Zwart speelt Zwart Opstel en bridge in Jaar van de Ouderen Allen en Farrow nog eenmaal samen Party Zaterdag 19 juni Modellen gezocht Les Nix op Broersvest Op de eerste etage van Correct beleef je het: IEDERE DAG Live Pop I i Rock Harpe Davids in het nieuws Kleurwedstrijd bij Print Shop Concert voor orgel en fluit Boek over vrouwenhandel Movie Wlenu brasserie IEDERE WOENSDAG T/M ZATERDAG 'EIGHT DAYS A WEEK' H P ONZE DAGSCHOTEL VOOR I O." VRIJDAG JUNI L. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 JUNI 1993 PAGINA 17 SCHIEDAM - Op en rond de Maasboulevard vindt zaterdag 19 juni voor de vijfde keer het Maasboulevardfeest plaats. Vorig jaar trok dit festijn zo'n tiendui zend bezoekers naar Schiedamse de oevers van de Maas. „Het wordt nog meer een doe-feest dan in de voorgaande jaren", zeg gen Hendrik van Kat wijk en André Wouter- sen, respectievelijk se cretaris van de Vereni ging Aktieve Gorzen Evenementen (V.A.G.E.) en teamleider van Klub- huis Zuid. Zij en hun tientallen vrijwilligers staan deze keer garant voor een wel zeer ener verend spektakel. Het huidige Maasboulevard feest lijkt in de verste verte niet meer op het begin, vijf jaar geleden. Toen kwam Huib Povel bij Hendrik van Katwijk met het plan om een voetbaltoernooi te organiseren ter gelegenheid van het 35-ja- rig bestaan van de Maasboule vard. Dat toernooi sloeg aan en vormde de aanleiding tot de oprichting van de V.A.G.E. en de jaarlijks steeds specta culairdere feesten. En nu, ter gelegenheid van het eerste lustrum, is het helemaal raak. Uiteraard begint het feest met het traditionele voetbaltoer nooi voor straat-, familie- en bedrijfselftallen. Ruim dertig teams strijden vanaf 10.00 uur om de wisselbokaal. Rond 15.30 uur vindt de prijsuitrei king plaats. Zeekadettenkorps Jacob van Heemskerck heeft haar roei- wedstrijden van vorig jaar in geruild voor een rondvaart over de Maas met de 33 meter lange ex-mijnenveger 'Van Versendaal'. Kinderdorp Net als vorig jaar neemt Klup- huis Zuid de kinderactivitei ten voor haar rekening. Het succesvolle Kinderdorp is daarom ook weer van de par tij. Dit dorp, waar het voor vol wassenen verboden toegang is, biedt kinderen van 4 tot 12 jaar allerlei doe-activiteiten. Aan de hand van een strippen kaart kunnen zij gratis hier aan deelnemen. Het Kinder dorp is geopend van 12.00 tot 15.00 uur. Nieuwsgierige ou ders en grootouders kunnen via kijkgaten, die hier en daar in de omheining zijn aange bracht, het kroost in de gaten houden. Aansluitend aan het Kinder dorp treedt kindertheater Kakkie Prakkie op. Ton en Sylvia Kooijman brengen hun nieuwste voorstelling 'Freule Carolina en de Kok Carisimo'. Ook hier is de toegang gratis. Voor de oudere jeugd staat een zeven meter hoge klim wand opgesteld. Wie hiervan gebruik wil maken, moet een rijksdaalder betalen. Bij de klimwand heeft Klubhuis Zuid een kraam ingericht, met informatie over de outdoor-ac- tiviteiten, die het Kluphuis in de toekomst wil gaan organi seren voor de jeugd. Verder staan er op het par cours een circa 25 kramen tel lende braderie, een zandpar- cours voor radiografisch be stuurde modelauto's, waarmee het regionaal off-the-roadkam- pioenschap kan worden verre den en een stoomtreintje van Stoomgroep West, waarop gra tis ritjes kunnen worden ge maakt. Bungy Jump De meest spectaculaire onder delen van het vijfde Maasbou levardfeest zijn echter een na gebootste milieuramp en de populaire Bungy Jump. In een grote waterbak staat een 2,5 meter metende tanker in brand, gebouwd door de mo- delbotenverenigingen uit Schiedam en Vlaardingen. De tanker wordt geblust met be hulp van andere modelboten en uiteindelijk zelfs opgeta keld. Het spektakel begint om 15.00 uur. Bungy Jump is de nieuwste rage. Met een stevig elastiek rond het middel springen de deelnemers van afgrijselijke hoogte naar beneden om uit eindelijk luttele meters boven het water te blijven bungelen. Voor deze Bungy Jump heeft de V.A.G.E. de hand weten te leggen