Autoschade komt gegarandeerd weer goed... bij Herstel van oude broodtradities Gebit stuk? Werk aan de weg Groots spektakel tijdens het Havenmuziek- en Molenfestival Natuur nu nog je buur themadag in De Boshoek Sport en muziek in De Woudhoek ■IN PRIJSKAARTJE ENGELEN Loterij Spaland Zaterdag 15 mei Officiële opening De Nieuwe Palmboom Ontbijten in Nieuw land Winkeldieven aangehouden mmm mm» mmm AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 01 0-4154540 IJ SCHIEDAM - Tijdens de vie ring van Koninginnedag orga niseerde wijk- en bewoners vereniging Spaland onder meer een loterij. De hoofdprijs (mountainbike) is gevallen op lotnummer 1916, de eerste prijs (walk man) op lotnummer 2010 en de tweede prijs (soldeerpis- tool) op lotnummer 1402. Wijn pakketten zijn gewonnen door de bezitters van de lotnum mers 0505, 1124, 2122 en 1896, terwijl lotnummer 1024 een glazenset oplevert. Een lede ren voetbal tenslotte is geval len op lotnummer 2344. De prijzen kunnen tot 31 mei worden afgehaald bij Tom Gunter, aan de Koolzaadakker 2. SCHIEDAM - Het openluch- tontbijtdat vorig jaar in het kader van de campagne 'Schiedammers van overal en SCHIEDAM - De opening van het Nederlands Malend Ko renmolen Museum De Nieu we Palmboom wordt door de Echte Bakkers aangegrepen om een nieuwe broodsoort te (her-)introduceren: het Wie- kenbrood. Brood, bereid met bloem en gekneusde tarwe, dat wordt gemalen in De Nieuwe Palmboom. Het Wiekenbrood wordt voor het eerst gepresenteerd tij dens het Havenmuziek- en Molenfestival, dat zaterdag 15 mei wordt georganiseerd. Om 11.30 uur start tussen de mo lens De Noord en De Nieuwe Palmboom een massale brood maaltijd, verzorgd door vijftig Zuid-Hollandse Echte Bak kers. Er is plaats voor circa duizend deelnemers, aan wie zo'n vier- a vijfduizend brood jes wordt geserveerd door leerlingen van de vakschool Zomerhof uit Rotterdam. Deelname aan de 'Wieken- brunchtafel' kost vijf gulden en kaartjes zijn verkrijgbaar bij de bakkers Kees Hollander aan de Nieuwe Maasstraat 104a en Groenelaan 71 en L. Nieuwstraten aan het Geuzen- plein 1. Op initiatief van dezelfde Kees Hollander en zijn colle ga-bakkers Vincent van de Bosch (Westfrankelandse- straat 93) en Maison van Wijk (Rotterdamsedijk 419b en Hof van Spaland 23) wordt zater dag ook een andere broodtra ditie in ere hersteld: het Schots Brood. Ofschoon de naam van dit 'biscuit' anders doet vermoeden, is Schots Brood een typisch Schiedams produkt. Wel vindt het z'n oor sprong in de aanwezigheid destijds van Engelse soldaten in Schiedam. De laatste Schie- damse bakker, die het Schots Brood nog bakte en verkocht, was bakker Krommenhoek, die zaken had aan de Singel en Hoogstraat. De herintroductie van het Schots Brood is voor de Schie- damse Lionsclub aanleiding om zaterdag tijdens het Ha venmuziek- en Molenfestival een actie te ontketenen onder het motto 'Wie hapt in het Schots Brood, hapt toe als do nateur'. In hun stand nabij De Nieuwe Palmboom bieden zij iedere nieuwe donateur een blik van dit produkt voor een speciale prijs van vier gulden (normale prijs 8,95). Boven dien ontvangen de kersverse donateurs een passe-partout, die dit jaar recht geeft op doorlopend gratis toegang in het nieuwe Molenmuseum. nergens' werd georganiseerd in De Gorzen, verhuist deze zo mer naar de wijk Nieuwland. Andere projecten, die namens de campagne zullen plaatsvin den, zijn het Spectrum-festival in het Beatrixpark, een scho lenproject, de Kindergemeente raad, portiekgesprekken