Frank Govers en ex-Trend hopper bedachten samen woonconcept Haute couture meubelen voor de lage landen i De zes sferen van Frank Govers HEEFT VAL lM VERINGMEIER" breed 1095. 7 y interieurverzorging b.v. Van Shaker tot Art Deco van Country tot Design KADO Paasshow 2e paasdag geopend van 10.00-17.00 cm* Het is nu de tijd om uw woonwensen in vervulling te laten gaan. We hebben veel meubelnieuws in huis en dat willen wij ook graag laten zien op onze IL Deze special is gerealiseerd door: Ank Hovingh-Krayo, redaktie Herman Olsman, vormgeving Fotoredaktie Sijthoff Pers weekbladen e.a. ".^1 Wonen op Frank Govers. Meubelen uit de hoek van de haute couture in de lage landen. Dat kan vanaf deze maand als hier en daar al meubels en woonacces soires te zien zijn, waar deze bekende mode-ontwerper voor tekende. Letter lijk, de ene schets na de andere. Frank Govers Interieur is er de naam van, maar het was een kreatieve inval van Gerard Daamen om op deze manier mode aan wonen te koppelen. Gerard Daamen: nooit van gehoord? Ook wij niet, maar in meubelland weten ze, dat hij de geestelijk vader en negen jaar lang de manager was van de succesfor mule, die Trendhopper heet. Als zoon van een Tielse woninginrichter ingevoerd tot en met én de meubelmarkt tot in de toppen van z'n vingers kennend, kwam hij samen met één van Nederlands bekendste mode ontwerpers tot het Frank Govers concept. Onder de parapluie van Modacasa B.V. is deze vrij unieke opzet kersvers de markt op gegaan. Wat Frank Govers had en heeft met meu bels voor hij op zijn beurt ooit van Gerard Daamen had gehoord, zelfs al komen ze beiden uit hetzelfde stadje? Van kindsaf Govers: „Als kind al sjouwde ik met meu bels. Wanneer mijn ouders in hun schoe nenwinkel voor de zoveelste keer wat hoorden boven hun hoofd wisten ze: Frank is weer bezig. Ik heb die kamer wat veranderd. Noem het onrust. Of de wil om af te wijken van wat gangbaar was. En dat steeds maar weer met dezelfde meubelen, want in mijn jeugd wisselde men met zo gauw van interieur. Het was in die tijd een komplete doorbraak wanneer je de tafel met meer in het midden, maar langs de wand had staan. Nou, dat probeerde ik al voordat het was uitgevonden Wonen en dan de manier waarop heeft me van kind saf bezig gehouden. En gelukkig hebben Een van Govers favorieten: de shakerlijn. mijn ouders, die toch zeven kinderen had den, me mijn gang maar laten gaan". Raakvlakken „Maar dan ontwerp je nog geen meu bels", is onze reaktie. „Klopt, maar mode en wonen hebben zo veel raakvlakken, dat ik het uitermate inter essant vond samen met Daamen zo'n concept uit te denken. Kleurinterpretatie, materiaalgebruik, het oproepen van sfeer, stromingen, die passen bij een tijdsbeeld: dat slaat allemaal op mode. zowel als wo nen". ,Wie had u voor ogen toen u met die meu bels aan de slag ging". „Dat is wisselend. In een flat ben je soms vrijer dan in een boerderij of een grachten pand. Zulke huizen vragen om een andere invulling, anders doe je ze geweld aan. Vandaar ook, dat we verschillende stijlen, dus mogelijkheden hebben gecreeërd". Wat het resultaat is van dit samen vele uren om de tafel zitten, scheppend, afkeu rend. doortastend, tekenend en vooral re kenend zetten we in bijgaand artikel even voor u neer. Het merendeel van de voornamelijk op beurzen en andere manifestaties gefotografeerde meubelen is of komt binnenkort op de Nederlandse markt 'Art Deco'ademt een heel eigen sfeer. Gerard Daamen, in 'jungle '-stoel en Frank Govers samen verantwoordelijk voor nieuw meubelconcept. q Goud op snee op 'Classic - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP ONEN-KIJK -KIJK Oï De commerciële feeling van Gerard Daamen en het creatieve instinct van Frank Govers zorgden samen voor zes woonsferen, die volledig aansluiten bij huidige woontrends. Met -gelukkig maar- genoeg originele elementen er in om Frank Go- vers Interieur er toch te laten uitspringen. Op die manier hopen zij de woons- maak te bespelen van een verscheidenheid aan wat we maar even 'woonconsu menten' noemen. En dat zeker niet tegen 'haute couture' prijzen. Neem het concept