Tweede lustrum voor de Brandersfeesten Kunst van paren in het Stedelijk Ouderen centraal in de bibliotheken TE KOOP Indonesische sferen in sporthal Margriet Op de eerste etage van Correct beleef je het: Volgend jaar nog Brandersfeesten Van 18 tot en met 26 september Kindermarkt in De Gorzen Jongeren in Nieuwland aan autoluwe singel in Kethel Meeuwensingel 74 Tel. 010-4702854. VRIJDAG SEPTEMBER Promotiel optreden ZATERDAG SEPTEMBER )0NDER HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 PAGINA 15 BRASSERIE SCHIEDAM - Schiedam staat aan de vooravond van de tiende Branders feesten. Zaterdag 18 september barst het feestgedruis in de bin nenstad los om pas zon dagavond 26 september weer te verstommen. Ofschoon het hier het tweede lustrum van dit succesvolle volksver maak betreft, kent het programma niet echt specifieke jubileumacti viteiten. Toch brengen de vele tientallen parti cipanten weer een pro gramma, dat staat als een huis. De Brandersfeesten worden volgende week zaterdag om 11.00 uur traditioneel geopend met het Watersportweekeinde, waarin overdag diverse spec taculaire waterspelen worden georganiseerd door Scouting Schiedam en de jeugdvereni gingen Eldos en De Rode Val ken. Dit jaar ziet hun pro gramma er iets anders uit dan voorheen. Zo zijn vijf 'losse' onderdelen uit het programma van de beide jeugdverenigin gen dit jaar samengevoegd tot een 'Brandersvijfkamp'. Nieuw is bovendien de krui kenrace. 's Avonds is het de beurt aan één der grootste spektakels van de Brandersfeesten: de Verlichte Gondelvaart. Vol gens de organisatoren wordt dit feeërieke onderdeel dit jaar grootser dan ooit, onder meer door de inbreng van sponsorschepen. Zondag 19 september worden de watersportactiviteiten vro lijk voortgezet, terwijl de Dienst Sport en Recreatie haar jaarlijkse Sportstad-eve- nementen organiseert aan de Lange Kerkstraat en Grote Markt. De Dienst Gemeente werken toont rond het Stads kantoor een presentatie van alle nieuwbouwplannen in het stadscentrum. Container-project Belangrijke programma-on derdelen in de daaropvolgen de dagen zijn onder meer de 'Dwaze Brandersdinsdag', de Taptoe van de Rijnmondband SCHIEDAM - Onder de titel 'Koppeltekens; vier kunste naarsparen, vier dialogen' or ganiseert het Stedelijk Mu seum van 11 september tot en met 24 oktober een bijzondere tentoonstelling. Hierin wordt het werk getoond van de duo's Marina Abramovic/Ulay, Emmy van Leersum/Gijs Bak ker, Pearl Perlmuter/Wessel Couzijn en Anke Reevers/Jan van den Dobbelsteen. Het doel van de expositie is het zichtbaar maken van de dialoog tussen de geselecteer de partner/kunstenaar. Deze dialoog neemt verschillende vormen aan, die duidelijk wordt bij vergelijking van ie ders werk. De bezoeker moet proberen te ontdekken waar de twee tegengestelden - man- Mouw - elkaar in harmonie ontmoeten otowaar ze in dis harmonie de overeenkomsten van de culturele traditie door breken. Abramovic en Ulay vormen het enige paar dat samen één produkt maakt. Bij Emmy van Leersum en Gijs Bakker is de SCHIEDAM - Ter gelegen heid van het Europees Jaar van de Ouderen organiseert de Openbare Bibliotheek een aantal activiteiten in de week van maandag 13 tot en met zaterdag 18 september. In alle vestigingen van de bi bliotheek staan tentoonstel lingen opgesteld, maar enke le filialen organiseren ook af zonderlijke activiteiten. In filiaal Zuid, aan de Lelie straat 10, worden grootouders en kleinkinderen woensdag 15 september in de gelegenheid gesteld met elkaar op de foto te gaan. Filiaal Noord, aan het Bachplein 589, stelt een week lang allerlei nostalgische kin derboeken ter beschikking, waarin ouderen herinneringen aan hun jeugd kunnen opha len. In een aparte kast op de volwassenenafdeling vindt men boeken als Paddeltje, Af- ke's Tiental, Ketelbinkie en tal van andere 'helden van vroeger'. Evèneens in filiaal Noord wordt vrijdag 17 september een Informatiemarkt voor Ou deren gehouden. Tijdens deze markt presenteren zich aller lei organisaties op het gebied van welzijn, educatie en zorg voor ouderen. De Informatie