49.50 EETCAFÉ ZEEBEER 010-4734466 NET SNAAK Concept-nota over toekomst vervoersproblematiek regio PvdA-jongeren willen schaduwraad oprichten Beide paasdagen geopend ale no I RESTAURANT VAN DE MAAND Vervoerregio presenteert RWP Prettige paasdagen en 2e paasdag geopend. DELTA HOTEL Pasen Tel. 01899-11211 Fax 01899-13780 Uw gastheer Silvio staat zelf in de keuken De Mallemolen: gezelligheid uit grootmoeders tijd Maasboulevard 15 3133 AK Vlaardingen Tel. 010-434.54.77 in het Delta Hotel Voorjaarsbrunchbuffet Paasdiner Een avondje uit in De Ridderhof De nieuwe voorjaarskaart geeft u de keuze, originele gerechten uit de Provence - Auvergne - Bretagne en Le Sud. Onze party-zaal is uitgebreid met een stijlvolle waranda. Slalom surfcup windsurfing Hoek van Holland Voetbaltoernooi Omroep Vlaardingen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 31 MAART 1993 PAGINA 12 met een speciaal paasarrangement p.p. Maasboulevard 3, Schiedam Prachtig uitzicht over de Maas Geen parkeerproblemen Heerlijke houtskoolgrillspecialiteiten Laag geprijsde dagschotels, zoals elke dinsdag en vrijdag onbeperkt spraribs voor 17.50 p.p. Ideale gelegenheid voor recepties, lunches, diners en partijen Grote kaart èn kleine lunchkaart Voor inlichtingen en/of reserveringen Open van 12-21 uur. De gehele week van 12 tot 21 uur geopend. Goede uitgebreide menukaart. Onze specialiteit: geflambeerde gerechten. en samen met gastvrouw Conny kan hij u ook andere specialiteiten aanbevelen. Openingstijden: maandag gesloten dinsdag t/m zondag van 17.00-22.00 uur Reserveren gewenst Aangesloten bij Diner voor 2 Wij accepteren credit-cards Boterstraat 6 3111 NC Schiedam Telefoon 010-4736738 Op deze maandelijks terugkerende pagina vindt U een selectie van restaurants in het Rijnmond-gebied. Elk van deze restaurants blinkt uit door een originele keuken, een eigen ambiance en een uitstekende bediening. Zij heten U van harte welkom! SCHIEDAM - Schiedam heeft sinds vijftien jaar zijn eigen synoniem voor gezelligheid: lokaliteit De Mallemolen. De druk maar bijzonder knus in gerichte zaak aan de Vlaardin- gerstraat is de trots van eige naar Piet Penning. Vanaf een uur of vijf heeft hij zijn na- het-werk-borrelaars, vervol gens maken de eters hun keus uit de kleine maar verzorgde kaart en 's avonds is het stap- tijd voor de jeugd, die dat in het weekend tot vier uur kan doen. „De Mallemolen is er voor ie- deren," zegt Penning. Of je nou met je oma een bak koffie komt halen, of komt stappen met je vrienden, hier voelt ie dereen zich thuis." Ooit bekend geworden met de peperkaas-tosti, is de kleine keuken van De Mallemolen al weer jaren een begrip. Saté, een hamburger en de dag schotel vanaf 12,50, ze zijn gewild in Schiedam. Maar ook de bierlijst mag er zijn: 45 soorten waarvan drie uit de tap. Moet u nog rijden? De Malle molen schenkt ook alcoholvrij. Niet alleen bier maar zelfs wijn en likeur. Op maandag is Penning geslo ten, maar dan kunt u wel te recht voor een receptie tot 50 personen. Dat kan ook op an dere dagen, wanneer u het overdekte terrasgedeelte kunt afhuren. Piet Pennings grootste hobby in de zaak: het maken van cocktails, en dan het liefst fan tasiecocktails. EffirS5Trrt3r^M Genieten van Franse specialiteiten in 'n rustieke Oudhollandse ambiance. Recepties, party's, diners, koffietafels, barbecues en koud- of grillbuffetten. Tot 300 personen. Royaal parkeren. Gastvrouw': Margriet van den Bos-Wiepking Sportlaan 2-3141 XN Maassluis Geopend van dinsdag t/m zaterdag Dinsdag t/m vrijdag van 12.00-21.30 uur Zaterdag van 17.00 t/m 21.30 uur Zondag en maandag alleen voor groepen