op de grootste mobiele kraan van Nederland met een hoogte van maar liefst 70 me ter. Wie deze duizelingwek kende stunt aandurft, betaalt honderd gulden voor een Jaap Zwart jr. SCHIEDAM - Organist Jaap Zwart jr. verzorgt dinsdag 22 juni een orgelconcert in de Grote Kerk. Het concert be gint om 20.15 uur en de toe gangsprijs bedraagt 6,50/CJP en Pas65 4,50. Jaap Zwart is de kleinzoon van de bekende organist/com ponist Jan Zwart. Jaap stu deerde aan het Sweelinck Conservatorium bij Simon C. Jansen (orgel) en'Jan Kruijt (piano). Hij sloot zijn studie af aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag met het diploma voor het hoofdvak theorie der muziek. Jaap Zwart heeft diverse con certen in binnen- en buiten land op zijn naam staan, ook voor radio en televisie. Hij is momenteel als docent orgel, piano en theorie verbonden aan de Nederlandse Beiaard school en het Utrechts Conser vatorium. Tijdens het concert in de Gro te Kerk speelt hij werken van onder anderen Joh. Seb. Bach, Guilmant, C. de Wolf, Otto Dienel, Daguin, Joh. Wage naar en van zijn grootvader Jan Zwart. SCHIEDAM - Privé is het duo inmiddels na de nodige tram melant uit elkaar, maar vrij dag 18 juni zijn Woody Allen en Mia Farrow nog samen te zien in Het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12. Het Filmhuis vertoont dan namelijk de toe passelijke Amerikaanse speel film 'Husbands and Wives' uit 1992, waarin Woody Allen zo- SCHIEDAM - De deelneem sters aan een kapperscursus in Kluphuis Oost zijn op zoek naar modellen. De haarbehan- delingen worden iedere don derdagochtend uitgevoerd door de cursisten, uiteraard onder deskundige leiding van de docent(e). De modellen kunnen zich voor 5,- laten knippen of wa tergolven, terwijl een perma nent 12,50 kost. Voor het ma ken van een afspraak kan men woensdagochtend tussen 10.00 en 13.00 uur bellen, tele foon 4735435 (vragen naar Til Berg). wel de regie als de hoofdrol voor zijn rekening neemt, ter wijl Mia Farrow, Sidney Pol lack en Judy Davis de overige rollen vertolken. 'Husbands and Wives' geldt als voorbeeld van hoe film soms het leven en hoe het le ven soms film imiteert. De film laat de relatieproblemen tussen Allen en Farrow als een echo weerklinken. Met de sombere ironie en humor, die Woody Allen eigen is, wordt ingegaan op de complexiteit van intermenselijke relaties via twee echtparen, die geza menlijk belangwekkende za ken als vriendschap, huwelijk, trouw, romantiek en liefde evalueren. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. sprong. De V.A.G.E. heeft de wethouders Aad Wiegman en Bart de Leede uitgenodigd voor de openingssprong. Het is niet bekend of de wethou ders van de uitnodiging ge bruik zullen maken. Muziek Muziek neemt traditioneel een belangrijke plaats in bij het Maasboulevardfeest. Van 12.00 tot 16.00 uur presenteert zich een tiental beginnende pop bandjes, voornamelijk afkom stig uit de popworkshops van de Schiedamse klup- en buurthuizen. Voor de meeste groepen is dit de eerste keer dat ze voor een groot publiek spelen. Het Maasboulevardfeest wordt tussen 16.00 en circa 23.00 uur afgesloten met een klein pop festival, waarbij achtereenvol gens Vanderrubber (vorig jaar wegens tijdgebrek niet meer aan bod gekomen en nu dus als eerste), de Vlaardingse for matie Bonebag, de Schiedam se bands Rock of Ages en Hot Rock, Household Lunatics en The Cobraz aantreden. Het af sluitende optreden wordt om 22.00 uur verzorgd door de bij zondere combinatie Peter de Vries/Rini van Willigen. SCHIEDAM - Het Harmonie orkest van de chr. muziekver eniging Harpe Davids verzorgt zaterdag 19 juni een populair concert in De Schelp aan de Plantage. Op het programma staan on der meer de mars 'King Cot ton' van Sousa, stukken uit de musical 'Les Miserables' en muziek uit de film 'Dances with Wolves'. Daarnaast wor den lichtere werken van onder anderen Dizzy Stratford en Harold Walters uitgevoerd. Tijdens het concert presen teert Harpe Davids zich ook met een informatiekraampje, waarin bovendien muziekop namen van het harmonieor kest, het B-orkest en de drum fanfare worden verkocht. Het harmonieorkest staat za terdag onder leiding van diri gent Cees Kramer en het con cert begint om 13.00 uur. De toegang is vrij. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van Vaderdag treedt zaterdag middag 19 juni de vijfmans band Les Nix op in het win kelcentrum Broersvest. Les Nix werd in 1987 opge richt door Sal Cohen (zang en accordeon), Bep van Noord (zang, sax en banjo), Ko Kan (bas), A.J. (wasbord) en Mister Hearing (drums). De band speelt covers met 'eeuwig heidswaarde' op gedeeltelijk geïmproviseerde instrumen ten. Twee jaar geleden behaal de het vijftal een eerste prijs tijdens een internationaal straatfestival in Ierland, ter wijl tijdens het Oranjeboom festival de muziekprijs in de wacht werd gesleept. Overigens waren de majoret- ten en miniretten van Harpe Davids, onder leiding van in- structrice Annita Scheepens, het afgelopen weekeinde zeer succesvol tijdens het jaarlijkse majorettenconcours in Kat wijk. Aan dit concours namen bijna vijftig majorettengroe- pen deel. De miniretten van Harpe Da vids behaalden in de jeugddi- visie de eerste prijs, terwijl ook de majoretten zich de bes ten van allemaal toonden. Ook hun puntentotaal van deze groep bleek het hoogst. Een knappe prestatie, want de ma joretten van Harpe Davids ko men dit jaar voor het eerst uit in de tweede divisie. SCHIEDAM - De Print Shop Schiedam organiseert deze maand een kleurwedstrijd voor de jeugd tot 12 jaar. Aan de Hoogstraat 137 kunnen de kinderen een kleurplaat afha len, die voor 1 juli weer moet worden ingeleverd. Woensdag 7 juli om 14.30 uur worden de prijswinnaars gehuldigd. De hoofdprijs is een reuze 'color- kid'. SCHIEDAM - Organist Sie- bren Zwaan en fluitist Willem Wester geven zaterdag 19 juni een concert in de aula van het Stedelijk Museum. Op het programma staan werken van onder anderen Sweelinck, Cle- rambault, C.P.E. en J.S. Bach en een improvisatie. Het con cert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Het Werkcomi té Schiedam voor het Jaar van de Ouderen heeft weer een aantal nieuwe activitei ten in petto. In samenwer king met de Zakenkring Schiedam wordt een opstel wedstrijd voor basisscholen georganiseerd, terwijl in ok tober een bridgetoernooi voor alle leeftijden plaats vindt. Alle 32 basisscholen in Schie dam zijn aangeschreven met het verzoek of leerlingen van groep 8 een opstel over het thema 'ouder worden' willen schrijven. De opdracht luidt: 'schrijf een opstel over wat je vindt van oudere mensen en denk je er wel eens over na hoe het zal zijn als je zelf oud bent?'. De leerlingen moeten hun werkstuk voor 12 juli in leveren. De Zakenkring Schiedam fun geert als jury en zal de leukste vijftig opstellen uitkiezen. Deze worden vervolgens in boekvorm uitgegeven. Het boekje zal voor het symboli sche bedrag van één gulden te koop zijn. Daarnaast selecteert een onafhankelijke jury de drie beste opstellen, welke in aanmerking komen voor een prijs. De officiële prijsuitrei king vindt in het najaar plaats. Twee scholen hebben inmid dels reeds op de uitnodiging gereageerd. De Singel en De Klinker hebben tesamen al 45 opstellen ingestuurd. Bridgetoernooi Zaterdag 2 oktober organi seert het Werkcomité Schie dam een integraal bridgetoer nooi voor maximaal tachtig paren in elke leeftijd. Het toernooi wordt van 12.30 tot 17.00 uur verspeeld in het ge bouw van scholengemeen schap Spieringshoek, aan de Van der Brugghenlaan 2. Inschrijving kost twintig gul den per paar en de sluitings datum is 25 september, tenzij al eerder het maximaal aantal deelnemers is bereikt. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het secretariaat van het Werkcomité, telefoon 4731976. SCHIEDAM - De Schiedamse schrijfster Sietske Altink heeft onlangs haar boek 'Dos sier Vrouwenhandel NL' gepu bliceerd. Vanavond, woens dag, geeft de schrijfster in café 't Spul, aan de Hoogstraat 92, een toelichting op haar uit gave, waarna het publiek gele genheid heeft tot het stellen van vragen. De avond begint om 19.30 uur. 