Raad heeft vrede met bezuinigingsvoorstellen Wiegman ontstemd over D66-actie Startsein voor nieuw Steunpunt J ongeren V, Afdankertjes zoeken hun baas Jeugdlandfeest barst los met knallende openingsdag MET HET OOG OP DE ZOMER Paul Berg BELOOFD: Motie grotendeels uitgevoerd" Orgelconcert van virtuoos Stankoverlast Hotsummer in Podium Café I Lintjes voor trouwe dienst Maandag 12 juli Gemeente Schiedam DE COMEDY CAPERS TENUV HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 JULI 1993 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 25 juni t/m 1 juli. Geboren: Goris A. z.v. De Vries-Soriano Carbonell; Hoa A. d.v. Nguyen-Nguyen; Man- dy d.v. De Ligt-Sanstra; Jorik S. z.v. Van den Bos-van Sam- beeck; Joy d.v. Van Gogh-van Nieuwenburg; Levi z.v. Schraepler-Klink; Betül d.v. Qobanoglu-Qobanoglu; Joyce d.v. Van den Eshof-van den Berg; Daphne d.v. Versteeg- Hertog; Jessica d.v. Aswandi- Keuken; Melanie P. d.v. Bhoe- lai-Birtantie; Hendrik J. z.v. Fontijne-Knoot; Lorenzo z.v. Stads-Palmers; Valery d.v. Klijn-Schippers; Sercan z.v. Ünüvar-Ünüvar; Amanda d.v. Tettero-Boer. Ondertrouwd: J. P. Monkau 26 jr. en M. Dettingmeijer 30 jr.; M. H. Timmermans 28 jr. en A. C. Wuisman 23 jr.; A. J. de Vet 26 jr. en B. Valk 23 jr.; R. F. Jongenengel 24 jr. en P. Goudkamp 22 jr.; P. C. Olivier 26 jr. en H. J. Korpershoek 22 jr.; E. Snijders 25 jr. en D. P. Visser 23 jr. Gehuwd: A. C. Overvoorde 28 jr. en R. Ketelaar 36 jr.; H. G. Ester 34 jr. en M. J. Hoender- daal 37 jr.; W. J. kinds 26 jr. en J. E. M. Nijs 25 jr.; J. H. van der Burg 35 jr. en J. de Weerd 21 jr.; R. Breugem 25 jr. en N. I. Lachman 28 jr.; H. Edens 39 jr. en C. A. Willemse 29 jr.; P. J. van Eek 26 jr. en R. J. M. Hilbrands 26 jr.; E. G. A. Cre- zee 24 jr. en M. Markus 23 jr.; I. F. Brand 29 jr. en A. H. Bokx 22 jr.; M. H. van Strien 33 jr. en C. M. Faasse 40 jr.; L. E. Cornet 30 jr. en L. R. Henriquez 29 jr.; H. de Boer 26 jr. en Di Buijs 25 jr. Overleden: A. Dijkshorn man 96 jr.; J. C. Godee vr. 92 jr. geh. gew. met P. van Vliet; J. H. Kootstra' man 41 jr.; I. van Doorn vr. 92 jr. geh. gew. met A. M. Exalto; F. W. Brök- ling man 87 jr.; H. Zandber gen man 87 jr. SCHIEDAM - Kees van Eersel, vaste organist van de Grote- of Magdalenakerk in Goes, ver zorgt dinsdag 13 juli een or gelconcert in de Grote Kerk van Schiedam. Van Eersel, geboren in Vlaar- dingen, studeerde aan het Rotterdams Conservatorium orgel bij Piet van den Kerk- hoff, George Stam en André Verwoerd. Hij bekroonde zijn studie met de 'Prijs van Uitne mendheid'. Bovendien stu deerde hij in Rotterdam com positie bij Otto Ketting. In Utrecht vervolgde Van Eersel zijn muziekstudie met orgel en cantoraat, waarna hij in Amersfoort het beiaardsdiplo ma behaalde. Tenslotte stu deerde hij in Parijs bij Jean Langlais aan de Schola Canto rum, waar hij de 'Prix de Vir- tuosité' in de wacht sleepte. Kees van Eersel ontving de af gelopen jaren vele internatio nale prijzen tijdens orgelcon coursen in Brugge, Linz, Inns bruck, St. Albans en Arnhem. Naast cantor-organist in Goes is hij voorts werkzaam als bei aardier in Zierikzee en Vlis- singen en als dirigent van het Roosendaals Kamerkoor en het Zeeuws Vocaal Ensemble. Tijdens zijn concert in de Gro te Kerk speelt Van Eersel dinsdag werken van Swee- linck, Bruhns, J.S. Bach, Wal- ther en Mozart. Hij sluit het concert af met een improvisa tie. Het concert begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 6,50/CJP en Pas65 4,50. