Unieke expositie binnenstads plannen Verhalenwedstrijd voor kinderen Activiteiten in De 4 Molens r Op de eerste etage van Correct beleef je het: m Cursus Cafébedrijf v/a 35,- P/m GROTE ROMMELMARKT Video VW verliest een van haar prioriteiten Activiteiten van De Erker Theaterkassa weer geopend Muziekcursus St. Radboud Rommelmarkt TVCM Startsein UNICEF-actie Dustin Hoffman in Filmhuis Hoogstraat en Brandersfeest Mountainbike en paintball Inschrijven kan nog Party Time „DE ERKER" VRIJDAG SEPTEMBER VRIJDAG ES ZATERDAG EE y HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 PAGINA 15 BRASSERIE SCHIEDAM - De komst van een sportwagenmu seum in Schiedam is de finitief van de baan. Twee jaar geleden ge presenteerd door VVV- directeur Ruud Pillard als een mogelijke toeris tische topattractie. Nu zijn de plannen ver huisd naar de onderste lade van zijn bureau. Verzamelaar Joop Stol- ze uit De Lier, trotse be zitter van zeer gewilde sportwagens uit de ja ren 50 - waaronder Fer rari's en Maserati's - is een illusie armer. De vele zakelijke voorstel len van het bestuur van de VW om de collectie eem museaal aanzicht te geven, zoals middels de oprichting van een holding, bv of stichting, draaiden hem dol. „Ik vond het allemaal te moeilijk worden, had het idee dat ik mijn col lectie moest weggeven. Eigenlijk was het plan te idealistisch. Er is geen geld voor en dan houdt het op". Geld was er inderdaad niet. De gemeente liet in een vroeg stadium aan de VW weten geen cent in een eventueel sportwagenmuseum te willen stoppen. Er waren andere be langen, zoals het Nationaal Gedistilleerd Museum, die veel zwaarder wogen. Toch gingen de gesprekken tussen VW en Stolze - in het bijzijn van een ambtenaar die als waarnemer optrad - door. Tot het moment dat uit De Lier geen teken van leven meer werd waargenomen. „Wij ontvingen geen reactie waarmee wij zakelijk uit de voeten konden", zegt de heer R.V. Roelofs, vice-voorzitter van het VW-bestuur. Het be stuur overwoog zelfs om oud voorzitter en voormalig bank- direkteur Klaas van der Geest op missie naar De Lier te stu ren. Zover is het niet geko men. Roelofs: „Als je samen een museum wilt opzetten, moet je alles tot in de puntjes rege len. Je moet dingen op papier zetten, om zeker van elkaar te zijn. Ik noem maar iets: Stel dat Stolze plotsklaps komt te overlijden en zijn kinderen hebben het recht om de auto's op te eisen, dan heb je geen museum meer. Verder speelde mee dat Stolze de mogelijk heid en de ruimte wilde heb ben om zijn auto's op te knap pen en wellicht te verkopen. Een garage leek ons geen gek idee, maar dan wel los van het museum. En auto's verkopen! Ach, ook in de museumwereld worden dingen van de hand gedaan om betere dingen te kunnen aanschaffen, maar om iemand een veredelde show room te laten beginnen, daar hadden we ook geen trek in. Kortom, we wilden zekerhe den en die hebben we niet ge kregen". Fiscalist Stoltze, die regelmatig het ad vies kreeg van het VW-be- stuur om de plannen uit Schiedam door te spreken met een fiscalist, is niet iemand die met ingewikkelde verha len geconfronteerd wil wor den. Hij heeft bijzondere au to's in de schuur staan, die ge zamenlijk een bedrag verte genwoordigen met zes nullen erachter. En die wil hij tonen aan het grote publiek. Puht uit. Veel van'de verzameling moet nog gerestaureerd worden. Maar zijn orchideeënkwekerij slokt nagenoeg al zijn tijd op. „Er vallen harde klappen in deze business. Onlangs heèft de bank bij 30 collegabedrij- ven de geldkraan gedraaid. Ik