en het project Nieuwkomers. VERINGMEIER TANDTECHNIEK SCHIEDAM - De tijd van droge en zonnige dagen is zo- langzamerhand weer aangebroken. Gewoontegetrouw is dit de periode, waarin de asfaltmachines van stal worden gehaald. In de tweede helft van mei en de eerste twee we ken van juni vinden dan ook her en der in de stad allerlei asfalteringswerkzaamheden plaats. Maandag 10 mei wordt begonnen met kleine reparatie werkzaamheden op diverse wegen, waar scheuren en an dere onvolkomenheden in het asfalt zijn ontstaan. Vervol gens worden fiets- en wandelpaden in een aantal parken (Prinses Beatrixpark, Park Kethel, Thurlede en Nieuw land) van een nieuwe slijtlaag voorzien. Na deze relatief kleine karweitjes komen de grotere we gen aan de beurt. De Rotterdamsedijk, Eduard van Bei- numlaan en Harreweg krijgen een nieuwe asfalt-slijtlaag, terwijl aan de Hargalaan, Vivaldilaan en Borodinlaan eerst de oude toplaag moet worden gefreesd voordat een nieuwe asfaltlaag kan worden aangebracht. Met name het werk aan de grotere wegen veroorzaakt voor het doorgaande verkeer enige hinder. Getracht wordt telkens één rijbaan open te houden. Wanneer dat niet mogelijk is, worden met borden omleidingsroutes aangegeven. Naast de asfalteerders zijn de komende weken ook de wegmarkeerders actief. Deze werkzaamheden zullen zo veel mogelijk worden uitgevoerd zonder de doorgang van het verkeer te belemmeren. Desondanks wordt automobi listen verzocht rekening te houden met de werkers aan de weg, door de snelheid te matigen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 MEI 1993 PAGINA 11 bakker/brander' de oude tech nieken in de produktieketen getoond aan het publiek. Zo wordt met authentieke oude landbouwmachines een uitge breide dorsdemonstratie gege ven, terwijl een spectaculair paardespan (twaalf paarden voor een ratelende oogstkar) het transport van graan en meel verzorgt. Het 23 meter lange twaalfspan wordt ge mend door Gerrit Klein Wil link. De vijf Schiedamse molens (De Drie Koornbloemen, De Vrijheid, De Walvisch, De Noord en De Nieuwe Palm boom) vormen de kern van het Havenmuziek- en Molen festival. Op De Drie Koorn bloemen na, zijn alle molens deze dag te bezichtigen. Rond de molens en op het tussenlig gende traject vinden allerhan de activiteiten plaats, zoals een molenbrunch met van echt molenmeel gebakken brood, demonstraties van het Zakkendragersgilde St. An- thonis, een oude ambachten markt, een molenruilbeurs, optredens van Jeanne Melief (poppen en maskers), de Bel gische Stoopkes, Scott de ma giër en tal van koren en mu ziekgezelschappen. Bovendien houden distilleerderij Johs. de Kuyper Zn aan de Buiten havenweg, en Branderij De Tweelingh open huis, terwijl het Zeekadettenkorps stads- rondvaarten verzorgt (opstap pen bij De Nieuwe Palm boom). Behalve de molens staan na tuurlijk ook de havens en de muziek centraal in het Haven muziek- en Molenfestival. Om 11.00 uur wordt het spits afge beten door de Jeugd-Rijn- mondband, die vanaf De Nieu we Palmboom het gehele festi valtraject afgaat om aan de Lange Haven/hoek Brede Marktsteeg even halt te hou den voor een korte show. Ver volgens vertrekken om de drie kwartier respectievelijk de drumbands Ambrosius, Julia na, Gusto, O.B.K., Harpe Da vids en de Rijnmondband vanaf het molenmuseum, om hetzelfde traject af te leggen. Maar ook de Schiedamse har monie-orkesten en koren la ten massaal van zich horen. Zo verzorgen tien koren (Schiedams Mannenkoor, Toonkunst Jeugdkoor, Grote