Covrecfc 9 J Diamanten bruidspaar Dansen, de ideale wintersport bij Dansschool Sitton in Schiedam Kampioenschap Tonnetje steken Dubbel-expositie galerie Interbook Correct Open Podium talentenfestival '93 Zaterdag 11 september Werk van de duivel Tropische rif-exoten Big Band in De Unie Wereldwinkel in De Woudhoek SEPTEMBER WOENSDAG DONDERDAG SEPTEMBER glUQS wy HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 PAGINA 11 BRASSERIE Beien schrijf in: 4.618.690 KARAOKE DINNER SING& DANCE Vanaf 17.00 uur ben je van harte welkom op deze Karaoke Sing Dance Party. Kies je favoriete song, klim op het podium en zing de sterren van de hemel! Presentatie is in handen van Ronald Nab. Café blijft open, ook als de winkel sluit. Aanvang Karaoke 20.00 uur, toegang vrij. r ~1 BLACK BLUES BAND Een breed blues repetoir, met veel bluesstijlen. Wat dacht u van werken van o.a. Walter Troat, Eric Clapton, Gary Moore, maar ook de Black Crowes en ZZ-top. Ze hebben gespeeld in de voorprogramma's van Living Blues en Uriah Heep. Aanvang 21.00 uur, toegang is gratis. Noteer alvast: volgende week de Jazzercise CARIBBEAN PARTY MET LOU PRINCE LIVE Donderdag 30 september ontvangt Lou Prince u persoonlijk met een welkomst-cocktail, samen met hem geniet u van een uitgebreid Carïbisch buffet. En dan gaat het feest pas echt beginnen. De kaarten voor dit Carïbisch feest kunt u voor Fl. 75.- kopen aan de kassa van het Correct Studio Café. Inclusief entertainment, diner en welkomstcocktail. Ontvangst vanaf 18.30 uur. Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag, donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uur Keuken woensdag t/m zaterdag open tot 22.00 uur Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 SCHIEDAM - Niet zo zeer de monumentale panden zelf, maar meer de sfeer van honderd jaar geleden staat cen traal tijdens de Open Monumentendag, die zaterdag 11 september wordt georganiseerd. Aan de hand van korte toneelstukjes op straat en muziek uit vervlogen tijden wordt getracht sfeerbeelden van vroe ger op te roepen, met de monumenten als toe passelijke achtergrond. „Op deze manier willen we de monumenten meer tot leven laten ko men", licht Peter van Velzen, voorzitter van het Comité Open Monu mentendag Schiedam, de gewijzigde opzet toe. De Open Monumentendag staat dit jaar in het teken van Schiedam's bekendste pro- dukt: jenever. Het thema loopt als een rode draad door alle activiteiten heen. De pro- duktie van dit geestrijke vocht wordt in alle facetten belicht: van de graankorrel en het werk van de zakkendragers tot de distillatie van het pro- dukt zelf. Om die reden spelen koren molenmuseum De Nieuwe Palmboom, het toekomstige Nationaal Gedistilleerd Mi#- seum aan de Lange Haven, de jeneverexpositie 'Wereldwijd verbreid' in het Stedelijk Mu seum, mouterij 'De Gouds bloem' en branderij 'De Twee- lingh' een belangrijke rol tij dens de Open Monumenten dag. Al deze gebouwen zijn za terdag 11 september voor het publiek geopend. Maar het is vooral de historie van de jeneverindustrie en al les eromheen, die tijdens de Open Monumentendag wordt belicht. „We hebben ervoor gekozen om nu niet alleen de gebouwen uit vroeger tijden aan het publiek te tonen, maar vooral de sfeer, die honderd jaar geleden het Schiedamse straatbeeld beheerste", legt Peter van Velzen uit. „Die sfeer wordt onder meer opge roepen door een optreden van het gezelschap 'De Speellie den van Voorne', die Middel eeuwse liedjes ten gehore brengen op authentieke muziekinstrumenten. Het ge zelschap speelt voor de St. Jo- risdoelen, waardoor de vroege re herbergfunctie van dit ge bouw wordt benadrukt". Een andere, zeker niet minder spectaculaire, activiteit om de Schiedamse historie in bgeld te brengen, zijn de drie korte toneelstukjes, die tussen 12.30 en 15.30 uur worden opge voerd bij de Korenbeurs, de Openbare Bibliotheek, het oude stadhuis, de Jorisdoelen, De Nieuwe Palmboom en het Zakkendragershuisje. De sketches zijn speciaal voor deze dag geschreven door de bekende Schiedamse histori