Feike Waqué weer de benjamin in Bloemen- marathon Succesvolle primeur open jeugdtoernooi TSF Werper Frank Feldmann van het in degradatiegevaar verkerende Holy: 'Ik vertrouw op onze traditie dat we ons redden' BELOOFD: ïer Sir tg Al or tg G RAT IS DAGTOCHTEN* REMT ri Op de eerste etage van Correct beleef je het: I Iedere woensdag, vrijdag en zaterdagavond O ISI p Eetgelegenheid voor lekkerbekken Oefenreeks DVO'32 dames Reisbureau „SEAC reizen" Sportagenda TE HWl LJ Willem Noorduin naar Engeland Nassau zamelt oud papier in PV de Vrijheid Videoclip v HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 JULI 1993 PAGINA 9 BRASSERIE WATERWEG NOORD/SCHIEDAM - Op zaterdag 31 augus tus gaat de twaalfde Bloemenmarathon van start in Maas tricht met een proloog. Aan de start van deze achtdaagse etappewedstrijd voor wheelers doen ook Feike Waqué, Theo Geeve (beiden uit Schiedam) en Huib Nelissen (uit Vlaar- dingen) mee. Met 16 jaar is Waqué, die uitkomt voor de Amigo-ploeg, weer de jongste deelnemer. Geeve en Nelis sen rijden in de shirts van de Piet van Damme-ploeg. De Bloemenmarathon voert de deelnemers via Limburg, Brabant naar Zuid Holland waar de laatste twee etappes worden verreden. Op zondag 7 augustus staat de slotkoers op het programma van Leiden naar Noordwijk aan Zee. Tij dens deze op de Tour de France lijkende wedstrijd zijn er ook tijdritten, ploegentijdritten, beklimmingen van ondere andere de bekende Cauberg en een klim tijdrit. Behalve uit Nederland doen wheelers uit de hele wereld mee. Zo zijn er deelnemers uit Frankrijk, Duitsland, Algerij, Tjechië, Zwit serland, Engeland, Polen, Australië, Zuid Afrika en België. WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - In het kader van het 40-jarig bestaan organiseerde tennisvereniging TSF vorige week een open jeugd toernooi. Het was voor het eerst dat TSF een jeugdtoernooi organi seerde. In totaal namen 53 kinderen uit de regio deel aan het evenement, dat in poules werd gespeeld. Er werd ge speeld in zeven onderdelen. Door de hamburgers en pan nekoeken was er ook voldoen de sfeer rondom de wedstrij den. Tijdens de prijsuitrei king, de winnaars kregen be ker en T-shirts van sponsor Pepsi cola, vond tevens een gratis loterij plaats. Dat in tennis van alles moge lijk is, bleek tijdens de finale meisjes enkel tot en met 14 jaar. Marjolein Kampijon ver sloeg toen middels een tiebre ak in derde set Judith Tijve- lijn. Een dag eerder had Tijve- lijn nog met 6-0, 6-2 gewonnen van de Kampijon tijdens de fi nale meisjes enkel tot en met 12 jaar. De nummers één en twee op de verschillende onderdelen waren: Meisjes (-12 jaar) 1; Ju dith Tijvelijn, 2; Marjolein Kampoijn, (-14 jaar) 1; Marjo lein Kampijon, 2; Judith Tijve lijn, (-17 jaar) 1; Sofie Klein Breteler, 2; Esther Riekwel. Jongens (-12 jaar) 1; Niels Be- zemer, 2; Jelle Bunschoten, (- 14 jaar) 1; Nathan van Rijn, 2; Tjarco Bras, (-16 jaar) 1; Rod ney Roelofs, 2; Arno van Eij- meren, (-17 jaar) 1; Rodney Roelofs, 2; Robbert van de Poel. WATERWEG NOORD- /VLAARDINGEN - Voor de goede voorbereiding op het nieuwe seizoen 1993/ 1994 vindt de damesselectie van voetbalvereniging DVO'32 het nodig om enkele oefenwed strijden te spelen. „Iedereen kan zo weer aan elkaar wen- bij de specialist op reisgebied van dagtocht tot wereldreis Burg. van Haarenlaan 782 Schiedam. Tel. 4716822 (*bij boekingen van minimaal 500. PP) nen en de nieuwe speelsters kunnen ingepast worden", zegt Jan van der Valk van de damesafdeling van DVO'32. De oefenreeks van de dames ziet er als volgt uit: zaterdag 14 augustus DVO'32 - Oegst- geest 12.00, donderdag 19 au gustus DVO'32 - Zwarte Pijl 19.00, vrijdag 20 - zondag 23 augustus trainingskamp in Schin op Geul met op zater dag Heksenberg - DVO'32 14.30, donderdag 26 augustus DVO'32 - TSB 19.00, zaterdag 28 augustus 14.30 (onder voor behoud), woensdag 1 septem ber Rozenburg - DVO'32 19.00. WATERWEG NOORD- /VLAARDINGEN - Elke sporter wiens team in degradatiegevaar ver keert zal zijn hoofd pas in de schoot leggen als het doek definitief is ge vallen. Hoe