Muziek geeft de toon aan Frogramma Podium artiest en publiek De Unie geliefd bij rnilips CD-I Demonstratie Op de eerste etage van Correct beleef je het: Alles Kids voor de jeugd Reserveren theaters; verwachte voorstellingen Inloopconcert Muziekconcours in Margriethal Intermezzo brengt 'vreemde klasgenoot' Koperkwintet Zang manifestatie Koren nemen massaal deel aan Sportieve start Schrijversavonden Rommelmarkt in De Brug NOVEMBER VRIJDAG OKTOBER OKTOBER WOENSDAG NOVEMBER DINSDAG SCHIEDAM- Toneelvere niging 'Intermezzo' brengt zaterdag 30 oktober in de aula van Scholengemeen schap Spieringshoek aan de Van der Brugghenlaan 2 het blijspel 'Een hele vreemde klasgenoot'. Het stuk, onder regie van P. de Kaper, gaat over de liefdesperikelen van Bart, jonkheer Korstiaan en de dochter van de arrogante Els. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 en zijn telefonisch te bestel len via de nummers 4737078 en 4266408. SCHIEDAM- Reserveren voor voorstellingen in het Passage Theater en in De Teerstoof in de Nieuw straat 12 kan aan de kassa in de Passage van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur en vanaf één uur voor aanvang van iede re voorstelling. Telefonisch reserveren kan van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur voor het Passage Theater via nummer 4269563 en voor De Teerstoof via num mer 4269455. De komende week worden de volgende voorstellingen ver wacht: Passage Theater- donderdag 4 en vrijdag 5 november: De Berini's met 'Groeten uit Rotterdam', zaterdag 6 november: Hair De Teerstoof- zaterdag 6 november: poppentheater 'de Hek senketel'. Marjolein Touw met 'Hoeren en heiligen' (cabaret). HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 PAGINA 11 SCHIEDAM - De eerste m&andag na de Bran- dejrsfeesten werd Truus Léermakers van cafe De Uftie door mensen op de Hoogstraat aangespro- kdn met de woorden: 'U beSnt toch mevrouw Leer makers? Mogen wij u be danken voor het feit dat we zo'n fijn weekend achter de rug hebben.' Frans en Truus Leerma- kers hebben zich met het binnenhalen van grote artiesten en het ga rant staan voor een goe de sfeer onmisbaar ge maakt voor het grootste feest van Schiedam. Tien jaar geleden begon nen zij met een blues band. Iedere Schiedam mer weet nu dat er de laatste jaren twee week enden lang keien op de podia bij de Unie staan. Nu al is het echtpaar Leerma- kers samen met PR-vrouw An nette Leermakers (zus), uitba ter Jan Leermakers (broer) en drummer Kees van Krugten het programma van volgend jaar aan het voorbereiden. De Unie heeft inmiddels de repu tatie op te houden van een cafe waar wekelijks artiesten uit het A-circuit te beluisteren zijn. Per week komt er een vuilniszak demo's binnen, maar ook de bekendere muzi kanten vragen om optredens. 'We groeien steeds uit naar 'grotere' mensen. De artiesten komen hier graag. Hans Dul- fer was de afgelopen keer zo enthousiast dat hij na het op treden naar me toekwam en zei: 'Wat een wereldpubliek dat Schiedam. Ik wil hier snel nog een keer spelen. Lois Lane stond hier tussen het pu bliek te kijken en vond het ook zo leuk dat zij vroegen of zij hier een keer in De Unie mochten komen optreden,' zegt Frans Leermakers met enige trots. Opvoedkundig In de loop der jaren hebben Frans en Truus veel opgesto ken van muziek. 'Je leert er goed naar te luisteren. Dat hebben we ook van Kees ge leerd. Je gaat verschillen ho ren. In eerste instantie heb ben we op de zondagmidda gen alleen maar jazz gedaan. Daar bleek niet voldoende be langstelling voor te zijn. Nu is er van alles wat; funk, bebop, rythm and blues, jazz, rock and roll, alles komt aan bod. Die middagen zijn eigenlijk opvoedkundig op muzikaal gebied.' Golden Triangel De enthousiaste muzikanten en zeker het publiek geven het horeca-stel 'een warm ge voel'. 