Een uitgestorven vak CDA wil samen met WD/D66 Kerkweg wordt verplicht fietspad Activiteiten in Kluphuis Oost Diamanten bruidspaar BELOOFD: HANS TEXTIEL 19* Maten Bertus Weij is uitgestempeld Oerdansen Disco in Nieuwland Weer aangifte aanranding Nü Orgelconcert Harpe Davids concerteert Tl UW TUDËto Heren pyjama's AQE Baby thermo boxpakjes jm pc HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 PAGINA 17 SCHIEDAM - De bin nenstad krijgt de ko mende jaren een ander aanzien. Er komen veel winkels bij en bestaan de panden worden gere noveerd. Ook de Passa ge wordt aangepakt. Niet alle winkeltjes die er zijn gevestigd, blij ven echter op hun ver trouwde stekkie zitten. Bertus Weij zal, wan neer de gemeente hem vraagt zijn pand voor de verbouwing te veria- en, zijn Schiedamse Stempelfabriek laten voor wat het is. Voor Schiedam is dat jammer, want het is de enige plek waar men nog terecht kan voor een ambachtelijke stempel en ook zijn assortiment sportbekers is niet te evenaren. Bertus Weij begon in 1946, nadat hij ?en jaar als typograaf voor het NTRC werkte, in de Passage. „Ik weet het nog goed. Ik tocht een andere baan en sol- iciteerde bij Van der Ende, ;en kantoorboekhandel. Die arief is daar gek genoeg nooit aangekomen, maar kwam bij drukkerij Verweij in de Passa ge terecht. Verweij gaf de brief weer aan de buurman, de stempelfabriek van Heijer- mans en Van Ouwerkerk. Daar hadden ze toevallig ie mand nodig. En na een jaar werken nam ik de stempelfa briek in 1947 over". jipsen matrijzen In de loop der jaren is er wel bet een en ander veranderd. De machines zijn moderner geworden. „Vroeger maakten we 's avonds nog van gips ma trijzen, dan kon je de andere dag stempels maken. Tegen woordig is het makkelijker, maar de techniek is in feite hetzelfde". Bertus heeft het niet zo op de kunststofstempels. De kwali teit is minder. Hij maakt de stempels daarom nog steeds van rubber. „Met handwerk krijg je alles goed scherp, het resultaat is beter. Er zijn ech ter niet veel mensen die het nog op de 'ambachtelijke' wij ze maken. Ik denk dat ik één van de laatste in de buurt ben, het is een uitgestorven vak". Sportbekers Behalve om zijn stempels is Bertus Weij ook bekend ge- SCHIEDAM - Bijna één op de drie CDA-leden in Schiedam geeft er de voorkeur aan om in de nieuwe raadsperiode een coalitie aan te gaan met de WD en D66. Dit blijkt uit een onlangs gehouden enquête, waarvan de uitkomsten staan vermeld in het dezer dagen verschenen CD A-partijblad 'Facetten'. De enquête is door 96 CDA-le- den ingevuld. Dertig personen kiezen voor samenwerking met WD en D66, waarbij de WD als favoriete partner wordt ge zien. Een combinatie met PvdA en WD wordt door elf personen wenselijk geacht. Minst in trek als coalitiepart ner is GroenLinks. Overigens blijkt samenwerking met de WD en D66 ook het hoogst te scoren bij de vraag met welke partijen het CDA na de vol gende Tweede Kamerverkie zingen de regering moet gaan vormen. De enquête onder de Schie damse CDA-leden geeft meer aardige uitkomsten. Zo is ruim de helft van de respondenten (55,2 procent) falïkant tegen de aanleg van vliegveld Zes tienhoven, terwijl 61,5 procent van mening is dat een tweede Beneluxtunnel moet worden aangesloten op het wegennet door aanleg van Rijksweg 19. De in Schiedam aan te leggen metrolijn dient volgens 47,9 procent door de binnenstad en langs de Burg. Knappertlaan naar Vijfsluizen te leiden. Iets meer dan de helft van de SCHIEDAM - Ondanks het feit dat de agenda 38 items telde, duurde de gemeenteraadsver gadering van afgelopen maandag nog geen vijf kwartier. De raad ging dan ook unaniem, vrij wel zonder enige discus sie, akkoord met alle collegevoorstellen. Alleen de