Q10 versterkt ons belangrijkste orgaan: Q10 maakte de 70-jarige Bent O. en Inger Rasmussen nog gelukkiger: Bio-Quinon Q10 Deze pagina staat onder redactie van Insight Media, Postbus 126 - 3990 DC Houtei Het gebeurt maar zelden dat er een stof ontdekt wordt, die van zo grote betekenis is voor de ge zondheid als ubichinon. De onderzoekers zijn en thousiast en verbluft over de ontdekking dat de ei genschappen van de stof Q10 preventief blijken te werken bij ziekte. Al na een paar jaar zijn de Denen ubichinon Q10 als bron van ener gie en een groter gevoel van wel zijn, gaan prefereren. Ondertus sen zijn onderzoekers intensief bezig geweest om het mysterie van deze wonderstof te ontrafe len, die kennelijk van beslissend belang is vpor onze gezondheid. Voorlopig staat vast, dat ubichi non de hele energieproduktie in het lichaam sterk doet toenemen door het omzetten van voedsel in pure energie in de cellen te ver hogen. Deze energie hebben we nodig, onder andere om ziektes in het lichaam te bestrijden. We kunnen niet zonder Q10 Ubichinon Q10 is een stof, waar niemand van ons zonder kan. We krijgen het voor een deel binnen via het voedsel, maar veel onder zoekers zijn van mening, dat we het gunstige effect van de stof optimaal kunnen benutten door dagelijks een voedingssupple ment in te nemen. De lijst van eigenschappen is vrij lang en voorlopig kunnen we met zekerheid stellen dat ubichinon kan helpen in de volgende geval len: Vermoeidheid Futloosheid, gebrek aan energie Hartkwalen Hartzwakte Hartoperaties Verhoogd cholesterolgehalte Verhoogde bloeddruk Spierzwakte Parodontitis Verouderingsprocessen Tekort aan antioxidanten Zo werkt ubichinon Q10 Als je benzine op een vuur giet, brandt het ineens veel beter. Dat- mmummmmmmmammmmtm zelfde gebeurt ook, als het li chaam ubichinon Q10 binnen krijgt. De stof dringt de cellen binnen en "steekt het vuur aan", zodat we meer kunnen presteren. Wetenschappelijk geformuleerd worden de "energiefabrieken" (mithochondrieën) geactiveerd, zodat er meer energie onttrokken wordt aan de voedingsstoffen die passeren. De verhoogde energie produktie kan daarna gebruikt worden voor van alles, van licha melijke werk tot het bestrijden van ziektes in het lichaam. Alle functies van het lichaam zijn afhankelijk van energie. Dit gaat op voor zowel lezen, lopen als denken - maar ook het im muunsysteem heeft energie no dig om ons te beschermen. Sommige mensen hebben een hart dat niet sterk genoeg is om het bloed goed in het lichaam rond te pompen. Dit wordt car- diomyopathie genoemd en het wordt in de volksmond "een zwak hart" genoemd. In bepaal de gevallen moet de patiënt een harttransplantatie ondergaan om te kunnen overleven, maar de laatste tijd hebben onderzoekers over de hele wereld onderzoek verricht naar Q10 als alternatief. Metingen laten zien, dat cardio- myopathiepatiënten maar half zo veel Q10 in het hart hebben, dus door hen een extra hoeveelheid van de stof te geven, kan hun ver mogen om bloed rond te pompen feitelijk verhoogd worden. Een soort conditietraining voor het hart. Interessante onderzoeken In een van de grootste onderzoe ken die tot nog toe zijn uitge voerd, gaven de artsen 641 pa tiënten met ernstige hartzwakte extra Q10, dat ze tegelijk met hun gewone medicijnen moesten innemen. Na een jaar was er sprake van minder gevallen met vocht in de longen en hevige ademnood, wat er op wijst, dat Q10 de hartfunctie versterkt had bij de desbetreffende patiënten. Een vergelijkbaar onderzoek in het Rijksziekenhuis in Kopenha gen wees uit, dat ongeveer 67% van de patiënten met ernstige hartzwakte het beter maakte, als ze werden behandeld met het ty pe ubichinon, zoals dat o.a. voor komt in Bio-Quinon Q10. Als de behandeling afgebroken werd, kwa men de symptomen snel terug. Het gunstige effect dat Q10 op het hart uitoefent, ontstaat waar schijnlijk doordat er meer ener gie in de cellen van het hart ge vormd wordt, zodat het mee kracht krijgt om het bloed doe het lichaam te pompen. Een groot aantal Nederlanders viel ten prooi aan "de ziekte van de losse tanden", oftewel parodontitis» maar het is gebleken dat er een verband bestaat tussen de ziekte en de hoeveelheid ubichinon Q1Ö in het tandvlees. Er zijn weefselproeven gedaan bij een grote groep patiënten en uit de analyse kwam naar voren, dat de concentratie van Q10 in het tandvlees naar verhouding laag was. Uit onderzoek komt ook naar