FI.29; novotel Boeken, ook voor de allerjongsten Schaapachtig Zomerfeest Autoschade komt gegarandeerd weer goed... bij Gebit stuk? TVR nieuws Holy honkbal Van Assendelft districtstitel Variatie in Podium Café Jeugdfestijn rond natuur Autodiefstal Sportagenda Veronica- team bij DVO'32 Koorconcert ederland Noorwegen VERINGMEIER TANDTECHNIEK SCHIEDAM Wat John Corver de trainer van voetbalvereniging DHS precies in de rust tegen zijn spelers heeft gezegd blijft tussen hem en zijn pupillen. Maar dat het zijn uitwerking niet mis te bleek overduidelijk. Na rust werd de 1-0 ach terstand tegen Dubbel dam omgezet in een 2-1 overwinning. Deze zege in de promotiewedstrijd betekent dat DHS vol gend jaar evenals SW in de derde klasse uitkomt. John Corver deed er nader hand heel geheimzinnig over. Hij wilde niet kwijt wat hij tij dens de theepauze zijn man nen had verteld. „Ik heb ze wat in hun oor gefluisterd en dat zijn geen mooie woorden geweest. Wat precies blijft on der ons", geeft Corver iets prijs van zijn geheim. Het was ook hardnodig dat Corver de juiste snaar raakte bij zijn manschappen want DHS speelde in de eerste helft als een natte krant. „We waren gewoon matig en kwamen niet los. De druk, waar we het hele seizoen en ook in de nacompe- titie geen last van hadden, verlamde ons", omschrijft Corver het spel van zijn ploeg in de eerste vijfenveertig mi nuten. Na rust speelde DHS volgens Corver bijna perfect. .Alles ging uit de kast en Dubbeldam kwam er niet meer aan te pas", aldus de trainer, die enkele jaren gele den nog kampioen werd met Ursus. In het tweede bedrijf zorgden Marco Eshuis en Roberto Dijkstra voor de twee Schie- damse treffers op het terrein van Rijsoord. Loterij DHS dankt de promotie naar de derde klasse aan het lot uit de loterij. Allereerst kwa men de Kethelbewoners door de titel van SW in het bezit van de derde periode. In de nacompetitie werd Alexan- dria'66 en SMC het nakijken gegeven en afgelopen zater dagavond ook Dubbeldam. Van de zes ploegen die stre den om dat ene plekje in de derde klasse flikte DHS het! Na rust speelde DHS niet al leen haar fysiek harde spelle tje (door Corver omschreven als: „we speelden altijd tot het toelaatbare") maar ook tech nisch goed verzorgd voetbal. Dat laatst geeft John Corver, bezig aan zijn eerste jaar bij DHS, moed om aan een sei zoen in derde klasse te begin nen. „Ik hoop ten eerste dat we worden ingedeeld met alle regioploegen zoals Fortuna, DRZ, VFC, SW en VDL. In die wedstrijden komt het toch vaak aan op fysieke inzet en daar bulken wij van. Aan de andere kant hebben we vol doende technische spelers om het hogere niveau van de der de klasse aan te kunnen", al dus Corver. Van Gend Corver moet het volgend jaar doen zonder René van Gend die overschrijving aan vroeg naar concurrent SMC. Corver kan de stap van zijn gedreven middenvelder niet begrijpen: „Tegen kapitaal kan je niet opboksen. Hij heeft een heel jaar bij ons gespeeld om te promoveren naar de derde klasse. Als dat dan lukt stapt hij over naar een club die vol gend seizoen vierde klasse speelt. Dan moet je een gaatje in je hoofd hebben, maar ik zal de laatste zijn om hem te gen te houden", is Corver voor zijn doen ongemeend fel in zijn bewoordingen. Bovendien verlaat Berry Buitenhek, die voornamelijk in het tweede speelde, DHS. Corver zag zijn selectie die verder in tact bleef versterkt worden met Gerry Overmans (SW), Frenk Wage- makers (GSS) en René van den Berg (TSB). Vooral Van den Berg gooide de laatste ja ren bij het Vlaardingse TSB hoge ogen. „Ik ken hem hele maal niet, maar als het inder daad een goede linksbuiten is kan ik hem goed gebruiken", liet Corver weten. VLAARDINGEN - Het honk balteam van Holy heeft een zwaar pinksterweekend ach ter de rug. Het team van trai ner/ coach Ger Droog ging namelijk tweemaal onderuit, ondanks dat hij dit weekend anders voorgesteld had. Op zaterdag werd met 13-4 van Hawks verloren en twee da gen later ging het tegen Gambro