Dankzij Bio-Quinon Q10 heb ik weer energie! Kreeg Nobelprijs Hoe men zich een leven lang jong blijft voelen Het enzym dat het geheim van het leven bevat Grote kwaliteits verschillen tussen Q10-preparaten ui non 06-0992211 Bio-Quinon QIO: Je merkt dat het helpt! NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 Deze pagina staat onder redaktionele verantwoordelijkheid van: B. Falk, Postbus 126, 3990 DC Houten. „Ik ben mijn huisarts dankbaar", zegt mevrouw Rambonnet „want ik ben over de vermoeidheid heengeko- men die volgde op een zware Aziatische griep. Mijn huisarts raadde mij aan om een nieuw voedingssupplement uit te proberen, dat een nieuwe, interessante stof bevat, namelijk Q10. Dat zou mij weer energie kunnen geven". Mevrouw Rambonnet is gepen sioneerd, maar ze is nog altijd heel actief. Ze geniet van haar pen sioen, na een leven van hard wer ken. Ze houdt van reizen en be zoeken afleggen aan familie en vrienden. Maar vorige winter kreeg ze een zware griep, ook wel de Aziatische griep genoemd. De griep kwam zelfs met een hele korte tussenpoos terug. Na deze griepaanvallen kon ze maar moeilijk weer op krachten komen. Ze bleef zich doodmoe voelen. Mevrouw Rambonnet, die binnen kort zeventig wordt, zegt: "Ik had soms zelfs het idee, dat ik niet meer helemaal zelfstandig zou kunnen wonen. Ik heb mijn dochter zelfs gevraagd om in schrijfformulieren aan te vragen voor een service-flat. Ik dacht dat ik me de rest van mijn leven zo akelig zou blijven voelen." Maar haar huisarts schreef haar QIO voor in combinatie met een vitaminepreparaat en hij zei, dat het twee tot drie weken zou du ren voor ze zou kunnen merken dat het werkte. En dat bleek te kloppen. Ik ben er zo blij mee" zegt ze „ik kan me niet meer voor stellen dat ik zelfs wou verhui zen. Ik red me prima alleen. Toen ik kort geleden op vakan tie was, kon niemand begrijpen dat ik steeds maar op de been was, 's morgens, 's middags en 's avonds. Maar er viel ook zo veel te zien. Toen ik laatst bij mijn huisarts was, bleek dat mijn cholesterol gehalte gedaald was, van 7,6 naar 6,2. Dat is gebeurd nadat ik begonnen ben met het innemen van Q10, dus ik denk dat het daar wel mee samenhangt." Geen bijwerkingen Ze is er zeker van, dat ze door wil gaan met het innemen van Q10, ook al omdat het de weerstand ver hoogt en stel je voor dat ze zo een nieuwe griep zou kunnen voor komen! Ze heeft helemaal geen last ge had van bijwerkingen, en daar was ze wel bang voor, omdat ze slecht reageert op geneesmid delen. „Ik kan gewone medicij nen vaak niet verdragen, maar QIO is natuurlijk ook geen me dicijn, het is een voedings supplement. Dus daar had ik niet bang voor hoeven zijn. Maar ik heb er wel mijn energie mee teruggekregen!" Zo werkt QIO Er is een heel natuurlijke verkla ring voor het feit dat mevrouw Rambonnet merkte dat ze meer energie kreeg nadat ze de stof Q10 had ingenomen. De verkla ring is dat Q10 de stof is, die de energie produceert in de cellen van het lichaam en die daardoor een belangrijke voorwaarde is voor menselijk leven. De meesten van ons beschikken over genoeg Q10 in hun lichaam als ze jong zijn, maar met het ouder worden en bij ziekte, daalt het Q1 O-gehalte. Hierdoor ont staat een duidelijk gebrek aan energie. Maar met een extra hoeveelheid Q10 kan men die energie terug krijgen en het lichaam gaat dan langzamerhand beter functione ren. Door dat effect is de vraag naar dit preparaat bijna explo sief gestegen. Veel ouderen zijn vitaler geworden, dan ze ooit hadden durven hopen. Het is bij na een tweede jeugd. Het coënzym Q10 is een mijl paal in de hedendaagse weten schap. De stof werd meer dan dertig jaar geleden ontdekt en in 1978 kreeg de Engelse weten schapper Peter Mitchell een Nobelprijs voor zijn baanbre kende onderzoek naar de rol die Q10 speelt bij de mense lijke gezondheid. Sommigen gaan zelfs zo ver dat ze menen dat de ontdekking van het co ënzym Q10 de belangrijkste ont dekking is sinds de penicilline. De eigenschappen