Altijd plaats yff* Lezen en schrijven voor 55-plussers I Opfriscursus Nederlands Lees- en schrijfcursus U bent niet de enige Aanmelden Veel mensen denken dat ie dereen kan lezen en schrijven. Dat is jammer, want dat is beslist niet zo. Er zijn veel mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. Mensen zoals u en ik. Anderen merken er meestal niets van. U loopt er tenslotte niet mee te koop. En u kunt zich prima redden. Maar toch, het blijft lastig. Misschien hebt u er genoeg van. Stap dan over de drempel. Ga naar het ECV voor een prima cursus. En u zult zien: u bent niet de enige. Bij de lees- en schrijfcursus ontmoet u mensen die ook moeite hebben met lezen en schrijven. Jonge mensen, maar ook oudere mensen. En alle maal hebben ze daar verschillende redenen voor. Sommigen kregen vroeger op school te weinig aan dacht. En konden daarom moeilijk de lessen volgen. Weer anderen zijn na de basisschool het schrij ven weer verleerd. Maar er zijn ook mensen die steeds de letters om draaien. En er zijn nog veel meer redenen waarom mensen nu niet goed meer kunnen lezen en schrijven^^ De cursus is één of twee maal per week. Overdag of in de avond. Als u begint krijgt u er vast steeds meer zin in. U kunt meteen meedoen want er is altijd plaats. Heeft u in teresse? Kom dan even langs. U kunt gerust iemand meenemen. Ons adres is: Wibautplein 47. Tel.: 47173 75. Wilt u uw lezen en schrijven ver beteren, dan heeft het ECV voor u een gëschikte cursus. Speciaal voor ouderen is er de opfriscursus 'Lezen en schrijven voor 55-plus sers'. Het plezier in lezen en schrij ven staat voorop, niet het móeten leren. En u maakt nieuwe contacten met leeftijdsgenoten. Veel mensen denken dat iedereen kan lezen en schrijven. Maar dat is zeker niet zo. Veel oudere maar ook jongere mensen hebben moeite met lezen en schrijven. Daar zijn allerlei redenen voor. Veel mensen hebben na hun schooltijd vaak niet zoveel meer hoeven lezen en schrijven. En wie niet regelmatig leest of schrijft, die verleert het gewoon. Maar er zijn ook mensen die eigen lijk nooit goed hebben leren lezen en schrijven. ECV: Dr. Wibautplein 47, 3118 KB Schiedam Wilt u ook beter leren lezen en schrijven, dan is dit uw kans. Geef u op bij het Educatief Centrum voor Volwassenen (ECV) of vraag eerst wat meer informatie aan. U kunt opbellen of gewoon even langs ko men. U kunt dan natuurlijk altijd ie mand meenemen. Speciaal voor houders van de pas- 65 is er een korting van f 10,- per cursus. U betaalt dan slechts f 50,— De lessen zijn iedere dinsdag mor gen van 9.00-11.30 uur. telefoon: 47173 75 Deze cursus is speciaal bedoeld voor mensen die voor hun werk moeten lezen en schrijven en daar moeite mee hebben. Misschien heeft u na de lagere school of de middelbare school bijna niet meer geschreven. En moet u nu voor uw werk verslagen schrijven. Het valt dan niet mee om uw gedachte goed op papier te zetten. En wat dacht u van de spelling? Wie heeft daar geen moeite mee? De Opfriscursus Nederlands begint met de spelling. Deze wordt op een eenvoudige en duidelijke ma nier uitgelegd en geoefend. Daarna wordt er aandacht besteed aan een goede zinsopbouw en de juiste for mulering van een stuk. In de cursus wordt geoefend om uw gedachten op papier te zetten en minder taal fouten te maken. Als u interesse hebt in deze cursus dan kunt u altijd opbellen of even langskomen. Ons telefoonnummer en adres staan onderaan deze pagina. Moet u wel eens een Nederlandse brief schrijven of een verslag ma ken voor uw werk? En twijfelt u dan ook of de spelling goed is? Heeft u ook moeite om uw gedachten op papier te zetten? Als u moeite hebt met de Nederlandse taal, dan kunt u bij het ECV de 'Opfriscursus Neder lands' volgen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 31