markt is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Voor vervoer van en naar de bibliotheek zorgt de Stichting Lentefeest. Voor meer inlichtingen hierover kan men dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur bellen, tele foon 4260027. Tijdens de Informatiemarkt voor Ouderen wordt tevens het startsein gegeven voor een nieuwe dienstverlening van de bibliotheek: 'de boek-aan- huis-dienst'. Deze dienst leent met behulp van vrijwilligers boeken uit aan mensen, die door langdurige ziekte, handi cap of ouderdom, niet in staat zijn om naar de bibliotheek te komen. Meer informatie over deze nieuwe dienstverlening kan men verkrijgen bij de af deling Bijzondere Dienstverle ning GOB Schiedam, telefoon 4707703 (dagelijks tusseh 10.00 en 12.00 uur). Overigens zoekt de Openbare Bibliotheek nog vrijwilligers voor deze dienstverlening. Be langstellenden kunnen zich melden bij bovenstaande afde ling. Beg. grond: entree, comfortabele L-vormige woonkamer met open haard en schuifpui naar patio, woonkeuken, bijkeuken/berging ter grootte van garage (woonkeuken en bijkeuken/berging aan achterzijde bijgebouwd) 1e verd.: 1 studeer/werkkamer, 3 slaapkamers, badka mer. 2e verd.: 1 slaapkamer, overloop, fraai afgewerkte berging, alles geheel geïsoleerd. De puibreedte be draagt 7.50 meter. Het geheel is gelegen op eigen grond. Beg. grond en 1e verd. uitgerust met dubbel glas. Oplevering voorjaar 1994. Koopsom 306.000.- k.k. Beien schrijf in: 4.618.690 SCHIEDAM - De Mar griethal ademt zaterdag 11 en zondag 12 septem ber de sfeer van kront jong, sateh en andere Indonesische speciali teiten uit tijdens een onvervalste Pasar Ma- lam. Zelfs Tante Lien ontbreekt niet in het In dische spektakel. 'Pasar Malam' staat voor 'avondmarkt'. Desondanks is dit evenement het komend weekeinde al overdag geo pend. Dat kan ook niet an ders, gezien het ruime aanbod aan programma-onderdelen. De Pasar Malam betekent vooral 'cultuur'. Dansgroep Boenga Melati presenteert be halve spectaculaire Javaanse Hofdansen ook boeiende dan sen uit Sumatra en Celebes, terwijl de groep 'Hawaian Tre asure' voor een wervelend dansprogramma uit Hawaï en Tahiti zorgt. Op het podium klinkt vrijwel non-stop mu ziek van steel-guitarbands. Zaterdag vindt bovendien een gastoptreden plaats van Wiete- ke van Dort, in Indonesische kringen geliefd als 'Tante Lien'. Voorts is de Vlaardingse schrijver Jaap Vink van de partij met zijn tweede boekje 'Met teckel Sue op reis naar Indonesië'. Naast muziek en dans biedt de Pasar Malam ook een breed aanbod van exotische produk- ten en artikelen uit landen als Tibet, Sri Lanka, Thailand en natuurlijk Indonesië, varië rend van sieraden en (halfe delstenen met geneeskrachti ge werking tot vruchten als doerian, salak en rambutan. De Pasar Malam is zaterdag geopend van 12.00 tot 23.00 uur en zondag van 11.00 tot 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50 voor volwasse nen, 5,- voor 65-plussers en 2,50 voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar (mits onder be geleiding). SCHIEDAM - Drumband Ambrosius bestaat don derdag 9 september hon derd jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum wordt zaterdag H sep tember, van 14,00 tot 16.00 uur, een receptie ge geven in zaal Beatrix, aan de Lange Kerkstraat 68-70. Deze receptie is be doeld voor alle leden en vooral ook oud-leden. SCHIEDAM - Omdat in juni de geplande Uit markt voor kinderen let terlijk vanwege de aan houdende regen in het water viel, waagt het Feestcomité Kidderkerk- sestraat e.o zaterdag 11 september een nieuwe poging. Tijdens deze markt bie den kinderen uit de buurt hun overtollig speelgoed te koop aan, lie markt dunrt van 13.00 tot 15.00 uur. Het kinder feest vindt plaats aan beide zijden van de Bid- derkerksestraat, maar wanneer de regen op nieuw roet in het eten gooit, wordt uitgeweken naar Ktubhuis Zuid, aan de Dwarsstraat 42. SCHIEDAM - Het Jongeren werk in Nieuwland organi seert de komende maanden allerlei activiteiten voor de jongeren uit de wijk. Zo wordt iedere eerste vrijdag van de