Tatjana ,1399,- Theaterwereld bereidt zich voor op grootscheepse manifestatie Afscheidsconcert Richard Ram Het Nieuwe Vismarkt weer overeind Aanrijding Teleurstelling kleuters klanten kaart •SSESÏffi» ww °oK GemeenteNieuws Stadsblad HIT] ?u\wic SToKEW Live bi Correct D'66 wil mogelijkheid tot referendum van start Overval op geldloper vrijdag 29 oktober 20:00 uur Zie pag. HU KOPEK EN ZONDER KOSTE PHILIPS 25PT450 FANTASTISCHE 63CM STEREO KLEUREN-TV SCHIEDAM- D'66 wil dat het mogelijk wordt om in Schiedam een algemeen- of zelfs wijkgebomnden- referendum te houden. Marcel Houtkamp, fractie voorzitter van de Demo craten hield maandag avond tijdens de gemeen teraad een warm pleidooi voor de invoering van dit middel om de mening van de bevolking over hete hangijzers direkt te pei len. De D'66 voorman diende bovendien een zo genaamd intiatiefvoorstel in om het college van Bur gemeester en Wethouders ook daadwerkelijk te ver plichten harde uitspraken te doen over een even tueel referendum. Het antwoord volgt nog. SIAMESE KATER is. Passage krijgt interim manager Ton de Vos, voorzitter van het bestuur van de Stichting Schiedamse Theaters, noemt Kruijt 'een goede kandidaat'; Hij is iemand die van wanten weet.Dat hebben we nodig. We hebben kort tijd en een lange weg te gaan voordat er een werkbaar draaiboek op tafel ligt.' Zwarte Piet De oorzaak van de weinig vlekkeloze en rijkelijk laat in gezette eindspurt van De Pas sage iigt volgens De Vos ge heel en al bij Carel Beke: La ten we zeggen dat hij het pri ma deed als direkteur in de goede jaren, maar niet over eind bleef staan toen er kno pen doorgehakt moesten wor den. Het was onverantwoord met hem verder te gaan.' Het personeel van het theater vindt het onterecht dat de zwarte piet geheel en al in de richting van de gewraakte di rekteur wordt geschoven. Woordvoerder Gerard Willi- gers: Het bestuur en de poli tiek zijn zelf ook erg in het vage gebleven. Niemand sloeg spijkers met koppen. In eerste instantie waren wij liever met Beke verder gegaan. Toch zijn we blij met de benoeming van Kruijt als interim manager. We hebben hier vijf weken zonder leiding zelf de tent draaiende moeten houden. Dat ging niet langer. We ho pen dat er nu snel duidelijk heid in de situatie komt en zijn absoluut niet van plan om tegen te gaan .werken. Het personeel maakt zich, daar ben ik eerlijk in, natuurlijk zorgen over de eigen positie, maar het culturele klimaat in Schiedam voor de toekomst is ook in het geding. We hebben er keihard aan gewerkt om dat op een behoorlijk peil te bren gen. De belangen van het plaatselijk publiek staan ons na aan het hart.' Voorbarig De Theaterwereld zelf maakt zich inmiddels op voor een ak- tie, die het stadsbestuur nog eens moet doordingen van het feit dat Schiedam een 'vol waardig podium' node kan missen. Tal van sterren, die ooit in de Passage voor het voetlicht stonden, maken zich voor een flitsende manifesta tie zondag 7 november. Top pers als Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Showorkest, De Berini's, Fay Lovsky, Bram Vermeulen en Brigitte Kaan dorp hebben al toegezegd de inwoners van de Brandersstad een gratis optreden, te zullen bereiden, dat klinkt als een klok. Ook het plaatselijk vere nigingsleven is van plan die datum in grote getale acte de présènee te geven. Ton de Vos kan zich de bezorgdheid in al lerlei kringen over de culture- SCHIEDAM- Richard Ram neemt vrijdag 29 oktober op toe passelijke wijze afscheid als dirigent van Orpheus met een concert in gebouw De Ark aan het Bachplein. Richard Ram heeft sinds 1979 al de muzikale leiding over van Schiedams' Koninklijk Mannekoor en maakte tal van hoogtepunten mee zoals in '92 het 125-jarig jubileum en de uitvoering, ter gelegenheid daarvan, van de Carmina Burana van Orff. De dirigent verlaat de zangersgemeenschap omdat hij zich aan andere facetten van het toonkunstenaarschap wil gaan wij den. Het programma van het afscheidsconcert op de 29ste is zeer gevarieerd. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: 10,-; CJP/Pas65: 5,-. Kaarten zijn te koop bij de VW en 's avonds bij de kerk of telefonisch te reserveren via nummer 4267067. Aktie SCHIEDAM- In de Gerrit Ver- boonstraat is zaterdagmiddag rond vijf uur een overval ge pleegd op een geldloper. Op het moment dat de vrouw een cassette met de dagopbrengst in de kluis van de ABN/AM- RObank wilde werpen, werd ze bedreigd door een man met een mes. Zij gaf de cassette af waarna de dader verdween in de richting van de Griffioen straat. Het signalement van de over valler luidt als volgt: Leeftijd tussenb de 20 en 30 jaar; leng te ongeveer 1.80 meter; don kerbruin stekeltjes haar en een bleke gelaatskleur. De man droeg een groene jas en een zwarte joggingbroek. De geldcasette is gemaakt van rood plastic en voorzien van het nummer 109. In de casset te zat een geldbedrag van ene- kel duizenden guldens en een aantal cheques. De politie ver zoekt eventuele getuigen zich te melden via telefoonnum mer 4494412. SCHIEDAM- Het Passa ge Theater wordt in de nadagen van haar be staan nog geconfron teerd met een nieuwko mer in de top. Gerrit Kruijt, direkteur van de Dienst Educatie van de gemeente, heeft de op dracht gekregen de af bouw van de oude- en de verwezenlijking van de nieuwe cultuurtem pel op het Stadserf te begeleiden. Als interim manager zal hij nauw betrokken zijn bij het opstellen van een over bruggingsplan waarin de personele aangele genheden en een ver vangende programme ring worden geregeld voor de naar verwach ting drie 'theaterloze ja ren' in Schiedam. Di rekteur Carel Beke, die zijn ontslag kreeg aan gezegd, heeft zich in middels ziek gemeld. als het om wonen gaat SCHIEDAM - Op de schamele restanten van het hoekpand op de Vis markt 9 prijkt fier een 'Te Koop'-bord van ma kelaar Anke Bodewes. Die uitdagende aankon diging is nu nog een vlag op een modder schuit, maar er wordt druk aan gewerkt om het geblakerde geraamte om te toveren in 'een ju weeltje de Lange Haven waardig'. Het hoekpand dat jarenlang het pitto reske aanzicht van het hart van de historische binnenstad stoorde, wordt door bouwer Bijl in oude staat terugge bracht. Tevergeefs probeerden in het verleden diverse particulieren om een opknapbeurt finan cieel rond te krijgen. Enkele jaren geleden al slaagde Anke Bodewes erin het pand aan te kopen voor de Stichting Be- Ie toekomst voorstellen, maar vindt de negatieve geluiden tegelijkertijd onnodig en voor barig: Zo'n tijdelijke sluiting is op korte termijn natuurlijk niet goed voor de werkgele genheid, maar dat verandert weer. Als bestuur zijn we er voorstander van om in de overbruggingstijd te experi menteren met voorstellingen op andere locaties bijvoor beeld. Daar moet dan wel het geld voor zijn. Als we de ko mende periode wat uitsparen, dan komt dat de nieuwbouw ten goede en daar kiezen we voor, want het theater op het Stadserf komt er. Daar ben ik zeker van.' ZIE PAG. *H2 SERVICELIJN 010-4796199 De kracht van witte babyslofjes Vrouwen beweging bekent kleur Lofzang op Standaart- orgel Sport schermd Stadsgezicht. Com mercieel gezien was het pand niet meer interessant. Wij en daarmee bedoel ik ook Be schermd Stadsgezicht en de gemeente, hebben allemaal onze schouders eronder gezet, er zijn tal van scenario's opge steld en uiteindelijk is beslo ten er twee ruime woningen van te maken. Het is een pand dat gedeeltelijk monument is en gedeeltelijk beschermd stadsgezicht. Het mooie van het oude moet bewaard blij ven.' Bodewes is blij dat zij be trokken is bij de restauratie van de Vismarkt 9. 'Het is een bijzonder object en ik vind het heel erg leuk de aan- en de verkoop te doen. Er valt mis schien niet veel geldelijke, maar wél andere winst uit te behalen. Als Schiedammer wil je toch dat je stad er mooi uit ziet. Ik denk wanneer de reno vatie voltooid is, veel mensen er gloeiend van genoegen langs zullen rijden. Bovendien is het zo dat het restaureren van zo'n pand altijd een uit straling heeft voor de hele buurt. Ik heb begrepen dat het de bedoeling is het hele pleintje op te knappen en au- toluw te maken. Ik geloof zelfs dat er plannen zijn het oude visbankje op dat rustie ke plekje weer in ere te her stellen.' De woningen worden zeer waarschijnlijk in het voorjaar van 1994 opgeleverd. Het bo venhuis heeft inmiddels al een eigenaar. De benedenwo ning is nog te koop voor 280.000 (vrij op naam). f f haar belofte geen ge stand gedaan. De ge meente heeft nu echter vast toegezegd dat er op 8 november en geen dag later een mooie nieuwe behuizing op het speel plein zal staan. De teamleden zijn teleurge steld over het uitstel en schrij ven in een brief aan de ouders van de leerlingen: 'Wij begrij pen dat u eigenlijk geen bood schap heeft aan onze frustra tie en ergenis, want ook u wordt als het ware aan het lijntje gehouden en misschien heeft u wel het idee voorgelo gen te worden. Hoe het ook zij: voor ons is uw boosheid, verontwaardiging, teleurstel ling en ongeloof volkomen be grijpelijk. Als u daaruit conse quenties trekt en uw kind uit boosheid thuis houdt, langer op vakantie gaat of zelfs van school haalt is het voor ons als team geen verrassing en zul len wij ons daar begripvol bij neerleggen.' Lex Tigges van de Dienst Educatie begrijpt de toon van de brief volstrekt niet. 