'Het is leuk om te zien dat iedereen het naar zijn zin heeft en dat iedereen hier komt, zeg maar van sloeber tot koning. Het werkt over en weer. Ik zeg altijd maar de Golden Triangel, namelijk het publiek, het echtpaar en de muziek. Daar bouw je steeds meer op uit'. De jamsessions op zondagmiddag zorgen ook altijd voor een vol cafe. 'Door zoveel levende muziek in m'n zaak, is m'n vloer nu wel aan vervanging toe en de bar staat ook niet helemaal recht meer.' Maar het echtpaar verbouwt in februari want ze zouden niet anders willen dan een dansende menigte op de vloer. 'Horeca moet je zien als een hobby. Als je het ziet als geld- verdienen kom je er nooit uit. Ik ben erin geboren. We ge nieten ervan zoals het nu is en daar hebben we voor geknokt. Of we groter willen worden? Nee. De Unie moet blijven zo als ie is. Zoals het nu is, is het zalig om te doen. Nu heb je het onder controle.' Optredens komende zondag middagen van 16.00-19.00 uur: 7 november: De drie wijzen en de drie niet (oftewel de Zomerkoninkjes) 14 november: Coco York (rythm and blues) 21 of 28 november: Rini van Willigen Peter de Vries (met Tijm Smit, Willem van de Wal, Henk Arts en Kees van Krugten) SCHIEDAM- In de Grote Kerk wordt zaterdag 30 oktober een bijzonder Inloopconcert ge houden. Maar liefst vijf muzi kanten van naam zullen vanaf 15.00 uur een programma brengen met werken van on der andere Handel en Men delssohn. Medewerking verle nen: de sopraan Kiyomi Cla- ringbould, de alt Aad Verheij, de pianisten Nel Delfos en Ro nald E. Jochems en de gitarist Robbert Hodde. Toegang: gra tis. SCHIEDAM- In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt zondag 31 oktober een concert gegeven door het ko perkwintet 'Full House' Op het programma staan werken van onder andere Mozart, De bussy en Cheetham. Aanvang: 14.30 uur. Toegang: 5,-; voor leden van de Vereniging 'Vrienden van het Museum': ƒ3,-. SCHIEDAM- Sporthal Margriet fungeert za terdag 30 oktober al weer voor de derde ach tereenvolgende maal als decor voor het Schie- damse 'Show-, Drum band- en Majorettecon cours'. Verenigingen van naam en faam uit het hele land hebben zich inmiddels aange meld voor dit luisterrij ke evenement dat geor ganiseerd wordt door het AMOS Algemeen Muziek Overleg Schie dam). Maar liefst 37 korpsen en bands zullen zaterdag tussen 10.00 en 18.00 uur hun beste beentje voorzetten en de ster ren van de hemel spelen. Uit eigen stad nemen ondermeer tamboer/trompetterkorps Gus to, muziekvereniging Harpe Davids, showkorps OBK en de Rijnmondband deel aan dit spektakel dat overigens al een lange traditie kent in het Schiedamse. Het concours werd ruim 30 jaar in de open lucht in het stadscentrum ge houden; de belangstelling er voor verwaterde echter gaan deweg. De beslissing in '91 om naar de comfortabele Mar griethal te verhuizen, bleek een gouden greep. Het evene ment trekt zowel meer deelne mers als meer toeschouwers. De finale is ditmaal gepland om 18.00 uur; wethouder Chris Zijdeveld (PvdA) zal na afloop de prijzen uitreiken. SCHIEDAM- Muziek geeft de toon aan het komend weekend in het Passage Theater. 