Twins met 21-3 ook behoorlijk mis. Tegen Hawks uit Dordrecht bestond de selectie van Droog aanvankelijk uit tien mensen. De danig door ziekte en bles sures uitgedunde selectie werd op het laatste moment nog uitgebreid met twee ju nioren. Holy begon in Dor drecht met gelegenheidswer per Jurjen Volmer. In de eer ste inning namen de Vlaardin- gers zowaar een 0-1 voor sprong door een gescoord punt van Jeffrey Poort. In de tweede inning was die vreugd snel voorbij. Door tweemaal 4- wijd, enkele honkslagen plus Vlaardingse fouten stond het ineens 5-1. In de vierde inning deden de Dordtenaren dat nog eens dunnetjes over. Op prak tisch dezelfde wijze als in de tweede beurt scoorden zij we derom vier punten, 9-1. In de vijfde inning kon Max Heij- boer daar een Vlaardings punt tegenover stellen, doch de thuisploeg scoorde direct te gen door middel van drie honkslagen op rij, 10-2. In de zesde inning kon Jurjen Vol mer nog een punt toevoegen. Hawks zag echter toch kans WATERWEG NOORD- /SCHIEDAM - Van alle kanten heeft de door brand getroffen voetbal vereniging SVDPW al hulp aangeboden gekre gen, bovendien spannen de leden van 'DPW' zich ook enorm in om voor aanvang van het nieuwe seizoen weer een club huis te hebben. Nog deze week wordt een begin gemaakt met het metselen van de muren die de nieuwe kantine moeten gaan vormen. „Het is hier elke dag een drukte van belang", zegt voorzitter Wim van Uden. „En ik ben geluk kig over de klap heen", aldus de eerste man wiens fiets vrijdagmor gen tot overmaat van ramp ook nog werd ge stolen. Dat was precies op het moment dat Fey- enoorder John de Wolf een persoonlijke cheque kwam brengen om een financieel steentje bij te dragen aan de her bouw. De Feyenoorder deed deze geste uit zichzelf. De in Schie dam geboren en geto gen en ook nog altijd wonende De Wolf speel de jaren aan de over kant van SVDPW bij Schiedamse Boys. De overhandiging moest echter vrijdagmorgen Hef het glas alvast op Oranje bij Novotel. vroeg, half negen, ge beuren omdat De Wolf later die dag weg moest voor televisie-opnames. In de nacht voor Hemelvaart brandde de totale accommoda tie van SVDPW af. Dat de kleedkamers in vlammen op gingen was niet zo erg, want deze zomer zouden die toch vervangen worden door nieu we natte cellen. Het afbranden van het clubhuis kwam daar entegen keihard aan. De laat ste jaren hadden de leden van SVDPW van haar houten 'clubhuissie' een prachtig pa leisje gemaakt. Telkens een stuk. Eerst de ene gevel, dan de ander tot het hele clubhuis vernieuwd was. Die verbou wing was inmiddels voltooid en alleen de kleedkamers zou den nog onder handen geno men moeten worden, totdat die fatale brand SVDPW weer op 'nul' deed belanden. Verzekering Tot overmaat van ramp bleek dat het vernieuwde onderko men onvoldoende tegen brand verzekerd was, zodat de verze kering maar een deel van de waarde uitkeert. In plaats van moedeloos bij de pakken neer te gaan zitten en werd een commissie gevormd die de op dracht heeft om de financiën binnen te krijgen om de ac commodatie te herbouwen. De commissie heeft inmiddels 350 sportverenigingen en 300 bedrijven uit de regio aange schreven met het verzoek om hulp. „De reacties zijn tot nu toe overweldigend", zegt Koos Nielsen, één van de zes leden van de commissie. „Door de vele feestdagen hebben we nog geen goed overzicht van de inkomsten op ons speciale banknummer. Maar de toezeg gingen zijn legio, evenals de bereidheid van clubs in het Hargapark om ons te helpen". Komend seizoen Doel wordt om komend sei zoen weer een clubhuis te hebben en dan voorlopig ge bruik te maken van de kleed kamers van de wielerbaan. „Ik denk dat we zo'n 250.000 gulden nodig hebben voor de herbouw. Een deel komt van de verzekering en een deel van de subsidie van de ge meente voor de bouw van onze kleedkamers. De rest moeten we zelf bijeen zien te brengen", geeft voorzitter Van Uden de stand van zaken weer. Feyenoord-shirt Wim van Uden kreeg deze week