Nieuwe Kunstzinnig griezelen in voormalig politiebureau 39.95 t ■4 Stadsblad m I DE CAI MODERNISEERT DE KABEL jjwggagSSVJS2S2Ê&& Chroom Cassettes Wij willen geen familie- autistjes kweken uep/iEMS VOORDELIGER mm GROENEVELD OPTICIENS WIJNPROEVERIJ Het de nieuwe haarmode Deze week in Varia ^;®Ét 4 iüii lil Vérspreiding metrokrant verhinderd Overvaller plaatst nepbom Sport Roefeldag Schiedam- Een Jurassic Park zullen Schiedam mers elders moeten zoe ken. Het voormalige po litiebureau aan de Lan ge Nieuwstraat 55 biedt echter deze herfst een aardige compensatie voor het gebrek aan spraakmakend vertier in de Brandersstad. De tentoonstelling 'Seven crimes- one case', die zaterdag onder grote belangstelling werd ge opend, loopt tot en met 14 november en biedt dezelfde ingrediënten waar de klassiekers on der de pretparken groot mee gegroeid zijn. Spanning, sensatie, hu mor, onverwachte stil tes, overdovend lawaai en schoonheid; alles overgoten met een ver antwoord artistiek sausje, in Amsterdam had de hele 'scene' zich allang en masse met veel geblabla en tam tam gestort op zo'n 'ex positie op bijzondere lo catie'. Schiedammers zijn nuchter der, maar in dit geval dienen trendvolgers, trendmakers en zeker ook hun nageslacht- de tentoonstelling is leuk voor kinderen- ervoor te zorgen dat ze méé kunnen praten over 'Seven crimes- one case'. De tentoonstelling over misdaad en zonde is een gezamenlijk project van een aantal Belgi sche, regionale en plaatselijke kunstenaars en van het Stede lijk Museum. Het lumineuze idee het voormalige politiebu reau- dat ooit verbouwd moet worden tot appartementen- er voor te gebruiken, is te dan ken aan de inventiviteit van vooral de Stichting Kunst- werkt. Improvisatievermogen Het was een enorme klus om het voormalig onderkomen van het korps van de Herman dad om te toveren in een spookhuis. De sfeer was met-, een goed. Wat leent zich ten- lotte beter voor griezeleffecten dan de sombere toegangshal met draaideur, de oude cellen, de kille verhoorkamers en het betralied ontluchtingsplaatsje waar aan de muren Broms- nors vingerafdrukken en het angstzweet van generaties ge detineerden kleven. Het kar wei zat hem vooral in onder meer het aanleggen van een SS?oo,m.t,n J MCanuclte»»»!.""!™ .Suldij twee maanden teruggeef-garant.e K„TlSdSSns..n,.»Sld9 9.«» Ga voor zorgeloos contactlenzen dragen naar Groeneveld. Gediplomeerde ANVO-contactlensspe- cialisten geven je optimale begeleiding en de prijzen zijn laag: zachte lenzen al vanaf 189,- per paar. En met de unieke Groeneveld Voorzorg Nazorg Contactlens Pas draag je zorge loos lenzen voor 150,- (eerste jaar) of 50,- (vervolgjaar). SCHIEDAM, H<x)gstraat 73a Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam verzorgt voor zo'n 31.000 abonnees kabeltelevisie en -radio. Om ook in de toekomst een ongestoorde levering te kunnen garanderen, zal het kabelnet worden gemoderniseerd. Investeringen die ervoor moeten zorgen dat u als klant optimale kwaliteit krijgt geleverd en dat het O.N.S. adequaat kan reageren op ontwikkelingen op het gebied van de CAI. De werkzaamheden aan de kabel zullen plaats hebben in de periode van 26 oktober tot en met 31 december. We streven er naar u als klant hier zo min mogelijk van te laten merken. Toch kan het voorkomen dat het signaal voor enige tijd onderbroken wordt. Wij zullen u hiervan van te voren op de hoogte brengen middels een kaartje dat huis aan huis wordt verspreid. De signaalonderbrekingen hebben altijd overdag plaats en zullen tot een minimum worden beperkt. In het voorjaar van het volgende jaar zullen vervolgwerkzaamheden plaats hebben. Voor informatie over de werkzaamheden kunt u bellen (010)2621000 N. V. OPENBAAR NUTSBEDRIJF SCHIEDAM veilig elektriciteitsnet, veel schilderwerksluiten en andere technische zaken. Dankzij het improvisatievermogen en het enthousiasme van tal van ambtenaren uit allerlei gele dingen, van de deelnemende kunstenaars en niet in de laat ste plaats van een afvaardi ging van het museum, kon Pieter Tjabbes, direkteur van het Stedelijk, zaterdag stipt op tijd het officiële startsein ge ven voor de expositie. 