to P crv V Blues en sessies in Podium Café Chow Chows in Margriethal BELOOFD: Xï Gebit stuk? Autoschade komt gegarandeerd weer goed... bij Kleikunst in Benelux Muziek in De Unie Concert Actrice Frédérique Huydts: i Wórdt verwacht Open dagen bij NIVON ITEHW Geen rubriek kerkdiensten Genoten van De Leeuw" NPB-lezing over Taizé 55 VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 MAART 1993 PAGINA 21 SCHIEDAM De Schie damse theaters bieden de komende dagen een zeer goed gevuld pro gramma, waarbij diver se vaderlandse theater coryfeeën de Schiedam se podia bezetten, on der wie cabaretier Jack Spijkerman en de tele visie-actrices Henriëtte Tol ('Niemand de deur uit'), Mary-Lou van Steenis ('Vrienden voor het leven'), Frédérique Huydts ('Goede Tijden, Slechte Tijden') en Ma rijke Veugelers ('Spij- kerhoek'). In de Grote Zaal van het Pas sage Theater wordt vrijdag 26 maart het blijspel 'We hebben samen een paard' van Annie M.G. Schmidt ten tonele ge voerd. Aan dit stuk werken mee Annet Nieuwenhuijzen, Trudy Labij, Rik Hancké, Ge- nio de Groot en Hugo Haenen. In een tot groepspraktijk ver bouwde boerderij wordt de ge kneusde mens weer opgekrikt door middel van allerlei thera pieën. De alternatieve hulp is zowel lichamelijk als geeste lijk en diverse notabelen en neringdoenden uit het dorp zijn patiënt. Twee vrouwelijke therapeuten hebben samen een paard gekocht, dat ze af wisselend berijden. Voldoende ingrediënten voor een blijspel vol oprechte vriendschap en jaloezie. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprij zen bedragen 28,-, 25,- en 22,-/CJP en Pas65 krijgen drie gulden reductie. Cabaret Cabaretier Jaap Mulder speelt vrijdag 26 maart zijn voorstel ling 'Noordkaap' in Theater de Teerstoof. Jaap Mulder brengt 'intelli- gent' cabaret, dat zijn publiek tot nadenken dwingt. Óp deze wijze wist hij in zijn vorige programma's het publiek vaak op het verkeerde been te zet ten. Mulder is ook recht voor z'n raap, absurd en zo nu en dan poëtisch, waarbij hij zich zelf begeleidt op de piano. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater Poppentheater Deenendander voert zaterdag 27 maart de kindervoorstelling 'Als de kat van huis is' op in Theater de Teerstoof. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot tien jaar. Van vele boeken uit de biblio theek zijn de bladzijden weg gevreten. Er staan alleen nog maar kaften zonder verhalen. Die kan je niet uitlenen en jufvrouw Lydia dreigt werk loos te worden. Wanneer juf vrouw Lydia weg is, komt - tot verbazing van haar kat Ratje toe - de hele bibliotheek tot le ven. De muizen dansen op de tafel. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Televisiesterren Vijf vaderlandse actrices voe ren zaterdag 27 maart het to neelstuk 'Puzzels' op in de Grote Zaal van het Passage Theater. Het stuk is geschre ven door Jennifer Rogers, de regie is van Shireen Strooker. 'Puzzels' speelt zich af in het hedendaagse Australië. Het publiek wordt betrokken bij het leven van twee heel ver schillende zussen, hun dege lijke moeder, hun uitbundige tante en hun grootmoeder. Zij hebben ieder hun eigen kijk op het leven en hun eigen op vattingen over relaties met el kaar en met anderen. Hier door ontstaan conflictueuze, emotionele en grappige situa ties. Hun mannen en kinde ren bestaan wel, maar blijven buiten beeld. 'Puzzels' wordt gespeeld door een vijftal actrices, die ieder op hun vakgebied de sporen ruimschoots hebben verdiend. Elly Weller, Henriëtte Tol en Marijke Veugelers hebben zo wel toneel- als televisie-erva ring, terwijl de televisie-actri ces Mary-Lou van Steenis en Frédérique Huydts met dit stuk hun eerste schreden op het toneel zetten. Elders op deze pagina staat een interview met actrice Fré dérique Huydts. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprij zen bedragen 28,-, 25,- en 22,-/CJP en Pas65 krijgen drie gulden korting. Voorafgaand aan het toneel stuk wordt om 18.00 uur een theaterdiner geserveerd in de Roo Roosenzaal. Deeelname kost vijftig gulden. De Schepper Els de Schepper presenteert zaterdag 27 maart haar pro gramma 'Konijnen, Schoenen en de Schepper' in Theater de Teerstoof. De Vlaamse cabaretière Els de Schepper is een veelzijdig type. Ze speelde in musicals en toneelstukken, ze werkte mee aan een televisieprogram ma en ze heeft een eigen caba retprogramma. In de solovoor stelling 'Konijnen, Schoenen en de Schepper' krijgen vele bizarre situaties vorm. Een meisje werkt op een angora konijnenfokkerij en ontmoet een road-pizza producerende motorrijder. Aanleiding voor een theaterprogramma vol uit gekiende humor en gevarieer de muziek. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Koffieconcert Harmonie Ambrosius verzorgt Toneelgroep Apollo, 'De Inge beelde Ziekte', donderdag 1 april, Theater de Teerstoof; Bart Stultiens, 'Wie wint heeft gewonnen', vrijdag 2 en zater dag 3 april, Theater de Teer stoof; De Types, 'Opgejaagd', zater dag 3 april, Passage Theater; Lina Decock, 'De Griezels', za terdag 3 april, Theater de Teerstoof; Muziekvereniging St. Rad boud, koffieconcert, zondag 4 april, Passage Theater; Circus Rijn en Trijn, 'Sneeuw witje', woensdag 7 april, The ater de Teerstoof. Toegangskaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur ver krijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Telefo nisch reserveren is dan ook mogelijk: telefoon Passage Theater 4269563 en De Teer stoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tijdens kan tooruren). SCHIEDAM - In Café De Unie, aan de G. Verboonstraat. treedt vrijdag 26 maart de for matie 'Rock of Aces' op. De band, onder leiding van gita rist Rob de Boer, speelt blues, rock en gospel. Het optreden begint om 23.00 uur. Zondag 28 maart speelt de Dunn and Packer Band in De Unie. De band bestaat uit John Packer (zang en gitaar), Keith Dunn (zang en mond harp), Tyn Smit (orgel), Henk Arts (bas) en Kees van Krug- ten (drums). Dit optreden gaat om 16.30 uur van start. zondag 28 maart een koffie concert in de foyer van het Passage Theater. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. Spijkerman 'Afslag Dokkum' is de titel van het programma, dat caba retgroep Dubbel Dwars woensdag 31 maart opvoert in de Grote Zaal van het Passage Theater. Een produktie van Jack Spijkerman, Arie van der Wulp en Joop van Dijk. Afslag Dokkum is door de eeuwen heen een lastige af slag geweest, van Bonifatius tot en met de laatste Elfste dentocht. Toch besloot Jack Spijkerman ook eens afslag Dokkum te nemen, maar het kostte hem bijna de kop. Hij ontmoet mannetjes met enge honden, komt terecht in een nieuwe Nederlandse musical, werkt het mestoverschot weg, maakt de geboorte van Sinter klaas mee, heeft contact met een stotterende zendeling en raakt in discussie met een po liticus. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprij zen bedragen 25,-, 22r- en 19,-/CJP en Pas65 hebben drie gulden korting. SCHIEDAM - Naast de gebrui kelijke jamsessies op dinsdag en donderdagavond, respectie velijk onder leiding van Do nald en Maarten, presenteert Podium Café, aan de Lange Haven 28, ook een tweetal op tredens. Zaterdag 27 maart speelt de Fake Brothers Blues Band. Deze vijfmansformatie wordt gevormd door een aantal ses siemuzikanten, die indivi dueel hun sporen al ruim schoots hebben verdiend bij grootheden als Hans en Candy Dulfer, Eef Albers en Tony Delmonte. Als band heeft het vijftal al vele grote bluesfesti val in Europa bespeeld. Jaap Meurs (zang), Paul Grie- de (gitaar), Raimond de Nijs (piano en orgel), Arie de Kruif (bas) en Evert Bleijenberg (drums) staan garant voor een dampende 'city blues'. Het op treden begint om 22.30 uur en de toegang,is gratis. Zondag 28 maart treden Isa bella Friends op. Een ses sieformatie, waarbij veel per cussie aan bod komt. Wie Isa bella's 'friends' zijn, houdt ze nog even geheim. Het optre den begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. WATERWEG NOORD - De grote ledenwerfactie van het NIVON werpt vruchten af. Half februari kon deze organi satie al 2239 nieuwe leden ver welkomen. In het kader van de actie wor den zaterdag 27 en zondag 28 maart open dagen gehouden in het Natuurvriendenhuis 'De Hoogkamer' aan de Van Baerlestraat 252 in Vlaardin- gen. Tussen 11.00 en 16.00 uur zijn de gerenoveerde boerderij en de omliggende kampeerterrei nen te bezichtigen. Uiteraard wordt ook allerlei informatie over de activiteiten van NI VON verstrekt. Voorts wordt een natuurwandeling georga niseerd en een videopresenta tie getoond. SCHIEDAM - De Nederlandse Chow Chow Vereniging orga niseert zondag 28 maart een Kampioensclubmatch in Sporthal Margriet. De wed strijden duren van 10.00 tot 15.00 uur. Voor het eerst in het vijftigja rig bestaan van de vereniging wordt een dergelijk evene ment in Zuid-Holland gepre senteerd, waaraan tal van kampioenen deelnemen. Voor liefhebbers een unieke kans om kennis te maken met deze hondensoort in al zijn varia ties. Bovendien is een infor matieboekje over dit Aziati sche hondenras te verkrijgen. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM - Door een technische storing komen deze week helaas de ru brieken 'Medische Dien sten' en 'Kerkdiensten' te vervallen. Onze excuses voor dit ongerief, redactie. SCHIEDAM - „Wij hebben ge noten van de show van Paul de Leeuw in het Schiedamse Passage Theater op 2 maart. De gewraakte uitspraken heb ben wij niet vernomen uit de mond van Paul de Leeuw, maar misschien hebben wij iets gemist vanwege hinderlij ke geluiden uit de zaal (na het lezen van het artikel is het ons duidelijk geworden dat het om lachen van publiek ging). Eén troost voor de drie verwij derde dames: wat ons betreft, waren jullie niet de ergsten dames van rij 22, wie de schoen past, trekje hem aan!". 'Beschaafde Boppers', Ria Rozenboom en Astrid Hof man, Schiedam. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt zondag 28 maart een klassiek concert verzorgd door het trio 'Subtilia'. Het trio wordt ge vormd door Piet Verwij meren (fluit), Heieen van der Linden (elavecimbel) en Armen van der Linden (cello). Op het programma staan wer ken van Van Wassenaer, C.Ph.E. Bach, Hellendaal, J.S. Bach, W.F. Bach en Haydn. Het concert begint om 1.4.30 uur en de toegangsprijs be draagt 5,-/CJP en leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schie dam betalen 3,-. SCHIEDAM - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB or ganiseert donderdag 1 april de tweede lezing in de cyclus 'Andere wijzen van geloven'. De heer D. Koster leidt een zing- en dansavond rondom de jongerengemeenschap Tai zé in Frankrijk. Medewerking wordt verleend door het NPB- koor en de Sacred-dance groep. Taizé is een oecumeni sche kloostergemeenschap, waarin met name jongeren ge stalte geven aan leven en gelo ven, onder meer door contac ten met armere landen. De lezing vindt plaats in het NPB-gebouw aan de Westvest 90-92 en begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 