Campagne om opkomst kiezers te bevorderen „Zit hier echt een boef?" Uitbreiding aantal uren professioneel peuterwerk ECV van start Autoschade komt gegarandeerd weer goed... bij 449? PI 1199 it's, de beste keus Nieuw dameskoor Gemeente wil stemmachines aanschaffen Ruilbeurs CQQ, Cursus dierverzorging Open huis timmerfabriek IÉ£j 50 m m WF a Kom snel kijken en profiteer van de lage prijzen, de voorraad is beperkt! lp HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 PAGINA 17 SCHIEDAM - Zanglustige dames vanaf 16 jaar kun nen zich uitleven in een gloednieuw dameskoor, dat afgelopen maandag in wijkcentrum De Blauwe Brug het levenslicht ziet. Het koor,Sweet Adelines' genaamd, richt zich op close-harmony zang van evergreens, Amerikaanse en Engelse bekende songs. Maar ook wordt specifieke aandacht be steed aan de choreografie, aankleding, make-up, re- quisieten en andere sho welementen. De repetities vinden plaats op de maandag avond van 26.00 tot 22.00 uur, in De Blauwe Brug. De contributie bedraagt een rijksdaalder per week. Overigens zoekt het nieu we dameskoor voor de in strumentale begeleiding nog een pianistfe). Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4716646. SCHIEDAM - Er is de ge meente veel aan gelegen om in maart volgend jaar een hoge opkomst bij de gemeen teraadsverkiezingen te be werkstelligen. Vertegenwoor digers van de politieke par tijen in Schiedam hebben daarom gemeentevoorlichter Theo Reyman gevraagd een campagne te ontwerpen, die de stemgerechtigden straks naar de stembus moeten lok ken. Afgelopen maandag heeft de raadscommissie voor Algemene en Economi sche Aangelegenheden zich over Reyman's voorstellen gebogen. Onder de noemer 'Ik kies voor Schiedam' heeft Theo Rey man een aantal voorzetten ge geven voor een zogenaamde 'stembuscommunicatie' cam pagne. Daarin stelt het hoofd Bureau Voorlichting dat de politiek zich met name moet richten tot de jonge, nieuwe kiezers om hen te bewegen gebruik te maken van hun stemrecht. „De generatie, die de stemplicht nog heeft mee gemaakt, sterft namelijk lang zaam uit", legt Reyman uit. „Hierdoor haken telkens groe pen kiezers af'. Tot zijn suggesties voor een opkomstbevorderende cam pagne behoort onder meer het organiseren van 'speakers cor ners' in de stad, waarbij poli tieke partijen zich op vrijdag en zaterdag met marktkra men, foldermateriaal en ge schenkjes tot het publiek richt. Bovendien zouden hier openbare discussies tussen politici en omstanders kunnen plaatsvinden. Een ander idee is 'telemarke ting'. De avond voor de verkie zingen moet een groot panel van gemeenteraadsleden, par tijbestuurders en andere poli tieke vertegenwoordigers ten minste duizend Schiedam mers bellen en hen vragen of zij gaan stemmen. Voorts wordt geopperd op de dag van de verkiezingen geluidswa gens rond te laten rijden met een verkiezings'jingle', die eerder via Radio Schiedam de ether is ingestuurd. Volgens Reyman heeft een re cent onderzoek uitgewezen dat het niet reëel is om te stre- SCHIEDAM - De Hoofdafde ling Groenvoorziening en Na tuur start woensdag 15 sep tember een nieuwe cursus Dierverzorging voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. De cursus wordt op vier achter eenvolgende woensdagmidda gen van 13.30 tot 15.30 uur ge geven in de kinderboerderij van het Prinses Beatrixpark. Deelname is gratis. Hoe houd je een konijn vast, wat eet een ezel en hoe vaak moet je een stal schoonma ken? Op deze en nog meer vragen wordt in de cursus ant