uitzichtloos de situatie ook lijkt, zel den zal door een sporter de moed bijvoorbaat al opgegeven worden. „Vechten en hopen op beter is de laatste snik", is dan altijd het I WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - De Schiedamse gehan dicapte atleet Willem Noord uin neemt van 3 tot en met 8 augustus deel aan de Robin Hood Games in het Engelse Nottingham. Door studie en blessures heeft de tweevoudig Paralympics-kampioen van vorig jaar in Barcelona dit sei zoen nog maar weinig op de atletiekbaan gestaan. Na eind juni aan de Leidse universiteit te zijn afgestudeerd als wis kundige hoopt Noorduin bles- surevrij op de onderdelen ko gelstoten en discuswerpen weer goede scores neer te zet ten. VLAARDINGEN - De korfbalvereniging Oranje Nassau heeft zaterdag 31 juli tussen negen en twaalf uur weer haar con tainer op het parkeerter rein aan de Dirk de Derde laan. Iedereen kan daar weer grote en kleine hoeveelhe den oud papier, lompen en dergelijke afleveren. Inlichtingen over deze maandelijke actie zijn te verkrijgen bij Leen Door- nink: 010- 4.34.93.76. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 credo. Holy honkbal staat voor aanvang van de tweede helft van de competitie er ook bij zonder slecht voor en als de positie op de ranglijst niet verbetert is degradatie een feit Maar werper Frank Feldmann spreekt in te genstelling tot de mees te andere sporters in degradatienood niet in termen van 'het kan nog'. Nee, Feldmann hoopt gewoon op de tra ditie van Holy, dat al vaker uit benaderde si tuaties wist op te krab belen en zo nipt het vege lijf redde. „Er ont staat nu steeds meer spanning en daarom zal het ons lukken. Holy zal gaan winnen zoals al zo vaak is gebeurd in dit soort netelige situa ties", aldus Feldmann. Frank Feldmann is werper en dat vereist veel training. Juist nu Holy zo'n slechte positie op de ranglijst inneemt zou van Feldmann extra trainingsar- beid verwacht worden. Maar nee, de 18-jarige Feldmann traint bijna helemaal niet. „Ik doe sinds 7 juni vakantiewerk in het magazijn van een Roos- endaals bedrijf in aandrijf- techniek", vertelt Feldmann. „Ik studeer aan de Ichtus HEAO in Rotterdam en moet ik de vakantie gewoon kei hard werken om aan geld te komen. De laatste vier weken heb ik bijna ook elke avond moeten overwerken en zelfs op zaterdagochtenden ge werkt. Van trainen is daarom nagenoeg niets terecht geko men". Feldmann beseft zelf terdege dat dit geen goed le ven is voor een pitcher die er zondag moet staan. „Ik ben op zondag echt verrot na zo'n week werken. Maar ik wil geld verdienen. Omdat ik moe ben, ben ik sneller geïrriteerd en dat heeft weer zijn weerslag op de hele ploeg. Ik merk trouwens ook dat ik sneller kwaad wordt op scheidsrech ters al een balletje eens wijd wordt gegeven, waarvan ik denk dat het slag is". Splitfinger Aan het begin van dit seizoen was ook voor Frank Feldmann al duidelijk dat het dit seizoen zwaar zou worden voor Holy honkbal. „Het zag er in het begin nog goed uit. Zeker tij dens de zaaltraining. Toen was ook nog niet bekend dat Ronald Tarmond geen toe stemming van de bond zou krijgen voor zijn overgang van Feyenoord naar Holy en dat Raymond Voorburg vanwege een ernstige schouderblessure niet zou kunnen spelen. We missen daardoor een goede werpersstaf', zegt Feldmann, die zelf als 18-jarige aan zijn WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - Met 298 postduiven nam De Vrijheid vorig week end vanuit Moeskroen terug naar Schiedam. De lossing was om 7.25 uur met een wes tenzuidwestenwind. Om 9.08 uur werd de eerste prijsduif geklokt, de uitslag: 1, 5, 8 en 9; Egberts, 2 en 4; Bodeving, 3 en 6; Van Diest, 7; Willems, 10; Korperaal. Tevens werd met 118 duiven gevlogen vanuit Bourges. Deze duiven kregen om 7 uur de vrijheid met de zelfde wind als in Moeskroen. De eerste duif werd geklokt om 14.49 uur. De uitslag: 1, 6 en 9; Wijnties, 2 en 7; Van de Berg, 3 en 10; Wagtenveld, 4; Heinsbroek, 5; Van Diest en 8; Willems. tweede volledige seizoen bij Holy bezig is. Met zijn leeftijd is Feldmann een