010-4154540 Z7 SCHIEDAM - Het Pas sage Theater heeft za terdag 27 maart wat weg van een reünie van televisie-actrices. Mary- Lou van Steenis, Marij ke Veugelers, Henriëtte Tol en in iets mindere mate Elly Weller zijn de afgelopen jaren beken de verschijningen in po pulaire televisieseries als 'Goede Tijden, Slechte Tijden', 'Vrien den voor het Leven' en 'Spijkerhoek'. Tot deze categorie televisiebe kendheden behoort ook actrice Frédérique Huydts, die de afgelo pen weken als 'Rebecca' (of was het nu toch An net?) terugkeerde in de 'Neder-soap' produktie 'Goede Tijden, Slechte Tijden'. Tesamen met Mary-Lou, Marijke, Henriëtte en Elly is zij zaterdag in Schiedam te bewonderen in de to neelvoorstelling 'Puz zels'. Frédérique Huydts werd 25 jaar geleden geboren in Den Haag. Na haar middelbare school ging zij studeren aan de Toneelacademie in Maas tricht. Maar reeds tijdens deze studie sleepte Frédérique haar eerste belangrijke televisierol in de wacht. In de achtdelige dramaserie 'De Brug' speelde zij de rol van een onschuldig ogend meisje, dat in de Twee de Wereldoorlog heulde met de vijand. „Een soort NSB- hoer, maar een fantastische rol", karakteriseert Frédéri que haar bijdrage aan de serie, die drie jaar geleden voor het eerst op het vaderlandse beeldscherm werd uitgezon den en vanaf aanstaande dins dag wordt herhaald. Een buitenkansje voor een Nederlandse actrice in de dop. „Ik kon mijn rol in 'De Brug' gebruiken de als stageproject, zodat ik mijn studie aan de Toneelschool toch kon afma ken". Wie echter dacht dat daarmee Frédérique Huydts' kostje was gekocht, komt bedrogen uit. „Nee, ik stond meteen weer met beide benen op de grond, want in het volgende jaar heb ik heel veel audities moeten doen voordat ik weer als actri ce aan de slag kon. In de tus sentijd heb ik allerlei baantjes gehad, onder meer in de hore ca". GTST Maar haar eerstvolgende tele visierol was dan ook direct een belangrijke. Zij speelde anderhalf jaar lang Annet, de echtgenote van 'Dokter Simon Dekker', in de succesvolle soapserie 'Goede Tijden, Slechte Tijden'. „Een leuke tijd, waarin ik veel heb ge leerd", blikt Frédérique terug De serie is oorspronkelijk Au stralisch en de Nederlandse makers hielden zich aanvan kelijk aan het originele script. Daarin kwam Annet triest aan haar einde, waardoor de Fré- dérique's rol letterlijk en fi guurlijk was uitgespeeld. Een jaar geleden hield de Au stralische versie op, maar gin gen de Nederlandse schrijvers door. Zo ontstond de idee om Annet weer al of niet te laten terugkeren als Rebecca. „Ik werd door Joop van den Ende Produkties benaderd voor een gastrol van een tiental afleve ringen, waarin ene Rebecca ten tonele verscheen. Omdat zij sprekend moest lijken op Annet, de doodgewaande vrouw van dokter Simon, kwam men uiteraard weer bij mij terecht. Een korte rol, waarvan de echte GTST-fans inmiddels weten hoe het is af gelopen. Ik vond het leuk om te doen en kon de grap er wel van inzien. Maar aan de ande re kant ben ik ook wel blij dat het van korte duur was, want het was tijd voor nieuwe uit dagingen". Toneel Die uitdaging werd de Neder landse bewerking van het to neelstuk 'Puzzels' van de (we derom) Australische Jennifer Rogers. Het betekende voor Frédérique Huydts de eerste professionele kennismaking met de Nederlandse theaters. „Totaal anders dan televisie. Óp het toneel moet je de span ning tot het einde toe weten vast te houden. Zodra het doek opgaat, is er geen weg te rug. En natuurlijk krijg je niet, zoals bij televise wel kan, de kans om fouten te herstel len. Die kans heb je pas in de volgende voorstelling. Ook de wisselende reacties van het publiek was nieuw. Maar dat maakt toneel wel heel span nend om te doen". 