Kerkkoor, Gem. Koor Senec- tute, Toonkunstkoor, Schie dams Vrouwenkoor, Orpheus, Gem. Koor Excelsior en Chr. Gem. Koor Kethel, met boven dien een gastoptreden van het Sloveens Gem. Koor 'Gorenje' uit Velenje) een echte 'koren slag' in het NPB-gebouw aan de Westvest 90-92. Deze ko renslag wordt afgesloten met een optreden van het Schie dams Mandoline-orkest O.N.I. De optredens beginnen om 11.00 uur en zijn gratis te be luisteren. Leerlingen Aan de Vismarkt wordt een concert gegeven door de vier Schiedamse harmonie-orkes ten Harpe Davids, Wilton Fije- noord, St. Radboud en Ambro sius, daarbij geassisteerd door Big Band De Kweekbak. In af zonderlijke groepjes spelen bovendien leerlingen van de Streekmuziekschool op diver se plaatsen langs het parcours. Zij presenteren zich als en semble, duo of solist met een gevarieerd muzikaal aanbod en een ruim assortiment aan instrumenten. Bands van de Popschool Schiedam geven acte de pré- sènce op het pleintje voor café De Unie. Voorts zijn over het gehele festivalterrein ver spreid" optredens te beluiste ren van onder meer het Wood- windensemble en de multicul turele groepen Banda Sem Nome (uit Kaap Verdië), Runa Kuna (uit Equador), Yoyo de Yaya (uit Brazilië) en Rrijoro Prisiri (uit Suriname). De festiviteiten beginnen om 11.00 uur en duren tot circa 17.00 uur. WATERWEG NOORD - Na, het overweldigende succes van de Vlinder themadag van vorig jaar organiseert de KNNV afdeling Water weg-Noord zondag 16 mei een nieuwe thema dag onder het motto 'Natuur nu nog je buur'. In het natuurcentrum De Boshoek wordt aan de hand van exposities, diapresentaties en an dere activiteiten duide lijk gemaakt dat er in het Rijnmondgebied, ondanks de vele indus trie, nog veel natuur schoon is waar te ne men. Het programma bestaat uit meerdere onderdelen. In de nieuwe expositieruimte van De Boshoek is fotografiewerk van de KNNV-leden te bezich tigen. Het betreft louter opna men van de natuur in deze omgeving. Buiten het natuurcentrum wordt een plantenmarkt ge houden met zo'n honderd soorten tuinplanten, die een specifieke waarde hebben voor de vogel- en insectenwe reld. Een imker verzorgt bo- SCHIEDAM - Met het lichten van 'de vang' verricht oud- Schiedammer Mr. Pieter van Vollenhoven vrijdag 14 april, rond 16.15 uur, de officiële opening van het grootste molen- project van deze eeuw: het Nederlands Malend Korenmolen Museum 'De Nieuwe Palmboom'. Na de destructieve brand in 1901, waarbij de molen vrijwel tot de grond toe afbrand de, werd op 6 mei 1987 een fondsenwervingscampagne ge start voor de herbouw van de oude brandersmolen. Hier voor gaf de heer Van Vollenhoven destijds het startsein. De Nieuwe Palmboom gaat weer volgens de oorspronkelijke functie ais 'brandersmolen' malen voor branderij De Twee lingh. Daarnaast zal de molen draaien als 'bakkersmolen' voor de Echte Bakkers in Zuid-Holland. Behalve deze draaiende activiteiten, krijgt De Nieuwe Palmboom bovendien een museumfunctie. Op de onderste verdiepingen is een tentoonstellingsruimte ingericht, waar in de rol van de molen en zijn molenaar in de agrarische produktieketen wordt toegelicht. In de komende twee maanden heeft het molenmuseum twee tijdelijke exposities in huis. Öp de tweede verdieping tonen de Echte Bakkers alle wetenswaardigheden van het hedendaagse bakkersam bacht, terwijl op de derde etage, aan de hand van foto's, te keningen en bouwfragmenten, de werkzaamheden tijdens de herbouw uit de doeken worden gedaan. vendien een demonstratie met