Tips voor onderweg Sla op die bel Extra veel ruimte en slimme handy case 'n Mol op als de zon schijnt Beugelbeha's en veel zwart Vakantie geen pretje voor onze huisdiere Bagagenieuws Badmode anno nu Contactlenzen voor af en toe m HET NIEUWE STADSBLAD VAKANTIEKRANT WOENSDAG 7 JULI 1993 PAGINA 7 Als u met kleine kinderen op vakantie gaat, is het aan te raden om voor hen voldoende speeltjes en spelletjes mee te nemen. Let echter goed op dat het speelgoed bij een plotselinge rem-ingreep als een projectiel door de wagen kan worden afgeschoten. Een netje tussen de voor- en ach terbank kan vaak al voldoen de zijn. Wist u dat u met de juiste spanning op de banden zuini ger rijdt? Laat dus even de bandenspanning controleren voordat u op vakantie gaat. Vervoer nooit personen in de caravan die achter de wa gen hangt. Buiten het feit dat dit verboden is, is het ook le vensgevaarlijk. De banden van uw caravan slijten op het eerste gezicht niet snel. Immers, u rijdt er slechts een aantal weken in het jaar mee en het profiel blijft daardoor lang goed. Wees echter voorzichtig, want wat u niet kunt zien is de uit droging van de caravanband. En uitgedroogde banden kun nen de oorzaak zijn van een klapband. Rij dus even naar de vakman om uw caravan banden op uitdroging én ban denspanning te laten contro- Opvallend detail bij aktuele bad pakmode is de beugelbeha. Die beugeltops met hun 'vormend ver mogen', overigens ook terug te vinden bij heel wat bikini's, laten iedere baadster letterlijk een goed, dan wel beter figuur slaan. Drape- riehalzen, die bij sensueel satijn zeer vrouwelijk aandoen, staan vaak elegant, terwijl brede schou derbanden ook tot de laatste trends gerekend mogen worden. Bloemen blijven er bij horen, zo wel in pastels als pittiger kleuren, het tijdloze zwart komt weer hele maal terug. Soms met een kittig strikje, een geraffineerde veters luiting of een kontrastkleur. Voor richting terras zijn er grote pare- o's, om op allerlei manieren om te slaan. Wie is het snelste van de familie of je vriendjes? Dat kom je aan de weet met 'Piccolo', een supersnel reactiespel van Jumbo voor twee tot zes spelers vanaf een jaar of zes. Je krijgt allemaal een stapel tje kaarten met plaatjes van kof fers en tassen die je omgedraaid voor je neerlegt. Om de beurt draaien de spelers een kaart om en zodra er nu van dat plaatje een kaart komt met vijf dezelfde kof fers er op, moet je zo snel moge lijk op de hotelbel slaan. Want met het slaan op zo'n bel verschijnt in een echt hotel ook de piccolo. Van daar die naam. dy Case. Dat is een minikoffertje mét schouderband, te gebruiken als beauty case, maar het kan te vens dienst doen voor een over nachting buiten de eigen deur. De handy case biedt slim ruimte aan toiletartikelen, cosmetica en rei- saccessoires, maar ook kleine kle dingstukken. Kan eveneens mee als handbagage in* het vliegtuig. Aan de schouder gehangen kun je het koffertje makkelijk openen, zonder dat alles er uit rolt. Er zijn vier uitvoeringen. Een mol op je neus. Zo'n klein, diepzwart rond zonnebrilletje van miniformaat. Dat is de laat ste hit én de benaming voor zo'n hip zonnebrilletje. Eentje met een 'versierd' montuur of heel erg goud-op-snee heet zelfs mol- lie-snollie, maar dat hoort u ons niet zeggen... Laat staan schrij ven. Wat we wel benadrukken is, dat 'retro' de toon zet. Brillen zoals vroeger dus met 'Ray Bans Wayfa rer voorop. Kleur doet het ook goed, kwaliteit, dus een optisch verantwoorde bril i.v.m. al die UV- stralen scoort bij de meeste consu- menten eveneens goed. Daarom is een' zonnebril voor kinderen geen luxe! Met uitroepteken. De eigen sterkte in een zonnebril is al jaren een gegeven, maar wordt mede door dat 'safety first'-gevoel groots opgepakt. En wie, brildragend, tijdens de va kantiebezigheden of zo maar een dag tussen door eens even die bril niet op wil, kan uitwijken naar flinterdunne zachte contactlenzen voor éénmalig gebruik. Schoon maken en desinfecteren is er niet bij. Na gebruik weggooien is het parool bij deze o.m. door Bausch Lomb geintroduceerde See- Quence2 lenzen, bij een groot aan tal opticiens en contactlensspecia listen verkrijgbaar. De reizen gaan steeds verder en duren in menig geval een behoor lijke tijd. Dan wil een mens ook genoeg spullen bij zich hebben om het een beetje schoon en net jes tot het einde van de rit te kunnen uitzingen. Reden voor Delsey om een extra grote koffer te maken Volume genaamd, met een inhoud van maar lieft 102 'li ter' zoals dat heet. Dat extra volume zit 'm vooral in de bollere vorm van de overigens nog redelijk hanteerbare, op wie len lopende en van een slot voor ziene koffer. Er zijn twee uitvoe ringen. Wie tijdens bijvoorbeeld autova kanties liever een tas gebruikt: ook daarvoor ging Delsey met de roltas 'Musica' de meer dan royale kant uit. Er zitten wielen onder en de bodemplaat is stevig genoeg. Huisdieren zijn vaak het slachtoffer van onze vakantiedrift. Want wie zorgt er voor hen als wij bakken op zonnige stranden? Want wat doen we met de hond, kat, cavia, vogels, vissen, hamsters en konijnen in die paar weken per jaar? Sommige dieren kunnen meege nomen worden, mits daar maar van tevoren over wordt nagedacht en de vakantie-accommodatie zich er voor leent. Kan de hond niet mee, zoek dan naar een goed adres. Dat kan bij familie of vrien den zijn, maar een goed dieren- pensioen kan een uitstekende op lossing bieden. Is soms ook ver standiger, want de beste vriend schappen kunnen stuklopen na een paar weken oppassen op an dermans hond! In een dierenpensioen is uw huis dier voor een paar tientjes in goe de handen. Dat geldt voor de hond en de poes, maar er zijn ook va kantieadressen voor hamsters, ko nijnen en soms zelfs paarden. Vogels zijn doorgaans moeilijk el ders onder te brengen, vooral als het om meerdere exemplaren in een volière gaat. Dan is men aan gewezen op vriendelijke buren of goede kennissen. Die kunnen ook heel goed voor de poes zorgen. Heel wat katten kunnen gewoon thuisblijven mits er voor voedsel en een frisse kattebak wordt ge zorgd. Sla op die bel. Verrassing Samsonite verrast dit seizoen vooral de vrouw met een nieuw concept in dames-bagage: de Han- Trolleysysteem als handbagage. (Detsey) Beugel bij bikini. (Foxy Fashion) Veel mee te nemen, liever niet sjouwen? Dan een trolley. (Samsonite) Minikoffertj (Samsonite) Retro-modellen zijn in, zoals dit model van Chevignon.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 35