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De rap portage van wethouder Aad Wiegman, waarin hij bezuinigingsvoor stellen doet voor het ge val Schiedam met de grootst mogelijke finan ciële tegenvallers wordt geconfronteerd, is afge lopen maandagavond door de raad voor ken nisgeving aangenomen. De meeste fracties kon den met de voorstellen leven, maar spraken hun teleurstelling uit over het feit, dat de rap portage geen aanzet biedt tot het voeren van een discussie over de kerntaken van de ge meente. Daarom was wel gevraagd toen in november een motie van de PvdA werd aan genomen, waarin werd aangedrongen op een fi nanciële rapportage. Volgens PvdA-fractievoorzitter Hans Bakker voldoet de rap portage van Wiegman groten deels aan de strekking van de motie. Ook de bezuinigings voorstellen, voor een belang rijk deel afkomstig van de PvdA zelf, kunnen door de beugel, hoewel Bakker twijfels had over de bezuinigingsvoor stellen voor het onderhoud aan straten, pleinen en groen voorzieningen, voor het Passa ge Theater en voor het Peuter- werk. Bakker gaf ook blijk van zijn teleurstelling dat andere frac ties in de raad geen bezuini gingsvoorstellen hadden ge daan. „Wij krijgen het gevoel dat we er alleen voor staan als het gaat om het zoeken naar financieringsmogelijkheden voor het beleid, terwijl toch ie dereen destijds akkoord ging met de motie". D66-fractievoorzitter Marcel Houtkamp blijft grote moeite hebben met het mogelijke ex ploitatietekort van het nieuwe Stadserf. „Hoe zit het nou", wilde hij van wethouder Wieg man weten. „Is er werkelijk een financieel probleem of is het geschetste scenario een produkt van de artisticiteit van de wethouder, die een voorkeur heeft voor grijze tin ten?". Optimistisch Luub Hafkamp vroeg zich na mens de WD af of de bezuini gingsvoorstellen niet wat opti mistisch waren. „Hoe wil de wethouder twee ton winnen bij het Passage Theater en drie ton bij het onderhoud aan sportvelden?". Het Passage Theater gaat overigens eind dit jaar dicht tot het moment dat het nieuwe theater op het Stadserf wordt geopend. GroenLinks-fractievoorzitter Bea Oomens zag de zonnige kant van het sombere scenario van wethouder Wiegman in. „De rapportage geeft in ieder geval aan wat wel doorgaat, neem ik aan". Oomens maak te zich zorgen over de voort gang in de uitvoering van het beleid. „Vorig jaar gold een vertragingsfactor van 40 pro cent, maar in de eerste vier maanden van dit jaar is dat percentage opgelopen tot 67 procent". Wiegman beloofde dat dit percentage in de loop van het jaar zal dalen. Kretologie Daan Baart (CDA) beperkte zich tot de constatering dat de SCHIEDAM - Wethouder Aad Wiegman is bijzonder slecht te spreken over een persbericht, dat de D66-fractie afgelo pen maandagavond verspreidde inzake het sameitvallen van de voorjaarsvakantie en de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar, D66 zegt daarin te betreuren dat het colle ge - ondanks verzoeken daartoe van de fracties van CDA Groen Links, WD en D66 - er niet in is geslaagd om de voorjaarsvakantie te verplaatsen, opdat de opkomst voor de verkiezingen niet in gevaar komt. „De gemeente heeft deze zaak te lang op zijn beloop gela ten en nu is het te laat Op dit moment kan van scholen, schoolleidingen en onderwijsgevenden in redelijkheid niet meer worden gevraagd de schema's voor het volgende schooljaar nog ingrijpend te wijzigen", aldus D66-voorman Marcel Houtkamp. Wethouder Wiegman ontkent met kiem de zaak op zijn be loop te hebben gelaten. „Ik heb juist heel intensief overleg gevoerd met zowel de schoolleidingen van het speciaal on derwijs als met collega-wethouders uit de regiogemeenten om een verplaatsing van de vooijaarsvakanties voor elkaar te krijgen. Maar noch de scholen noch de regiogemeenten voelen voor zo'n verplaatsing. In feite was alleen Schiedam bereid om hieraan mee te werken. Ik heb dit onlangs in een commissievergadering uiteen gezet, dus begrijp ik deze re actie van D66 niet goed". rapportage precies de sfeer binnen de coalitie weerspie gelt: „Een sfeer van traagheid, eigengereidheid, onduidelijk heid en interne verdeeldheid". Deze woorden schoten bij Wiegman in het verkeerde keelgat. Hoewel hij beloofde niet te hard tegen Baart te zul len uitvallen, kreeg de CDA- voorman er flink van langs van de wethouder. „Kritiek is prima, maar ik verwacht van het CDA meer dan een in houdloze inbreng, zoals die