geslotenverklaring voor auto's van een deel van de Kerkweg zorgde voor eni ge discussie. Na felle protes ten van met name bewoners van Spaland en een daarop volgende Kroon-procedure, heeft de gemeente Schiedam te horen gekregen dat deze afsluiting voor gemotoriseerd verkeer door de Kroon nietig is verklaard. De Kerkweg moet weer voor alle verkeer worden opengesteld. De be treffende verkeersborden moeten worden verwijderd. Tot verbazing van WD-raads- lid mevrouw E.D. van Collen- burg-in 't Hout staan de bor den er echter nog steeds. Ster ker nog, onlangs stond in Het Nieuwe Stadsblad een mede deling van de gemeente dat de Kerkweg tot verplicht fietspad wordt verklaard. Een merk waardig besluit, volgens het WD-raadslid, gezien de uit spraak van de Kroon. Temeer daar dit zonder overleg met bewoners en andere betrokke nen heeft plaatsgevonden. „Bovendien wordt de Kerk weg voor autoverkeer afgeslo ten tot aan de Slimme Wate ring. Dit betekent dat de hui zen op nummer 14 en 16 dus geen gebruik meer kunnen maken van hun garage, terwijl de panden 18 en 20 eveneens niet meer per auto bereikbaar zijn". Verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld antwoordde dat de Kroon anderhalf jaar over haar uitspraak heeft ge daan. „Men moet nu niet ver wachten dat de gemeente bin nen enkele weken de maatre gel ongedaan kan maken. Daarnaast heeft een grote groep belanghebbenden de ge meente verzocht toch het au toverkeer van de polderwegen te weren. Daarom is tot een nieuwe maatregel besloten, waarin de Kerkweg tot fiets pad is verklaard. Dat is volko men legitiem gebeurd. Bij mijn weten is iedereen inge licht, maar misschien is onze verzendlijst incompleet". D66-fractievoorzitter Marcel Houtkamp wilde weten of met deze nieuwe maatregel het Kroonbesluit niet op listige wijze wordt omzeild. „Hoe groot acht u de kans dat deze maatregel wel haalbaar is?". „Dat is afhankelijk van de be zwaren, die tegen dit besluit binnenkomen", repliceerde wethouder Zijdeveld. „Het Kroonbesluit kwam voor de gemeente als een verrassing. Onze verdediging tijdens het beroep was dan ook te laag in- geschat. Dit besluit is echter zwaarder gemotiveerd, waar door de kans van slagen aan merkelijk groter is". SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Avennesstraat 32, gaat don derdag 16 september de nieu we cursus Oerdansen van start. Onder leiding van do cente Anneke Wittermans le ren de deelnemers iedere don derdag van 13.30 tot 15.30 uur stap voor stap zich het ritme eigen te maken. Wie meer wil weten kan bellen met Anneke Wittermans, telefoon 071- 143610. worden om zijn sportbekers. Er is waarschijnlijk niet één Schiedamse sportvereniging die nog nooit een beker in de Passage heeft besteld. De stempelmaker weet bij bena dering niet hoeveel bekers hij in de loop der jaren heeft ver kocht. „Het is niet te tellen. Ik heb er echt geen idee van, maar het is veel." CDA-ers is voorstander van de invoering van een tijdelijk huurcontract, waardoor men sen met wat hogere inkomens worden verplicht door te stro men naar een duurdere wo ning. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland houdt vrijdag 17 september een disco-avond voor jongeren van 16 tot en met 21 jaar. De disco vindt plaats aan de Albardastraat 65 en duurt van 20.00 tot» 23.30 uur. De zaal heeft de afgelopen maanden een nieuw jasje ge kregen, waardoor de lichtef fecten beter tot hun recht ko men. De dj's zorgen voor geva rieerde muziek: van pop tot rock en van reggae tot house. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. Voorts organiseert Buurthuis Nieuwland in oktober een tweetal uitstapjes voor de jon geren uit de wijk. Dinsdag 19 oktober kan men mee naar De Efteling (kosten 45,-) en don derdag 21 oktober wordt een bezoek gebracht aan het Rot terdamse zwemparadijs Tropi- cana (kosten 22,50). Voor bei de uitstapjes moet men zich voor 1 oktober aanmelden bij Jolanda van Doorn, telefoon 4738671. SCHIEDAM - Bij de politie is wederom een aangifte van aanranding binnengekomen, waarbij vermoedelijk sprake is van dezelfde dader als in de voorgaande twee gevallen. Eerder vonden soortgelijke aanrandingen plaats bij een tramhalte aan het Bachplein (woensdagnacht 8 septem ber rond 24.00 uur) en bij een halte aan de Beatrixlaan (vrijdagavond 3 september). Deze keer gaat het om een aanranding, die maandag 6 september werd gepleegd bij de halte van tramlijn 1 aan het Heijermansplein. Het slachtoffer had via de radio de getuigenoproep van de twee andere aanrandingen ge hoord en deed daarop alsnog aangifte. Het slachtoffer is een 15-jarige Schiedamse. Toen zij op het Heijermansplein uit de tram stapte, werd zij gevolgd door een onbekende man. Deze sprak haar in het Engels aan, greep haar vervolgens beet en kuste en betastte haar. Nadat het meisje haar belager een flinke schop had verkocht, kon zij zich losrukken en wegvluchten. Het signalement van de dader komt overeen met dat bij de vorige aanrandingen. Het gaat om een circa 25-jarige man met een Zuid-Europees uiterlijk, zwart achterover gekamd haar en een lengte van 1.75 a 1.85 meter. Bij de eerste aanranding was hij gekleed in een zwarte broek en een jack, waarin de kleur blauw was verwerkt. Bij de laatste aanranding was de dader gekleed in een donkere bodywarmer, een witte blouse met rode strepen en een donkere spijkerbroek. Hij droeg bordeauxrode laarzen met zilverkleurige punten. Wie de politie informatie kan verschaffen over de identi teit van de dader of getuige is geweest van één van de aanrandingen, wordt verzocht contact op te nemen met de politie Schiedam afdeling Jeugd- en Zedenzaken, tele foon 4494494 of 4494416. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost, aan de Galileistraat 86, wordt dit seizoen een breed scala aan activiteiten en cur sussen gepresenteerd. Bij een aantal daarvan is nog plaats vrij voor nieuwe deelnemers. Bij voldoende aanmelding gaat woensdag 6 oktober een cursus WordPerfect 5.1 voor beginners van start. De cursus omvat tien lessen, die op de woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur worden gegeven. De kosten bedragen 175,-, exclu sief het cursusboek 17,50). Voor iedere cursist is een draagbare PC beschikbaar. Voorts worden in Kluphuis Oost cursussen Frans, Engels en Spaans op zowel beginners als gevorderdenniveau ver zorgd. De kosten bedragen 30,- per blok van zes lessen. Bezitters van een Rotterdam pas betalen 22,50. De beginnersgroep Engels heeft les op de donderdag avond van 20.30 tot 22.00 uur, gevorderden van 18.45 tot 20.15 uur. De lessen Spaans worden gegeven op de maan- T dagavond van 20.30 tot 22.00 uur voor beginners en van 19.00 tot 20.30 uur voor gevor derden. De cursus Frans vindt plaats op de dinsdagavond van 20.30 tot 22.00 uur voor beginners en van 18.45 tot 20.15 uur voor gevorderden. Mensen, die op gezonde wijze willen afvallen, kunnen zich inschrijven voor de cursus 'weet wat je eet'. De cursus staat onder leiding van een diëtiste. Men leert via infor matie over voeding, beweging en gewicht wat de beste ma nier van afvallen is. De cursus bestaat uit dertien lessen op de donderdag van 14.00 tot 15.00 uur en gaat 23 septem ber van start. De kosten be dragen 55,-, houders van een Rotterdampas betalen ƒ41,25. Zondag 26 september organi seert Kluphuis Oost een rom melmarkt aan de Galileistraat 86. Mensen, die hiervoor een tafel willen huren, kunnen bellen, telefoon 4735435. De