Country. Niet denken aan geloogd grenen of boeren meubelen, maar aan speels gekruld smeedijzer in kombinatie met beuken en een kobaltblauw CD-meubel. Of aan een op Engelse leest geschoeide oorfauteuil en een gezellige, mollige plof-maar-neer bank. Zo eentje om je in te nestelen. Waag een oog aan Classic. Ook nu: niet denken aan klassiek, maar wat ons betreft aan 'goud op snee'. Fauteuils met vergulde Cleopatrakopjes onder de zwarte arm leuning, leeuwenpootjes en een goudkleurig medaillonnetje in de houten omlijsting van de rug, luipaardbekleding... Laat maar zien, dat je een paar centen hebt zoge zegd. Sober Kijk naar Shaker. De in het begin van deze eeuw in Amerika ontstane eenvoudige meubellijn, maar bij Frank Govers Interieur in al z'n iets meer uitgewerkte soberheid een fair programma in notenhout met kersenkleur en rustig gestreept katoen. Een van de beste, vonden wij. Frank Govers beaamt het. „Ik houd van dat sobere, dat kunnen beetpakken van mooi hout, vormen, die zich laten zien. Daar een paar warm gekleurde Kelims bij en zo'n interieur heeft iets zeer persoonlijks' De elementen van Art Deco zitten de laatste jaren in veel meubelcollecties. Frank Govers maakt er een kompleet plaatje van in de sfeer van toen met meubels voor nu. „Prima voor een Amsterdams grachtenhuis, daar moest ik aan denken bij het ont werp", vertelt Govers. Aardig gevonden: zwart denim als bekleding voor de eetka- merstoelen en ook zonder gracht langs je huis (mag best een flat zijn!) kun je er voor voelen. Maar dat is dan onze mening. Shops Design en Avant Garde zitten in de moderne hoek. Glas met blank metaal voor de laatste. Versierde hich tec, is de eerste impressie. Design biedt niet veel verrassends op de lange eettafel na met de uitnodigende ronde kant en het wegklapbare blad aan de andere zijde. De opzet om elke woonsfeer, zelfs voorzien van karpetten, lampen en decoraties een eigen gezicht te geven is gelukt, waarbij onderling alle stoffen uit de Frank Govers Interieur collectie uitwisselbaar zijn. De bedoeling is om er in meubelzaken shops in een shop' van te maken, waarin de klant minstens vier van de zes interieurstijlen terug moet kunnen vinden Of je -tenslotte- de naam Frank Govers op je (eventuele) nieuwe meubels tegenkomt Meubeldetailhsten zeiden 'nee' tegen het inderdaad nogal opvallende merkschild/e, dus zul je het er iedere keer bij moeten vertellen, dat je op Frank Govers woont wan neer je je toevallig bij een van die sferen thuis zou voelen in je eigen huis... ONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP WONEN Witgelakte schuifdeurkast met spiegeldeur Prachtig afgewerkt voor 'n superlage prijs voorzien van: patent hangrailsysteem met remmechanisme extra beschermende stofborstels hoogwaardige lakafwerking. Floogte 215 cm en in vele breedtematen te leveren. Tweedeurs uitvoering 170 cm Ook leverbaar tegen Bij aankoop van een complete slaapkamer een passend zuiver wollen Texeler dekbed. Draaifauteuil Rangun Heerlijk zittende draaifauteuil, met leer beklede schaalvoet. Traploos verstelbaar in de voor u ideale zit. In Eetkamer Tienhoven Een komfortabele stoel met alle aktuele lederkleuren spijlenrug en stofbeklede zitting. Prijs 345.-/stuk. 1 dQR - Samen met de 1 QQR JL *wwi eetkamertafel IvvJi 5»t Bij aankoop van meubelen v.a. 1500.- een romantisch bijzettafeltje met kleedjes Zitcomfort in optima-forma Bankstel Camarque met verstelbare zitkussens. Als 3-1-1 bank stel. gestoffeerd in een slijtvaste weefstof (ook leverbaar als 2'/2-zits en 2-zitsbank) Interieur Romina Aanbouwwand met stralende glasvitrine met vele elementmogelijkheden voor de ideale samenstelling. Als opstelling in blank eiken 3.495,-. Dressoir 1.345,-. Eetkamertafel met bladlade 1.520,-. Eetkamerstoel met stoffen zit p. st. 395,-. Zitgroep in een sterke zacht gedessineerde stof, als 2 21/2 zits bank 2.995,-. Salontafel 1.295.-. St. Liduinastraat 52, tel. 4260193 2000 m2 meubeltoonkamer - ruime parkeergelegenheid - donderdag koopavond rSSC?:: SiïflBSP O* I CO «Al A ocn-l QQ y M J V J

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 19