zou de boel graag willen Ver kopen, maar een kwekerij is momenteel niets waard. Als ik geld had gehad, had ik zelf iets opgezet met mijn auto's. De VW heeft mij gevraagd een haalbaarheidsonderzoek te laten verrichten. Zoiets kost vele duizenden guldens. Daar heb ik vanaf gezien". Conservator Waarschijnlijk speelt er nog een reden op de achtergrond, die het aanvankelijke enthou siasme bij het VW-bestuur heeft bekoeld. Dat heeft tè maken met een advies van een conservator van een be kend automobielmuseum. Roelofs: „Die zei dat de smaak W van het doorsnee publiek aan het veranderen is. De massa wil liever een oude Kever, Taunus of Kadett zien, dan SCHIEDAM - Schiedammers krijgen zondag 19 september een unieke kans om zich een indruk te vormen van de ver schillende bouwprojecten, die in de komende jaren in de binnenstad worden uitge voerd. In een aantal pagode tenten, die staan opgesteld op het parkeerterrein rond het Stadskantoor, organi seert de Dienst Gemeente werken zondag tussen 11.00 en 17.00 uur de eendagsexpo- sitie 'Schiedam Centrum gaat 't maken'. Het centrum van Schiedam verandert de komende tijd in één grote bouwput. Begonnen zijn reeds de sloop- en bouw activiteiten voor het ABC- complex aan de Lange Kerk straat, het Imelda Passage project op het voormalige Imelda-terrein en de woning bouw op het Hollandia-terrein. Daarnaast zitten in de pen de werkzaamheden voor de be bouwing van het Emmaplein en het Stadserf (theater, bi bliotheek, woningen en uit breiding Stadskantoor), de nieuwe vestiging van Bas van der Heijden aan de Buitenha venweg en woningbouwpro jecten op het Bols/Lanvaster- rein en het Parkplein (hoek Mgr. Nolenslaan/Parkweg). Bovendien staat de aanleg van een metrolijn op het program ma. Al deze projecten worden met behulp van tekeningen, ma quettes, foto's en ander infor matiemateriaal aan het pu bliek uiteengezet. Medewer kers van de Dienst Gemeente werken zijn aanwezig om vra gen te beantwoorden. Voorts wordt ook de grootscheepse bomenverplanting van enkele maanden geleden uitgebreid in beeld gebracht. Een speciale attractie vormt de fraaie kleurenposter (42 bij 60 centimeter), met daarop een luchtfoto van de binnen stad. Deze poster is voor 1 gul den te koop, maar de oplage is beperkt. Voor kinderen rond de leeftijd van negen jaar is een kleurwedstrijd uitgeschre ven. De kleurplaten zijn via de scholen verspreid, maar zijn ook verkrijgbaar bij de VW en de bibliotheekfilialen. De platen moeten zondag worden ingeleverd. SCHIEDAM - Onder het motto 'Hallo, hallo, wie schrijft er mee?' is een regionale verhalenwedstrijd uitgeschre ven voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Ook Schie- damse kinderen kunnen hieraan meedoen. De bekende kinderboekenschrijfster Leonie Kooiker heeft, onder de titel 'Ruzie om een blikje', het begin van een verhaal geschreven. De bedoeling is dat de deelne mers aan de wedstrijd dit verhaal zo origineel mogelijk afmaken. Deelnameformulieren kunnen worden afgehaald bij alle jeugdafdelingen van de Openbare Bibliotheek en bij Boekhandel Mercurius in de Hof van Spaland. De verha len moeten uiterlijk donderdag 30 september worden in geleverd bij de bibliotheek. Educatie) en Chrit Wilshaus (Radio Schiedam), zich over de inzendingen buigen, waarna acht winnaars worden uitgekozen. Radio Schiedam zal in het programma 'Kin derradio' aandacht besteden aan de winnende verhalen. De acht verhalen worden vervolgens doorgestuurd naar een provinciale jury, onder voorzitterschap van Leonie Kooiker. De uiteindelijke prijsuitreiking vindt zaterdag 23 oktober plaats in Jeugdtheater Hofplein. De volgende zondag is een aantal provinciale winnaars met hun verha len te beluisteren op Radio Rijnmond. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Aven- nesstraat 32, organiseert zon dag 17 oktober een mountain bike-dagtocht voor jongeren door de heuvels en klei van Limburg. De dag is bedoeld voor beginners en staat onder leiding van een ervaren in structeur. De deelnamekosten bedragen 60,-. Zondag 7 november wordt een 'survival game paintball' geor ganiseerd. Deelnemers beta len 120,-. Voor beide activiteiten kan men zich tot uiterlijk 25 sep tember aanmelden bij De Er ker, telefoon 4267767. Voorts vindt zondag 19 sep tember een rommelmarkt plaats in het wijkcentrum. De opbrengst komt ten goede aan de activiteiten van De Erker. Wie nog spullen hiervoor be schikbaar wil stellen, kan ze tot vrijdag 17 september langsbrengen. Indien nodig, kunnen de goederen ook wor den opgehaald. De rommel markt duurt van 12.00 tot 16.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,50 voor volwasse nen en drie kwartjes voor kin deren. Vrijdag 24 september wordt in De Erker een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Ook kinderkleding kan hier voor worden ingeleverd. De kleding moet schoon en heel zijn en het speelgoed com pleet. Wie spullen te koop wil aanbieden, kan zich melden bij De Erker, telefoon 4267767. De spullen kunnen vrijdag tussen 8.30 en 10.30 uur wor den ingeleverd, waarna de 'verkoop van 10.00 tot 14.30 uur plaats vindt. Niet-ver- kochte goederen kunnen tus sen 16.30 en 17.00 uur worden afgehaald. Dan wordt tevens afgerekend. Twintig procent van de opbrengst is echter be stemd als tegemoetkoming in de organisatiekosten. SCHIEDAM - De Schie- damse Theaters hebben deze week de kassa weer geopend. Vanaf heden kan men telefonisch Of aan de kassa kaarten reserveren voor de voor stellingen in het komen de theaterseizoen. Een seizoen overigens, dat dit jaar vanwege de sloop van het Passage Theater in februari, slechts tot en met december duurt. De voorstellingen in Theater de Teerstoof gaan echter wel gewoon door. Als eerste voorstelling staat de kinderproduktie 'Heb jij m'n kleine jon gen niet gezien?' op het programma. Deze voor stelling wordt zaterdag 25 september (om 14.00 en om 20.30 uur) gespeeld in Theater de Teerstoof. De eerste voorstelling voor volwassenen staat gepland op vrijdag 1 ok tober: Tineke Schouten brengt dan haar nieuwe show 'All you need is Lach'. Andere aanraders voor het komende sei zoen zijn onder andere het toneelstuk Duet (met Linda van Dijck en Harry van Rijthoven), De Beri ni's en de musical Hair. Meer programma-infor matie staat in de nieuwe Jaaragenda van de SChie- damse Theaters. Wie deze agenda niet heeft ontvangen, kan even bel len met de administratie, telefoon 4262987. De kassa van de Schie- damse Theaters is geves tigd in het Passage The ater en is geopend van dinsdag tot en met zater dag tussen 10.00 en 16.00 uur. De theaters zijn tele fonisch te bereiken onder nummer 4269563 (Passage Theater) en 4269455 (De Teerstoof). SCHIEDAM - Dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, organi seert wekelijks allerlei activi teiten voor ouderen. Naast biljarten, dammen, schaken, koersbal, klaverjassen, brid gen en handwerken op door deweekse dagen, wordt iede re zondag een kontaktmid- dag gehouden. Hier kunnen ouderen zich amuseren met oud-Hollandse spelletjes. De kontaktmiddag begint om 13.30 uur en