'Duet' het toneelstuk dat vrij dag de 29ste op het pro gramma staat, is geba seerd op het leven van de wereldberoemde jon ge celliste Jacqueline du Pré, getrouwd met de musicus Daniël Ba- renboim. Terwijl ze op de top is van haar artis tieke kunnen, wordt ze ergens in de dertig ge confronteerd met een ziekte, die haar muzika le carrière dreigt te ver woesten. Ze heeft zelf het gevoel dat ze de situatie redelijk aankan, haar echtgenoot is daar niet van overtuigd. Hij haalt haar ertoe over te praten met een bekend psychiater. Het zijn die geestige, diepgaande ont luisterende gesprekken, die de basis vormen van 'Duet'. Jacqueline de Pré is inmiddels overleden, Daniël Barenboim leeft nog. De hoofdrollen in 'Duet' worden gespeeld door Linda van Dijck en Harry van Rijthoven. Passage Theater. Vrijdag 29 oktober. Grote Zaal. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 28,-// 25,-1 f 22,-; CJP/Pas65: 3,- korting. Bram Vermeulen zingt inmid dels ruim 25 jaar in het Neder lands. Tijd voor een terugblik en voor contemplatie en voor wroeten in het verleden. Het resultaat daarvan, 'Toeters en bellen', is een feest van her- kenning vol schokeffecten. In deze jubileumvoorstelling brengt Bram Vermeulen een chronologische selectie uit 351 liederen, van Neerlands hoop via onder andere De Toe komst tot en met Vriend Vijand. Het motto van deze te rugblik luidt: 'Wat is bij- vend?'. Passage Theater. Zaterdag 30 oktober. Grote Zaal. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 25,-; CJP/Pas65: 22,- SCHIEDAM- Little Miss Sj;range, de groep die zaterdag 30 oktober speelt in Podium aan de Lange Haven 28, geeft e£n zeer eigentijdse in vulling van het '60-iger j^ren syndroom', i Sterke punten van de formatie zijn de uitzonderlijke stern- kwaliteiten van de leadzange- re6 en de power waarmee de oyerige bandleden haar muzi kaal ondersteunen. Het optre den begint om 22.30 uur; de toëgang is gratis. _J Zondag de 31ste biedt het mu ziekcafé een gevarieerd pro gramma. De avond begint stipt om 21.30 met een akoes tisch optreden van Amazone. Deze band brengt gevoelige covers en uiteraard voor de gelegenheid ook de potentiële hit 'De Hef. Halverwege de avond neemt 'Quibus' bezit van het Podium. Deze band bestaat uit verschillende mu zikanten die behoren tot de vaste bezoekers van het café. Zij brengen luistermuziek en swingende ballads. Toegang: gratis. Scent of a woman in het Filmhuis SCHIEDAM- In het Filmhuis in gebouw De Teestsoof aan de Nieuwstraat 12 wordt vrij dag 29 oktober de film 'Scent of a woman' gedraaid van re gisseur Martin Best. Al Pacino schittert als de blinde, voor malig luitenant Frank Slade. Deze drankzuchtige cynicus huurt de kleurloze student Charlie in om een weekend met hem in New York te gaan stappen. Aanvang: 21.30 uur; het Filmhuis is geopend vanaf 20.30 uur. Toegang voor dona teurs: 5,-. Donateur worden kost 7,50 inclusief eerste film. SCHIEDAM- De Schrijversa vonden- dit jaar wederom ge organiseerd door de bieb en boekhandel Mercurius- gaan vrijdag 29 oktober sportief van start. Wereldfietser Frank van Rijn neemt de eerste afleve ring van de nieuwe serie- die ook ditmaal wordt gehouden in de bibliotheek aan het Bachplein- voor zijn rekening. Van Rijn trapte ondermeer de Sahel, Afrika, de Balkan en Zuid-Amerika dóór en kan daarover mooi verhalen. Zijn reiservaringen werden onder meer gebundeld in 'Knipoog van een nijlpaard'. De schrijversavond begint om 20.15 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de organi satoren en kosten 2,50. In het biebfiliaal aan het Bach plein is deze week een exposi tie te zien over de wereldtrips van Frank van Rijn. Ook de fiets waarop hij ruim 60.000 kilometer aflegde is tentoon gesteld. SCHIEDAM- De plaatselijke korenwereld neemt vrijwel in z'n totaliteit deel aan