bijen en biedt zijn natuurpro- dukten te koop aan. De diverse werkgroepen van de KNNV Waterweg-Noord ko men ieder met een eigen dia presentatie en informatie over de natuur, terwijl van het Bra bants Natuur Museum in Til burg een professionele pad destoelententoonstelling is ge leend. In De Boshoek staat voorts een enorme vlinderkooi opgesteld, waarin talloze vlin ders en rupsen zijn gehuis vest. Ook andere insecten en amfibieën zijn in het natuur centrum te bewonderen. Veldbiologen Hoogtepunt van de themadag is ongetwijfeld de medewer king van dertien amateur- veldbiologen, die diapresenta ties over een scala aan natuur- onderwerpen verzorgen. De medewerkenden zijn: J. van SCHIEDAM - Openbare basis school De Woudhoek organi seert zaterdag 15 mei een grootse sport- en muziekmani festatie in en rond het school gebouw aan het Nijhoffplein 18-19. Jong en oud kan van 13.00 tot 17.00 uur deelnemen aan sportieve activiteiten of luisteren en kijken naar optre dens van muziekgezelschap pen en balletschool Miranda van Oorschot. Rondom de school is een mini-survival parcours uitge zet, waaraan iedereen kan meedoen. De mini-survival be staat uit twintig onderdelen, waaronder paalrollen, lucht ballon slaan, een kruiwagenra ce en gewicht heffen met em mers water. De deelnemers ontvangen na afloop een di ploma. Deelname kost een gulden en kaartjes zijn vooraf verkrijgbaar bij de school. Naast dit sportieve evenement worden op het schoolplein al- lerlei jeugdactiviteiten georga niseerd, zoals darts met klitte- band, sjoelen en skilopen. Voorts staan er een luchtkus sen, een schminkstand en een pocorn-automaat en worden een rommelmarkt, een fancy- fair en een playback- en dans talentenfestival gehouden. In de gymzaal van de school kan men deelnemen aan de nieuw ste rage in Amerika: touwtje springen op een videoband. In de school tenslotte wordt een schaaksimultaan gehouden met als tegenstander Schaak meester Rogier van Egmond. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagmiddag aan de Zwa- luwlaan een 31-jarige vrouw en een 33-jarige man, beiden uit Capelle, aangehouden. Het duo had even tevoren twee trainingspakken gestolen uit een winkel. SCHIEDAM - Het pro- duktieproces van brood en gedistilleerd, vervat in het thema 'boer-mo- lenaar-bakker/br ander', staat zaterdag 15 mei centraal tijdens het Ha venmuziek- en Molen festival, dat rond de vijf Schiedamse molens wordt georganiseerd. Het jaarlijkse evene ment krijgt deze keer een extra feestelijk tin tje door de officiële ope- der Meulen en J. van Holten (vogels in onze leefomgeving), W. Mak (insecten in zijn alge meenheid en hommels en zweefvliegen in het bijzonder), R. Jacobs (insecten in en om de stad), L. Elfferich (dagvlin ders), B. Prins (spinnen), E. van der Heuvel (amfibieën), M. Otten (strandleven), G. Franssen (paddestoelen in het park), C. Bravenboer (planten in Zuid-Holland), P. van Dalen en B. van As (vleermuizen in ons gebied) en N. Frigge (8 mm films over amfibieën). De themadag is zondag 16 mei geopend van 10.30 tot 17.00 uur. De toegang is vrij. Na tuurcentrum De Boshoek is gevestigd aan de Churchillweg 52 in Schiedam-Noord. ning door mr. Pieter van Vollenhoven van het Nederlands Malend Korenmolen Museum 'De Nieuwe Palmboom'. Deze plechtige hande ling vindt vrijdag 14 mei rond 16.15 uur plaats. Tijdens het Ha venmuziek- en Molen festival is De Nieuwe Palmboom gratis te be zichtigen. Zowel in het museum als op straat worden aan de hand van het thema 