Open Dag Start vanaf 23 augustus Onfortuinlijk duo waagt nog een poging gfggfl Correct Open Podium talenten festival 1993 Zomer Sing Along Ikkie verhuisd Cursus Cafébedrijf 295,- Donderdagavond lekker eten voor FI.K 0.- 10.- vrijdag en zaterdagavon Het was een heidens halfjaar Vrijwilligers gezocht voor maaltijd- bezorging H R Hogeschool Voorlichtings avond Voorlichtings avond Inschrijving nieuwe iedere avond van 19-21.00 uur. Lange Haven 121. Tel. 4266262. 't\lM H R Hogeschool Rotterdam ÖC vJ èk Omstreken (Videoclip! Service LJ HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1993 PAGINA 3 BRASSERIE Geboren: Tanneke H. d.v. de Ruijter-van den Hil, Cornelis W. z.v. Boot-de Jong, Hakan z.v. Demirkol-Demirkol, Lars z.v. van der Burg-Dröge, Steve z.v. Alberts-Hoppenbrouwers, Shannen P. d.v. Kouwenho- ven-Swaerdens, Robin M. z.v. Roosburg-van Son, Rachel d.v. van Kampen-van Dongen, Busra d.v. Baskaya-Baskaya, Baris z.v. Yazici-Yazici, Adria- na d.v. Vuijk-de Koster, Jo hanna d.v. Vuijk-de Koster, Ibrahim z.v. Tuna-Tuna. Ondertrouwd: R. Boender 26 jr. en D. Mulhuijzen 25 jr., J. E. Braun 26 jr. en H. R. J. in 't Veld 26 jr., J. F. van den Broek 39 jr. en C. M. Stoop 60 jr., J. A. M. Lansbergen 32 jr. en A. van Prooijen 27 jr, G. Matteij 28 jr. en K. Mander 22 jr., E. J. Regensburg 26 jr. en M. Q. M. van Leeuwen 23 jr., R. van der Waal 32 jr. en C. El- vers 22 jr. Gehuwd: R. A. Alderders 28 jr. en B. Suvaal 25 jr., J. W. M. Schp 29 jr. en E. Polack 32 jr., O. Q. Bagijn 26 jr. en M. Hoek 24 jr., J. M. C. Lugthart 34 jr. en J. E. Bezemer 27 jr., R. A. P. Bazen 21 jr. en M. C. M. van Wolferen 25 jr., A. J. van der Meer 40 jr, en M. M. Gandolfo 33 jr., B. van Burgh 24 jr. en S. Korporaal 23 jr., M. G. Bruijn 27 jr. en E. A. Schenk 24 jr., T. Glimmer 26 jr. en I. van der Pluijm 25 jr. Overleden: H. Lips man 73 jr., C. J. Hoogerboord man 55 jr., J. H. Hagers vr. 81 jr., echtge note van: J. Mak, J. H. M. Schaeffer man, 83 jr., I. H. Sterk vr. 82 jr., geh.gew. met: J. de Regt, M. Klein man, 72 jr, Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM- In Schiedam Noord is een tekort aan vrij willigers die mee willen hel pen met het bezorgen van maaltijden dagelijks tussen 12.00 en 13.00 uur. Er is vooral behoefte aan 'meerijders', maar ook zijn nog enkele rij ders nodig. Bezitters van een auto ontvangen een vergoe ding van 8,50 per keer; mee rijders krijgen 2,50. Aanmel den kan bij Dienstencentrum De Woudhoek via telefoon nummer 4709555 vragen naar Sies Meuwese). SCHIEDAM - Een half jaar geleden, toen het echtpaar Pil zoon Ben jamin naar het vlieg veld bracht, stond het huilen hen nader dan het lachen. Zoonlief ging naar het oorlogsge bied in het voormalige Joegoslavië. Toen hij onlangs echter gezond en wel weer terugkeer de in Schiedam, was het groot feest in huize Pil. De 21-jarige Benjamin wilde eigenlijk helemaal niet in dienst. Hij werkte als fotolas ser en baalde van de verplich te onderbreking. 'Het is waar, ik had helemaal geen zin in dienst. Toen zij vroegen of ik naar Kroatië wilde heb ik ja gezegd. Ik vond het mooi en ook wel avontuurlijk. Je bent jong en je doet ervaring op. Ik denk dat elke jonge gozer dat wel wil.' De ouders van Benja min waren minder enthou siast over de plannen. 'Die jongens in het leger maken el kaar allemaal gek. We vonden het verschrikkelijk. Ergens ben je wel een beetje trots dat hij het doet, maar eerlijk ge zegd stort je wereld in. Voor ons was het een heidens half jaar. Dag en nacht ben je met het nieuws bezig.' Voor Benja min vloog de tijd voorbij. Op het moment dat hij het vlieg tuig instapte en een massa huilende familieleden op schiphol achterliet, ging hij wel even twijfelen aan zijn be slissing, maar hij heeft er ver der geen moment spijt van ge had. Avondklok In het voormalig Joegoslavië was Benjamin te gast bij de Canadezen in Kroatisch ge bied, sector West. Hij zat bij het Eerste Nederlandse Ver bindingsdienst Batillon. Zijn werk bestond simpel gezegd uit het doorgeven van berich ten via fax en radioverbindin gen naar de verschillende ba- tillons. De eerste dagen moest de Schiedammer ondanks zijn gedegen opleiding wennen aan de oorlogssituatie. 