van zijn werkgever scheepsreparatie Vlaardingen Oost een echt Feyenoord-shirt met daarop alle handtekenin- gen van de spelers van de kersverse landskampioen. Dit shirt gaat per opbod verkocht worden. Bieders kunnen zich aanmelden bij de commissie. De commissie wordt gevormd door Ton Knoops (426.95.94 of 01807- 50401), Huib Graus (437.91.61), Rob van Vliet (473.65.72),. Nol van de Marei (470.10.45), Kees de Tuinder (427.14.66) en Koos Nielsen (415.21.66). Zij hebben de ac tie; 'help ons uit de brand!' op touw gezet. Het bij de VSB- bank geopende rekeningnum mer is: 97.76.10.063 ten name van SVDPW. de voorsprong nog verder uit te bouwen tot 12-3. De laatste punten kwamen in de zevende en laatste inning. In deze slag beurt bracht Marco van Den deren het vierde Vlaardingse punt binnen na een honkslag van Arthur Kuijper. Hwaks bepaalde in de gelijkmakende beurt de eindstand op 13-4. De laatste twee innings waren al leen nog belangrijk voor de statistieken. Cijfers Holy Jur jen Volmer: 5-9-13-3. Beste slagmensen; Arthur Kuijpers, Jurjen Volmer en Marco van Denderen 0,500, Efrill Calmez 0,400. Acht nui Twee dagen thuis tegen Twins was de wedstrijd eigenlijk al na de eerste slagbeurt van de bezoekers afgelopen. Nadat Twins in die beurt maar liefst dertien slagmensen aan het werk mocht zetten was de stand 0-8 in het voordeel van de Oosterhoutse ploeg. Alleen Eric Tarmond kon daar een punt tegenover stellen, nadat hij door Martin van Veen was binnengeslagen. In feite kan achteraf gesteld worden dat coach Ger Droog met de ver keerde werper begon. Albert Kloppers werd namelijk veel te gemakkelijk geraakt door de Brabanders. Bovendien hadden zij nog het geluk dat hun honkslagen telkens net langs de binnenvelders van Holy werden geslagen. Na twee man in de tweede inning was het dan ook tijd voor een nieuwe werper; Frank Feld- mann. Dit ging goed tot de vierde inning. Toen voerde Twins de stand op naar 1-14. Onder andere door ee grand slam homerun (een homerun met drie man op de honken en dus goed voor vier punten). Alleen in de vijfde inning voegde Holy daar nog twee punten aan toe. Eerst sloeg Efrill Calmez, die overigens een uitstekend seizoen speelt bij Holy, een homerun. Daar na scoorde ook Tom Lam- brechts een punt. De gasten uit Osterhout scoorden in de zesde inning nog eens vier punten en tenslotte in de ze vende inning nog eens drie punten, zodat na zeven in nings de eindstand werd be paald op 3-21. Cijfers Holy Al- bert Kloppers: (1+2) 1-2-7-4, Frank Feldmann (6 2/3 9-4-8- 8). Slagmensen: Tom Lam- brechts 0,667, Efrill Calmez en Erie Tarmond 0,500. De wedstrijd kreeg nog een triest slot toen een (Vlaar dingse?) toeschouwer meen de verhaal te moeten op een speler van Twins naar aanlei ding van een klein incident tussen loper Eric Tarmond op het tweede honk en de korte stop van Twins. Hierbij vielen enkele klappen. Het was aan de coaches Droog en Naar den van Holy te danken dat het niet escaleerde. Na dit verlies blijft Holy op twee punten staan. Toch staan de Vlaardingers niet laatste, want die positie neemt Mulo uit Helmond in zonder pun ten. Aanstaande zondag speelt Holy tegen deze tegenstander, aanvang 14.30 aan de Zwalu wenlaan. VLAARDINGEN - Annemarie van Assendelft is maandag districtskampioene tennis ge worden in de leeftijdsklasse tot en met 14 jaar. De speel ster van het eerste team van tennisvereniging Holy bleef in de finale haar clubgenote Pe tra de Winter de baas met 6-3 en 7-6. Van Assendelft mocht vanwege haar bondstraining onder leiding van Flip van Be tuwe rechtstreeks deelnemen aan de kampioenschappen die werden verspeeld op het Rot terdamse tennispark van de vereniging Phoenix. SCHIEDAM - Naast de gebrui kelijke jamsessies op dinsdag en donderdagavond (aanvang 21.00 uur) wordt er het ko mend weekeinde ook weer volop opgetreden in het Podi um Café, aan de Lange Haven 28. Vrijdag 4 juni speelt de forma tie 'Moondance'. Het concert begint om 20.00 uur en voor de