van de stof hebben artsen en onderzoe kers over de hele wereld ver baasd en zeer enthousiast ge maakt. Hoewel er nog steeds veel dingen zijn die we nog niet weten over het coënzym Q10, kunnen we nu al met ze kerheid vaststellen dat de stof een natuurlijk en noodzakelijk deel uitmaakt van een goede gezondheid. Met het klimmen van de jaren krijgt men steeds meer gebrek aan energie. Veel mensen komen daarentegen in hun „tweede jeugd" door dagelijks Q10 in te nemen. De meesten van ons koesteren een vurige wens: een leven lang jong blijven. Te kunnen doen wat we willen doen. Fit te zijn en van het leven te kunnen genieten. Wij kun nen er niet zeker van zijn dat het zo zal gaan, maar het proces van het ouder worden is iets dat de we tenschap in hoge mate interesseert. En deze intensieve zoektocht naar „de bron van de jeugd" heeft in feite geresulteerd in een zeer in teressante ontdekking, die van groot belang is voor ouderen en jongeren, de stof ubiquinon Q10. In slechts een paar jaar tijd is Q10 één van de meest gevraagde voedingssupplementen gewor den dankzij een hele belangrijke eigenschap - het geeft ons meer energie. Vooral als we op leef tijd komen, krijgen we gebrek aan energie. Wij kunnen gewoonweg niet meer alles wat we vroeger konden toen we jonger waren. Behalve dat de onderzoekers tot nog toe tot de conclusie zijn gekomen dat de stof Q10 het ener gieniveau in de cellen van het lichaam verhoogt, biedt het tot op zekere hoogte ook bescherming tegen veel van de ziektes en kwa len, die ons te vroeg doen verou deren. Jeugd duurt langer Het lichaam maakt een aantal ver anderingen door met het ouder wor den. Wij zijn eerder buiten adem en we kunnen niet zo veel meer aan. Toch zijn veel ouderen aan een „tweede jeugd" begonnen, na dat ze Q10 als dagelijks voedings supplement zijn gaan gebruiken, omdat ze nu veel meer kunnen doen. Een klassiek voorbeeld hier van is Holger Riise, een gepen sioneerde commissaris van poli tie van 74 jaar, die ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds wereld kampioen is op de Thriathlon, een keiharde sport. Hij heeft zijn hele leven aan topsport gedaan en hij is zo ver gekomen door heel hard te trainen. Op een bepaald moment stond hij echter toch op het punt om de sport op te geven, omdat de resultaten minder werden. Maar op een dag las hij iets over Q10 en hij besloot om het preparaat uit te proberen. De resultaten werden geleidelijk beter en kort daarna werd hij voor de eerste keer wereldkampioen in zijn groep op Hawaï. Dit herhaalde zich het jaar daarop en zoals hij zelf zegt: "Als ik niet elke dag Q10 in neem, merk ik meteen dat ik minder energie heb. De herstel periode is veel langer na een fietstocht met tegenwind, van 60 kilometer of na urenlang hardlopen in het bos, als ik ver geet om mijn dagelijkse hoe veelheid Q10 in te nemen." Beschermt tegen ziekte Maar Q10 is niet alleen goed voor oudere mensen. In feite zouden ook veel jongere mensen er hun voordeel mee kunnen doen door het als voedingssupplement in te nemen, naast een overigens goe de en gevarieerde voeding. Q10 is de stof die van nature voor komt in cellen en die o.a. voedings stoffen omzet in energie (de stof wisseling in de cel). Deze energie speelt een belangrijke rol als „brandstof' voor het lichaam en is een belangrijk onderdeel van de strijd tegen ziekte. Men heeft ontdekt, dat Q10 kan helpen bij o.a. problemen met de bloeds omloop parodontitis bloedstolsel in het hart verhoogde bloeddruk Een langer leven Bij een normaal, gezond mens slaat het hart meer dan twee miljard keer in de loop van het leven. Kan ex tra Q10 dat aantal verhogen en ons daardoor een langer leven geven? Onderzoekers zoeken naar een antwoord op deze vraag. Tot nog toe kunnen ze alleen vast stellen, dat Q10 de hartspier ver sterkt, zodat het hart beter pompt. Een sterk en goed functionerend hart is een belangrijke voorwaar de om een hoge leeftijd te kun nen bereiken. Maar of een dage lijkse aanvulling met