woord gegeven. Met behulp van een werkboekje worden diverse facetten van dierver zorging behandeld. Daarnaast wordt de kinderen geleerd hoe een geit wordt gemolken en hoe de nagels van een konijn of cavia moeten worden ge knipt. Na afloop van de cursus ont vangen de deelnemers het 'ge tuigschrift assistent-dierver- zorg(st)er'. Voor meer informa tie en aanmelding kan men bellen, telefoon 4707844 (tus sen 12.30 en 13.00 uur). Aan melden kan nog tot en met vrijdag 10 september. Er kun nen maximaal tien kinderen meedoen. SCHIEDAM - Naar schatting 2500 belangstellenden bezoch ten afgelopen zaterdag de open dag in het Schiedamse politiebureau. „Het was gezel lig druk", aldus politiewoord voerster Mirjam Hoogmoed. In het politiebureau was een route uitgezet, waarlangs het publiek zich een indruk kon vormen over het politie-appa- raat. Zo kon men een kijkje nemen in het politiemuseum, maar ook in de werkruimte van de technische recherche en de meldkamer. Zelfs de fraaie werkkamer van korps chef Erik van der Horst kon worden bezichtigd. Zeer geslaagd was de moge lijkheid om vingerafdrukken of een 'verdachtefoto' te laten maken. Niet minder dan 470 bezoekers maakten hiervan gebruik. Kinderen toonden vooral veel belangstelling voor de vele politievoertuigen, die op de binnenplaats stonden opgesteld. En natuurlijk voor het cellencomplex hoewel de politie zich hier voor een klein probleem zag geplaatst. Uitge rekend tijdens de open dag za ten veel verdachten achter slot en grendel, waardoor de meeste cellen niet toeganke lijk waren. De kinderen von den dit echter juist heel span nend: „Zit er echt een boef achter deze deur?". SCHIEDAM - Het peuterwerk in Schiedam wordt aanzien lijk uitgebreid. Dit blijkt uit een college-voorstel aan de raad, waarin wordt verzocht akkoord te gaan met een sub sidiëring van nieuw aan te stellen personeel bij zes peu terspeelzalen, verspreid door de stad. Doel van het voorstel is in ie dere wijk één of twee voorzie ningen voor peuterwerk te re aliseren, die wekelijks negen dagdelen van drie uur geo pend 'kunnen' zijn. 'Kunnen' is hierbij een sleutelwoord, omdat in sommige wijken een nijpend accommodatiepro bleem bestaat, met name in Schiedam-Noord en bij peu terspeelzaal De Singel. De laatste krijgt volgens het voorstel dertig uur professio nele ondersteuning toegewe zen. Deze uren kunnen echter vooralsnog niet volledig wor den benut, omdat De Singel een ruimte huurt bij de gèlijk- namige basisschool. Binnen deze school bestaat momen teel niet de mogelijkheid om extra ruimte voor het peuter werk vrij te maken. Ook in Noord is het aantal uren voor professionele onder steuning fors uitgebreid (ver dubbeld zelfs), terwijl de ac commodatie ontoereikend is. De uitbreiding is voorlopig toegekend aan peuterspeel zaal Pippeloentje. De andere voorziening in Noord, peuter speelzaal 2+3, wil namelijk nog geen gebruik maken van de mogelijkheid tot professio nalisering van hun instelling. Desondanks zijn beide instel lingen er wel van overtuigd dat uitbreiding van professio neel peuterwerk in met name de wijk Spaland meer dan wenselijk is. Het zou een be langrijke verlichting van de enorm grote wachtlijsten in deze wijk betekenen. Pippe loentje zal de gehele uitbrei ding nu voor haar rekening nemen, maar dan moet wel een oplossing worden gevon den voor het accommodatie probleem. Een lokatie om de uitbreiding te realiseren, ont breekt namelijk. Er zijn twee opties in onderzoek: het plaat sen van een