opvallend jonge werper. Vorig jaar pres teerde hij uitstekend, maar over zijn tweede jaar is hij niet tevreden. „Vorig jaar gooide ik voornamelijk drop- curves, dat zijn langzame bal len waarop slagmensen meest al te vroeg slaan. Ik kreeg daarmee nogal wat mensen met drie slag uit. Dit seizoen ben ik door fitness in de win ter harder gaan gooien en ra ken ze die ballen juist wel. Ge lukkig gaat de splitfinger-ball wel goed, evenals de slides. Bij deze worp spinnt de bal verti kaal en gaat hij op het laatste moment op zij. Deze bal kost weinig kracht, maar kan je geen hele wedstrijd gooien. Ik word dit jaar gewoon meer ge raakt". Onverwacht debuut „Ik heb mijn beste wedstrijd tot riu toe gegooid tegen Ducks. Ik had die dag hele maal geen zin. Het was koud, rot weer en we hebben ons twee keer zo lang moeten warmgooien als anders. In de wedstrijd zelf gooide ik als een beest. Ik kreeg in die wed strijd maar zeven hits tegen, waaruit zij zes keer scoorden. Maar toen kwam onze slag- ploeg maar tot vier hits, terwijl we juist in die periode wel heel goed sloegen. We verlo ren die wedstrijd dan ook. Ook aan slag, al is dat nog maar heel weinig, gaat het niet best. Ik heb geloof ik een slaggemiddelde van 0,0 en nog wat", vertelt Feldmann, die van zijn huidige coach Ger Droog al op 9-jarige leeftijd de beginselen van het honkbal kreeg bijgebracht. „Ik ben vrij vroeg begonnen met honkbal. Omdat we in dat eerste jaar, waarin ik ook al werper was, direct kampioen werden, ben ik het eigenlijk blijven doen. Vooral omdat ik nogal makke lijk kon werpen. Ik vind wer pen trouwens ook het leukste van het spel. Lekker veel bal len. Hoe meer ballen hoe be ter. Ik vind het ook prachtig als ballen recht op me worden afgeslagen", vertelt Feldmann die twee seizoenen geleden nogal onverwachts zijn debuut in het eerste maakte. „Tijdens een wedstrijd tegen Braves kwam Ronald Tarmond te laat om hij in de file stond. De toenmalige coach Wim van den Heuvel vroeg me toen of ik kon gooien. Nou dat kon ik wel, dacht ik. Ik stond in het begin enorm te trillen op de heuvel, maar won de wedstrijd wel. Prachtig was dat". Vlakbij huis Het honkbal staat bekend om zijn jaarlijkse uittocht van spelers. Maar Frank Feld mann is Holy, misschien ook wel logisch gezien zijn nog jonge leeftijd, tot nu toe altijd trouw gebleven. „Zelfs in het jaar toen ik vanwege groei stoornissen problemen kreeg met mijn knieën en niet mocht spelen, ben ik erbij ge bleven. Samen met Arie Roo- zenboom, nu onze begeleider bij het eerste, was ik coach van een jonger team. Prachtig vond ik dat. Ik ben ook niet van plan om bij Holy weg te gaan ook niet als we onver hoopt toch zouden degrade ren. Dan gaan we net zo hoog spelen als het tweede. Ik blijf bij Holy. Ik ken daar iedereen. Het is er gezellig en vlak bij mijn huis. Bij andere clubs moet ik verder reizen en ken ik niemand. Nee, ik blijf lek ker bij Holy". SCHIEDAM - In maart meld de Het Nieuwe Stadsblad het opmerkeüjke nieuws, dat die rentehuis Hargahoeve wellicht een kruising tussen een her der en een wolf in de kennel had. Het betrof 'Misty'een sterk verwaarloosd dier, dat was gevonden aan de Polder weg. Ondanks de liefdevolle verzorging in Hargahoeve heeft Misty het niet gered. Be heerster Margreet Witte spreekt van een trieste erva ring: „Misty was een bastaardher der, zwart met witte spikkels om haar neus. Een teef van on geveer acht jaar. Mijn eerste reactie was al direct: 't lijkt wel een wolf, een kruising dan. Wat was ze bang. Ik werk al dertig jaar met honden, maar dit had ik nog nooit mee gemaakt: een hond, die zo pa nisch was voor mensen. Nadat ze met veel moeite in een hok was gezet, kroop Misty in het verste hoekje dat ze maar kon vinden. Waar zou ze vandaan komen, wat heeft ze allemaal meegemaakt. Dit was echt zie lig. Vanaf het begin hebben we echt alles geprobeerd om con tact met haar te krijgen. We hebben een stuk in de krant ge zet om te proberen wat meer over haar te weten te komen, maar helaas; niet de Gouden Tip, waarop we hoopten". „We begonnen met