LOKALITEIT DE MALLE MOLEN staat al 15 jaar bekend om haar gemoedelijke atmosfeer, waar jong en oud zich thuisvoelt. Gezelligheid en een verzorgd drankje met een uitstekend hapje zijn de kenmerken waar Piet en zijn medewerker garant voor staan. Aan de bar of op het overdekte sfeervolle terras kunt u van een grote diversiteit aan hapjes en drankjes genieten. Het terras is tevens een uitstekende gelegenheid om een intiem feestje te organiseren (bijv. die verjaardag, die u dit jaar niet thuis wilt vieren, de expositie van uw werken, de geboorte van uw zoon of dochter, oma 80 jaar geworden, uw zilveren bruiloft). Verwen uzelf eens met een héérlijke cocktail of één van de diver se bieren van het vat. Lokaliteit De Malle Molen is en blijft een ontmoetingsplaats voor veel mensen in een rustpunt na een dag hard werken. LOKALITEIT DE MALLE MOLEN, Vlaardingerstraat 17, Schie dam. Tel. 4263447. Wij zijn geopend: di.-woe.-do. v.a. 17.00 uur, vrij.-zat. en zon. vanaf 16.00 uur. Maandag gesloten. WATERWEG NOORD - De Vervoerregio Rijn mond heeft een ont- werp-kadernota van het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan (RWP) opgesteld. De Vervoer regio Rijnmond is een samenwerkingsverband op het gebied van ver keer en vervoer tussen de zeventien gemeen ten, die zijn aangeslo ten bij het Overlegor gaan Rijnmondgemeen ten (OOR). Het is de eerste keer de de verkeers- en vervoersproble matiek op regionale schaal in beeld wordt gebracht. Bij de opstelling van de kadernota is rekening gehouden met toe komstige ontwikkelingen als het ROM-project, de VINEX en het Havenplan 2010. In de kadernota RWP wordt uitgegaan van enerzijds ver sterking van de zogeheten 'mainportpositie' en het groot stedelijk vestigingsklimaat en anderzijds handhaving en ver betering van de leefbaarheid en bereikbaarheid van het Rijnmondgebied. Deze doel stellingen moeten worden be reikt door verbetering van de weg- en railinfrastructuur, be perking van de groei van de personenauto-mobiliteit, uit breiding van het regionaal openbaar vervoer, een gericht lokatiebeleid, een stringent parkeerbeleid en bevordering van het fletsverkeer en car pooling. Autogebruik De meest ambitieuze doelstel ling is het terugdringen van de personenauto-mobiliteit. De verwachte groei van 70 procent van het autogebruik is onaanvaardbaar voor de be reikbaarheid van de regio en voor het milieu. In de RWP wordt ernaar gestreefd deze groei terug te dringen tot ge middeld 15 procent. Dit moet worden bereikt door verho ging van de variabele autokos ten, een aangescherpt par keerbeleid, het vestigen van kantoren op lokaties die goed bereikbaar zijn met het open baar vervoer, ingrijpende ver beteringen van het openbaar vervoer, het creëren van bete re fietsvoorzieningen en een selectiever weggebruik door prioriteit te geven aan doel groepen als vrachtauto's en autobussen. Doelgroepen Aan de hand van een zoge naamd 'select systeem' moet dit doelgroepenbeleid gestalte krijgen. Noodzakelijk wegver keer krijgt voorrang bij het vraagstuk van instandhouding en verbetering van de bereik baarheid over de weg. Hierbij wordt gedacht aan vrije banen voor openbaar vervoer, be- drijfsvervoer, carpoolers, goe deren vervoer en zakelijk per sonenvervoer. Op de Van Brie- nenoord-corridor wordt bin nenkort een speciale strook voor vrachtverkeer en auto bussen in gebruik genomen, terwijl voor de Benelux-corri dor een dergelijk plan wordt uitgewerkt. Het niet-noodza- kelijke autoverkeer moet een alternatief worden geboden in de vorm van hoogwaardig openbaar vervoer. Openbaar vervoer Onderdeel van een verbeterd