cus/journalist Han van der Horst. Het gaat om een drietal sketches van circa tien minu ten, die ieder tweemaal wor den opgevoerd. Familie-herinneringen „Ik kreeg van het comité de .opdracht om iets te schrijven, dat honderd jaar geleden speelde. In oude kranten heb ik vervolgens gezocht naar ac tualiteiten uit de maanden au gustus en september in het jaar 1893. Maar het gevaar hiervan is, dat het publiek niet op de hoogte is van de context uit die tijd. Ik heb nu gekozen voor korte sfeerbeeld jes, die in die tijd hadden kun nen plaatsvinden. Ik heb daar voor geput uit de collectieve herinneringen van de familie Van der Horst. In de sketches komen dan ook onder anderen melkboer Joris Hersbach en café-uitbaatster weduwe Van der Horst-Van Campen voor, heel vroegere familieleden van me. Ik heb getracht te la ten zien, wat de oude monu menten niet kunnen tonen. De oude panden getuigen van de rijkdom, die vroeger in Schiedam heerste, ik toon het Zwart-Nazareth aspect van die tijd". De sketches worden opge voerd door leden van Schie damse toneelverenigingen, onder regie van Nancy Mac- Gillavry. Andere activiteiten tijdens de Open Monumentendag zijn: demonstraties van het St. An- thonisgilde bij het Zakkendra gershuisje; een rondleiding in de toren van de Grote Kerk door stadsbeiaardier Addie de Jong (om 13.45 en 14.30 uur); muziekuitvoeringen in de Ha- venkerk, Grote Kerk, Muziek school en Jorisdoelen; optre dens van de Rijnmondband op meerdere lokaties en tentoon stellingen in de Korenbeurs, het Nationaal Coöperatie Mu seum, Interbook (Lange Ha ven 97), Galerie Bothof (Schie 94), De Tweelingh en de Grote Kerk. Een rondvaartboot voert de bezoekers gratis van het Doe lenplein via het Proveniers huis naar de Vismarkt. Route folders van de Open Monu mentendag zijn vanaf maan dag 6 september verkrijgbaar bij de VVV aan de Buitenha venweg en alle bibliotheekfili alen. De naam Sitton zal vele Schiedammers niet onbekend in de oren klinken. Dansschool Sitton is namelijk al sinds jaren een begrip. Niet alleen in Schiedam. Ruim 60 jaar geleden begon Henk Sitton met een vestiging aan de Lange Haven. Begin jaren '60 werd de dansschool overgenomen door Kees Sitton. Samen met zijn vrouw Wil heeft hij de dans school gemaakt tot wat het nu is: vooruit strevend en toonaangevend op elk ge bied. Door hun jarenlange ervaring weet het echtpaar Sitton als geen ander wat er leeft in de danswereld. „Het begrip 'stijl dansen' is eigenlijk een verouderde term, het woord dekt de lading al lang niet meer", vindt Kees Sitton. Mensen zijn te genwoordig veel vrijer geworden in alles, dat uit zich dus ook in het dansen. Dansschool Sitton in Schiedam heeft als groot voordeel dat er in verschillende danszalen tegelijk wordt lesgegeven, waardoor een gezellige sfeer ontstaat. Helaas is de uitdrukking 'de dames graag, de mannen traag' nog steeds van toepassing. Vandaar dat Dansschool Sit ton zondagavond 12 september een gra tis proefles organiseert (wel even reser veren). „Speciaal bedoeld voor de man den, om te laten zien dat dansen echt wel leuk is", licht dochter Carola toe, die aan de scholieren les geeft. Haar mening is dat je net zoals b.v. fietsen, zwemmen, autorijden ook moet kunnen dansen. Een avondje uit bij Dansschool Sitton Bij Dansschool Sitton in Schiedam wordt uiteraard onderscheid gemaakt tussen jongeren, variërend in de leeftijd van 13 t/m 17 jaar en volwassenen. Zowel de dansen als de muziek worden aangepast aan de leeftijdsgroep en aan het soort avond. Daarnaast krijgen scholieren en volwassenen iedere maand de gelegen heid om in een losse sfeer naar hartelust vrij te dansen. Ook oud-leerlingen kun nen aan deze vrije dansavonden deelne men. leder jaar organiseren Kees en Wil Sitton diverse activiteiten om de sociale contacten te bevorderen. De jaarlijkse barbecue en de 'smikkelparty' zijn inmid dels uitgegroeid tot succesvolle evene menten. Ook komt er een vervolg op de reünie voor oud 'Ton'-gangers, genoemd naar de vroegere discotheek. Vrijdag 24 september is het weer zover. Op de swingende geluiden van een bekend soul-orkest kunt u de tijden van vroeger weer even laten herleven. Nader bericht hierover volgt nog! Zaterdag 25 september is overigens de openingsavond van het nieuwe danssei- zoen voor de paren. Vanaf 21.00 uur is iedereen van harte welkom. Als u zich nil opgeeft voor een cursus van 25 lessen betaalt u slechts 495.