voren, dat het mogelijk is om parodontitis tot staan te brengen met ubichinon Q10. De resultaten zijn dat de kans op bloedingen kleiner wordt en dat de tanden weer vast gaan zitten. Het is tragisch om de eigen tanden al op jonge leeftijd te moeten vervangen door een kunstgebit, maar de combinatie van de juiste tandverzorging en een voedingssupplement met OIO lijkt een veelbelovende manier te zijn om de vele gevallen van parodontitis te voorkomen. Met een brede glimlach nam directeur Bent O. Ras mussen vorig jaar afscheid van zijn arts, na zijn jaarlijkse keuring. De 70-jarige Rasmussen kreeg na melijk te horen, dat hij ondanks zijn zware baan, nog steeds in topconditie was. Q10 heeft ons leven onge twijfeld in positieve zin veranderd, zegt het echtpaar Rasmussen. veel aan sport gedaan om in con ditie te blijven, zegt Inger Ras mussen. We drinken 's ochtends vaak een glas geperst sinasappel- sap, maar we zijn ons er allebei van bewust dat het leven er fysiek gezien niet gemakkelijker op wordt als je zeventig bent - in tegendeel. Maar met Q10 hebben we een middel gevonden, dat het in vele opzichten heel wat leuker maakt om de dagelijkse beslom meringen het hoofd te bieden. Hoopt nog lang door te kunnen gaan De 70-jarige Bent O. Rasmussen werkt nog iedere dag volop in zijn zaak en hij hoopt daarmee door te kunnen gaan zolang hij gezond is. Ik moet veel rpizen in verband met mijn werk en ik zou overdrijven als ik zei, dat ik niet merk dat ik op leeftijd ben. Maar ik voel mij ongelooflijk goed door Q10 en ik denk en hoop dat ik nog jarenlang door kan gaan. Het deed me ook goed toen mijn arts me kort geleden vertelde, dat de vitale organen in mijn lichaam functioneren alsof ze van een jonge man zijn, zegt Bent O. Ras mussen. Het is niet iets waar ik trots op ben. Ik ben er alleen maar dankbaar voor. Mijn man en ik zijn er ons hele leven op tegen geweest om medi cijnen te slikken, als het niet be- slist nodig was, zegt Inger Ras mussen, die voor ze gepensio neerd werd verpleegster was. We hebben zelfs nooit vitaminepil len geslikt, dus we zijn ook niet hals over de kop Q10 gaan inne men omdat we als oudere men sen graag de eeuwige jeugd wil len hebben. We zijn er alleen maar blij mee, dat we ons zo goed voelen en dat willen we ook graag zo houden. Ik ben altijd bang geweest voor het moment waarop ik gepensio neerd zou worden, zegt Bent O. Rasmussen. Ik mag graag iets om handen hebben, iets waar ik m'n tanden in kan zetten. Als de prijs voor een goede conditie is, dat ik Bio-Quinon Q10 moet innemen, ja, dan ben ik bereid die prijs te betalen. Luie mensen krijgen goede conditie door Q10 Het is niet zo vreemd dat het echtpaar Bent O. en Inger Ras mussen meer energie gekregen heeft door Q10 in te nemen. Quinon verhoogt, namelijk de energieomzetting in het lichaam, zodat we het voedsel dat we bin nen krijgen beter kunnen omzet ten in pure energie. Populair ge zegd, we rijden meer kilometers per liter brandstof. De stof ubi chinon komt van nature voor iri alle menselijke cellen. Naarmate men ouder wordt neemt de ubi chinonproduktie in ons lichaam af en daarom is een aanvullinj noodzakelijk. Er bestaat geei twijfel over, dat Quinon mensei veel meer energie geeft. Eet team van onderzoekers in Brus sel deed zelfs de verbazingwek kende ontdekking, dat men letter lijk in conditie kon komen docr gewoon te blijven zitten en Qu- non in te nemen. De Belgischs onderzoekers lieten een groep gezonde, maar luie jonge man nen gedurende acht weken Qui non innemen. Al na vier wekei presteerden hun harten 35 meer. Een ongelooflijk resultaa, zegt de leider van het onderzoel, J.H.P. van Fraechem. Onder noi- male omstandigheden zou eet dergelijke verbetering van dt conditie alleen bereikt kunnet worden door een intensieve trai ning. Maar deze jonge testperso nen deden absoluut niets aan hun conditie. Ze namen alleen Q10 in en ze boekten, in de loop van slechts een paar weken, het zelf de plezierige resultaat als het echt paar Bent O. en Inger Rasmussen. Wanneer je optimaal profijt wilt hebben van een voedingssupple ment met Q10, is het van belang een preparaat te gebruiken, dat gemakkelijk door het lichaam opgenomen wordt (grote bio-op- namecapaciteit). Bijna alle on derzoekers gebruiken in soya op geloste Q10 in zachte gelatine- capsules (zoals Bio-Quinon QI O), omdat het in deze vorm het best door het lichaam opgeno men wordt. Dit werd