'Seven crimes- one case' trok meteen bij de opening al het ongeken de aantal van 800 belangstel lenden en verdient hoge be- zoekerscijfers. De expositie aan de Lange Nieuwstraat 55 is te bezichti gen tot en met 14 november van dinsdag tot en met zater dag tussen 12.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Rommelmarkt Zuid is een blij vertje SCHIEDAM- De Gorzene- se en andere Schiedamse koopjesjagers hoeven niet bang te zijn. Rommel markt Zuid moet wegens nieuwbouw weg uit het vaste onderkomen op de hoek van de Hagastraat- /Groenelaan, maar de ei genaresse wil het bedrijf graag elders voortzetten. Het Snuffelparadijs werd jarenlang bestierd door de bijna legendarische Toon tje. Enkele maanden gele den overleed hij; zijn echt genote had nog niet vol doende overzicht om te beslissen of ze het bedrijf voort willde zetten. De hartverwarmende reacties met name uit haar klan tenkring de afgelopen pe riode, hebben haar ervan overtuigd dat ze verder moet gaan. Officieel heeft ze nog geen enkel bericht ontvangen, dat ze moet verhuizen. De nieuwe be windvoerster van 'de Bij enkorf van de Gorzen ver wacht dat de gemeente haar bij een eventuele zoektocht naar een ander pand behulpzaam zal zijn. SCHIEDAM- Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Daarmee zit Schiedam geramd en gebeiteld. Zelfs in Nieuwland, dat tot voor kort dreigde te vergrij zen, neemt volgens de laatste cijfers het kin deraantal in snel tempo toe. Jonge aanwas vol doende dus; maar met de speelmogelijkheden is het droevig gesteld. Voor peutertjes en kleu tertjes zijn er hier-en- daar nog wel wat 'wie- belbeesten' neergezet. Degenen, die definitief de luiers ontgroeid zijn, rest in de Brandersstad echter weinig anders dan de videotheek en thuis buizen. De stil zwijgende massa 'tus sen servet en tafellaken' moet het in eigen woon plaats zonder speeltui nen, jeugdhonken, dis co's, bioscopen, McDo nalds en ander 'te kick vermaak' doen; met als gevolg stijgende crimi naliteit en toenemend vandalisme. De aanleg van 'Het Pirateneiland' op een braakliggend en ongebruid stukje van het Vlaardingerdijk- park aan de kant van de Van Haarenlaan moet het begin worden van een regelrechte kente ring in die situatie. Het idee voor zo'n speeltuin overigens vol ouderwets ver maak, maar wel in eigentijdse verpakking- werd geopperd door 'doelgroep zelf. De zoge naamde kinderraad, die in '92 gehouden werd in het kader van de campagne 'Schiedam- SCHIEDAM- Niemand minder dan Hennie Huisman pleegde vrij dagmiddag onverwacht een coupe op het stads kantoor met de bedoe ling de burgemeester van zijn troon te stoten. De populaire tv-presen- tator was overigens niet zelf uit op Scheeres' rood pluchen zetel. Hij wilde de 80-jarige H. Schilpoord- zij het tij delijk- tot eerste burger van de stad benoemd iien. De Schiedammer had dikwijls gedroomd dat hij in eigen stad aan het bewind stond, maar het was er eigen lijk nooit van gekomen om langs de normale weg naar die topbaan te solliciteren. Huisman overviel hem bij het boodschappen doen op de markt vrijdagoch tend met de belofte een hartewens in te zullen willigen. De heer Schilpoord hoefde niet eens na te denken; burge- meesteren, dat