maand een tienerdisco gehouden (aanvang 19.30 uur), terwijl voor jongeren op de derde vrijdag van de maand aparte disco-avonden worden georganiseerd. De eerstvol gende is vrijdag 17 september. Aanvang 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt een knaak. Verder organiseert het Jonge renwerk Nieuwland video-ont moetingsavonden op de dins dagavond (toegangsprijs een gulden) en meidenavonden op de woensdagavond. In oktober start een fotoproject voor mei den; de kosten bedragen twee gulden per avond. Ook wor den zo nu en dan uitstapjes gemaakt. Zo kunnen de jonge ren dinsdag 19 oktober naar de Efteling en donderdag 21 oktober naar Tropicana in Rotterdam. Alle activiteiten vinden plaats in Buurthuis Nieuwland, aan de Albardastraat 65. Voor meer informatie kan men bel len, telefoon 4738671. CARIBBEAN PARTY MET LOU PRINCE, SHOW-BALLET EN LIMBO Donderdag 30 september ontvangt Lou Prince u persoonlijk met een welkomst-cocktail, samen met hem geniet u van een uitgebreid Carïbisch buffet. En dan gaat het feest pas echt beginnen. De kaarten voor dit Carïbisch feest kunt u voor Fl. 75.- kopen aan de kassa van het Correct Studio Café. Inclusief entertainment, diner en welkomstcocktail. Ontvangst vanaf 18.30 uur. ledereen is ook van harte welkom om te komen dineren in het Studio Café. Voor vrijgezellen en grotere groepen hebben wij een speciale menu aanbiedingen. Bel even naar het Correct Studio Café en wij sturen je de informatie toe: 010-4.618.690 Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag, donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uur. Keuken woensdag t/m zaterdag open tot 22.00 uur SCHIEDAM - De viering van het tweede lustrum van de Brandersfeesten is niet zonder hindernissen voorafgegaan. Nooit eerder had de organise rende Stichting Brandersfees ten zoveel moeite om sponsors voor het evenement te vinden. „Uiteraard speelt daarbij de economische situatie van dit moment een rol, maar er zijn meer oorzaken", weet penning meester Koos Poot. „Er worden in Schiedam de laatste jaren enorm veel evenementen geor ganiseerd, waarvoor het bedrijfsleven als sponsor wordt benaderd. De Brandersfeesten zijn ieder jaar het laatste eve nement, waardoor wij bij veel bedrijven nul op rekest krij gen. Gelukkig zijn de gemeente en het Schiedam Vlaardingen Fonds op het laatste moment nog ingesprongen. Bijna zag het er zelfs naar uit dat het traditionele vuurwerk dit jaar geen doorgang kon vinden. Pas twee weken geleden schoot het bedrijf Wurth en Verschoor ons hierin te hulp". Een ander probleem ligt bij de organisatie van het Water sportweekeinde. Vorig jaar bleek al dat de Lange Haven te ondiep is geworden om echt grote schepen naar Schiedam te halen. „Vorig jaar kon bij voorbeeld het Koninklijk Jacht Piet Hein niet te ver naar bin nen", weet Theo Sabel. De oud-havenmeester van Schie dam zou graag de Lange Ha ven zien uitgebaggerd, maar weet als geen ander dat dit een kostbare zaak is. „Waar laat je de vervuilde bagger. Toch moet het wel eens een keer ge beuren. Bij mijn weten was de laatste keer zes jaar geleden". Ook de vele bouwactiviteiten, die in de binnenstad staan ge pland, stelt de Stichting Bran dersfeesten voor grote proble men. Dit jaar moet om die re den het Standwerkersconcours al verhuizen naar de Zondags markt. In plaats van aan de Lange Kerkstraat, wordt dit evenement nu aan het Broers- veld gehouden. De vorkheftruc kwedstrijden, sinds twee jaar aan het programma toege voegd, is zelfs geheel geschrapt, omdat de organisatie niet ze ker wist of het parkeerterrein achter de Hema nog beschik baar zou zijn. Volgend jaar worden de pro blemen zelfs aanzienlijk gro ter. De bouw van het Imelda- Passage complex zou het orga niseren van evenementen aan het Broersveld kunnen verhin deren (waar moet het Stand werkersconcours dan heen?), terwijl de kermis dit jaar echt definitief voor het laatst op het Emmaplein kan staan (hoe wel, dat schrijven we al drie jaar). Wanneer in verband met de bouw van het ABC-complex de parkeerplaats achter de Hema verdwijnt, moet