openbaar vervoersnetwerk is de uitbreiding van het Rotter damse metronet in drie rich tingen: Marconiplein-Schie- dam-2e Beneluxtunnel-Hoog- vliet-Spijkenisse; Zuidplein- Lombardijen-Ridderkerk en de noord-zuidlij n in de rich ting van Zoetermeer. Daarnaast moet het tramsys teem worden verbeterd, ko men er nieuwe regionale bus lijnen en moeten goede over stapmogelijkheden op knoop punten van het netwerk wor den gerealiseerd. Een investe ring van enkele miljarden gul dens, die zullen worden uitge werkt in een regionale struc tuurvisie openbaar vervoer. Fietsverkeer Tenslotte moet het fietsver keer worden bevorderd. In het RWP wordt gesproken over het aanleggen van de ontbre kende schakels in het regiona le fietspadennet en verbete ring van de voorzieningen in de combinatie fiets-openbaar vervoer (onder meer bewaakte stallingen bij OV-haltes en uit breiding van de huurmogelijk- heden). Deze plannen worden dit jaar nader uitgewerkt in samenwerking met de ENFB. Het RWP wordt begin april voor commentaar aan de OOR-gemeenten, overheden en belangenorganisaties toe gezonden, waarna in juli het definitieve RWP wordt vast gesteld. Na de zomer zal het plan worden aangeboden aan minister Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat. Op ba sis van dit plan zullen dan tus sen de vervoerregio en de mi nister uitvoeringsafspraken worden gemaakt. SCHIEDAM - De Jonge- renwerkgroep van de PvdA Schiedam heeft zichzelf opgeheven. De werkgroep heeft drie jaar bestaan. Een be langrijk deel van de jongeren heeft inmid dels zitting genomen in het plaatselijke PvdA- bestuur, met als be kendste exponenten Menno Siljée, Jan-Wil lem Mennink en de on langs weer als voorzit ter afgetreden Maarten Reuderink. Eind vorige week verrichtte de jongerenwerkgroep haar laatste daad met het presen teren van het rapport 'Poli tiek in de schaduw, een poli tiek testament', waarin wordt aangegeven hoe vol gens de jonge socialisten in de toekomst de inspraak van de Schiedamse burger in de plaatselijke politiek moet worden geregeld. In het rapport wordt ook mel ding gemaakt van een plan voor de oprichting van een zo genaamde 'schaduwraad', een ^OOOOOOOQOQOQQQO 00QOQQQO QQQQOOOOOQQQöQQOQOOOQOöGOO' inspraak- en adviesorgaan naast de gemeenteraad. Deze schaduwraad moet onderwer pen aanpakken, die in de ge meenteraad niet of nauwelijks aan de orde komen. Boven dien zullen onderwerpen, waarover de gemeenteraad zich nog moet gaan buigen, door de schaduwraad eerst on der de loupe worden geno men. Hun bevindingen wor den vervolgens aan de ge meenteraad gerapporteerd. „Het is niet de bedoeling om van de schaduwraad een twee de gemeenteraad te maken", wordt in het rapport uitgelegd. „De raad zou uit 17 leden kun nen bestaan, waarvan 12 leden moeten voortkomen uit de partijen, die in de gemeente raad tenminste drie zetels be zetten". In de huidige samen stelling zou het dan gaan om vier PvdA-leden, drie CDA-le- den, twee mensen van D66 en elk één afgevaardigde namens Groen Links en de WD. De resterende vijf leden voor de schaduwraad mogen geen po litieke binding hebben. Voor waarde voor een lidmaatschap van de schaduwraad is voorts dat men nimmer deel mag hebben uitgemaakt van de ge meenteraad. Tenslotte mogen niet meer dan drie gemeente lijke ambtenaren zitting heb ben in de schaduwraad. De initiatiefnemers stellen voor de schaduwraad in het najaar voorlopig te installeren om er direct na de gemeente raadsverkiezingen in maart volgend jaar een permanent karakter aan te geven. Informatiebulletin In het 'Politieke Testament' van de PvdA-jongeren wordt ook de aanbeveling gedaan