was wat hij wilde. Met de tv-ploeg werd eerst de stad afgestroopt voor een deftig pak en een luxe bo lide om de overdrachtseis op het stadskantoor in stijl te kunnen presenteren. De ambtenaren stonden aan vankelijk allemaal wa1>raar te kijken en eerste man Schee res was niet in huis om zijn ti- tel te verdedigen. Diplomatiek als altijd wist wethouder Aad Wiegman(PvdA en loco-burge meester) door snel ingrijpen verdere escalaties te voorko men. Hij hing 'de bejaarde re volutionair' meteen de ambst- keten om, zegde alle mede werking toe, maar dwong met een de belofte af, dat 'het-ge- donder-in-de-glazen' niet lan ger dan enkele uren zou du ren. Nadat hij een collegever gadering had geleid, bracht de nieuwe burgervader voorafge gaan door een motorescorte bliksembezoeken aan onder meer het politiebureau en Mo len De Palmboom. Z'n toezeg ging gestand hees hij zich daarna 'in zijn burgerkloffie' en nam gewoon de draad van alledag weer op. De tijdelijke machtswisseling is waar schijnlijk aan de meeste Schiedammers en zeker aan burgemeester Reinier Schee res ongemerkt voorbij gegaan. Binnenkort kunnen ze in een aflevering van Hennie Huis- man's Surprise-show op tv uit gebreid bekijken hoe de verra- singsoverval in z'n werk ging. De datum wordt nog nader be kend gemaakt. OUR- GRATIS NAARDEBi^DERJ™^ als het om wonen gaat TDK SA-90 10 Voor [flJMJ lig li" I r Zie pag. zaterdag 23 oktober a.s. tussen 10.00 en 17.00 uur met op de proeftafel meer dan 70 verschillende wijnen!! HOSMAN VINS' WIJNWINKEL „Alsof je even in Frankrijk bent geweest." Lange Haven 53-55 Schiedam <*3 t&ÈË mers van overal en nergens', adviseerde het stadsbestuur om in het kader van het ambi tieuze beheerplan Nieuwland ook geld uit te trekken voor een eigen plek voor toch in feite de enige echte 'oudere jongeren'. Het plan werd op gepakt door enkele aktieve ouders en leden van de bewo nersverenigingen in Nieuw land en het aangrenzend West. Ondanks al hun inspan ningen -er werd ondermeer een speciale krant uitgegeven, een schetsontwerp gemaakt en een compleet leger vrijwil lige hulpkrachten gemobili seerd- ligt het gereserveerde veld er na een jaar tobben nog armetierig en modderig bij. Schaamte Wél werd er subsidie van 50.000 gulden toegezegd, maar op de vele brieven naar het stadskantoor om op zijn minst vast het terrein te omheinen, kwam tot op heden geen ant woord. De Speeltuinvereni ging 'helaas dus nog in op richting') zit met de handen in het haar. Inmiddels zijn de ba sisscholen in de de beide wij ken uitgebreid betrokken bij de planning. De volwassenen hebben er uiteraard weinig trek in om ondanks al hun schone pogen af te gaan als een gieter in de ogen van hun kroost. En vooral ook hebben ze last van 'plaatsvervangende schaamte' richting een ge meente, die het wat de jeugd betreft zo af laat weten. Het zou slecht zijn voor het moreel van met name de kinderen, als er nu niet snel iets ge beurt, vindt voorzitter van de Speeltuinvereniging i.o. Alan Sibbald: 'Er is hier in de stad niks te beleven voor zegmaar de bassisscholieren en de tee ners. Als we niet uitkijken dan kweken we allemaal familie- autistjes. Die neerwaartse spi raal moet doorgeknipt wor den. In dat opzicht is de aan leg van het Pirateneiland een start, die een sneeuwbaleffect zou kunnen hebben. Inmid dels zijn de nodige mensen, groot en vooral klein, gemobi liseerd. Die beginnen het idee te krijgen, dat ze blij gemaakt worden met een dooie mus. Er is nu helemaal niets te zien. Al krijgen we maar een hek en een keet; er is zoveel creativi teit losgekomen over dit on derwerp in de wijken dat we over klussers voldoende be schikken om daar zelf aan