een ge varieerd Zangmanifestatie, za terdag 30 oktober in de Grote Kerk. Dit bijzondere evene ment biedt de mogelijkheid om op één avond de mooiste Schiedamse 'jongere- en oude- re-stemmen' zowel apart als gezamenlijk te beluisteren. Alle deelnemende koren bren gen eerst een eigen repertoire en daarna met elkaar een slot lied dat zal klinken als een klok. De presentatie van deze muzikale happening, die duurt van 19.30 tot 22.15 uur, is in handen van Nanda Gel- derblom-Hupse. De manifesta tie is opgezet voor alle leef tijdsgroepen en de toegang is gratis. VLAARDINGEN- MLK-school De Brug aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 494 houdt zaterdag 30 oktober een rommelmarkt. Spulletjes hier voor kunnen dagelijks voor 10.00 uur ingeleverd worden bij de congiërge van de school. j BRASSERIE Openingstijden: Maandag 11.00-18.00 uur, dinsdag 09.30-18.00 uur 's avonds besloten. Woensdag, donderdag, vrijdag 09.30-01.00 uur. Zaterdag 09.00-01.00 uur. Keuken woensdag t/m zaterdag open tot 22.00 uur Philips CD-i demonstratie Ontdek de mogelijkheden van de Interactieve-CD speler (met beeld en geluid) en u zult zich verbazen wat er vandaag de dag allemaal mogelijk is. Café blijft de hele dag en avond open. Aanvang lezing 20.00 uur, toegang gratis. Dagschotel: Cordon Blue f 15.- Deze uit Zagreb afkomstige jonge vrouw, heeft zich in de afgelopen jaren al diverse keren bewezen. Haar grote doorbraak kwam met de kaskraker "Flodder." In de muziek is Tatjana inmiddels doorgebroken. Haar eerste nummer "Baby love" viel bij het publiek in goede aard en legde zo een basis voor haar verdere carrière. 20.00 uur begint zij in het café met haar optreden. De toegang is vrij. Daarna Karaoke/Sing Along tot 24.00 uur. Dagschotel: Nasi Goreng saté en kip f 15.- Dagschotel: Hutspot met klapstuk f 15.- KARAOKE& VIDEO PARTY Iedere vrijdag- en zaterdagavond organiseren wij de Correct Karaoke Video Party in het Correct Studio Café. Eerst gezellig eten, dan kies je één van de 2200 songs, het licht gaat aan, je voelt de spanning stijgen en het feest kan beginnen. De muziek start en het podium is voor jou. De tekst verschijnt op beeld en je zingt de sterren van de hemel. Vanuit de regiekamer op de tweede etage maken wij voor FI.75.- een VHS-opname van je show en je kunt natuurlijk ook je vriendin of vriend opgeven en aan het einde van de show verrassen met de opname. Dagschotel: Gevulde varkenshaas f 15.- CORRECTOPEN 1 PODIUM TALENTEN FESTIVAL'93 Het Correct Studio Café organiseert, in samenwerking met Hans Somers, iedere woensdag "Het Correct Open Podium Talenten Presenteer jezelf in 10 tot 15 minuten. Zang, dans, toneel, cabaret, goochelen alles kan. Van jouw optreden kan je een professionele promotie video laten maken. De grootste talenten komen uit in de finale op 23 januari 1994 in de grote zaal van de Doelen, samen met o.a. Gordon. Hoek Bergweg/Benthuizerstraat 1 Telefoon 010-4.618.690 Frans Leermakers voor De Unie Bram Vermeulen (Foto: Clemens Rikken) Little Miss Strange De Jeugd-Rijnmondband zal de 30ste oktober ook acte de presence geven. SCHIEDAM- 'Alles Kids' is een popband voor kinderen. De groep maakt niet alleen muziek, maar brengt tussen de noten door ook ddldwaze en soms meer serieuze acts. De vierkoppige formatie brengt eigen werk en liedjes van onder andere Ernie en Bert, Herman van Veen en Annie M.G. Schmidt. Passage Theater. Woensdag 3 no- vejnber. Grote Zaal. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: ƒ5,-. Cowecfc vfcutiirCdFé'

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 11