'Ik heb hem ook gelezen en ben er verbaasd over. Kort voor de zomervakantie konden we aan de slag met het probleem. Het is niet zo makkelijk om nood- lokalen op het Bachplein te plaatsen en in overleg met het schoolbestuur is toen gezegd, dat we na de zomervakantie verder zouden praten. Het kostte daarna uiteraard be hoorlijk wat tijd om de noodlo- kalen te bestellen en voorzie ningen te treffen voor riole ring en electriciteit.' De woordvoerder van de Dienst Educatie zag de plannen ook liever vandaag dan morgen gerealiseerd en heeft in goede samenwerking met het school bestuur gewerkt aan de nieuwbouw. 'De lokalen zijn besteld, maar we hebben de datum 25 oktober nooit ge noemd. De aannemer heeft- toen halverwege oktober de bouwvergunning werd afgege ven- de opdracht gekregen om uiterlijk begin november de lokalen gebruiksgereed af te leveren. Alles is in goed on derling overleg geregeld.' Tigges kan zich wel met de brief op zich, maar absoluut niet met de inhoud ervan ver enigen: Als directeur van een school had ik de ouders ook een berichtje gestuurd om uit leg te geven. Maar het thuis houden van kinderen is na tuurlijk volstrekt ongeoor loofd. Ik vraag me zelfs af of de ouders er op deze manier niet toe worden aangezet.' SCHIEDAM - De kleu ters van De Notenkra ker kregen de eerste maandagochtend na de herfstvakantie een gro te teleurtelling te ver werken. Van het beloof de nieuwe onderkomen was nog niets te bespeu ren; het geplande feest je ter gelegenheid van de opening bleek tot na der orde uitgesteld. De school aan het Bach plein kreeg dit jaar op 16 juli de bevestiging van het ministerie van Onderwijs Weten schappen dat het vaste onderkomen van de kleuters ongeschikt was om onderwijs in te ge ven. Na de zomervakan tie zouden er daarom twee tijdelijke lesloka len worden neergezet. Inmiddels is de herfst al in volle gang en nog heeft het stadsbestuur lrr~. A -v Consumer Electronic: volgendjaar FEBRUaf^ao,den *Vraa3n,an"ew,nKcl STUNT(MEENEEM)PRIJS Aanbieding geldt t/m 4 november en zolang voorradig. 63 cm (netto 59 cm) Black Matrixbeeldbuis. Gemakkelijke keuzemenu-instelling met On Screen Display en Easy Logic afstandsbediening. 60 Voor keuzezenders, teletekst, kin- derslot en sleeptimer. 2x20 Watt stereo, 2 frontluid sprekers. Van 1699,- i zolana vnorraHia ROTTERDAM - Hoogstraat 141 ROTTERDAM Bergse Dorpsstraat 32 ROTTERDAM - Wlnkelc. Zuidplein DEN HAAG - Venestraat 8-10 ROTTERDAM - 2e Middellandstraat 23 WrUwVVftW DORDRECHT - Voorstraat 274 ROTTERDAM - Groene Hillcdljk 173-177 HHÉÉlèSIM LEIDEN - Haarlemmerstraat 170 HOGE BELONING voor degene die ons kan mededelen waar onze 18-jarige, beige met bruine Heeft een 'knikje' op het staartpuntje. Hij is waarschijnlijk meegenomen afgelopen vrijdag plm. half 5 's middags vanuit het Broersveld na de markt Hij heeft zeer dringend medicijnen nodig! Belt u ons a.u.b., fam. A. Villerius, tel. 4733316. Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 45e JAARGANG, NUMMER 47 OPLAGE 42.150 Stadsblad Het bord tekoop' op het hoekpand aan de Vismarkt wekt nu nog enigszins de lachlust op. SCHIEDAM- Een te hoge snelheid is waarschijnlijk de oorzaak van een ongeluk zaterdagochtend op de Havendijk. De 22-jarige Vlaar- dingse bestuurder van een Kever verloor de macht over het stuur, vloog uit de bocht en belandde met zijn wagen tegen de muur van een flatgebouw. De automobilst raakte bekneld in zijn voertuig en liep verwondingen op aan zijn hoofd, gezicht en linkerknie. De Kever raak te total loss. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. Tel 010-4518844 Hiiieiaan 30-39 i o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. Tel 010-4852273 Gerrit Kruijt, de nieuwe interim manager van De Passage. niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur <&>aflptJkoSsQfoalloijipoto A cm qQb qflp que cQp dnb dm <7tp (TO Off) i t f jb efa afS De Berini's laten zich niet bij de neus nemen en komen de 7de in Schiedam voor een volwaardig nieuw theater pleiten, (foto Lex Broere)

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 1