'Puzzels' betekende voor Fré dérique het weerzien met 'oude bekenden'. Samen met Henriëtte Tol en Elly Weller speelde zij in GTST, terwijl ze Mary-Lou van Steenis nog kent van de Toneelschool. De ervaring van de 'oude rotten in het vak' (naast Henriëtte en Elly speelt ook Marijke Veuge lers mee) kwam Frédérique goed van pas. „Ik heb veel van ze geleerd. Vooral het improvi seren als tijdens een voorstel ling iets mis gaat. Als een deurkruk van een deur valt bijvoorbeeld. Zij spelen dan gewoon door, terwijl ik de eer ste keren dacht: 'Shit, wat nu?"'. Bekendheid 'Puzzels' beleeft in april de laatste voorstelling. Concrete plannen voor de nabije toe komst heeft Frédérique echter nog niet. „Ik zou graag een film willen doen, maar helaas liggen die niet voor het opra pen. Nee, ook niet na Goede Tijden, Slechte Tijden. Ik ben er ook niet van overtuigd dat zo'n populaire serie per defini tie goed is voor je carrière. Het kan ook heel nadelig uit pakken als men je blijft iden tificeren met een bepaalde rol. Soms gaan daardoor de deu ren niet voor je open, maar juist dicht. Het komt zelfs wel voor dat je wordt gedwongen om een paar jaar naar het bui- tenland te gaan om kendheid van zo'n ren de be- raken. Ach, ik wacht maar af kwijt te wat er op mijn weg komt". SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum is van zaterdag 27 maart tot en met zondag 9 mei de expositie 'Kleikunst in de Benelux, nieuwe aspec ten in de keramiek' te bezich tigen. De tentoonstelling geeft een overzicht van de hedendaagse keramiek van circa vijftig kunstenaars uit België, Nederland en Luxem burg. Het woord 'kleikunst' wordt al snel geassocieerd met kera miek. In deze expositie is ge tracht om met de term 'Klei kunst' het verband, dat nog veelal wordt gelegd tussen ke ramiek en de toegepaste kunst, te doorbreken. De auto nome kunstenaar heeft klei ontdekt als medium. Er wordt gebruik gemaakt van de speci fieke eigenschappen van de klei, terwijl met de traditione le kwaliteiten ervan geen re kening meer wordt gehouden. De grenzen tussen de ver schillende disciplines verva gen. Na een periode van her bezinning in de jaren zestig, ontwikkelde de keramiek zich tot autonome kunst: de vorm geving kreeg niet langer een dienende functie. Deze ont wikkeling zette zich in de ja ren tachtig door, waarbij de overtuiging groeide dat klei, net als glas of enig ander ma teriaal, slechts een technische aanwending is om tot de ge wenste expressie te komen. Aan de expositie nemen zo'n vijftig kunstenaars uit de Be nelux deel, onder wie Dora Dolz, Pjotr Müller, Jan Snoeck, David van de Kop, Lut Aerts, Johan Creten, Pa trick Picarelle, Diet Wiegman. Yves Malfliet, Sleppe, Wil Broekema, Wim Borst, Geert Lap, Tjok Dessauvage, Mieke Everaet, Piet Stoekmans en Pit Nicolas. De expositie wordt zaterdag 27 maart officieel geopend door de heren L. Ceyssens (ambas sadeur van België), H. Wurth (ambassadeur van Luxem burg) en G. Brouwer (Gedepu teerde Kunstbeleid van Zuid- Holland). De opening wordt muzikaal omlijst door Frans Geysen, die speelt op kerami sche schalen van Piet Stock mans. 1 Televisiesterren op Schiedamse podia Els de Schepper V Jack Spijkerman in 'Afslag Dokkum' (foto Joris van Bennekom). Jaap Mulder Li-An's Wanny Shan van haar beste zijde. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak GARANTIEBEDRIJF „Rol in GTST niet per sé voordelig voor m'n carrière Frédérique Huydts van Goede Tijden, Slechte Tijden naar Puzzels.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 21