Test met haargroeimiddel pakt niet slecht uit Ruim 430 textielSupers in 4 landen. UZOU WEI GEK ZIJN AIS U MEER BETAALDE. Damesschoenen vaak te kort en te wijd :o oogoog©: Chinese schat voor je kalende bol Beer in je tuin PRACHT DAMES PULLOVERS. PIQUE POLO'S. HEREN. JONGENS. PRACHT LANGE DAMES VESTEN. DAMES BIG-SHIRTS. DAMES LEGGINGS. HEREN BLOUSES. T-SHIRTJE MET SCHOUDERSLUITING. STROOIEN HOED MET LINT. DAMES KANVAS SCHOENTJES. KLEUTER SCHOENTJES. Sloveense journalist: Geld voor Velenje op bankrekening Kunststof veel langer schoon Voor OOK BIJ U IN DE BUURT: Mensen met erfelijke haaruit val, dunner wordend haar, in hammen op het voorhoofd en een kalende kruin, zullen het eind februari met dubbele inte resse in deze krant hebben ge lezen: Varia test een nieuw haargroeimiddel. De haarher- steller Dabao (betekent 'kost bare schat' in het Chinees) zou aan die kopzorgen een einde kunnen maken en dat wilden we wel eens zien. Wij zijn niet zo goedgelovig, naar u onder tussen weet. Zeker als je nog nooit iets hebt gehoord over een middel, vervaardigd uit Chinese kruidenextracten, uit gevonden door monniken in Ti bet en in China naar 't schijnt een succes. Dat land ligt niet direkt onder handbereik, Azia tisch haar is toch anders dan Europees en dan roep ik op voorhand zeker geen 'eureka'. Dus gingen twee testmannen heel serieus voor deze rubriek met Dabao in de weer met voor mij als ruggesteun een door timmerd onderzoek bij de Rijksuniversiteit Limburg met positieve resultaten. Veronder stel dat... denk je dan. Ofschoon je op zo'n beschei den aantal van twee voor ons bezig zijnde Dabao-gebruikers geen huizen mag bouwen, heb je toch een beetje houvast. Niet te geloven, maar dit kan het resultaat zijn van behandelen met Dabao. Houdt u op uw beurt maar vast: de reakties van mijn twee kri tisch ingestelden waren hoop gevend. Zo zag de ene testpersoon, een 28-jarige met dunner wordend haar en een steeds hoger wor dend voorhoofd -dus inhammen- voorzichtigaan wat dons bij die inhammen komen. Dus was er sprake van hernieuwde haar groei. Het haar voelde na die maand ook dikker en voller aan en zag er gezond uit. Stevig aan de prijs vond ik 'm, maarzo leuk, dat ik deed wat vete andere bezoekers niet konden nalaten: er in gaan zit ten. Je laten zakken in die origineel ontworpen 'Bear Chair' een lattenstoel, gemaakt van weerbestendig cederhout Daar dekken ze in Canada zelfs daken mee af en dan kun je je houten 'beer' rustig jaar in, jaar uit in je Hollandse tuin laten staan. Je betaalt erf 396,- voor en dan moet je die uitnodigende zit nog zetf in elkaar zetten, omdat de 'boer stoel' als bouwpakket wordt geleverd. VTB de 'féte-a-téfe', fwee van die beren met een tafeltje er tussen waar je je raison van 840,- samen op kunt laten zakken. Zonder tafeltje heef ie 'love seaf en die is met f 698,- waf goedkoper. Kersvers op de markt zijn ze op drie plaatsen in ons ver- schijningsgebied ai fe zien. Importeur Van Diepen Garden products, tel. 078-133864 weet waar. De 'beer' rechts vooraan en de love seat' daarnaast. M'n andere testmeneer, een 45- jarige, kan een perzikje in de houtwol (dus een kale kruin) de zijne noemen en kwam elke keer als hij z'n haar kamde behoorlijk wat haren in die kam tegen. En haaruitval betekent uiteraard dunner, minder haar op je hoofd. Met Daboa kwam daar vrijwel di rekt een eind aan. Dat frappeer de hem nog het meest. Ook hij had het gevoel voller en gezon der haar te krijgen. Op z'n kale kruin groeide echter (nog) niks nieuws. Nu is één maand in feite niet lang genoeg om optimale resultaten te konstateren. Wel kun je binnen vier weken zien of Dabao 'wat bi] je doet' en vandaar vandaag de uitslag in dé krant. Na die maand, waarbij je twee flacons van 89.- per stuk moet gebrui ken om je hoofdhuid zowel 's morgens als 's avonds te be handelen, dien je nóg een maand .