'Dossier Vrouwenhandel NL' bevat reconstructies van vrou wenhandelzaken, die in Ne derland hebben gespeeld. In het boek komen ongeveer twintig slachtoffers aan het woord. Zij spreken namens zo'n tweeduizend andere vrou wen met vergelijkbare erva ringen in Nederland, die ech ter niet konden worden geïn terviewd. Dat geldt ook voor twee vrouwen, die via bepaal de kanalen van vrouwenhan del in Schiedam zijn terecht gekomen. Het boek 'Dossier Vrouwen handel NL', uitgegeven door Uitgeverij SUA te Amsterdam, is in de boekhandel verkrijg baar. Vóór de zomervakantie verschijnt bij dit blad de Een bewaarnuinmer op weekendformaat met o.a. tips voor dagtrips, prijsvragen met sensationele prijzen, puzzels en nog veel meer. r Wilt u informatie over de verrassende adverteer- mogelijkheden? Bel dan 010-4184 455, of het kantoor van deze krant. ADVERTENTIEBEDRIJF t SCHIEDAM - In het bijzijn van tientallen buurtbewoners heeft wethouder Adri Reijn- hout afgelopen maandag de nieuwe buurtpost 'Goeman', aan de Goeman Borgesiuslaan 27, officeel geopend. Eén en ander gebeurde onder het motto 'De Goeman, dat gaat goed man!'. In tegenstelling tot de vorige buurtpost is de nieuwe geves tigd op de begane grond. Hier door is de nieuwe buurtpost veel beter toegankelijk. Van uit deze post wordt het ruim anderhalf jaar oude buurtbe- heerexperiment 'Goeman Bor gesiuslaan en omgeving' bege leid. Onderdeel van het expe riment was de herinrichting van de binnenterreinen, welke in mei werd opgeleverd. De bewoners zullen in het vervolg zelf het beheer hebben over de woonomgeving en de eigen woning. De buurtpost biedt hierbij de gewenste onder steuning. Keuken woensdag t/m zaterdag open tot 24.00 uur. KARAOKE DINNER SING DANCE Vanaf 17.00 uur ben je van harte welkom op deze Karaoke Sing Dance Party. Kies je favoriete song, klim op het podium en zing de sterren van de hemel! Presentatie is in handen van Ronald Nab. Aanvang Karaoke 20.00 uur, toegang vrij. SHOARMA FESTIVAL VOOR Fl. 19.50 Eén van de meest populaire gerechten van de jaren 80/90, vanavond in het Studio Café in onbeperkte vorm. Met knoflooksaus, knapperige frietjes en frisse salade. Zoveel shoarma eten als je wilt, voor de prijs van Fl. 19.50 en op het grote beeldscherm draaien we op de achtergrond videoclips. STASH KROH - Deze pop-band werkt vanaf het begin aan een eigen 'sound' zonder de intentie vernieuwend te zijn. Nummers van o.a. The Rolling Stones en U2. De muziek mag je omschrijven als POPROCK, maar ook andere stijlen zijn welkom. Aanvang 21.30 uur, toegang vrij. KARAOKE DINNER, SING VIDEO Karaoke, meezingen met een videoclip en deze avond kun je je eigen optreden, of die van je vriend of vriendin, ook op VHS-videotape vastleggen. Een mooie herinnering voor later! Toegang is vrij. CARIBBEAN PARTY MET DondeRlag22 juli ontvangt Lou Prince u persoonlijk met een welkomst-cocktail, samen met hem geniet u van een uitgebreid Carïbisch buffet en tijdens het dessert za hij u kennis laten maken met zijn nieuwste Nederlandstalige CD-single "Chocolade .En dan gaat het feest pas echt beginnen. Hij zal u opnieuw kennis laten maken met zijn hele mpertoire_ songs vanL°^ Rawls, Engelbert Humperdinck, Tom Jonesen na^uu j ook ziin eiaen nummers. Tevens nodigt Lou u uit o Smen met hem een duet te komen zingen en u kunt uw eigen verzoeknummers indienen. De kaarten voor ait Parïhkrh fpest kunt u voor Fl. 75.- kopen aan ae Studio Café. Inclusief entertain ment, diner en welkomstcocktail. Ontvangst vanaf 18.00 Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uur.| Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 Veel spektakel tijdens vijfde Maasboulevardfeest Er is weer zat te doen tijdens het vijfde Maasboulevardfeest. V Dat gaat 'goe man'! Cowrecfc

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 17