Wcestbon J azz-night, onmisbaar tijdens Brandersfeesten Een van de best bezochte onderdelen Taptoe en Jeugdtaptoe Branders feesten'93 Kindervrijmarkt Oppassen met Zumpa Lallero Verkeersactie Videospelen en modelbanen \ekkerste note<\^ HET NIEUWE STADSBLAD BRANDERSKRANT - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 PAGINA 27 SCHIEDAM - Het wordt zaterdag 25 september, tussen 15.00 en 16.00 uur, oppassen geblazen op de Koemarkt. Dan treedt namelijk het Italiaanse straattheatergezelschap Zumpa Lallero op met de act 'Opera Pa-pa'. Naar eigen zeggen zijn de artiesten 'dangerously funny'. Het' gezelschap vierde reeds triomfen in Spanje, Engeland, Ierland, Duitsland, België, Frankrijk, Oostenrijk en Idolen en zal niet schromen om tijdens de Brandersfeesten ook Schiedam te veroveren met hun acrobatische, maar zeker ook doldwaze capriolen. Hoogstraat 180 - Schiedam SCHIEDAM - De Brandersfeesten zijn voornamelijk een volwassenen-aangelegenheid. Toch zijn er ook enkele specifieke jeugdactiviteiten. Bijvoorbeeld de Kindervrijmarkt, die woensdag 22 september van 13.00 tot 17.00 uur wordt gehouden op de Grote Markt. SCHIEDAM - Tijdens de Zondagsmarkt zijn ook Veilig Verkeer Nederland afdeling Schiedam en de Schiedamse politie van de partij met een informatiestand, waarin onder meer voorlichting wordt gegeven over de nieuwe gezamenlijke verlichtingsactie. De Jazz-night zorgt ieder jaar voor bomvolle café's. SCHIEDAM - Eén van de best bezochte onderdelen van de Brandersfeesten is de Jazz-night. Naar schatting zo'n dertigduizend liefhebbers bezoeken op de tweede zaterdag van het evenement de Schiedamse café's, die nauwelijks deze massa kunnen onderbrengen. Daarom probeert de organisatie ook een paar buitenoptredens te regelen. De ervaring leert echter dat een Jazz-night nog weieens letterlijk in het water wil vallen. Joop Leur, organisator van de Heineken Jazz-night, heeft evenals verleden jaar de belangrijkste uitgaansgelegenheden in het centrum van Schiedam voorzien van bekende en minder bekende jazzbands. Op een podium op de Grote Markt (verzorgd door de cafes De Ooievaar en Van Diggelen) wordt een optreden verwacht van 'De Grote Klapband'. En op de Koemarkt speelt •waarschijnlijk de huisjazzband van de WD. In liberale kringen is nu eenmaal een grote verbondenheid met deze muziekvorm. Veel jazz zal er overigens verder op de Koemarkt niet klinken. Zowel de Amstelbron als 't Vierkantje zijn niet opgenomen in het programma van de Stichting Brandersfeesten Schiedam, want dat kan alleen als jazzmuziek de boventoon voert. De vlag moet de lading tenslotte wel dekken... Niet getreurd; er zijn voldoende alternatieven, zoals 't Sterretje met 'Janice Lakers', Juan les Pins met 'Blue Moon', Podium met 'Banda Caliente', Proosje met de 'Julie Huybregtsen Band', De Pacha met 'Ricks', 't Stappertje met 'Het Baatsen Quartet', Het Weeshuis met de 'Antwerpse Street Jazz Band', 't Spul met het 'Kuiper Quartet', de Branderskelder met 'The Original Evergreen Jazzband', De Malle Molen met 'Blues Attraction', The Windmill met 'The Swinging Notes', Klein Thalia met 'The Urn', De Buurvrouw met 'Paul Dave and The All Night Session' en Perrito Caliente met 'Caja Manga'. Wie bij't Paard de boel op hol zal doen slaan, is niet bekend. De Jazz-night wordt gehouden op zaterdag 25 september. De dag dat de klok een uurtje moet worden teruggezet. Met andere woorden: een uur meer jazz... SCHIEDAM - Vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 september organiseert 't Snuffelhuis aan de Grote Markt een aantal leuke activiteiten voor jong en oud. Alle dagen staat hier een mobiele modelbaan van Fleischmann opgesteld, terwijl zaterdag bovendien een kolossale Nintendo- truck verschijnt, waarin jeugd en volwassenen zich naar hartelust kunnen uitleven met maar liefst zeventig computerspel-units. Zaterdag is ook Modelbouwvereniging Schiespoor weer van de partij. Op het Hemaplein worden vanaf 9.00 uur allerlei wetenswaardigheden over deze hobby getoond. Diezelfde dag is de GGD aanwezig met een infostand over de voorlichtingscampagne 'Kinderveiligheid'. SCHIEDAM - Nog zo'n vast onderdeel, dat niet meer uit de Brandersfeesten is weg te denken: de Taptoe van de Rijnmondband. Woensdag 22 september is het weer zover. Behalve de Rijnmondband zelf, nemen nog vier uitmuntende korpsen aan dit evenement deel: de Douane Harmonie, Showkorps Wilhelmus uit Sliedrecht, Showband Irene uit Ede en Showgroep Valentine uit Delft. De Taptoe begint om 19.30 uur op het parkeerterrein achter de Hema. Het spektakel wordt ingeluid door de Jeugdrijnmondband. Deze Jeugdrijnmondband bestaat alweer 50 jaar. Vanwege dit jubileum mag 'het kleine broertje' van de Rijnmondband dit jaar een eigen Jeugdtaptoe organiseren, eveneens op de parkeerplaats achter de Hema. Zaterdag 18 september, tussen 14.00 en 16.15 uur, spelen Jong-Excelsior Rotterdam, Jong Jubal Dordrecht, Jong D.V.S. Katwijk, Jong Excelsior Delft, Jong Adest Musica Sassenheim en uiteraard de Jeugdrijnmondband zelf. Het voorprogramma wordt in dit geval door de Rijnmondband.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 55