éénmaal daags aan de slag te gaan. Wat mijn tevreden testmannen zonder meer gaan doen, want 't eerste begin van herstel is er. Voor verdere verzor ging en onderhoud kun je dan nog één maand volstaan met twee tot vier keer behandeling per week. Geen illusie Voor wie eind februari het eerste artikel niet gelezen zou hebben meld ik even, dat Dabao geen wondermiddel is bij algehele kaalheid en doorsnee genomen niet helpt wanneer je al een flinke tijd grotendeels haarbos bent. Je kunt het proberen, maar de kans op hernieuwde haargroei is niet groot, zeker niet wanneer je al wat ouder bent, zo sla ik mis schien bij geinteresseerden eni ge hoop de bodem in. Maar fei ten zijn feiten. Het klinisch onder zoek bij de Rijksuniversiteit in Limburg, waarbij met speciaal daarvoor ontwikkelde appara tuur zelfs haren werden geteld, wees bij 400 kalende (dus geen kale!) mannen en vrouwen wél uit, dat erfelijke haaruitval, over matige talgproduktie en roos ble ken geremd, het haar voller en dikker werd en hernieuwde haar groei niet was uitgesloten. Pre cies hetzelfde dus als bij onze proefsmeerders. En smeersters, want vrouwen met dezelfde pro blemen bleken er net zo goed baat bij te hebben, ook als het ging beschadigd of overbehan- deld haar bij te veel blonderen of frekwent permanenten, Dan is een kuur van één maand vol doende. Ander nummer Of je altijd met het spul in de weer moet blijven als het iets positiefs bij je doet, was onze slotvraag. Nee, naar bleek. Zelfs na een paar jaar, zo verzekerde ons de importeur, schijn je nog het effekt te zien. Maar daar steek ik m'n ty pende handen zogezegd niet voor in 't vuur. Overigens heeft het bij aktieve apothekers, de be tere drogist en het warenhuis verkrijgbare Dabao ipmiddels een andere distributeur gekre gen, t.w. Similasan te Gorinchem en daar hoort ook een ander tele foonnummer bij dan in m'n vori ge artikel. Dat is nu 01830-29342. Kunststof kastdeuren, aanrecht- bladen, kozijnen en wat we nog meer aan dit materiaal in huis hebben trekken vaak eerder vuil en stof aan dan ons lief is. Het is namelijk snel antistatisch en dan krijg je zulke dingen. Hoe meer je poetst of veegt, hoe erger het soms wordt. Dat schiet dus niet op. Het bij veel drogisten en doe- het-zelf zaken in de schappen staande merk HG heeft daar iets op gevonden door speciaal voor kunststof oppervlakken een vui- lafstotende polisch te ontwikke len. Een onzichtbaar dun laagje maakt kunststof antistatisch dus vuilafstotend, terwijl je met die polisch zelfs kleur en structuur verlevendigt. Dat scheelt be hoorlijk in 't huishoudelijke schoonmaakwerk en is nog een stuk dankbaarder ook. Een fla con van 19,75 is goed voor 30 vierkante meter. HG zit op 02520-23334. Ob In diverse streepuitvoeringen. Vorige^ week nog Nieuwe kleuren. Groots aanbod. De start van dit seizoen. Nieuwste kleuren. Laatste mode. voor u Wit met pracht fotoprint. Alléén zwart. Met korte mouw. 100% Katoen. Voor baby en peuters erg veel keus. Heel veel kleuren. Maten 68 t/m 86. Voor meisjes. Grapje voor de Paas. In fuchsia, rood of naturel. In marine, rood of zwart. Maten 37 t/m 41. Veterschoentjes. In bleu, marine of groen. Maten 19 t/m i 26. SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan HOOGVLIET ROTTERDAM (11x) VLAARDINGEN T/rrr\' I.M. Jan Verduijn van Voorberg Schoenen zegt het keihard: van de 100 dames dragen er 90 schoenen die tekort zijn én te wijd. En dat .is NIET goed. Verkeerde schoenen kunnen problemen veroorzaken door het gehele lichaam. Niet al leen in de kuiten en het bovenbeen, maar zelfs hoofdpijn kan er door worden veroorzaakt. Merkschoenen als Gan- ter, Gabor en Burley, heeft Voorberg dan ook niet alleen in lengtematen, maar ook in wijdtematen. Nederlandse dames hebben over het algemeen smalle voeten. Bij het inkopen van schoenen uit an dere landen moet daar dus wel degelijk rekening mee worden gehouden. Ganter en Gabor Ganter is natuurlijk vooral be kend om zijn unieke voetbed. Het kurken voetbed ademt en wordt door geen enkele fabrikant bena derd, ook al proberen ze het nog zo goed na te maken. Ganter maakt geen supermodieuze schoenen. Men kijkt éérst naar het comfort en dan pas naar het model toch zijn er tientallen leu ke sandalen waaronder diverse modellen met hakjes. Gabor is eveneens een Duits merk dat vooral let op het loopcomfort dat de schoen moet bieden. Burley en Antonio Paolo