verandering wordt een en tree geheven: 5,-. Zaterdag 5 juni treedt zange res Molly Foster op met een 'Jamaican Rock Blues View'. De Jamaicaanse brengt zowel eigen composities als covers ten gehore. Zij wordt begeleid door Egon Verhoeven (gitaar), Eric Romer (bas), Eel- co de Boer (drums) en Peter Vlietstra (keyboards). Het op treden begint om 22.30 uur. Het duo 'Dancing Bears' treedt zondag 6 juni op aan de Lange Haven 28. Arno van den Wijngaarden (gitaar en zang) en Ron Meerhof (gitaar en zang) spelen covers van Randy Newman, John Hiatt, Elvis Costello en Crowded House. Het optreden begint om 21.30 uur. SCHIEDAM - Het schaap staat dit jaar centraal tijdens het Zomerfeest, dat zaterdag 5 juni wordt georganiseerd in de kinderboerderij van het Prinses Beatrixpark. De kin derboerderij is geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Speciaal voor het Zomerfeest is een aantal bijzondere scha penrassen naar Schiedam ge haald, waaronder het Surfolk- schaap en het Drents heide- schaap. Alle schapen worden vakkundig geschoren door Huub van de Knaap, waarna mevrouw Sunbul demon streert hoe van de vachten een dekbed kan worden gemaakt. Mevrouw Voets laat zien hoe de schapenvachten tot wol worden gesponnen, terwijl mevrouw Visser van de partij is met haar breimachine. Zij toont tevens hoe de wol met natuurlijke verfstoffen kan worden gekleurd. Bijzonder zijn verder de demonstraties schapen drijven met behulp van Border Collies. Maar ook andere bezigheden met betrekking tot de boerde rij en de natuur komen aan bod. Zo leert mevrouw Pieter- se hoe men van stro figuurtjes kan maken en demonstreert de heer Booy het vlechten van rieten manden. Imker Van der Drift is eveneens aanwezig. Vrijwilligers van de heemtui- nexcursiegroep begeleiden wandelingen door de heem- tuin en langs de nieuwe paalt jesroutes. Tenslotte staan er allerlei kraampjes opgesteld met informatie van onder an dere de Hoofdafdeling Groen voorziening en Natuur, de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, Knotgroep Schiedam en het Wereld Natuur Fonds. De mu zikale omlijsting is in handen van Muziekgroep Scala. SCHIEDAM - Met de tentoon stelling 'Boeken, ook voor ba by's en peuters' wil de Jeugd bibliotheek de aandacht vesti gen op de aanwezigheid van baby- en peuterboeken in de bibliotheek. De expositie wil duidelijk ma ken wat het belang van boe ken is bij de ontwikkeling van jonge kinderen en de rol, die ouders daarin kunnen spelen. SCHIEDAM - Federatie 'De Randstad', het overkoepelend orgaan van Zuid-Hollandse hengelsportverenigingen, or ganiseert zaterdag 5 juni een jeugdfestijn in het Prinses Beatrixpark. Aan dit festijn kan gratis worden deelgeno men door de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. De dag staat geheel in het te ken van milieu, natuur en het leven in en om het water. Deze thema's zijn verwerkt in kinderspelen. Na afloop is er voor iedere deelnemer een prijs en een herinnering. Het jeugdfestijn begint om 9.30 uur. Voor meer informatie of in schrijving kan men bellen, te lefoon 4750521 of 4738235. SCHIEDAM - Voor het kanto rengebouw 's-Graveland werd in de nacht van vrijdag op za terdag een witte Opel (kente ken YJ-24-VN) gestolen. Een blauwe Mercedes, met kente ken BK-90-TP, verdween het afgelopen weekeinde aan de Nieuwe Maasstraat. Bij de Openbare Bibliotheek bestaat de indruk dat veel ou ders niet op de hoogte zijn van de beschikbare collectie baby- en peuterboeken en van het feit dat ook de allerjongsten (gratis) lid kunnen worden van de bibliotheek. De tentoonstelling is de gehe le maand juni te bezichtigen in de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven 129. De ope ningstijden zijn: maandag, dinsdag en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur, donderdag van 17.00 tot 20.00 uur en za terdag van 10.00 tot 13.00 uur. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 01D4154540 Z7' WATERWEG NOORD Triathlon vereniging Rijn mond (TVR) organiseert woensdag 9 juni de jaarlijks terugkerende duathlon. Deze duursportproef wordt gehou den in en rond de Zevenhui- zenpias en bestaat uit 1000 meter zwemmen en 10 kilome ter hardlopen. De start is om acht uur en het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder. Deze wedstrijd telt mee voor het Giant-superprestige-cir- cuit van TVR. In dit circuit is de stand na vijf evenementen: 1; Robert van Zanten (1162 punten), 2; Richard de Groot (1103), 3; Peter van Klaveren (990), die tevens eerste vete raan is. In dat klassement wordt hij gevolgd door Fred Zegwaard (849) en Ruud Muuren (762). Jose Schoote- meijer (330) is koploopster bij de dames. Els van Lopik is tweede met 305 punten. Bij de junioren is Dick van Klaveren met 754 punten eerste. Triathlon vereniging Rijn mond wil duidelijk stellen dat ook niet leden ook deze spor tieve uitdaging kunnen deel nemen. Voor meer informatie kan gebeld worden met Peter van Klaveren: 010- 4.70.53.83 of 4.50.35.83. Afgelopen zaterdag waren de triathleten van TVR actief tij dens een wedstrijd in Gorin- chem. Deze goed georgani seerde triathlon werd groten deels in het stadscentrum ge houden. Dit, en het mooie weer, leidde er toe dat er veel publik aanwezig was. Er werd in de Linge gezwommen, wat, in vergelijking met een zwem bad voor veel triathleten een verademing was. Voor het fiet sen en lopen was een leuk parcours uitgezet met onder andere een stuk langs de Mer- wede. Het was een prettige wedstrijd en dat bleek ook uit de eindtijden. Als beste TVR- atleet kwam Robert van Zan ten uit de bus. Hij werd twaalfde in 2.02.49. De overige TVR-deelnemers: Richard de Groot (Schiedam, 2.08.59), Dennis van der Worp (Maas sluis 2.10), Leo Ruysbroek (Maassluis, 2.13.49), Jan van Pelt (2.19.55), Coen van de Vooren (2.20.07), Ger Bosman (2.26.06), Peter Duut (2.30.27) en Stephan Ket (2.37.59). van ernooi van de 5 juni is ronica gestrikt. De promi- len dan om uur 's tegen staat in het teken van 'Hut vijfde vijf jaar (1988- 1993', Een event saldo op de de DVO-jeugd. de', een bont gezelschap zorgen voor de juiste in grediënten voor een goede voetbaldag. Lekker opge warmd klimmen de aan hangers van DVO'32 dan toeval wil dat ook tegen stander Fortuna dit sei- SCHIEDAM - Zangkoor O.A.S.E. geeft woensdag 9 juni een uitvoering in dienstencen trum De Woudhoek, aan het Heijermansplein 35. Het con cert begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 JUNI 1993 PAGINA 27 DHS viert feest als de promotie naar de derde klasse een feit is. John de Wolf steunt geteisterd SVDPW Ter gelegenheid van de W K-K wa I i f i cat i e wed stri j d John de Wolf was vrijdagmorgen in alle vroegte naar SVDPW gekomen om een persoonlijke bijdrage te leveren aan de herbouw van de afgebrandde accommodatie. organiseert Novotel Rotterdam-Schiedam op woensdag 9 juni a.s. een feestelijke "oranje-avond". Vanaf 19.00 uur staat in onze zalen een "Nederlands-Noors koud buffet" opgesteld. De voetbalwedstrijd zal op een grootbeeldscherm in de zalen rechtstreeks worden vertoond. Zowel vóór, tijdens als na de wedstrijd is de bar in de zaal geopend. Toegangsprijs inclusief Nederlands-Noors buffet per persoon Reserveren gewenst! Tel.nr.: 010 - 471 33 22 HARGALAAN 2 3118 JASCHIEDAM TELEFOON 47133 22 Ruime parkeergelegenheid. Een vaste gast tijdens de Zomerfeesten in het Beatrixpark is schapenscheerder Huub van de Knaap GARANTIE BE DRIJF Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Veldhandbal dames zondag: HVC - Quintus 12.00 Unitas - Hollandiaan 13.15 Treffers - Luk/UVG 2, 12.00 Veldhandbal heren zondag: Helius 2- Unitas 10.00 HVC - Animo 13.15 Actief - DWS 12.00 WIK 2- Hercules 12.15 Softbal zaterdag: Terrasvogels - Schiedam 18.00 (dubbel) Honkbal zondag: Holy - Mulo 14.30 WF Schiedam - H. Vos Cardi nals 14.00 Cricket zondag: Kampong - Hermes DVS 11.00 Asvion - Hercules 2, 11.00 DHS flikt het en promoveert Zwaa,wecl<cnd

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 27