nu weer naar voren is gebracht. Met kretologie bestuur je een stad niet. Kom nu zelf eens met goed onderbouwde sug gesties", 'nodigde' Wiegman zijn opponent uit. Over de kerntakendiscussie was Wiegman tenslotte duide lijk: „Dat is iets wat de raad onderling moet doen. Ik ben er voorstander van, maar de raad moet zich wel realiseren wat zij zich op haar nek haalt. Want zo'n discussie moet alle onderdelen van de gemeente lijke taakstelling omvatten en dat is een enorm tijdrovend karwei". WATERWEG NOORD - De Meld- en Regelkamer van de DCMR Milieudienst heeft zon dagochtend 56 klachten over stank binnengekregen. De klachten waren afkomstig uit de Schiedamse wijken Cen trum en Nieuwland en de Vlaardingse wijken Centrum en Ambacht. De stank werd omschreven als een olie-, benzine-, asfalt- en zwavellucht. Na uitgebreid on derzoek concludeerde de DCMR dat de stank vermoe delijk afkomstig was van de schoorsteen van de Catcracker II bij Shell. De overlast werd verhevigd door meteorologi sche omstandigheden, in com binatie met weinig wind en een stabiele grondlaag tot 150 meter. Naar mate de wind in de loop van de ochtend toe nam, verdween de stankover last. SCHIEDAM - Het Podium Café belooft de komende zes weken een 'Hotsummer' aan de Lange Haven 28. Het zo- merprogramma wordt zater dag 10 juli geopend met een optreden van de gitaristen René Peeters, Leon Brok en Peter Scova. Zij brengen een gevarieerd repertoire van rock tot blues en van country tot klassiek. Het optreden begint om 22.00 uur. Zondag 11 juli speelt 'Bright Blue Gorilla' in Podium Café. Dit singer/songwritersduo komt uit Los Angeles en be staat uit Robyn Rosenkrantz en haar levenspartner Michael Glover. Binnenkort verschijnt de eerste cd van het tweetal. Bright Blue Gorilla bespeelt de akoestische gitaar, melodi ca, fluit en percussie, terwijl de nummers uitblinken in vo cale harmonieën. Het optre den begint om 21.30 uur. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS IN JULI EN AUGUSTUS. zal bij de start van het nieuwe schoolseizoen naar buiten tre den. Het Steunpunt Jongeren wordt bemand door coördina tor Harrie van Blitterswijk, die ruime ervaring heeft opge daan als jeugdwerker en buurthuiscoördinator in Haag se volkswijken. Van Blitters wijk wordt bijgestaan door ambulant jongerenwerker Fred Berkien. Medio oktober organiseert het Steunpunt, samen met de ge meente Schiedam, een mini symposium over integraal jon gerenbeleid, waarbij ervarin gen en plannen van gemeen ten en instellingen in deze re gio centraal staan: SCHIEDAM - Twee Schiedam se medewerkers van Eurotax BV hebben afgelopen maan dag een Koninklijke Onder scheiding ontvangen in ver band met het feit dat zij, jia een dienstverband van ruim veertig jaar, de auto- en vpr- voersbranche verlaten. De ge decoreerden zijn de heren A. van den Berg (62) en J.EiA. van Pelt (59). De heer Van den Berg trad op 1 november 1948 als automon teur in dienst bij de taxibedrij ven, die later onderdeel zijn geworden van Eurotax. Hij klom op tot planner voor het rouw- en speciaal vervoer en verleende uit dien hoofde diensten aan onder meer mi nisteries, gemeenten, multina tionals en uitvaartverzorgers. De heer Van Pelt werkte vanaf 1949 als automonteur bij Auto- en Rijtuigbedrijf Unique. Dit bedrijf werd in 1961 overgeno men door Eurotax. Hier kreeg de heer Van Pelt de verant woording voor het onderhoud van 40 rouwauto's en 15 li mousines voor zakelijk ver voer. De heren Van den Berg en Van Pelt kregen de ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau (in zilver), opgespeld door burgemeester Scheeres. SCHIEDAM - Met een stevige ruk aan een zwart doek heeft wet houder Bart de Leede afgelopen maandagmid dag de toekomstige huisvesting van de Stichting Steunpunt Jongeren Schiedam in gebruik gesteld. Hoe wel, het pand aan het Broersveld 140, waarin tot voor kort het Insti tuut Sociaal Raadslie den was gevestigd, kan pas over enkele