de Polderweg en ruikt sterk naar een boerderij. Wij denken dan ook dat het een kettinghond is. Graag willen we achter de identiteit van de eigenaar ko men. Hopelijk kan het publiek ons helpen. Het gaat om een zwarte bastaardherder-teef van circa 6 tot 8 jaar oud. Zij heeft witte vlekken op de kop en is voorts herkenbaar aan de genoemde littekens. Wie weet waar deze hond vandaan komt?", vraagt Margreet Wit te. Katten Behalve dit trieste probleem geval en tal van andere hon den, waarvoor een nieuw te huis wordt gezocht, zit Harga hoeve ook met een aantal kat ten. in de maag. Eén van hen is Conan. Conan is een vierjarige, zwart- /witte Europese Korthaar. Hij kwam als zwerver bij Harga hoeve binnen. Conan heeft een hekel aan zijn soortgeno ten, honden en kleine kinde ren. Voor volwassenen is hij echter heel lief. Een kat met karakter, derhalve. Wie geeft Conan een nieuwe kans? Hella is eveneens een wit- /zwarte Europese Korthaar, maar zij is reeds op leeftijd. Deze 12-jarige poes werd als afstandskat naar Hargahoeve gebracht. Onvoorstelbaar verstelbare-beddenshow. slaapcomfort 5 Hella is een zeer lief dier, maar wel erg eenkennig. Ze hecht zich slechts aan één per soon en is een beetje bang voor vreemden. Hella hoeft niet per sé in een beneden huis te worden geplaatst. Wie komt haar ophalen? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2 (telefoon 4714151). De ope ningstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - „In Het Nieuwe Stadsblad van jongstleden woensdag bericht u dat Paul de Leeuw een aantal bezoekers uit de zaal verwijderde tijdens één van zijn optredens in het Passage Theater. Het is voor stelbaar dat het gedrag van een aantal mensen in een zaal de optredende artiest(en) zeer hindert, waardoor de voorstel ling nadelig wordt beïnvloed hetgeen voor de overige bezoe kers eveneens heel vervelend is. Ik kan niet beoordelen of daarvan sprake waswant ik was er niet bij. Het commentaar van Passage Theaterdirecteur Carel Beke in uw krant lijkt mij op zich heel plausibel. Toch mis ik wat in zijn commentaar. In de zesti ger jaren werkte ik bij één van de grootste toneelgezelschap pen van Nederland. Als in die tijd een publiek anders rea geerde dan was bedoeld of voorzien, dan vroegen wij ons in eerste instantie af: ..wat doen wij verkeerd". Dat hoor de als het ware bij onze opvoe ding. Bij de conclusie dat een publiek de voorstelling niet be greep, hoorde automatisch de vaststelling dat wij blijkbaar niet op de juiste wijze e.e.a. voor het voetlicht brachten. Ongetwijfeld is Paul de Leeuw een enorm theatertalent. Maar als hij zich bedient van een zo machtig medium als televisie op de wijze waarop hij dat doet, zal hij toch ook begrijpen dat hij in theaterzalen tegen over een publiek komt te staan dat een verwachting heeft, die is gebaseerd op de ervaringen met hem op de buis in de huis kamer. In die zin meen ik dan ook dat als 'Paul niet begrepen wordt' in eerste instantie Paul moet nadenken over de vraag waar om men hem niet begrijpt en niet het publiek moet naden ken' over de vraag waarom ze Paul niet begrijpen. In princi pe geldt dat voor iedereen, die iets aan anderen wil vertellen, maar zeker geldt dat voor de genen, die 'overdracht aan an deren' als vak beoefenen". R.H. Pillard, Schiedam. SCHIEDAM - De bewoners van de C&A-flat op de hoek van de Broersvest en Rotter- damsedijk" kunnen er niet over uit. Wie is verantwoordelijk voor de misselijke grap, waar van hun glazenwasser afgelo pen maandagochtend de dupe is geworden? De glazenwasser was op een balkon op circa negen meter hoogte aan het