de toegang is vrij. Voorts organiseert het dienstencentrum een aantal cursussen voor ouderen. Op de dinsdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur wordt aan stamboomonderzoek gedaan. Maximaal acht personen kun nen hieraan meedoen en men betaalt alleen de kosten van gemaakte copieën. Iedere woensdag, van 10.00 tot 12.00 uur, wordt een cursus poppen maken verzorgd. De kosten bedragen vijf gulden per les en honderd gulden SCHIEDAM - Muziekvereni ging St. Radboud uit Kethel organiseert vanaf 2 oktober een cursus voor mensen, die geen enkele ervaring hebben met musiceren. De cursisten krijgen gratis een muziekin strument in bruikleen, waar mee aan de twaalf weken du rende cursus kan worden deelgenomen. Muziekvereniging St. Rad boud is ruim honderd jaar ge leden opgericht. Het harmo nie-orkest speelt allerlei soor ten muziek, variërend van Mo zart tot Michael Jackson. De cursus is bedoeld ter aanvul ling van het orkest. Donderdag 16 (van 19.00 tot 21.00 uur) en zaterdag 18 sep tember (van 14.00 tot 16.00 uur) verzorgt de muziekvere niging een tweetal kennisma kingsbijeenkomsten, waar be langstellenden zich voor de cursus kunnen inschrijven en SCHIEDAM - Carnavalsvere niging De Rietzeilers houdt zaterdag 18 september, van 10.00 tot 17.00 uur, haar jaar lijkse rommelmarkt in de El- zensteeg. Wie overtollige, maar bruikbare spullen (geen kleding en schoeisel) beschik baar wil stellen, kan bellen met John Keemink, telefoon 4700738. BEL VOOR STUDIEGIDS 033-806060 SCHIEDAM - De Raad van Kerken heeft de .In wordt een begint om 19.30 uur een ds. J. Sosef en muzikale medewerking wordt ver leend door het Don Bos- V. les in de k, aanvang 19.; iienst Grote 6 uur. r Van een Spijker. Dat heeft te ma ken met herkenbaarheid, zo van: 'Kijk, daar heb ik zelf als 20-jarige nog in gereden".' voor het materiaal, nodig voor vijf poppen. In november start een weer baarheidstraining voor vrou wen vanaf 40 jaar. De lessen worden gegeven op de dins dagochtend van 9.30 tot 11.30 uur en deelname kost 50,- voor tien lessen. Bij voldoende belangstelling gaat ook een kook- en eet- groep van start. De groep is bedoeld voor mensen, die het gezellig vinden om met elkaar te eten. Zij krijgen de beschik king over de keuken en de eetzaal van het dienstencen trum en kunnen iedere dag na 16.30 uur terecht. Deelname staat open voor minimaal vier en maximaal tien personen. De kosten bedragen eenmalig tien gulden en vijf gulden per maaltijd. Wie meer Wil weten over de activiteiten, kan van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 16.15 uur kontakt opnemen met Miep de Groot, Leny Gi- deonse of Margaret Swinkels, telefoon 4705500. een muziekinstrument kun nen uitkiezen. De bijeenkom sten vinden plaats in het ver enigingsgebouw 'De Noord', aan de Kerkweg 46. Voor meer informatie over St. Radboud en de cursus kan men bellen, telefoon 4734231 of 4264075. SCHIEDAM - Wethouder Aad Wiegman geeft donderdag 16 september het startsein voor de jaarlijkse verkoopactie van UNICEF-wenskaarten. In de Wereldwinkel zal hij als eerste de portemonnee trekken om kaarten uit de nieuwe UNI- CEF-collectie aan te schaffen. UNICEF is het kinderfonds van de Verenigde Naties en zet zich in voor een gezonde en evenwichtige toekomst voor kinderen in nood, ongeacht nationaliteit, huidskleur en ge loof. Om haar activiteiten te kunnen bekostigen, wordt on der meer een jaarlijkse ver koopactie van UNICEF-artike len gehouden. Tot de najaars collectie behoren, naast uit kringlooppapier vervaardigde