weken echt in gebruik worden genomen, aangezien het eerst moet worden ver bouwd. De Stichting Steunpunt Jon geren Schiedam is opgericht om, in samenwerking met de buurt- en clubhuizen en in stellingen voor jeugdhulpver lening, de aandacht voor jon geren in de stad een nieuwe impuls te geven. Het jeugd- en jongerenwerk in Schiedam was de laatste jaren flink in het slop geraakt. In 1990 begonnen reeds de dis cussies in raadscommissiever- band, waarna de instellingen voor jeugd- en jongerenwerk werden uitgenodigd om zelf een visie voor de toekomst op papier te zetten. Deze visie strookte echter niet met het geen de politiek voor ogen had, waardoor een oplossing voor het noodlijdende jeugd- en jongerenwerk nog lang op zich liet wachten. De raadscommissie voor Wel zijn, Sport, Volksgezondheid en Milieu nam vervolgens het initiatief voor de oprichting van een stichting Steunpunt Jongeren. De stichting wordt bij wijze van experiment ge subsidieerd voor een periode van drie jaar. Hans Huisman, de voorzitter van de kersverse stichting, liet maandag weten dat het Steun punt Jongeren zich vooral gaat richten op echte 'jeugd- kwesties'. Jongeren worden actief, buiten het buurthuis, opgezocht. De hulpverlening geldt zowel bij problemen van jongeren als problemen met jongeren. De stichting streeft ernaar om individuele jeugd hulpverlening te koppelen aan groepswerk. Het Steunpunt SCHIEDAM - Dierentehuis Hargahoeve is weer eens ge confronteerd met een tweetal staaltjes van 'dierenliefde'. Vorige maand werden twee honden aangetroffen, die door hun eigenaren aan hun lot waren overgelaten. Pogin gen om de eigenaren op te sporen, zijn tot dusverre nog op niets uitgelopen. Daarom roept Hargahoeve weer de hulp in van de lezers van Het Nieuwe Stadsblad. Dinsdag 29 juni, rond 12.00 uur, werd een circa drie jaar oude Pitbull-teef gevonden, die kwispelend stond vastge bonden aan het hek van het dierenasiel. Het dier was niet geregistreerd (zoals bij Pit bulls verplicht is). De Pitbull is bruin/beige van kleur en heeft een klein wit SCHIEDAM - De zomer vakantie-activiteiten van Buro Jeugdland barsten maandag 12 juli los met een geweldig openingsfeest op het Stadserf. Achter het Stadskantoor kunnen de kinderen zich uitle ven in allerlei activitei- Wanneer er een oogverblindend zonnetje aan de hemel staat, is het prettig om een zonnebril bij de hand te hebben. Paul Berg maakt voor brildragers zonnebrillen op sterkte. Dat kan al vanaf circa honderd gulden all-inn. Zo heeft u een zonnebril én een reservebril inéén! ten. Zo is een spel-ak- tief-circuit uitgezet met spelletjes als paard en stierbord, stokkenwijk- spel, ezeltje-klik en de wervelwind. De openingsdag, die officieel wordt ingeluid door wethou der Zijdeveld, staat in het te ken van clowns. Zo zijn een clowns-luchtkussen, een clowntjes-draaimolen en na tuurlijk echte clowns van de partij. En wie zelf een clown wil zijn, kan zich laten schminken. Voorts is er een enorme klimpiramide. Specta culair is de aanwezigheid van een reusachtige elastiekbaan, bekend van de televisie. Theater is al jaren een vast onderdeel van de Jeugdland activiteiten. Maandag treedt bijvoorbeeld Peter Grooney op met zijn programma 'Je moet het een beetje versieren'. La chen, gieren, brullen kunnen de kinderen bij de show van Meatball Van de Camp, ge titeld 'de Legendarische Ko en Lou', terwijl voor de aller kleinsten een poppenkast pre sent is. Wie van alle activitei ten grote dorst heeft gekre gen, kan zichzelf van drank voorzien bij de limonadekoe en -geit. De openingsdag duurt van 11.00 tot 15.00 uur en alle acti viteiten zijn gratis. Wijken in Na de openingsdag trekt de Jeugdland-karavaan de wijken in. Tot donderdag 29 juli) toe ren de medewerkers van Jeugdland-burgemeester Joop van Broekhoven de hele stad door met creatieve en sportie ve evenementen. Dinsdag 13 juli start creativi teit om 10.00 uur in de Hof van Spaland, terwijl het