Dit zijn twee Italiaanse merken. Schoenen die in Italië gefabri ceerd worden Met Italiaans raffi nement en gevoel voor mode maar.... wel afgestemd op de Ne derlandse leest. De Italiaanse vrouw is n.l. aanzienlijk „breed- voetiger" dan de Hollandse da mes. Met Antonio Paolo koopt u een modieuze schoen die toch een goede en verantwoorde pas vorm heeft. Aanpassingen en moeilijkhe den Voorberg schoenen staat niet al leen in Maassluis, maar ook ver daarbuiten bekend om zijn moge lijkheden om „probleemvoeten" te verhelpen. Als dat noodzake lijk is, maakt hij van de blote voet een afdruk om te kijken welke aanpassingen in de binnenzool noodzakelijk zijn. Allerlei cur sussen en speciale opleidingen op dit gebied heeft hij gevolgd. Aan het Academisch Ziekenhuis in Leiden en Utrecht volgde hij zelfs een opleiding om de voet problemen bij diabetici beter te kunnen verhelpen. Zijn vak is te gelijkertijd ook zijn hobby en dat maakt zijn zaak tot een trefpunt voor iedereen die mooie en goede schoenen wil hebben. Voorberg schoenen, dr. Kuyperkade 13, Maassluis, tel.01899-12427 Deze fraaie damesschoen is van Antonio Paolo. Italiaans raffinement gecombineerd met een uitstekende pasvorm. Uw Schoenenzaak Dr. Kuyperkade 13 - Maassluis - Tel. 01899 12427 SCHIEDAM - Een groep van zes journalisten uit Slovenië, spontaan aan gevuld met twee jonge landgenoten, die in Ne derland studeren, bracht afgelopen vrij dag een bezoek aan Schiedam. Doel van het bezoek was zich een in druk te vormen van het onderwijs in Nederland. Dat Schiedam hiervoor werd uitgekozen, had volgens een medewerk ster van het ministerie van Onderwijs overi gens niets te maken met de wijze, waarop hier onderwijs wordt gegeven, maar louter met het feit dat Schie dam een stedenband onderhoudt met de Slo veense stad Velenje. Nadat de Slovenen de gebrui kelijke rondleiding langs de Schiedamse monumenten hadden gekregen, trok het ge zelschap naar scholengemeen schap Schravenlant, waar een aantal lessen werd gevolgd. Opmerkelijke bevinding vau één van de journalisten was de discipline van de leerlin gen: „Nederland staat bekend als een zeer tolerant land, waar veel mag. Dus hadden we min of meer verwacht dat de leerlingen hier door de gangen zouden rennen. We zijn echter zeer verrast door het gedisciplineerde gedrag van de scholieren". Ervin Hladnik is internatio naal oorlogscorrespondent voor een wekelijks nieuwsblad in Slovenië. Wat doet een man met zijn achtergrond op excur sie bij een Nederlandse school? „Wij zijn uitgenodigd door jul lie ministerie van Buitenland se Zaken", legt de zwaarge bouwde en bebaarde journa list uit. „In Slovenië werd ik vervolgens gevraagd aan dit programma mee te doen. Aan gezien ik het een interessant programma vond en boven dien even uit de dagelijkse el lende van de oorlog wegwilde, heb ik de uitnodiging aan vaard. En ik heb er geen spijt van. De afgelopen week heb ben we gesprekken gevoerd met de Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken en Justitie. Gesprekken overi gens, die niet veel voorstel den. Interessanter was een on derhoud. dat we hadden met een ambtenaar, die verant woordelijk is voor de politie in Nederland. Daarmee hebben we onder meer gesproken over jullie drugsbeleid. Dat was heel leerzaam". Ervin Hladnik is 'very impres sed' over het onderwijs in Ne derland. Vooral over het feit dat hier scholen van diverse richtingen uitstekend samen werken. „In het voormalige Joegoslavië is het niet meer mogelijk dat katholieke, protestantse, islamitische scholen op deze wijze naast en vooral met elkaar functione ren. Dat leidt onherroepelijk tot conflicten. Maar het is een goed voorbeeld van jullie tole rante imago. Logisch ook, want als je met zoveel mensen op zo'n klein grondgebied woont, is een goede onderlin ge communicatie onontbeer lijk. Nederland verstaat die kunst uitstekend". De basiseducatie, die binnen kort in Nederland wordt inge voerd, wekt wel enige verba zing. In de basiseducatie wordt een belangrijke rol toe bedeeld aan technische vak ken. „Waarom moeten leerlin gen van het voortgezet onder wijs leren hoe een stekker