wenskaarten, ook exclusieve geschenken en educatieve spel len. De UNICEF-kaarten zijn ver krijgbaar bij de Wereldwinkel, aan de Lange Achterweg 4 en op enkele particuliere adres sen. Voor meer informatie hier over kan men zich wenden tot mevrouw R. Durenkamp, tele foon 4261768. Ook mensen, die zich als vrijwilliger voor UNI CEF willen inzetten, kunnen zich bij haar melden. SCHIEDAM - Het Filmhuis, gevestigd aan de Nieuwstraat 12, opent het nieuwe seizoen vrijdag 17 september direct met een 'klapper': de uit 1992 daterende satire 'Accidental Hero' van regisseur Stephen Frears, met in de hoofdrollen Dustin Hoffman, Geena Davis en Andy Garcia. Bernie is een deerniswekkend figuur. Hij is door zijn vrouw aan de kant gezet en als ge volg daarvan vervallen tot een kleine oplichter, die zijn eigen advocate besteelt. Het enige lichtpuntje in zijn bestaan is zoontje Joey. Zijn leven lijkt te gaan veran deren als hij een neergestort vliegtuig binnenstrompelt en 54 mensen redt. Voor hem is echter de grootste ramp dat hij hierbij één van zijn dure schoenen kwijtraakt. Omdat voor Bernie alleen 'cash' telt, maakt hij zich in de verwar ring uit de voeten. Zijn pad wordt gekruist door televisie verslaggeefster Gale Gayley, die onmiddellijk de reportage over de geheimzinnige men senredder claimt. De media roepen Bernie uit tot held en het publiek accepteert dat gre tig. Helaas voor Bernie geeft iemand anders zich echter, met succes, uit voor Held... De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden voor do nateurs. Het donateurschap kost 7,50 per seizoen, waar bij men gratis toegang krijgt voor de eerstvolgende film. SCHIEDAM - De winkeliers van de Hoogstraat nemen dit jaar actief deel aan de Bran dersfeesten. Hun bijdrage start zaterdag 18 september al met de Bran dersbraderie. Dinsdag 21 sep tember wordt de traditionele Dwaze Brandersdinsdag ge houden, in samenwerking met de winkeliers aan de Broers- vest en de Dam. Meer dan ooit allerlei doldwaze aanbiedin gen in de hele stad. Woensdag 22 september wordt voor de kinderen een vrij markt georganiseerd op de Grote Markt. Iedereen mag meedoen, maar vol is vol. Aanvang 13.00 uur. Donderdag 23 september wordt voor het eerst in de Brandersfeestenhistorie een verlengde koopavond gehou den. De winkels zijn deze dag tot 23.00 uur geopend. Radio Schiedam verzorgt deze dag een live-uitzending vanaf de Grote Markt. Om 21.00 uur treedt hier bovendien de da- mesgroep op, die als 'Sisters' de finale van de laatste Soundmixshow wist te berei ken. Voor het museum treedt de bluesformatie 'Six Pack' op, terwijl een promotieteam van Winkeliersvereniging Hoogstraat na 21.00 uur diver se snacks uitdeelt aan het winkelende publiek. Zondag 26 september staat de Hoogstraat in het teken van de Zondagsmarkt. Ook dan zijn de winkels geopend. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Aven- nesstraat 32, organiseert zon dag 17 oktober een mountain bike-dagtocht voor jongeren door de heuvels en klei van Limburg. De dag is bedoeld voor beginners en staat onder leiding van een ervaren in structeur. De deelnamekosten bedragen 60,-. Zondag 7 november wordt een 'survival game paintball' geor ganiseerd. Deelnemers beta len 120,-. Voor beide activiteiten kan men zich tot uiterlijk 25 sep tember aanmelden bij De Er ker, telefoon 4267767. Zondag 19 september a.s. van 12.00-16.00 uur WIJKCENTRUM Jan van Avennestraat 32 Entree: 1.50 volwassenen, 0.75 kinderen. BACK TO BASIC Deze achtmans formatie, bestaat uit muzikanten die speel