spel- circuit vanaf 10.15 uur staat opgesteld op het schoolplein van de Augustinusschool aan de Dr. Kuyperlaan. Om 14.00 uur treedt in De Blauwe Brug, aan het Bachplein, Theater Will Wight op. De toegangs prijs bedraagt slechts een gul den. Gelijktijdig begint bij de Augustinusschool creativiteit, een kwartier later is het spel- circuit op het Frans Halsplein te vinden. Woensdag 14 juli om 10.00 uur begint creativiteit op het Wil- helminaplein. Vanaf 10.15 uur is er sport en spel aan de Mar- conistraat. Theater Maitre Pierre verzorgt om 14.00 uur een voorstelling in wijkcen trum Nieuwland, aan het Dr. Wibautplein. Entree één gul den. Ook om 14.00 uur gaat op het Hemaplein creativiteit van start, terwijl sport en spel van af 14.15 uur kan worden ge speeld aan de Vlaardingerdijk, tegenover de Jacob Maris- straat. Donderdag 15 juli wordt het schoolplein van de Augusti nusschool gebruikt voor crea tiviteit (vanaf 10.00 uur) en staat het spelcircuit vanaf 10.15 uur op het schoolplein van De Klinker, aan de War- moezenierstraat. Om 10.30 uur treedt Theater Hans Hilde- brand op in 't Zuiderkwartier aan de Leliestraat. Toegangs prijs een gulden. Om 14.00 en 14.15 uur verhuizen respectie velijk creativiteit naar De Klinker en het spelcircuit naar het Vriendschapsplein. Volgende week woensdag staan de activiteiten voor de volgende dagen in Het Nieu we Stadsblad. plekje of de linkerkant van haar neus, witte achtertenen en een witte streep vanaf haar kin tot aan haar borst. Het dier droeg een zwart lederen halsband met goudkleurige vierkante noppen en een goudkleurige ketting met zwart handvat. Wie deze hond herkent of weet wie de eigenaar is, wordt verzocht contact op te nemen met Dierentehuis Hargahoeve. Tien dagen eerder, op zater dag 19 juni, werd aan de Phi- lippusweg (Spaanse Polder) een zwarte Bouvier-teef van ongeveer drie jaar aangetrof fen. Het dier heeft ongecou- peerde oren, maar wel een ge coupeerde staart. De hond was de eerste dagen van haar verblijf in Hargahoe ve enorm bang, maar inmid dels is ze al iets bijgedraaid. Zij is wel getatoueerd, maar tot nu toe is het nog niet ge lukt de eigenaar op te sporen. Wie weet, waar deze goed ver zorgde hond thuishoort? 'j Nieuw tehuis Overigens hebben de katoen Ifif, Bastet en Oeidiepoes, die twee weken geleden in deze rubriek werden voorgesteld, een nieuw tehuis gevonden. Hetzelfde geldt voor de katten Gretchen, Ronnie, Aladin, Mi- scha, Pukkie, Margje, Cornet en een aantal kittens en "de honden Basje, Snip Snap, Max, Rakker, Kyros, Lisa, Las sie, Kelly, Tasja, Big Mac, Koos Moriaantje en SkuTik. Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2 (telefoon 4714151). De ope ningstijden zijn: van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag is Hargahoeve gesloten. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 14.30 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDRED AKTIE Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur «Mf yr 0 Van 15 juli tot 1 september is er géén spreekuur van burgemeester en wethouders. Na 1 september vindt het spreekuur weer op de gebruikelijke tijden plaats. Op dins dag tussen 9.30 en 10.30 uur houden burgemeester Scheeres en de wethouders Zijdeveld en Reijnhout dan weer spreekuur. Op vrijdag tussen 13.30 en 14.30 uur de wethouders Wiegman en De Leede. Het spreekuur vindt plaats in het stadskantoor. Men hoeft geen afspraak te maken. Wethouder Bart de Leede onthult het nieuwe naambord en logo van de Stichting Steunpunt Jongeren Schiedam. Zo stond de Pitbull-teef aan het hek van Hargahoeve vastgebonden OPTIEK GEEFT UW OGEN PE AANDACHT PIE ZIJ VERDIENEN! Mgr. Nolenslaan 418 Schiedam Tel: 010 - 473 53 84 Oogmeetcentrum»OV Optometristen«ANVC Contactlensspecialisten Lachen met Will Wight in De Blauwe Brug. Peter Grooney treedt op tijdens het openingsfeest. Wie herkent deze goed ver zorgde Bouvier?

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 3