werk toen on verlaten zijn ladder weghaal den. De onfortuinlijke ramen- lapper kon daardoor niet op eigen gelegenheid naar bene den en moest op het dichtstbij zijnde raam aankloppen óm uit zijn benarde positie te kun nen ontsnappen. SCHIEDAM - Het Natio naal Reumafonds houdt in de week van 22 tot en met 27 maart haar jaarlijkse collecte. Het fonds vraagt hiervoor de hulp van vrij willigers, die met de col lectebus langs de deuren willen gaan. Wie het Schiedamse comité van het Nationaal Reuma fonds een handje wil hel pen, kan zich melden bij mevrouw G. Rodi. telefoon 078 - 411607. SWCHIEDAM - De Stichting Sociaal en Kultureel Werk Schiedam-Zuid heeft de ko mende weken enkele activi teiten en cursussen op het programma staan. Zo wordt donderdag 25 maart een ouderendag georganiseerd in Klubhuis Zuid, aan de Dwarsstraat 42. De dag begint om 11.30 uur'en omvat onder meer een lunch en optredens van The Three Jacquets, The Old Fashions, het echtpaar Van Veelen en een goochelaar. Kaarten a ƒ8,- zijn verkrijg baar in Klubhuis Zuid. Woensdag 31 maart start in Klubhuis Zuid een cursus rea nimatie. In tegenstelling tot voorafgaande jaren wordt deze cursus niet meer georgani seerd door de Nederlandse Hartstichting, maar door de nieuwe Stichting Rescue, on der de vlag van het Oranje Kruis. De basiscqrsus bestaat uit drie avonden. De eerste avond wordt de theorie behandeld, de tweede avond wordt de praktijk geoefend en de derde avond is specifiek gericht op reanimatie van kinderen. De cursus wordt gegeven op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en kost 37,50. Aansluitend kan men de cur sus 'levensreddend handelen' volgen, waarbij aandacht wordt besteed aan zaken als bewusteloosheid, slagaderlijke bloedingen, vergiftigingen, hyperventilatie, epilepsie en kleine verwondingen. Deze cursus wordt gegeven op de woensdagen 21 en 28 april. In dien men deelneemt aan zo wel de reanimatiecursus als de vervolgcursus, betaalt men 60,-. Om de kennis fris te houden, wordt eenmaal per half jaar een herhalingsbijeenkomst georganiseerd. Woensdag 12 mei wordt een aparte bijeen komst belegd voor oud-cursis ten. Voor meer informatie kan men bellen met Annelies de Groot, telefoon 4267297. Donderdag 8 april start in Klubhuis Zuid een computer cursus voor beginners en ge vorderden. De deelnamekos ten voor tien lessen bedragen 160,-, exclusief 17,50 voor het lesboek. Tenslotte zoekt Speel-o-theek De Speelbal in Klubhuis Zuid medewerkers voor de uitleen van speelgoed op de dinsdag en woensdagmiddag en don derdagochtend. Voor meer in formatie kan men zich wen den tot Ada Elshof, telefoon 4267297. 9 95 1 95 WATERWEG NOORD - De GGD-Nieuwe Waterweg Noord is, in samenwerking met het Boumanhuis Rotterdam, een campagne gestart met als the ma 'De gezonde school en ge- nottniddelen'Aan alle scho len voor voortgezet onderwijs in Maassluis, Schiedam en Vlaardingen is medewerking gevraagd om de komende ja ren extra aandacht te beste den aan het gebruik van ge notmiddelen als tabak, alcohol en verdovende middelen door scholieren. Ook het gokken komt hierbij ter sprake. Een GGD-onderzoek in 1990 wees uit dat het percentage rokers en drinkers (zowel jon gens als meisjes) in deze regio hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. Het percentage softdrugsgebruikers is gelijk met dit gemiddelde. De laatste jaren is daar bovendien het probleem van de gokversla ving onder jongeren bijgeko men. Voor de GGD en het Bouman huis was dit aanleiding om een project te starten, met als doel scholen te helpen om dit thema structureel aandacht te