werkt?", vraagt Hladnik zich af. De heer drs. Th.H.J. van Giezen, hoofd Bureau Onder wijskundige Zaken van de Schiedamse Dienst Educatie, legt uit dat de basiseducatie niet alleen theoretische ken nis wil overdragen, maar ook vaardigheden. De uitleg bevredigt Hladnik. „In Nederland wordt het on derwijs van bovenaf prima ge regeld. Er worden duidelijke richtlijnen aangegeven, waar mee de scholen aan de slag gaan. Bij ons is dat, door de huidige situatie, veel moeilij ker". Oorlog Daarmee komt het gesprek op de afschuwelijke oorlog in het voormalige Joegoslavië. Ervin Hladnik, die over de gehele wereld verslag heeft gedaan van bloedige strijdtonelen, werkt nu als oorlogscorrespon dent in zijn eigen land. Een oorlog, die voor de ingewijden niet als een verrassing kwam, zo meent hij. „Het is een proces van jaren geweest. De Federale Staten gingen een crisis in en verlo ren hun macht om orde op za ken te kunnen stellen. Joego slavië was een multiraciale sa menleving, waarbij de ver schillende etnische groepen veelal in aparte gebieden leef den. De crisis werd aangegre pen om het eigen gebied te claimen als aparte staat. De ingewijden, waaronder ook veel journalisten, zagen het aankomen, maar reageerden niet. En door die fout is de strijd zo geëscaleerd". Vindt Ervin Hladnik het niet extra moeilijk om de oorlogs handelingen in zijn eigen land te beschrijven? „Als Sloveen word ik in Kroa tië, Bosnië en Servië gezien als buitenlands correspon dent. Zelf zie ik het niet zo. Het is toch een deel van mijn vroegere land. Ik leef dan ook voortdurend in tweestrijd met mijn emoties, hoewel Slovenië geen deel uitmaakt van het conflict". Ervin Hladnik was verrast toen hij hoorde dat Schiedam een nauwe stedenband onder houdt met de Sloveense plaats Velenje. „Dat wist ik niet, maar ik heb inmiddels begre pen dat het een zeer construc tieve stedenband is. De hulp actie, die jullie vorig jaar op touw hebben gezet, is een goed voorbeeld van de perfec te solidariteit tussen de twee steden". Geconfronteerd met de op merking dat een sportieve uit wisseling tussen Velenje en Schiedam momenteel moei zaam verloopt, vanwege de Schiedamse vrees dat men in Velenje te maken krijgt met SCHIEDAM - De circa achttienduizend gulden, die vorig jaar in Schiedam werd bijeengebracht voor de hulpactie ten behoeve van de Sloveense partner- stad Velenje, staat nog al tijd op een bankrekening van de gemeente Schie dam. „Dat klopt", beaamt Jan Brouwer van het Bureau Kabinet en secretariaat in het Stadskantoor. „Velen je heeft ons vorig jaar ge vraagd het geldbedrag even vast te houden tot het moment dat de nood in die stad weer hoog is. De hulpgoederen, die tij dens dezelfde actie wer den ingezameld, kon de ergste nood oplossen. Te meer daar in het Limburg se plaatsje Brunssum, waar een Sloveense ge meenschap woont, even eens een hulpactie werd gehouden". „Aangezien het er naar uitziet, dat de vluchtelin gen in Velenje er perma nent zullen blijven, zal men het geld, dat we voor hen in beheer houden, on getwijfeld nog nodig heb ben. Bovendien is het be drag dan wellicht hoger door de rente", aldus Jan Brouwer. oorlogshandelingen, ant woordt Hladnik: „Daarvoor hoeft men beslist niet bang te zijn. De oorlog in Slovenië duurde een week en kostte per ongeluk het leven aan zes mensen, voornamelijk Bul gaarse en Turkse vrachtwa genchauffeurs, die bij toeval in het strijdgewoel terecht kwamen. Maar de rust in Slo venië is al geruime tijd volle dig teruggekeerd en ons land geldt als één van de welva rendste gebieden in het voor malige Joegoslavië. Was het trouwens daarvoor ook al. De Schiedamse sporters kunnen dus met een gerust hart ko men", benadrukt Ervin Hlad nik. 14/93 MAS CADEAUTJES. 1795 r Reakties en bijdragen aan deze rubriek sturen aan: Sijthoff Pers Weekbladen, Postbus 5825,2280 HV Rijswijk, Telefoon 070-3190292 „Schiedamse sporters kunnen gerust naar Velenje komen" De groep Sloveense journalisten, omringd door wethouder Aad Wiegman en functionarissen uit het Schiedamse onderwijs. Tweede van links is Ervin Hladnik.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 31