'boer-molenaar- ALLEEN ROTTERDAM OOK 'S MAANDAGS GEOPEND TEGELS MET 10 JAAR FABRIEKSGARANTIE GARANTIE BE DRIJF Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Eén der spectaculairste onderdelen van het Havenmuziek- en Molenfestival is de demonstratie van een twaalfspan paarden. Uiteraard liggen in de binnenhavens weer historische vaartuigen afgemeerd. Havenmuziek- en Molenfestival: havens, muziek en molens, maar vooral veel sfeer. Keuken 270 cm. Mooie zijdelings doorge- ronde kunststof keuken. Leverbaar in maar liefst 6 uitvoeringen. Afmeting 270 cm. Kompleet met alle inbouwapparatuur. Maatwijziging mogelijk. ENGELENPRIJS 3995,- Keuken 230 x 240 cm. Deze fraaie keuken heeft een kunststof front en vertikale greeplijsten. Leverbaar in vele kleuren. Doordacht detail is de onderhoekkast met twee draaibodems. Kompleet met 99 cm hoge wandkasten en alle inbouwapparatuur. Maatwijziging mogelijk. ENGELENPRIJS 6500,- Keuken 260 x 190 cm. Moderne vierzijdig afge ronde kunststof deur met kader. Hoekkast 90 x 90 cm met lade en twee carrousels. Wandkast met glas in kader. Kompleet met alle inbouwap paratuur en hoge wandkas ten. Maatwijziging mogelijk. ENGELENPRIJS 8995,- Koel/vrieskast. Geïntegreerde koel/ vries kast. Met een koelkastin- houd van 212 liter en een vrieskast van 74 liter. Totaal maar liefst 286 liter. Uitgevoerd met automati sche ontdooiing. Laag energie verbruik. ENGELENPRIJS/1295,- Multifunctionele oven met elektronische tijdscha- kelklok en keramische kookplaat. Boven/ onder- warmte. Hete lucht. Grill. Leverbaar in wit of zwart glasfront. ENGELENPRIJS 1695,- Deze geïntegreerde vaat wasser heeft 5 waspro gramma's en een capaciteit van 12 standaardcouverts. 3 sproeinivo's en een aqua- stop. Leverbaar in wit, an traciet of roestvast staal bedieningspaneel. ENGELENPRIJS 1290,- Kunststof-acryl douchebak 90 x 90 cm met hoekinstap, voorzien van helder glas met horizontaal streepdecor. ENGELENPRIJS 875,- Komplete badkamer inclusief 20m2 wand/vloer tegels. Met Ucosan acryl bad 170 x 75 cm. Grohe douche garnituur. Wastafel met sifon kap en planchet. Wandcloset met inbouwreservoir. Grohe ééngreeps mengkranen. Als extra 8 bad kamer accessoires in de kleur van uw sanitair. Glanzend wit ƒ3290,- Manhattan/camee/whisper rose ƒ3490,- Edelweiss en Jasmin ƒ4090,- Meerprijs Whirpool systeem 6 airjets 1900,- Meer dan 500 soorten wand- en voordeel voor u. Ziet u de door u Kompleet met inbouw wastafel en mengkraan 'loertegels. Rechtstreeks door ons geïmporteerd, groot gekochte tegels elders voor een lagere prijs, dan beta len wij u het verschil zonder problemen terug! Wandtegels ir" Badkamermeubel. Een nieuw concept in bad kamermeubelen, twee hoge kasten en een lichtlijst met spots. Kompleet met inbouwwastafel en meng kraan. Kleur wit. Lengte 160 cm. Uit voorraad leverbaar. ENGELENPRIJS/1495,- ROTTERDAM: Industrieweg 1. Spaansepolder (hoek Matlingeweg), tel. 010-2620733. GORINCHEM: Schelluinsestraat 36, tel. 01830-36422. SPIJKENISSE: Oberonweg 28, (eindpunt metro), tel. 01880-38003. VLAARDINGEN: Hoekerstraat 14, (naast Sanders Meubelstad), tel. 010-4350028. Vloertegels 15x15 cm. 15x20 cm. 20x25 cm. 30x30 cm. 33x33 cm. 40x40 cm. 14,95 per m2 22,50 per m2 19,50 per m2 19,50 per m2 28,50 per m2 39,50 per m2 PARKEERPLAATS PARKEREN GEEN PROBLEEM A'leen ?°»erdam's moandags 9eopendi Dond°TTd:ROtterdamenVlaardin9en Donderdag k^pavond: Gorinchem en ->pi|kenisse. KEUKENS TEGELS SANITAIR

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 11