'Je hebt daar natuurlijk een avondklok. Op de eerste zater dag gingen wij naar een barre tje. Ja, als het gezellig is en er wordt goede muziek gedraaid ga je niet steeds op je klok zit ten kijken. Toen ik dat op een gegeven moment wel deed, zag ik dat het al half twee was. Wij snel terug natuurlijk. De sergeant-majoor stond al op ons te wachten. Hij kon niet slapen want hij was ongerust. Voor straf moesten we een week binnen blijven.' SCHIEDAM - Speel-o- theek Ikkie heeft een be wogen zomervakantie ach ter de rug. Vlak voor de vakantieperiode kreeg de speel-o-theek bericht van de gemeente dat Ikkie on verwijld en met gezwinde spoed het onderkomen aan het Nijhoffplein moest verlaten. Mede werksters van de speel-o- theek hebben vervolgens de handen uit de mouwen gestoken en nog net voor de vakantie alle Ikkie-at- tributen verhuisd van het Nijhoffplein naar een por- tocabin aan de Churehill- weg 50, vlak naast Natuur- centrum De Boshoek. Wie voor de zomervakan tie speelgoed bij Ikkie heeft geleend, moet dat straks (vanaf maandag 23 augustus) dus terugbren gen naar de portocabin. Ikkie zal hier een jaartje blijven, waarna perma nent onderdak wordt ver kregen in twee verbouwde schoollokalen. De regels waren even wennen, maar bittere noodzaak. Na korte tijd waren de soldaten méér dan goede vrienden. 'Je hebt een hele hechte band met je maten. De majoor za gen wij als vader en hij ons als zijn zoons. Hij kon gewoon niet slapen als niet iedereen binnen was. Als we zeiden: 'Pa, we zij er weer', was hij pas gerust'. Neergeschoten Benjamin raakte, hoewel het gek klinkt, gewend aan het gevaar. In het begin schrok hij van de beelden van gebombar deerde gebouwen. 'Ik zag een gebombadeerd ziekenhuis en bij de post van het Rode Kruis zie je dagelijks veel oorlogss lachtoffertjes. Dat doet je na tuurlijk wat. Je denkt er wel aan dat het jou ook kan ge beuren. Maar je hebt ervoor gekozen. En als je elke dag ge bombardeerde gebouwen ziet gaat dat gevoel op het laatst wel weg.' Pa en ma waren banger hoe wel zij er nu om kunnen la chen. Wanneer zij belden om te vragen hoe het ging omdat zij gehoord of gelezen hadden dat er weer iemand op een landmijn was gestapt, zei Ben jamin die het Nederlandse nieuws bijhield: 'Wat las ik, in Rotterdam is er weer een neergestoken he?' Real life In februari brak er een kriti sche tijd aan en Benjamin moest met een tent het veld in. 'Het was min tien tot min twintig graden en ik moest de fax en telefoon op de satel liet aansluiten, 's Nachts was het af en toe eng want je hoor de wel knallen. In de verte was de lucht rood. Je zag het gloeien. Ik zag wat je toen met Irak op televisie zag. Maar nu zat je daar en dan is het real life.' Benjamin heeft het een en an der meegemaakt. Hij werd een keer midden in de nacht zijn bed uitgehaald. 'Er was een Kroatisch nationaal feest. Er werd al de hele avond met dynamiet gegooid. Toen het precies twaalf uur was werd het huis van een Kroaat die met een Servische vrouw was getrouwd opgeblazen.' Hij heeft er best vervelende herin neringen aan overgehouden. Het engste moment beleefde de Schiedammer toen hij met een vrachtwagen in de plaats Kutina reed. 'Ik stond samen met m'n maat met de wagen voor een stoplicht te wachten. Er stond een gewapende Kroaat die grappig dacht te zijn en zijn wapen laadde. Toen hij op ons begon te rich ten, werd mijn maat zenuw achtig en pakte gelijk zijn wa pen. Je denkt echt dat hij gaat schieten want ze hebben ge woon schijt aan je. Ik was blij dat het licht op groen sprong.' Van de bevolking heeft Benja min evenals de andere solda ten weinig respekt gekregen. 'Oude mensen en jonge kinde ren zijn blij dat wij er zijn. Het is wel eens gebeurd dat een oud vrouwtje helemaal hotel de hotel om me heen hing. Maar de bevolking tussen de twintig en vijfenvijftig jaar is helemaal niet zo leuk. Zij zien ons als een bezettingsleger en moeten niets van ons hebben.' De moedige soldaat zou best nog wel een half jaar naar het oorlogsgebied terug willen, maar over drie weken begint hij gewoon weer bij zijn baas als fotolasser. Voor die tijd kan hij 'afkicken'. 