om ieder half jaar een infor matiebulletin van de geza menlijke politieke partijen in Schiedam uit te geven met in formatie over wat er in de plaatselijke politiek speelt en wat de partijen afzonderlijk van plan zijn. Om de burger in het kader van de gemeente raadsverkiezingen nog verder te informeren, zouden boven dien in de campagneperiode 'openbare straatdebatten' tus sen politici kunnen worden georganiseerd. Analoog aan wat in Engeland gebeurt, waar het publiek de gelegenheid heeft om zich in de debatten te mengen. Zelf zullen de PvdA-jongeren zich overigens niet kandidaat stellen voor de eerstvolgende gemeentraadsverkiezingen. WATERWEG NOORD/ MAAS SLUIS - Windsurfing Hoek van Holland or|aniseert vanaf zondag 4 april weer een nieu we surfcyclus. Dit keer is het beroemde zeilenmerk uit Ha waii Simmer Style Sails de hoofdsponsor. Zowel lokale als de (inter)nationale surfhelden zullen deelnemen om de felbe geerde titel 'surfer van het jaar' te veroveren op Jacques van der Hout. Er worden ko mend seizoen elf wedstrijden gehouden om de surfcup en natuurlijk de grote wisselbe ker van windsurfing Hoek van Holland. Er wordt alleen ge start bij een windkracht van vier of meer beaufort. De in schrijving is tussen elf en twaalf uur. Dé eerste start is gepland om half één. Inschrij ven voor leden is gratis, niet- leden betalen 7,50 gulden. Voor meer inlichtingen: Geert Middelkoop; 070- 3.51.46.16. WATERWEG NOORD/ VLAARDINGEN - Omroep Vlaardingen organiseert op 11 april, eerste paasdag, een voet baltoernooi. De deelnemende teams zijn: Omroep Vlaardin gen, titelverdediger café D'Ou- de Stoep, Zuid West Neder land, Snoei, VFC en bestuurs leden van de Vlaardingse voetbalverenigingen. De op brengst van het toernooi gaat naar Greenpeace. Om het toernooi te bezoeken moet daarom een rijksdaalder wor den betaald. Rondom de wed strijden is een radio-uitzen ding, die gedeeltelijk vanuit de studio en gedeeltelijk van af het VFC-complex wordt ge maakt. Aan het programma werken ook artiesten mee. Een optreden van Martin Eden en duo Levante is zeker. Het toernooi begint om twaalf uur op het complex van voet balvereniging VFC aan de Sportlaan. In het uniek gelegen romantisch restaurant Le Homard d'Of. het enige echte dri]vende vis- en vleesspecialiteitenrestau'ant m Vlaardmgen, staan beroepsverwenners voor u klaar voor de al gehele verzorging van uw zakenlunches of familiefeesten, za ken-, huwelijks- of verlovingsrecepties Meest exotische koude buffet Wij maken geheel vrijblijvend een begroting voor u tot reserveren overgaat en u zult zien dat het helemaal met zo duur hoeft te zijn. Dinsdag t/m vrijdag 12.00-23.00 uur, zaterdag en zondaa 17.00-23.00 uur. Voorkom teleurstelling, reserveer tijdig Kon Wilhelminahaven 1, tel 010-4353704 Italiaans Restaurant A Vlaardmgen Op 11 en 12 april met de gehele familie genieten van de befaamde Delta Keuken van 12.00 tot 15.00 uur. Met muzikale begeleiding van onze huispianist. 49.50 per persoon kinderen onder de twaalf jaar halve prijs Bent u overdag weg? 's Avonds bent u van harte welkom in het sfeervolle Delta Restaurant. Onze chefkok heeft voor u een speciaal Paasmenu samengesteld ad 69.00 per persoon Het Delta 's Havenkwartier is beide Paasdagen geopend. Onze scheepskok laat u genieten van een heerlijk 3-gangen Paasmenu ad 41.50 Natuurlijk kunt u ook zelf van het scheepsjournaal een menu samenstellen. Reserveringen en/of inlichtingen: Delta's Havenkwartier: 010-4602945 of Delta Hotel: 010-4345477 BOERDHRIJ RESTAURANT ■\nno M>5X rM" ouKoenceirt* hmhbhiaah

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 12