noodvoorziening, die kan worden gebruikt voor het peuterwerk en gelijktijdig als ontmoetingsplaats voor de bewoners van Spaland, of aan sluiting bij de nog te bouwen school in deze wijk. Andere peuterspeelzalen, die uitbreiding van het aantal pro fessionele uren krijgen, zijn 't Krekeltje (als onderdeel van wijkcentrum De Erker), Ienie Minie, De Wildebras en Bam- bi. Alle krijgen de beschik king over 25 uur per week professionele ondersteuning. SCHIEDAM - Timmerfabriek G.M. Huizing BV organiseert zaterdag 11 september een open huis in de vestiging aan de Nieuw Mathenesserstraat 29. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men een kijkje nemen in deze fabriek, die is gespeciali seerd in het vervaardigen van houten kozijnen, ramen en deuren. Bovendien kan men van de gelegenheid gebruik maken om een voordelige calculatie te laten maken, terwijl voorts informatiestands staan opge steld over zaken als hang- en sluitwerk en bevestigingsma terialen. Tenslotte wordt een kleine fancy fair gehouden. De opbrengst van deze dag is bestemd voor het Wereldna- tuurfonds. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 12 september weer een ruilbeurs georganiseerd. Ver zamelaars van munten, post zegels, prentbriefkaarten, si garenbandjes of andere attri buten, kunnen hier terecht om hun collectie uit te brei den. De ruilbeurs begint om 13.30 uur en de toegang is gra tis. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 01 (M154540 Z7 ven naar uitbreiding van het aantal kiezers. „Streven naar handhaving van de kiezers markt is verstandiger", raadt hij de Schiedamse politici aan. Maar hij waarschuwt ook dat een dergelijke campagne geen enkel effect zal hebben als het gemeentebestuur de inwoners in de regel niet serieus neemt en niet fatsoenlijk met hen communiceert. Overigens is de gemeente Schiedam voornemens om veertig stemmachines aan te schaffen. Hiermee is een in vestering van 330.000,- ge moeid, maar daartegenover staat dat het aantal stembu reaus kan worden terugge bracht van 47 naar 40 het geen een structurele bespa ring van ruim 33.000,- ople vert. U HEEFT TOT NOVEMBER DE TlJÏDÏ! VANAF 4QO-- Philips produkt portable kleurentelevisie van 699? voor nu Sharp stereo kleurentelevisie met teletekst van 1499? voor Teletekst Sharp videorecorder van 399? voor Philips hifi stereo videorecorder vr 522 van 1395? voor999? nu Turbodrive - Sony mini hifiset van 999? voor 899? nu Nu met gratis 2 surroundspeakers Akai mini hifiset van 1325? voor Sony stereo radio- cassetterecorder met CD van 389? voor329? nu Philips produkt klokradio van voor MMëIsfel Indesit wasautomaat van 1999?- voor999? nu AEG wasautomaat LAVAMAT van 1699.- voor Bosch vaatwasser van 1399M voor Zanussi wasdroger van 899? voor Electronische vochtmeting Zanussi koel/vriescombinatie van 1099:- fjQU' voor Wlrl Nordland diepvrieskast van329? voor Nordland diepvrieskast Beste koop Consumentengids Digitaal Philips stereo autoradio cassetterecorder van298? voor249? Sony walkman met radio van 1497s voor Autoreverse Tondeuse Met 4 opzetkammen van 39? voor Philips voetmassagebad van 169? voor I 13 jaar motorgarantie Draaitop Philips stofzuiger van 349? voor Sharp magnetron r 7 e 53 van 999? voor 7997° nu Met kookboek h combi Veel Schiedammers waren geïnteresseerd in de werkzaamheden van de technische recherche. SCHIEDAM - Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar het Educatief Centrum voor Volwasse nen heeft eindelijk de beschikking over adequate