- per paar. U zult het merken: bij Dansschool Sitton in Schiedam bent u écht een avondje uit! Nieuw dit jaar op vrijdagavond start er een cursus voor paren in de Blauwe Brug (Schiedam-Noord). Dansschool Sitton Lange Haven 121 3111 CD Schiedam tel. 010-4266262 SCHIEDAM - „Het vuil van de rest van de wereld wordt via de kranten Schiedam binnen- gespuid. Het werk van de dui vel, want dit bevordert de god deloosheid in onze stad. Rot terdam is de grote boosdoener. Het lijkt ver van ons, Schie dammers, vandaan, maar het is slechts een half uur rijden met de stoomtram". Deze waarschuwing tegen de liberale pers werd afgelopen maandag in het Stadskantoor geuit door pater Van Meegen, pastor van de Havenkerk. Al thans, dat was hij honderd jaar geleden, in 1893. Toen ook verkondigde hij bovenstaande waarschuwing aan een ieder, die het maar wilde horen. Pater Van Meegen is echter al lang niet meer in het land der levenden. De persoon, die hem afgelopen maandag even deed herleven, kon dan ook niet an ders dan een oplichter zijn. Daarom kwam er ook een heu se veldwachter aan te pas om de 'geestelijke' af te voeren. De oplichter werd ontmaskerd als Jan Tjassens, ervaren ama teur-toneelspeler en bij velen beter bekend als medewerker van de Dienst Sport en Rcerea- tie. Bovenstaand tafereel werd maandag opgevoerd als toe passelijke inleiding voor de aanstaande Open Monumen tendag. Zaterdag 11 september staat deze dag in het teken van 'Jenever'. De Schiedamse monumenten zullen dit jaar op een heel ludieke wijze aan het publiek worden gepresen teerd. SCHIEDAM - Wat ooit in 1983 begon als een aardigheidje tijdens een feestweekend, is inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijkse traditie, die dit jaar voor de tiende keer wordt georganiseerd: het Ke- thelse Kampioenschap Ton netje steken van muziekvere- SCHIEDAM - De Wereldwin kel Schiedam staat woensdag 8 september van 9.00 tot 12.00 uur met een stand in dien stencentrum De Woudhoek, aan het Heijermansplein 35. SCHIEDAM - Aquariumvere niging 'Natuurgenot in huis' organiseert maandag 6 sep tember haar maandelijkse contactavond. De heer Tomey verzorgt die avond een lezing over de tropische rif-exoten in het aquarium. De bijeenkomst begint om 20.00 uur aan de W.H. Vliegenstraat 70 en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Café De Unie, aan de G. Verboonstraat, opent zaterdag 4 september het nieuwe muziekseizoen. Het spits wordt zaterdag afge beten door de Dordtse Big Band, onder leiding van Arie Kuit. Het optreden begint om 15.00 uur. niging St. Radboud. Zondag 5 september is het weer zover. Bij het tonnetje steken nemen de deelnemers plaats in een karretje, waarmee ze op een schuine baan naar beneden rijden. Tijdens de rit moeten ze proberen met een stok een ring te steken. Deze ring is echter bevestigd aan een ton met water. Steekt de deelne mer mis, dan wordt hij of zij getrakteerd op een plens koud water. Net als tien jaar geleden maakt het tonnetje steken deel uit van een uitgebreid feestprogramma van St. Rad boud. De feestdag wordt dan ook om 10.45 uur geopend met een koffieconcert van de mu ziekvereniging, waarbij onder meer 'Music of the Four Winds', 'O Vitinho' en 'Brasili- ana' ten gehore worden ge bracht. Na het concert begin nen rond 12.00 uur het tonne tje steken en tal van andere activiteiten, zoals bierfietsen, darten in een Engelse pub en het Rad van Avontuur. Kinde ren kunnen zich laten schmin ken in een speciale kinder hoek. Op het feestterrein in Kethel, rond de Hervormde Kerk, staat ook een informatietent, waar men inlichtingen kan krijgen over een speciale cur sus, die St. Radboud in het na jaar gaat verzorgen. De cursus