geven. Met financiële steun van de drie regio-gemeenten is lesmateriaal over dit onder werp ontwikkeld, waarmee de scholen aan de slag kunnen. Bovendien is een brochure voor ouders samengesteld met adviezen en achtergrondinfor matie. Daarnaast bieden de GGD en het Boumanhuis een korte cursus voor het onder wijspersoneel, waarin dieper op deze problematiek wordt ingegaan: Voor meer informatie over het project 'De gezonde school en genotmiddelen' kan men bel len, telefoon 4345555. SCHIEDAM - Met het wegbre ken van de muur tussen de sociëteitsruimte en de be stuurskamer in het Blaauw- huis aan de Lange Nieuw- straat, kunnen de ANBO- Schiedam en de ouderen-ont spanningsvereniging Sint Jo zef weer uit de voeten. Beide ouderenorganisaties, die deze lokatie al sinds jaar en dag delen, kampten met een nijpend ruimtegebrek. Vooral op de woensdagmid dag, wanneer de klaverjasclub haar competitie speelt, was er weinig plaats voor andere acti viteiten. Verhuizen naar een andere, grotere lokatie wilden de ou deren echter niet. Iedereen is zeer content met het Blaauw- huis, dat vooral goed bereik baar is met het openbaar ver voer. Het was dus zaak om enige verbouwingswerkzaam heden aan de ontspannings ruimte te laten uitvoeren. De weggebroken muur is vervan gen door een rolluik. Wanneer het aanbod van activiteiten dat vereist, kan het rolluik worden weggeschoven, zodat de bestuurskamer bij de socië teitsruimte kan worden ge- trokken. De volledige SieMatic collectie onder één dak in 18 verschillende prijsgroepen. Mozartlaan 334, Maassluis, 01899-20.200/ 20.209 C~ Bevolkingsonderzoek naar borstkanker oudere vrouwen Wanneer er een oogverblindend zonnetje aan de hemel staat, is het prettig om een zonnebril bij de hand te hebben. Paul Berg maakt voor brildragers zonnebrillen op sterkte. Dat kan al vanaf circa honderd gulden all-inn. Zo heeft u een zonnebril én een reservebril inéén! OPTIEK huisarts 22 t/m 29 maart Waarneming; Dr. Klein Dr. Klinkum Dr. Kortekaas Dr. Osterholt Dr. Walczynska Dr. Wuister Van 8-10 uur kunt u zich wenden tot deze vervangers voor afspraken, (herhalings-) recepten of huisbezoeken. Avond- en weekenddienst: tel. 4206611. 6EEFT UW OGEN PE AAN PACHT PIE ZIJ VERDIENEN Mgr. Nolenslaan 418 Schiedam Tel: 010 - 473 53 84 Oogmeetcentrum*OV Optometristen ANVC Contactlensspecialisten UW THU1SKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 16.30 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 16.30 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Conan Hella Kunt u in uw bed rechtop zit ten om te ontbijten, te lezen of TV te kijken? Of is uw bed alleen geschikt om erin te slapen... Dan moet u nu echt even de Slapen is ons vak. De Slaopvooriichter voor het Waterweggebied Wie herkent deze onfortuinlijke hond? jk..y Zij laten zich dan ook door hem adviseren Bijv. 500 gram heerlijke even aanbraden en plm. V/2 uur laten sudderep, met tomaatje, preitje en italiaanse kruiden 150 gram gekruid kalfsgehakt per stuk I 4 50 2 50 UIT EIGEN KEUKEN: 100 gram Lattenbodem Boxspring Wethouder Chris Zijdeveld heeft de uitbreiding afgelopen zaterdag officieel in gebruik gesteld door het rolluik op te laten. Rechts van hem ANBO-voorzitter Arie van Loenen. 'Onvoorstelbaar verstelbare-bedden show' bezoeken. Want daar krijgt u een compleet overzicht van alle mogelijkheden op het gebied van verstelbare bedden. BH slaapvoorttchters beddenspeciaalzaak - slaopkotners - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam 010-4268717 s moonoogs gesloten oonoeroogs «oopavona

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 3