'Ja, je moet een tijdje rust nemen voordat je weer volledig in de maat schappij mee kan draaien. Het is net alsof je verslaafd bent. Je moet gewoon afkicken en psychisch begeleid worden om te voorkomen dat je er iets aan overhoudt.' Vakantiereizen met verpleegkundige begeleiding SCHIEDAM- De service orga nisatie van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord organiseert komend najaar in samenwer king met Gezondheid Service Nederland een tweetal geheel verzorgde vakantiereizen met verpleegkundige begeleiding. Het gaat om een achtdaagse busreis naar Sauerland- ver trek 18 september- en om een acht- of vijftiendaagse vlieg reis naar Kreta- vertrek 7 ok tober. Aktiviteiten van Maatschappelijk Werk SCHIEDAM - De medewer kers van dierentehuis Harga- hoeve zitten met de handen in het haar. Tot hun grote verdriet is het ze nog steeds niet gelukt om het arme en onafscheidelijke tweetal Koosje en Moriaantje aan een nieuwe baas of bazin te helpen. De twee poedeltjes lijken voor het ongeluk gebo ren. Koosje en Moriaantje zijn bei den bijna zeven jaar oud. Koosje is abrikooskLeurig en Moriaantje uiteraard zwart. Zij kwamen enkele maanden ge leden in Hargahoeve terecht, nadat hun eigenares was ge storven. Koosje en Moriaantje zijn enorm lieve honden, die goed kunnen opschieten met kat ten. Kleine kinderen zijn ze echter niet gewend. De poe dels is geleerd hun behoefte op een krant te doen. Al meermalen heeft Harga hoeve geprobeerd via deze ru briek een nieuw tehuis voor Koosje en Moriaantje te vin den. Tevergeefs. Bijna was het gelukt om de dieren te plaat sen in het bejaardentehuis voor honden in Wassenaar, maar dat werd op het laatste moment weer afgezegd, omdat het duo daarvoor nog te jong is. „We waren al bijna aan het feestvieren", erkennen de me dewerkers van het Schiedam- se dierenasiel. „We hebben al les geprobeerd om ze te plaat sen, maar nu weten we het ook niet meer. Deze noodkreet is onze laatste hoop". Wie gunt Koosje en Moriaan tje nog een fijne oude dag? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2 (telefoon 4714151). De ope ningstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag Hargahoeve gesloten. SCHIEDAM- De Stichting Maatschappelijk Werk aan de Van Swindensingel 40 heeft voor het komend seizoen on dermeer de volgende aktivitei ten op stapel staan: Eetverslavingsgroep. De groep komt minimaal tien keer bij elkaar op dinsdagoch tend tussen 9.15 en 11.15 uur. Start: 28 september. De groep is bedoeld voor vrouwen die BEL VOOR STUDIEGIDS 033-806060 problemen hebben met hun eetgedrag en/of zich te dik voelen. De kosten bedragen 35,-. Opgeven kan bij Anne- marie de Lange telefoonnum mer 4731033 of bij diëtiste Joke Verberg, telefoonnum mer 4602611. - Kursus omgaan met span ningsklachten. De kursus be staat uit acht bijeenkomsten op de donderdagavond tussen 19.00 en 20.30 uur. Start 16 september. De kosten bedra gen 35,-. Deelnemers leren omgaan met spanningsklach ten door ondermeer ontspan ningsoefeningen. Tijdens de kursus wordt met video ge werkt. Opgeven kan bij de kursusleiders Abdelmoula Batta! en Anne-Marie de Lan ge via telefoonnummer 4731033. - Psycho-sociale hulpverlening voor homosexuele mannen en jongens. Een afspraak maken hiervoor kan bij Hans Yper- laan iedere werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur, telefonisch via nummer 4731033. Iedere werkdag is er ook een spreek uur tussen 9.00 en 13.00 uur. Vanaf 15 september organiseert het Correct Studio Café iedere woensdag "Het Correct Open Podium talenten fes tival 1993" Heb je talent en wil je nu wel eens echt ontdekt worden meld je dan nu aan voor één van de 12 Open Podium avonden waarin je jezelf in minimaal vijf en maxi maal tien minuten presenteert. Zang, dans, toneel, cabaret, bloemlezingen, goochelen alles kan. Tevens bestaat er de mogelijkheid om van jouw optreden een professionele pro motie video opnamen te maken. De grootste talenten komen uit in de finale die op 23 januari 1994 in de grote zaal van de Doelen gehouden wordt. Wanneer je meer informatie wilt hebben, kun je contact opnemen met Danielle Uljee, telefoon 010-4.618.690. Wij sturen je dan de nodige informatie toe. Vanaf 12.00 uur staat de keuken klaar om voor iedereen die meer wil de dagplate of een uitgebreid diner te bereiden. Naast de menudiscs 'The Heat is On' hebben we ook een uitgebreide wijn en barlist. r m w mm ini'i Dagschotel Op donderdagen hebben wij speciale dagschotels. Slechts voor 10.