dé slag te gaan.' Toezicht De Speeltuinvereniging i.o. peilde in enquetes zorgvuldig de wensen van de toekomstige klantjes en hun ouders. Die bleken zelfs in dit moderne computergestuurde tijdperk in feite heel bescheiden: glij banen, schommels, een klim- rek, iets met water en dat alles trendy vormgegeven. De sfeer van het eigen domein vond de doelgroep zelf duidelijk be langrijker dan een 'eventuele luxe aankleding ervan'. Voor de volwassenen bleek het vei ligheidsaspect veel gewicht in de schaal te leggen. Daar is dan ook uitgebreid aandacht aan besteed, volgens Henny Bogerd, secretaris van de be wonersvereniging Wonen en Leven in Nieuwland:We heb ben inmiddels voldoende vrij willigers om een, permanent toezicht op 'Het Pirateneiland' te garanderen. Dat is niet al leen een rustig gevoel voor de ouders, maar kan een duidelij ke uitstraling hebben naar het hele park, dat toch zo prachtig is. Ouderen kunnen er rusti ger wandelen en zitten bij voorbeeld. Als alle verwachtin gen uitkomen, dan wordt de speeltuin bovendien een ont moetingsplek voor vaders en moeders. Wat dat soort contac ten alleen al kunnen doen voor bijvoorbeeld de integratie in de wijk ligt voor de hand.' Rekenmachine Het driekoppige bestuur van de Speeltuinvereniging i.o.- bestaande uit Alan Sibbald, Henny Bogerd en Maarten van Otterdijk (opbouwwerker in Nieuwland)- houdt het er voorlopig op dat de trage gang van zaken berust op een mis verstand en niet op de opzet telijke onwil van het stadsbe stuur. Onlangs is bekend ge maakt, dat de metro dwars door het Vlaardingerdijkpark komt te lopen. Maarten van Otterdijk is ervan overtuigd dat het voorgénomen tracé de verwezelijking van Het Pirate neiland niet in de wielen hoeft te rijden: Er wordt in het park een geul gegraven voor de metro. Ook al kwam er geen speeltuin, dan zou zo'n situatie op zo'n openbare plek uiterst onveilig zijn. De wijk bewoners willen dus een tun nel, maar dat is eigenlijk een aparte kwestie. Wij willen niet schelden, maar aan de slag. Een jaar geleden dachten we even een krantje te kunnen maken over de speeltuinplan nen voor de schooljeugd in de wijk. Nou, er was zoveel be langstelling voor, dat we er meteen een rekenmachine bij moesten pakken. Uiteindelijk hebben we 2500 exemplaren moeten drukken. We schrok ken er zelf van en het geeft wel aan dat Het Pirateneiland nu al een begrip is.' Zie advertentie op pagina 10 4 FANTASTISCHE KLEUREN-TV MET 55CM, FLAT SQUARE BEELD SCHERM EN TELETEKST m l ■rif: iï MEENEEM-STUNTPRIJS SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 45e JAARGANG, NUMMER 46 OPLAGE 42.150 Stadsblad Pirateneiland moet begin fan een De misdaadcaroussel is een van de spraakmakende objecten van de tentoonstelling in het voormaliqe politiebureau. Hennie Huisman samen met burgemeester ad-interim Schilpoord Hooldweg 18 Capelle aan den IJssel. Tel 010-4518844 Hillelaan 30-39 lo metrostation Rijnhaven Rotlerdam-Zuid. Tel 010-4852273 De Nieuwlandjeugd wilde massaal op de foto om de aktie voor de aanleg van Het Pirateneiland kracht bij te zetten. Ongelooflijk, maar waar! Zo kompleet voor zo weinig geld! Multi-ontvangst, NTSC via Euro AV Scart, 90 voorkeuzezenders, menu, mute-toets, sleeptimer, teletekst en afstandsbediening. Van 799,- Aanbieding geldt t/m 28 oktober en zolang voorradig. ROTTERDAM - Hoogstraat 141 ROTTERDAM - Winkelc. Zuidplein ROTTERDAM - 2e Middellandstraat 23 ROTTERDAM - Groene Hilledijk 173 INFORMATIE TELEFOON 010-4128801 ROTTERDAM - Bergse Dorpsstraat 32 DEN HAAG - Venestraat 8-10 DORDRECHT - Voorstraat 274 LEIDEN - Haarlemmerstraat 170 O" O -0 O O 0 xt Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 1