den, of nog spelen bij o.a. I've got the bullets, Angela the Rude, Rick the Vito, enz. Het optreden begint om 20.00 uur, toegang is gratis. Na dit optreden gaan we door met Karaoke Sing Along Video Party met Hanny van Golden. Je bent van harte welkom om Menu te komen dineren in het Aanbiedinql Correct Studio Café. 1 Voor vrijgezellen en grotere groepen hebben wij een speciale menu aanbiedingen. Bel even naar het Correct Studio Café en reserveer: 010-4.618.690 ":'ite- CORRECT OPEN PODIUM TALENTEN FESTIVAL'93 Het Correct Studio Café organiseert, in samenwerking met Hans Somers, iedere woensdag "Het Correct Open Podium talentenfestival '93". Presenteer jezelf in 10 tot 15 minuten. Zang, dans, toneel, cabaret, bloemlezingen, goochelen alles kan. En van jouw optreden kan je een professionele promotie video laten maken. De grootste talenten komen uit in de finale op 23 januari 1994 in de grote zaal van de Doelen. Wanneer je meer informatie wilt hebben, kun je contact opnemen met Daniëlle Uljee, telefoon 010-4.618.690. Wij sturen je dan de nodige informatie toe. TWO MAN ACCOUSTICAL JAM1 De muziek ligt in de sfeer van gevoelige popmuziek. Het optreden heeft een unplugged karakter. Aanvang 21.00 uur, toegang is gratis. Noteer alvast: volgende week Lou Prince Caribbean Party KARAOKE DINNER, SING VIDEO Karaoke, meezingen met een videoclip en je kan je eigen optreden, of die van je vriend of vriendin, ook op VHS- videotape laten zetten voor FI.75.-. Een mooie herinnering voor later! Keuken open tot 22.00 uur, Karaoke begint rond 20.00 uur en het café blijft open tot 01.00 uur. Presentatie Ronald Nab. Pr CARIBBEAN PARTY MET LOU PRINCE, SHOW-BALLET EN LIMBO Donderdag 30 september ontvangt Lou Prince u persoonlijk met een welkomst-cocktail, samen met hem geniet u van een uitgebreid Carïbisch buffet. En dan gaat het feest pas echt beginnen. De kaarten voor dit Carïbisch feest kunt u voor Fl. 75.- kopen aan de kassa van het Correct Studio Café. Inclusief entertainment, diner en welkomstcocktail. Ontvangst vanaf 18.30 uur. Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag, donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uur. Keuken woensdag t/m zaterdag open tot 22.00 uur Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 Covrecfc Sportwagenmuseum van de baan UVlU «wv» mondeling of schriftelijk vereist en u doet begin 1994 exa men ander toe zicht van het Het staat vast dat nu en in de toe komst altijd vestigingseisen gelden. Behaal daarom bij de specialist de Rijkserkende horecadiploma's. Wordt vakman/vrouw of zelfstandig café-restau- Ministerie van ranthouder c.q. kantinebeheerder in de Economische Zaken en WVC nog steeds groeiende bedrijfstak horeca. Ook na het behalen van het diploma Half september starten de cursussen biijft 't Vom u begeleiden via de afdelin- café, restaurant- en handelskennis hore- gen Horeca Administraties en Bemidde- cabedrijf weer in 65 plaatsen, dus ookbif lirvgen zodat u een eigen bedrijf kunt u in de buurt. Een vooropleiding is niet starten. 100% subsidie is mogeliik. 't VOM HORECA ABC, van diploma tot eigen bedrijf Al meer dan 12i jaar! Voor de GRATIS studiegids: stuur de coupon, zonder postzegel, naar t Vom, antwoordnummer 1060, 3800 WB Amersfoort-Hoogland of M 033-806060 postcode: telefoon: plaats: 'S AVONDS 020-6972602 HORECA ABC Jaap Stolze uit De Lier wil niet alleen zijn sportwagens tentoonstel len, maar ook zijn verzameling authentieke benzinepompen. O in

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 15