Q10 nou met een zal leiden tot meer kaarsjes in de verjaardagstaart, daarvoor is het nog te vroeg om er iets over te kunnen zeggen. voedingssupplement toegediend kregen. Voor mensen zou dit om gerekend betekenen dat onze gemiddelde leeftijd zou kunnen stijgen van 70 tot over de 100, en velen zouden 130 of 150 kunnen worden. Het is echter nog te vroeg om te kunnen zeggen of dit ook opgaat. Q10 is niet alleen een wondermid del -hoewel de resultaten wonder baarlijk kunnen lijken. De ontdekking ervan is slechts een stap in de richting om het ge heim te ontdekken van de vele pro cessen, die er toe bijdragen dat wij in leven blijven. Onderzoeken van verschillen de preparaten die het coënzym Q10 bevatten, hebben uitgewe zen dat vooral preparaten waar bij de Q10 is opgelost in soja- olie in zachte gelatinecapsu- les, optimaal door het lichaam worden opgenomen. Q10 in korrelvorm of als tab let wordt daarentegen heel slecht opgenomen. Het kost meer om het coënzym Q10 in zachte gelatinecapsules te produceren, maar daar staat tegenover dat de stof veel beter door het lichaam benut wordt. Daardoor is het uiteindelijk toch goedkoper voor de consument, omdat het in deze vorm duide lijk effect heeft. Ongeveer 30 jaar geleden ontdek ten Amerikaanse onderzoekers een enzym dat kennelijk een grote invloed uitoefende op het functio neren van ons lichaam. Zij noem den het ubiquinon, Coënzym Q10. Sindsdien hebben doktoren en on derzoekers over de hele wereld intensief gezocht naar een moge lijkheid om de stof aan te maken met behulp van een gistingspro ces, zodat wij het als voedings supplement zouden kunnen inne men om gebruik te kunnen ma ken van de gezondmakende ei genschappen. In Japan neemt meer dan 10% van de bevolking elke dag Q10-pro- dukten in -zowel om hartaan- doeningen te voorkomen als om genoeg energie te hebben om de hoge werkdruk aan te kunnen. Q10 verhoogt de energieomzet ting in de cellen. Ons lichaam maakt deze stof van nature al aan door middel van onze voeding. Maar ons vermogen om het aan te maken neemt met de jaren af. Daarom worden oudere mensen ook sneller getroffen door ern stige ziektes. In de Verenigde Staten hebben ex perimenten met muizen uitgewe zen dat hun levensduur met 50 werd verlengd, als ze Q10 als Vermoeidheid ver dween dankzij helemaal nieuw middel "Het advies van de huisarts om Q10 in te nemen samen met extra vitamines, heeft mij er weer helemaal bovenop geholpen. Mijn ver moeidheid is over", zegt mevrouw Rambonnet stralend. Bio-Quinon Q10 zorgt ervoor, dat ik me energieker en vita ler voel. Dat komt door het co- ënzym Q10. Het wordt door je lichaam gemaakt en draagt bij aan de energieproduktie. Maar naar mate de jaren vorderen wordt er steeds minder Q10 aangemaakt. En dat merk je! Daarom gebruiken al meer dan 1 miljoen Scandinaviërs dagelijks Bio-Quinon Q10. Een capsule Bio-Quinon Q10 per dag zet een streep onder lusteloosheid, vermoeid heid en concentratieproble men. De energieproduktie van het lichaam wordt verhoogd en ook dat merk je. Voor meer informatie, bel de Pharma Nord Infolijn: 60 capsules Bio-Quinon Q10 30 mg fl. 59,85 (goed voor 2 maanden) Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en in de reformzaak. Hier ontvangt Peter Mitchell de Nobelprijs uit handen van de Zweedse koning Carl Gustaf. Veel ouderen gebruiken Q10 om meer te kunnen doen en meer aan hun leven te hebben. Een van hen, de 74-jarige Holger Riise, heeft zich net gekwalificeerd voor deelname aan de Ironman Triathlon op Hawaii, waar hij voor de vierde keer zijn titel zal verdedigen - wereldkampioen in de veteranenklasse. (Advertentie) De 86-jarige dr. Karl Folkers heeft jarenlang onderzoek gedaan naar het coënzym Q10 en hij noemt de ontdekking van de stof een geschenk aan de mensheid. Het coënzym Q10 heeft het meeste effect, als de stof opgelost is in een sojamengsel in zachte, lichtdichte capsules, aldus vooraanstaande onderzoekers. t

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 13