haar over te zetten naar een heel grote kennel, met een uitloopren en een eigen nachthok. Ze kon hier vrij in- en uitlopen. Het was echt vechten om haar aan gelijnd te krijgen. Nogmaals, niet omdat ze beet, maar puur uit angst. Het ging door je ziel om dit te zien. En als ze een maal de lijn omhad, hing ze zich bijna op". „Vanaf dat ze in die grote ken nel zat, ging ik er elke dag bij zitten. Na een week kon iic haar aanhalen. Ze dook nog steeds weg voor mijn handen maar ze stond het tenminste toe. Dat was al heel wat. Misty werd na tien dagen ook iets nieuwgieriger. Als ze je stem hoorde, kwam ze kijken, maar één stap in haar richting en ze schoot weer naar binnen". De volgende stap was haar aan te lijnen en mee te nemen naar het kantoor, om onder mensen en andere honden te zijn. Dit hebben we een paar weken geprobeerd, maar elke keer was het een gevecht om de lijn om te krijgen. Ik moest dan hollen naar het kantoor, anders hing ze zichzelf op. Eenmaal in het kantoor werd ze afgelijnd en het enige dat ze dan deed, was onder de tafel kruipen". Na enige weken was er nog geen enkele verbetering in het gedrag van Misty. Het lukte niet om contact met haar te krijgen. Uiteindelijk heeft Margreet moeten besluiten om Misty te laten inslapen. „Het is misschien raar", zegt Margreet achteraf. „Maar ik ben er echt van overtuigd dat Misty een kruising wolf/herder was. Die manier van kijken, de bouw van haar lijf, de lan ge voorsnuit, haar wijze van lopen. Voor mij was Misty een heel speciale hond". Sill Ontdek het Correct Studio Café op de hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1Het is een unieke uitgaansgelegenheid waar men lekker kan eten en gezellig een drankje kan drinken in een muzikale sfeer. Ook kan men spontaan op het podium springen en zijn lievelings song zingen op één van de karaoke Zomer Sing Along avonden. A ledereen die wil mag zich bij de presentator aanmelden voor een optreden in de spotlights van het Studio Cafe. Je kunt kiezen uit populaire engelstalige hits van de laatste 30 jaar en het nederlandstalige repertoire op laserdisc. Je kan op vrijdag ook gebruik maken van je eigen muziekbanden (DAT of Audiocassettes). En misschien wordt jij ook wel ontdekt, net als onze presentator van deze avonden Ronald Nab. Die de hoofdrol gaat spelen in de Rotterdamse musical Kaat Mossel. Op vrijdag en zaterdag kan je voor FL.75.- de ster zijn in je eigen videoclip. Het Correct Studio Café is namelijk ingericht als professionele radio- en televisiestudio met camera's in alle hoeken. Als je wilt, maken we een live video opname van je optreden en deze videoband kan je direct meenemen. ledereen is ook van harte welkom om te komen dineren in het Studio Café. Voor vrijgezellen en grotere groepen hebben wij een speciale menu aanbieding. Bel even naar het Correct Studio Café en wij sturen je de informatie toe: 010-4 618 690 Vanaf 12.00 uur staat de keuken klaar om voor iedereen die meer wil de dagplate of een uitgebreid diner te bereiden. Naast de menudiscs 'The Heat is On' hebben we ook een uitgebreide wijn en barlist. aanbieding Speciaal 10.- menu Op donderdagen hebben wij speciale dagschotels. Slechts voor 10.- krijg je op de donderdagavonden een heerlijke dagschotel. De keuken blijft tot 22.00 uur open en het café zelf sluit om 01.00 uur. Donderdag k Vandaag is de dagschotel: 5 augustus I Kippelevertjes met ui, spek en champignons. En daarbij Supergrootbeeld Televisie met videoclips van verschillende bekende artiesten op de achtergrond. Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag, donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uur. Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 Cönecfc Qwctitr C&£és Honkbal zondag: Holy -Jeka 14.30 Stelr. All Stars - WF Schiedam 14.30 Tennis: Open toernooi Los Bigotos tot en met zondag Open toernooi WC Soenda van af zaterdag I Frank Feldmann denkt dat Holy het net zoals in andere jaren wel weer zal redden als het er echt op aankomt. i^—i •i; T\ - - -

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 9