Een cursus voor ouders Basiscursus Engels Rekenen op de basisschool Rekengroep 1 Cursus rekenen Iedereen kan leren rekenen Rekengroep 2 Anders dan vroeger Veel Nederlandse woorden zijn eigenlijk van Engelse afkomst. Woorden als team, computer, lipstick en chips zijn al alge meen bekend. Maar er komen ook steeds nieuwe woorden uit de Engelse taal naar Nederland. Loop maar eens door een winkelstraat. De Engelse woorden ko men u tegemoet. Vindt u het soms lastig, al die nieuwe woorden. Misschien is dan de basiscursus Engels iets voor u. De Basiscursus Engels is bedoeld voor mensen die nog nooit Engels hebben ge had. In deze cursus ligt de nadruk op het alledaagse Engels. Het Engels zöals u dat in Nederland en in Engeland tegen komt. Er wordt dus goed geoefend in het durven spreken in het Engels. Aan het einde van deze cursus praat u een aardig mondje over de grens. De cursus duurt twee jaar en wordt op donderdag-middag gehouden. De lessen worden gegeven in ons gebouw aan het Wibautplein. De cursus kost f 60,- per jaar. Als u belangstelling hebt, kom dan even langs of bel ons. Rekenen is niet altijd makkelijk. Maar u hebt het wel vaak nodig. Bij het bood schappen doen, als u recepten in een kookboek wilt veranderen of om te kijken of de girorekening nog klopt. Op het werk, in de huishouding, of om uw eigen admi nistratie in orde te houden. Eenvoudig re kenen hebt u eigenlijk iedere dag nodig. Er zijn tegenwoordig verschillende ma nieren om rekenen te leren. Bij het ECV worden verschillende manieren gebruikt. Hierdoor kan iedereen begrijpen wat er gebeurt. Natuurlijk is bij het rekenen de uitkomst belangrijk. Maar het is ook be langrijk dat u begrijpt wat u moet doen. U hoeft daarvoor echt geen rekenknobbel te hebben, ledereen kan leren rekenen. U hoeft u beslist niet te schamen als u moei te hebt met rekenen. Veel volwassenen hebben daar namelijk moeite mee. Dat komt omdat ze vroeger maar op één ma nier hebben leren rekenen. Het was daar bij belangrijk om rekentrukjes aan te le ren. Veel mensen hebben daardoor nooit goed begrepen hoe ze moeten rekenen. In de rekengroep 1 leert u precies wat u dagelijks nodig heeft. U leert optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen. Dat gaat heel anders dan vroeger op school. U zult zien dat rekenen dan best meevalt. Dat het eigenlijk wel leuk is. Ook als het u vroeger helemaal niet lukte. Als het niet meteen gaat is dat geen pro bleem. We gaan net zolang door tot ie dereen de sommen begrijpt. Probeer het maar eens. Geef u op voor deze cursus en u zult het zien. ledereen kan leren re kenen. Kunt u optellen, aftrekken, vermenigvul digen en delen en wilt u verder oefenen met rekenen? Dan is dit misschien voor u een geschikte cursus. In de rekengroep 2 (voor Gevorderden) leert u rekenen op een moderne manier. U gaat werken met breuken en leert worteltrekken. Maar ook leert u omgaan met vergelijkingen en verhoudingen. U leert dingen die u dagelijks nodig heeft. Zoals uitrekenen hoeveel banen behang u moet kopen, hoeveel liter verf u nodig heeft om een schuurtje te schilderen hoeveel 20 procent korting nu eigenlijk precies is. U leert rekenen uit het hoofd maar ook hoe u moet omgaan met een rekenmachine. Bent u geïnteresseerd of wilt u zich nu al opgeven? Dan kunt u terecht bij het ECV. Ons telefoonnummer en adres staan on der deze pagina. Een cursist aan het woord: "Ik kon vroeger niets van rekenen. Ik snapte er niets van. Hier gaat het heel anders, ik kan wèl rekenen! Ik begrijp nu wat ik moet doen voor een goede uitkomst. En waarom!" Als u op de rekencursus zit dan leert u ook in te schatten hoeveel iets onge veer is. Bijvoorbeeld hoeveel twee koppen koffie ongeveer kosten. Of ais u voor f 37,40 gulden aan boodschap pen heeft en u betaalt met f 50,-. Hoe veel krijgt u dan ongeveer terug? ECV: Dr. Wibautplein 47, 3118 KB Schiedam W telefoon: 47173 75 Kinderen leren tegenwoordig heel an ders rekenen dan vroeger. Speciaal voor ouders met kinderen op de basisschool geeft het ECV daarom een rekencursus. In deze cursus leren de ouders op dezelf de manier rekenen als hun kinderen. Als u interesse hebt in deze cursus dan kunt u op de school van uw kind vragen of zij contact opnemen met het ECV. Bij vol doende belangstelling verzorgt het ECV deze cursus op de school van uw kind. De hele cursus duurt 8 weken. Iedere week wordt het rekenen behandeld van een groep uit het basisonderwijs. Met deze cursus krijgt dus een goed over zicht van wat uw kind op de basisschool aan rekenen krijgt. De meeste ouders hebben op de basis school leren rekenen: getaïïeTrtrptellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen. En dan natuurlijk de moeilijke procenten en breuken. In het moderne rekenonderwijs leren de kinderen niet meer die foefjes en trucjes van vroeger. Het moderne rekenen is veel realistischer. Het is veel meer gebaseerd op inzicht. De kinderen moeten niet al leen de goede berekening maken, ze moeten ook snappen wat ze doen. De kinderen leren eerst inschatten wat de uitkomst ongeveer is en daarna gaan ze het precies uitrekenen. Ook de manier waarop ze dat doen is tegenwoordig an ders dan vroeger.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 32