ruimte. Vorige week is het ECV van start gegaan in de ruime huisvesting aan het Dr. Wibautplein 47. Het ECV was tot voor kort gevestigd in een voormalig schoolgebouw aan de Stadhouderslaan, maar ken de daar al jaren een chronisch ruimtegebrek. Ook de plaatsing van enkele portocabins achter het gebouw kon daarin geen verandering brengen. Met man en macht hebben de ECV-directie en politiek Schiedam lange tijd naar een oplossing gezocht, totdat wethouder Adri Reijnhout begin vorig jaar met het Ei van Columbus ter tafel kwam: de verlaten winkelunits aan het Dr. Wibautplein. Na een even ingrijpende als kostbare verbouwing van de voormalige winkelpanden, kon het Educatief Centrum voor Volwassenen vorige week haar intrek nemen in de nieuwe huisvesting. Uiteraard staat nog niet alles op z'n plaats, maar de eerste lessen zijn inmiddels gestart. Zaterdag 25 september wordt de nieuwe huisvesting van het ECV officieel geopend. GARANTIEBEDRIJF 37 KV 1212 37 cm beeldbuis incl. afstandsbediening sleeptimer 40 voorkeuzezenders on-screen display 54 cm flatsquare beeldbuis 40 voorkeuzezenders sleeptimer incl. afst.bed. 2 videokoppen «stilstaand beeld, beeld-voor-beeld 48 kanalen incl. afst.bed. 2 videokoppen 8 uur geluid hifi stereo geluidsweergave incl. LCD afstandsbediening 2 x 35 Watt muziekvermogen CD-speler» shuffle, repeat en program play dubbel cassette deck high speed dubbing tuner met 40 voorkeuzezenders incl. 3- weg luidsprekers en afst.bed. MX 650 2 x 50 Watt dubbel auto- reverse deck Dolby B/C 3 disc CD-speler tuner met 30 voorkeuzezenders shuffle play intro-scan en jn random memory search dynamic 1 bass boost «FM-stereo, MG en LG wekt met zoemer/radio digitale tijdsaanduiding sluimer mogelijkheid voorzien van batterijbuffer 1200 toeren roestvrijstalen trommel regelbare thermostaat 18 wasprogramma's roestvrijstalen trommel en kuip regelbare thermostaat E. 1/2 en kort programma rondom beveiligd tegen wateroverlast 3 programma's 2 reinigingstemperaturen aqua-stop rondom geluidsisolatie vjjor stille werking 5 ZD 210 RE electronische vochtmeting inhoud 4,5 kg 2 droog- temperaturen zeer grote inhoud invriescapaciteit 4 kg. energieverbruik 1.5 Kwh per 24 uur volautomatische ontdooiing, regelbare thermostaat in hoogte ver- stelbare rekken TV 125 energie-zuinig invriescapaciteit 12 kg per 24 uur 4 opbergladen 125 liter digitale tuner stereo •18 Watt eindversterker •12 voork.zenders FM/AM radio autoreverse basbooster incl. hoofdtelefoon vele mogelijkheden •12 delig 4 opzetkammen 2 instelbare massage snelheden 2 warmte-standen beschermkap 1100 Watt vermogen zuig krachtregelaar op pistoolgreep automatisch oprolsnoer metalen buizen geïntegreerde 3 hulpstukken in stofzuiger elektronische beveiliging •grillen en heteluchtoven •magnetron 5 standen 850 Watt inh. 29 liter Alblasserdam Alkmaar Aknors - Amsterdam Bergsn op Zoom Br*da - Bev«wt|k - Capefo afd YssI Delft - Den Boech Den Haag - Dongen Dordrecht Eindhoven - Goe» - Haarlem - Heerlen - Heüevoetelula - Helmond - KL Ambacht - Hutat - Ooeterhoul - Oss - Maassluis - Papendrechl - Roosendaal - Rotterdam Ommoord Schiedam - Sliedracht - Spijkenisse - Temeuzen - Tilburg Uden - Utrecht - Veghel - Veldhoven - Venray - VIaardingen - Waalwijk - Zaandam - ZwijndrecN 'Informeer naar de voorwaarden in de winkel. Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. Afwijkingen in afbeeldingen, alsmede kennelijke druk- of zet fouten voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 17