Inpakken en wegwezen HlasfSwsaft HOOFDPRIJS: TWEE TICKETS NAAR FLORIDA Ten taart Voor 'n kaart °'et' Niets vergeten? Adres achtergelaten bij familie en de buren? Heeft u zelf ook de nodige adressen meegenomen? Van de bank bijvoorbeeld, de alarmcentrale, de buren, de verzekeringsmaatschappij; je kan immers nooit weten. Loop alle kamers nog even langs. Is de kraan van de wasmachine dichtgedraaid? Zijn alle ramen goed afgesloten? Instappen dan maar en wegwezen: Vakantie 1993. Spelletjes voor de kinderen op de achterbank. Paspoort binnen handbereik. Moet dat eigenlijk nog steeds in het verenigd Europa? Toch maar doen, je kan immers nooit weten of die Franse politieman wel weet van die eenwording... En de groene kakrt, de cheques om straks geld te kunnen opnemen. Ook een handjevol buitenlandse valuta is van belang. De medicijndoos met een paar pleisters en zeker een doosje norit. De pil en de condooms. Het hoort allemaal bij het vakantiegedoe. Geen wonder dat velen er nerveus van worden. In deze krant treft u een aantal raadgevingen aan. Tips en wenken die de komende weken mogelijk kunnen veraangenamen. Zo 'n zes miljoen Nederlanders gaan in de komende acht weken op vakantie naar het buitenland. Frankrijk is met 1.7 miljoen Hollandse vakantiegasten nog steeds favoriet, gevolgd door Duitsland met 0.9 miljoen. De Oostblok-landen blijken door de onrustige situaties die er heersen weinig in trek. De animo voor Spanje is al enkele jaren tanende en de ANWB verwacht dat deze tendens zich ook dit jaar zal voortzetten. Turkije geniet wel van een toenemende populariteit. Maar er zijn natuurlijk ook veel thuisblijvers. Dat zijn de zoge naamde dagrecreanten, mensen die de schoonheid van het eigen land willen ontdekken. Per auto over wegen die dankzij de jaarlijk se uittocht nu eens nauwelijks fi les kennen, met de trein of per fiets. Ook onze regio biedt een keur aan aantrekkelijke mogelijk heden voor een dagje uit. Schiedam is een dagjesstad bij uitstek. Wat te denken van de his torische binnenhavens met langs de kaden tal van monumenten uit het brandersverleden. Of het Ste delijk Museum, het Coöperatie Museum en onze vijf wereldbe roemde molens. Voor natuurlief hebbers: Midden-Delfland, met centraal daarin het pittoreske dorpje Kethel, een oase van rust. Onder hij7rneTf ee^eds&ise^ ten N, la.arten word? Waar" Maar Sn taartenJlefst IN DEZE VAKANTIEKRANT EEN FOTOWEDSTRIJD Nederland gaat op vakantie voor een i°tto 'Een

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 29