onlangs be schreven in het Deense "Week blad voor Artsen". Bij het ontwikkelen van Bio- Quinon werden vooraanstaande experts gevraagd om advies te geven. Eén van hen was de inter nationaal hoog aangeschreven professor dr. Karl Folkers uit de Verenigde Staten, die jarenlang onderzoek naar Q10 heeft ge daan. Dr. Folkers adviseerde om de zachte gelatinecapsule te ge bruiken met Q10 dat in soyaolie opgelost was. Verschillende an dere onderzoekers gaven hetzelf de advies. Dit kan beschouwd worden als een kwaliteitsgarantie en als een belangrijke verklaring van het feit dat zoveel gebruikers in het hele land zo tevreden zijn over het gebruik van Bio-Quinon Q10. "Het hart, de longen en de bloed druk zijn net zo goed als die van iemand van dertig. Uw gezond heid wordt kennelijk steeds beter met het ouder worden." Het wekt geen verbazing, dat de 70-jarige directeur Bent O. Ras mussen gelukkig en trots was, toen hij het bovenstaande te ho ren kreeg van zijn arts bij zijn laatste jaarlijkse keuring. Ik zal natuurlijk niet zeggen, dat ik me net een jongkerel voel. Maar ik kan met een gerust hart stellen, dat zowel mijn vrouw, In ger, die ook zeventig is, als ik ons nooit beter hebben gevoeld dan nu, zegt Bent O. Rasmussen, die ondanks zijn leeftijd nog steeds werkt als directeur in zijn zaak voor internationale agentuur. Het zijn geen inspannende trai ningsprogramma's of vervelen de, strenge diëeten, die het echt paar noemt als oorzaak van hun goede gezondheid. We leven zo als we dat altijd gedaan hebben, maar we zijn Bio-Quinon Q10 gaan innemen en voor ons heeft dat tot twee weienlijke verande ringen geleid in ons bestaan: we hebben meer energie gekregen en we voelen ons over de hele linie veel beter, zegt het echtpaar. Effect bleef niet uit In het begin van de zomer van 1992 trad er een positieve veran dering op in het bestaan van Inger en Bent O. Rasmussen. Hun dochter van vijfenveertig had last gekregen van parodontitis en in een poging om haar tanden te kunnen houden was ze begonnen met het innemen van Bio-Qui non Q10. Het effect bleef niet" uit, en stra lend vertelde ze haar vader en moeder over de resultaten van dit voedingssupplement. Het duurde maar even, voor we allebei merkten dat er iets we zenlijks veranderd was in ons bestaan, zegt directeur Bent O. Rasmussen. Hoewel ik nog nooit ernstig ziek ben'geweest en ik op de zaak altijd goed door mijn werk heen kon komen, kreeg ik ineens extra energie en voelde ik me veel beter. Het is misschien teveel gezegd, dat ik me twintig jaar jonger voel, maar het Q10 is de voorwaarde voor elk menselijk leven, zegt professor dr. verschil was in ieder geval heel Karl Folkers. President George Bush reikt hem een prijs uit, de goed merkbaar. Amerikaanse tegenhanger van de Nobelprijs, voor zijn onderzoek naar Mijn man en ik zijn nooit zo voor de "vitamine Q10". wonderkuren geweest en behalve fietsen en het maken van lange wandelingen, hebben we nooit Heeft de wetenschap het geheim van de eeuwige jeugd ontdekt? r De onderzoekers kunnen ons - nog- geen eeuwig leven geven, maar ze hebben bewezen dat ubichinon Q10 ouderdom kan uitstellen, omdat de stof ons beschermt tegen de ziektes, die ons vroegtijdig doen verouderen. Vandaag de dag gebruiken heel veel mensen Q10 om verzekerd te zijn van een langer en gezonder leven. Nieuwe kracht voor het hart 60 capsules /„hinhinOft)f®F'»Psul Alle spierbewegingen komen tot stand door energie. De stof co- enzym Q10, die in Bio-Quinon zit, is van doorslaggevend belang voor de energieproduktie, die in alle cellen van het lichaam plaatsvindt. We krijgen een deel Q10 binnen met ons dagelijkse voedsel, maar men heeft ontdekt, dat een dagelijkse aanvulling belangrijk is om optimaal te functioneren. Bio-Quinon is verkrijgbaar bij apotheken, drogisterijen en in reformwinkels. Ubichinon Q10 tegen parodontitis Door Bio-Quinon kreeg ik een bloeddruk als iemand van dertig Bent O. en Inger Rasmussen zijn geen "gezondheidsmaniakken" prima, volgens het echtpaar. maar dankzij Q10 voelen ze zich n,i Inger is gepensioneerd verpleegster, terwijl Bent O. Rasmussen een eigen zaak heeft en van plan is die aan te houden zolang hij gezond blijft en energie genoeg heeft. -Ik ben er van overtuigd, dat ik door Q10 langer actief kan blijven als zakenman, zegt Bent O. Rasmussen (70). Onderzoekers kiezen voor bepaald type Q10

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 8