y O Opfriscursus Nederlands Open School voor Vrouwen Open School voor 55-plussers Algemene Basiseducatie I HX I ,t( wi' 8raag meer weten Voor wie Afwisselend programma Waar en wanneer? Waarom Open School? Aanmelden Voor wie? ■Educatief N t r u M Naam Adres Postcode Woonpiaats Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar ECV Antwoordnum mer 664, 3100 WB Schiedam. Dit jaar gaat weer een cursus Algemene Basiseducatie van start. Deze tweejarige cursus is bedoeld voor mannen en vrou wen die aan hun algemene ontwikkeling willen werken. In een afwisselend pro gramma kunt u uw kennis weer opfrissen. U leert veel nieuwe dingen. En soms dingen die u al wist (maar misschien weer vergeten was). De cursisten en de docent kiezen samen de onderwerpen. Meestal zijn dat actuele onderwerpen van TV of uit de krant. Soms wordt iemand uitgenodigd om eens wat meer te ver- ECV: Dr. Wibautplein 47, 3118 KB Schiedam tellen over een interessant onderwerp. Maar u leert niet alleen iets over allerlei interessante onderwerpen. Samen met de andere cursisten houdt u zich bezig met Nederlands en rekenen. De regels die daarbij horen worden zeker behan deld. Bij de cursus Algemene Basisedu catie kunt u ontdekken wat u allemaal kunt en wat u allemaal interessant vindt. Algemene Basis Educatie is een prima voorbereiding op verder leren. Of voor telefoon: 47173 75 Open School is bedoeld voor vrouwen met minstens vier jaar lager onderwijs. En niet meer dan twee jaar voortgezet onderwijs. U kunt de cursus volgen als voorbereiding op een baan of opleiding. Maar dat hoeft niet. U kunt ook meedoen omdat u aan uw algemene ontwikkeling wilt werken. Of omdat u contact wilt leg gen met andere vrouwen. Want overleg gen, samenwerken en van elkaar leren zijn belangrijke dingen bij Open School. Rekencursus Misschien is het alweer een tijd geleden, dat u in de schoolbanken zat. Net als voor veel andere vrouwen. Doorleren is er vaak niet van gekomen. Want andere taken vroegen om meer aandacht. Natuurlijk heeft u sindsdien veel geleerd. Maar is het niet leuk om nu weer wat bij te leren? Er zijn veel redenen om weer te gaan leren. Om de kinderen beter te kunnen helpen met huiswerk. Of omdat u nieuwe ervaringen op wilt doen. Of omdat u een opleiding wilt gaan volgen. Of gewoon omdat u meer wilt weten. Dan is een Open School cursus. Net iets voor u. tl CJ over de cursussen van het ECV. Mijn belangstelling gaat uit naar de aangekruiste cursus(sen). Lees- en schriifcursus Open School voor 55-piussers Lezen en schrijven voor 55-plussers Algemene Basiseducatie Kunst en Cultuur Open Schoot voor vrouwen Computercursus voor 55-plussers Basiscursus Engels Men zegt wel eens dat oudere mensen niet zo goed meer kunnen leren. Dat is een misverstand. Ook ouderen kunnen goed leren en bij de tijd blijven. Ze moe ten er wel wat voor doen, maar dat geldt voor iedereen. Bij het ECV zijn er daarom speciale Open School cursussen voor 55-plussers. Voor mannen en vrouwen. Er is een aparte Open School cursus voor 55-plussers. Omdat leren met mensen van uw eigen leeftijd grote voordelen heeft. In de lessen maken we gebruik van uw kennis en uw (levens) ervaring. Veel senioren hebben speciale leerwen- sen. Ze hoeven niet meer zo nodig te leren voor een diploma maar willen wel 'bij de tijd' blijven. Ze willen nieuwe din gen leren over onderwerpen die hen aanspreken. In de groep worden onderwerpen geza menlijk gekozen en uitgewerkt. Voor beelden van onderwerpen zijn: wonen in Schiedam, kinderen de deur uit en wat dan, kunst en cultuur, wat verandert er allemaal in de wereld. Naast deze the ma's wordt er aandacht besteed aan le zen en schrijven. Als u een Open School-cursus volgt, wordt uw blik ruimer. U krijgt nieuwe ideeën en interesses. U legt nieuwe con tacten en trekt er eens een dagje samen op uit. U hoort meningen van anderen en anderen luisteren naar uw mening. De Open School voor ouderen geeft u de gelegenheid om actief bezig te zijn in De Open School cursus is speciaal voor vrouwen en duurt twee jaar. Uw groep komt twee ochtenden per week bij elkaar. Voor de lestijden hebben we rekening gehouden met de tijden van de basis scholen. In de schoolvakanties is er geen les. De cursus wordt gegeven in ons nieuwe gebouw aan het Wibautplein op dinsdag en donderdag ochtend. Als u meer wilt weten over de Open School cursus, dan kunt u langs komen in het nieuwe gebouw aan het Wibaut plein of even opbellen. Ineke Hoebink zal dan graag al uw vragen beantwoorden. uw vrije tijd. Blijf dus niet thuis zitten! De cursus is voor mannen en vrouwen. Eén ochtend per week. Als u interesse hebt, bel dan op of kom dan even langs bij het ECV. Ons telefoonnummer en adres staan onderaan deze pagina. Speciaal voor houders van een pas-65 is er een korting van f 10,- per cursus. U betaalt dan slechts f 50,— mensen die in hun werk een stukje verder willen komen. Als u deze cursus volgt dan zult u ontdekken dat u veel meer kunt dan u nu denkt. Aan het einde van de cursus kunt u een certificaat krijgen. Daar staat dan op wat u tijden de cursus hebt gedaan en hebt geleerd. De cursus is één avond per week en duurt twee jaar. De cursus wordt gege ven in ons gebouw aan het Wibautplein. Is uw belangstelling gewekt? Bel ons dan voor een afspraak of kom even langs. U zult er geen spijt van krijgen. Met de Open School kunt u kennis van vroeger weer ophalen. En ook nieuwe dingen leren. De vakken Nederlands, Engels en Maatschappijleer zijn vaste onderdelen van het programma. Reke nen en Informatiekunde zijn keuzevak ken. In tegenstelling tot vroeger gaat het er niet schools aan toe. De cursisten kiezen zelf de onderwerpen die worden behandeld: gezondheid, lichaamsverzor ging, milieu enzovoorts. Het programma is zeer afwisselend. U gaat zelf actief aan de slag. Er is ruimte en aandacht voor uw eigen ideeën. Soms is er een excursie, bijvoorbeeld naar een bedrijf of naar de Tweede Kamer. Of er wordt een spreker uitgenodigd in de groep. voor 'WEWo Iwassenen

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 30