behalve voor de vorkheftruckwedstrij den bovendien een nieuwe lo- katie worden gezocht voor de Taptoe. En tenslotte komt het traditionele Schippersbal, ter afsluiting van de Gondelvaart, in gevaar. Voorheen werd dit feest gehouden in de Koren beurs, maar dat mqg niet meer. Vorig en dit jaar'kon het Schippersbal terecht in het Passage Theater, maar dat wordt in februari gesloopt. „Waar vind je een goede ruim te voor een feest voor 500 man?", vraagt mede-organisa tor Hans Kleinbloesem zich vertwijfeld af. Vooralsnog wil de Stichting Brandersfeesten zich niet al te veel zorgen maken. „Laten we nu eerst maar gaan feestvieren in ons tienjarig bestaan", stelt voorzitter Frans van Krugten. „Ais het feest voorbij is, gaan we ons op deze problemen rich ten. Höewel ik geen flauw idee heb hoe we het moeten oplos sen. De kans dat volgend jaar vertrouwde onderdelen komen te vervallen, is dan ook heel' reeël. Misschien zelfs wel de kermis". CORRECT OPEN PODIUM TALENTEN FESTIVAL 93 Vanaf 15 september organiseert het Correct Studio Café, in samenwerking met Hans Somers, iedere woensdag "Het Correct Open Podium talentenfestival '93" Heb je talent en wil je nu wel eens écht ontdekt worden meld je dan nu aan voor één van de 12 Open Podium avonden waarin je jezelf in minimaal 10 en maximaal 15 minuten presenteert. Zang, dans, toneel, cabaret, bloemlezingen, goochelen alles kan. En van jouw optreden kan je een professionele promotie video maken. De grootste talenten komen uit in de finale op 23 januari 1994 in de grote zaal van de Doelen. Wanneer je meer informatie wilt hebben, kun je contact opnemen met Daniëlle Uljee, telefoon 010-4.618.690. Wij sturen je dan de nodige informatie toe. BACK TO BASIC Deze achtmans formatie, bestaat uit muzikanten die speel de, of nog spelen bij o.a.J've got the bullets, Angela the Rude, Rick the Vito, enz. Het optreden begint om 20.00 uur, toegang is gratis. Na dit optreden gaan we gewoon door met Karaoke Sing Along Video Party met o.a. Hanny van Golden. KARAOKE DINNER, SING VIDEO Karaoke, meezingen met een videoclip en je eigen optre den, of die van je vriend of vriendin, ook op VHS-videotape voor FI.75.-. Een mooie herinnering voor later! Keuken open tot 22.00 uur, Karaoke begint rond 20.00 uur en het café blijft open tot 01.00 uur. (woensdag vanaf 19.30 uur achter de Hema) en de ver lengde koopavond op donder dag. Bovendien presenteert de Stichting Kunstwerkt vanaf donderdag een zogenaamd 'Container-project' en in het weekeinde een open atelier route. Zaterdag 25 september wordt in het Stadskantoor de jaar lijkse Gemeentedag georgani seerd (met als thema 'Oude renbeleid'), terwijl 's avonds de Schiedamse horecabedrij ven de traditionele Jazz-night voor hun rekening nemen. De Brandersfeesten worden zondag 26 september afgeslo ten met de altijd drukbezoch te Zondagsmarkt, waarin deze keer ook het Standwerkers concours is opgenomen. De klapper van deze dag is een optreden van niemand minder dan Gerard Joling. Een volledig overzicht van het Brandersfeestenprogram- ma, aangevuld met diverse wetenswaardigheden, staat in de 'Branderskrant', die volgende week woensdag door Het Nieuwe Stadsblad wordt uitgegeven. JAZZERSIZE Deze band speelt in de traditie van de "Anti Stress Jazz". Een echte band voor puur jazzplezier. Aanvang 21.00 uur, toegang is gratis. Noteer alvast: volgende week "Two man accoustical jam". wederzijdse beïnvloeding goed te zien. Het werk van Perlmuter en Couzijn loopt uiteen, nadat ze ieder een ei gen atelier kregen, terwijl het duo Reevers en Van den Dob belsteen elkaar stimuleerden tot zij in 1990 uit elkaar gin gen. Tijdens de expositie is een ca talogus verkrijgbaar, waarin de thema's nader zijn uitge werkt. Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 Conecfc C' ""'O Dansgroep 'Hawaian Treasure' verzorgt wervelende exotische dansen. De Brandersfeesten, al tien jaar een succesvolle combinatie van sport, amusement en sfeervolle gezellig heid. 'Adam en Eva' van Wessel Couzijn. y

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 15