- krijg je op de donderdagavonden een heerlijke dagschotel. De keuken blijft tot 22.00 uur open ledereen die wil mag zich bij de presentator aanmelden voor een optreden in de spotlights van het Studio Cafe. Je kunt kiezen uit populaire engelstalige hits van de laatste 30 jaar en het nederlandstalige repertoire op laserdisc. Je kan op vrijdag ook gebruik maken van je eigen muziekbanden (DAT of Audiocassettes). En misschien wordt jij ook wel ontdekt, net als onze presentator van deze avonden Ronald Nab. Die de hoofdrol gaat spelen in de Rotterdamse musical Kaat Mossel. Op vrijdag en zaterdag kan je voor FL.75.- de ster zijn in je eigen videoclip. Het Correct Studio Café is namelijk ingericht als professionele radio- en televisiestudio met camera's in alle hoeken. Als je wilt, maken we een live video opname van je optreden en deze videoband kan je direct meenemen. Menu I ledereen is ook van harte welkom om te aanbieding! komen dineren in het Studio Café. Voor vrijgezellen en grotere groepen hebben wij een speciale menu aanbieding. Bel even naar het Correct Studio Café en wij sturen je de informatie toe: 010-4 618 690 Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag, donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uu Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 Conecfc UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAMWIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP UITGAVE: Sijthoff Pers b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 14.30 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandagavond op het kantoor SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Schiedammer terug uit voormalig J oegoslavie FACUI TI I T I I) l)CA T I I V I O PI 1 I l> I N I N i .crarcnoplciding voortgc/ct onderwijs Woensdag zsaugustus 199 1 voo- 20.00 uur talen beeldende vakken sociale vakken exacte vakken vrije studierichtingen pedagogiek Wijnhaven 61, Rotterdam Telefoon (010)405 56 00 Rotterdam ÖC D Omstreken Benjamin Pil moet eerst 'afkicken' van Joegoslavië voordat hij weer gewoon bij zijn baas aan het werk gaat. l'O I VTKCHNISC Hl K A c11 I I I I I Hoger I.nhorotoriinn Onderwijs Delft Deeltijdonderwijs en eursussen Donderdag 26 augustus 1994 an 1 7.00 tot 1 9.00 uur klu\ erweg 4, I)clft Telefoon (o 1 4) 61 00 51 1> 01 YTKCHNIS C H I I A c: U I T I I T Hoger Technisch Onderwijs Rotterdam Avondopleidingen en deelcursussen Dpnderdag 26 augustus 19s) 4 van 1 8.00 tot 20.00 uur (Bij voorkeur bij aanvang aan wezig zijn.) G.J. de Jonghweg 4-6 Rotterdam Telefoon (010) 4 56 62 44 HR Hogeschool ~xRotterdam OC D öc Omstreken »8«S DANS LESSEN Koosje en Moriaantje, een zielig stel. is Het staat vast dat nu en in de toe- vereist en u doet komst altijd vestigingseisen gelden. begin 1994 exa- 1 Behaal daarom bij de specialist de men onder toe- Rijkserkende horecadiploma's. Wordt zicht van het vakman/vrouw ot zelfstandig café-restau- Ministerie van ranthouder c.q. kantinebeheerder in de Economische Zaken en WVC nog steeds groeiende bedrijfstak horeca. Ook na het behalen van het diploma Half september starten de cursussen blijft 't Vom u begeleiden via de afdelin- café, restaurant- en handelskennis hore- gen Horeca Administraties en Bemidde- cabedrijf weer in 65 plaatsen, dus ook bij lingen zodat u een eigen bedrijf kunt u in de buurt. Een vooropleiding is niet starten. 100% subsidie is mogelijk. 't VOM HORECA ABC, van diploma tot eiqen bedrijf. Al meer dan 12V: jaar! Voor de GRATIS studiegids, stuur de coupon, zonder postzegel, naar 't Vom, antwoordnummer 1060, 3828 WB Amersfoort-Hoogland of bel 033-806060 naam: mJv adres: HORECA ABC postcode: plaats: telefoon: Q

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 3