kosten bedragen een tientje. De rommelmarkt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Het echtpaar A. van der Linde-Plooy kreeg af gelopen dinsdagmiddag bur gemeester Reinier Scheeres op de koffie. De reden van het hoge bezoek was het feit, dat het echtpaar een dag eerder het zestigjarig huwelijksfeest herdacht. Arie van der Linde (89) en Ma ria Johanna Plooy (90), beiden geboren en getogen Schie dammers, gaven elkaar op 13 september 1928 het ja-woord. Uit hun huwelijk werden een zoon en een dochter geboren, die op hun beurt zorgden voor een viertal kleinkinderen. In middels is het diamanten bruidspaar zelfs overgrootou ders van twee achterkleinkin deren. De heer des huizes is vele ja ren werkzaam geweest als technisch chemisch medewer ker bij Shell Pernis, terwijl zijn echtgenote voor het huis houden en de kinderen zorg- de. Het echtpaar woont de laafste jaren in Bejaardencen trum De Harg, waar de heer Van der Linde nog regelmatig stukjes schrijft voor het Har- ganieuws, het informatiebulle tin voor de bewoners. Het diamanten huwelijksfeest is afgelopen zaterdag in fami liekring gevierd. SCHIEDAM - Op uitnodiging van de Nederlandse Orgel Fe deratie geeft de Engelse orga nist Peter Holt zondag 19 sep tember een concert op het Standaart-orgel in het Passage Theater. 'Natuurtalent' Peter Holt maakte al op twaalfjarige leef tijd zijn eerste LP op de Three J's in Gomersal. Hij kreeg les van Nigel Ogden, die hem ook begeleidde bij de voorberei dingen van de programma's 'Young Theatre Organists En tertains', die Holt uitvoerde voor de BBC. Voorts sleepte Peter Holt de felbegeerde 'Ian Sutherland Award', in de wacht. Holt bespeelt zowel theaterorgels als electronische orgels en keyboards. Het concert begint zondag om 11.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9,-/N.O.F.-leden betalen 5,-. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 CITY? SCHIEDAM - Muziekvereni ging Harpe Davids verzorgt zaterdag 18 september een tweetal concerten. Op het Museumplein speelt het harmonie-orkest tussen 12.30 en 13.30 uur enkele stukken uit musicals en films als Les Misérables, Cats, Queens Park Melody en Dan ces with Wolves. Het B-orkest presenteert zich tussen 15.00 en 15.45 uur in de Grote Kerk. Het orkest brengt een luchtig programma met muziekfrag menten uit een aantal Walt Disney-films. Zaterdag 16 oktober spelen de andere afdelingen van Harpe Davids tijdens het najaarscon cert in het Passage Theater. Kaarten a 10,- zijn te bestel len via telefoonnummer 4715959 of 4705393. Heren overhemden Met button-down boorden. Heren overhemden Met button-down boorden. Maten 38 t/m 44 Maten 37/38 t/m 45/46 Alléén op dinsdag 21 september koopt U... Milano rib. 1 Jr Normale prijs Heren overhemden button-down boorden. Maten 39/40 t/m 45/46 Heren overhemden 100% Katoen. Maten 37 t/m 46j2-9r >195 t/m zaterdag 25 september Heren overhemden Met button-down boorden. Maten 37/38 t/m 45/46 Heren overhemden Met button-down boorden. Heren overhemden Met button-down boorden. Maten 37/38 t/m 45/46 oakiPsNr Maten 37/38 t/m 45/46 Maten 68 t/m 86 19« Nü voor 14* I Bertus Weij voor zijn ambachtelijke stempelmakerij in de Passage. Hij heeft z'n langste tijd daar wel gehad. Schiedam Koemarkt 1Schiedam-Kethel Winkelcentrum "Hof van Spaland", Vlaardingen Dr Wiardi Beckmansingel 7. Vlaardingen-Holy Winkelcentrum "De Loper" Maassluis Winkelcentrum "Koningshoek", Delft "In de Veste",Naaldwijk Rembrandtstraat 17 's-Gravenzande Winkelcentrum "Gravenhof, Wateringen Winkelcentrum "Vliethof. Monster Molenstraat 5Hoek van Holland Prins Hendrikstraat 227. zaterdag 18 september Van woensdag 15 september

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 17