is bedoeld voor mensen, die geen ervaring hebben in het muziek maken. Gedurende twaalf weken krijgt men een muziekinstrument in bruik leen en leert men de basis technieken van het musice ren. Na afloop kan men lid van de vereniging worden en wordt de opleiding vervolgd aan de muziekschool of bij een parti culiere leraar. Deelname aan de cursus is gratis. Voor meer informatie kan men bellen met Henk van der Rijt (tele foon 4264075) of Hans de Vette (telefoon 4734231). SCHIEDAM - In de galerie van Interbook International, aan de Lange Haven 97, is tot en met zondag 26 september een dubbel-expositie inge richt. In deze tentoonstelling staat het werk van twee kun stenaressen centraal. De Zuid-Limburgse beeldend kunstenares Vera de Haas ex poseert beelden in terracotta en brons. Als inspiratiebron voor haar werk fungeren de emoties, driften en gedragin gen van mens en dier. De andere exposante is de Schiedamse textielkunstena- res Willy Reppel. Zij toont kunstwerken in textiel, acryl- schilderijen en gemengde technieken. Aan de basis van haar textiele kunst staat het vouwen van papier; het scheu ren van de vouwen en het spe len met de richting en de be lichting. Zo ontstaat een spel van geometrische figuren, lij nen en structuurwijzigingen. In haar huidige werk over heersen vrijwel alleen de vou wen, onderling verbonden door talloze 'losse' kettingdra den. Zo ontstaan weefsels, die uitermate flexibel zijn. De kunstwerken kunnen daar door op verschillende manie ren worden opgesteld. De dubbel-expositie wordt vrijdag 3 september op 19.30 uur officieel geopend door me vrouw L.A. Snoeck-Schuller, burgemeester van Eemnes. De galerie is dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Vanaf 15 september organiseert het Correct Studio Café, in samenwerking met Hans Somers, iedere woensdag "Het Correct Open Podium talentenfestival '93" Heb je talertt en wil je nu wel eens écht ontdekt worden meld je dan nu aan voor één van de 12 Open Podium avonden waarin je jezelf in minimaal 10 en maximaal 15 minuten presenteert. Zang, dans, toneel, cabaret, bloemlezingen, goochelen alles kan. En van jouw optreden kan je een professionele promotie video maken. De grootste talenten komen uit in de finale op 23 januari 1994 in de grote zaal van de Doelen. Wanneer je meer informatie wilt hebben, kun je contact opnemen met Daniëlle Uljee, telefoon 010-4.618.690. Wij sturen je dan de nodige informatie toe. ledereen is ook van harte welkom om te komen dineren in het Studio Café. Voor vrijgezellen en grotere groepen hebben wij een speciale menu aanbiedingen. Bel even naar het Correct Studio Café en wij sturen je de informatie toe: 010- 4.618.690 KARAOKE DINNER, SING VIDEO Karaoke, meezingen met een videoclip en je eigen optre den, of die van je vriend of vriendin, ook op VHS-videotape voor FI.75.-. Een mooie herinnering voor later! Keuken open tot 22.00 uur, Karaoke begint rond 20.00 uur en het café blijft open tot 01.00 uur. Straattoneel omlij st de t Open Monumentendag SCHIEDAM - Het echtpaar C.A. Vergoed-van Hamond kreeg afgelopen dinsdag burgemeester Reinier Scheeres op bezoek. De burgervader kwam het echtpaar feliciteren met het zestigjarig huwelijksfeest. Cornelis Arnoldus Vergoed (84) uit Rotterdam trouwde op 31 augustus 1933 de Tilburgse Bertha Johanna Francisca van Hamond (85). Op hun trouwdag hingen overal in het land de vlaggen uit, omdat op diezelf de dag Koningin Wilhelmina haar verjaardag vierde. Het echtpaar Vergoed-van Hamond kreeg drie doch ters en heeft inmiddels zes kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. De heer Vergoed is veertig jaar werkzaam geweest als scheepsvaartkundige op de grote vaart, terwijl zijn echtgenote voor het huishouden zorgde. Beiden genieten nog altijd een goede gezondheid, waardoor zij in staat zijn nog dagelijks de klusjes in en rond het huis zelf te verrichten. Het diamanten huwelijksfeest wordt zaterdag in familiekring gevierd. T?r Press Service 05496-76525 ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 11