Nieuws ideeen Verantwoord energie- ontbijt voor kinderen Win een werkster Nieuw bakboek: 'Bewust genieten' Milieuvriendelijke verpakking wordt hoog gewaardeerd: Ecofles in de prijzen mm Kip laat zich lekker smoren Fruitum: Cleopatra's geheim voor een mooie huid Sanovite voor de extra dimensie aan uw broodmaaltijd X v Nieuw: Chicken Tonight K Nieuwe zuivelprodukten voor lekkerder gerechten NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 Eenvoudig te bereiden Wat moet u doen? Glanzende vloeren Wereld Natuur Fonds Ecofles Convenant Fabeltje i «aa Culinaire uitdaging Caloriearm Smeltgedrag Groot succes in Amerika 38 Voltarwe Beleggingstips ft*/ ,4 Deze pagina staal onder redactionele verantwoording van Press-Partners, Postbus 157, 1243 ZK VGraveland mmmt omaur honing Kinderen hebben het druk met allerlei aktiviteiten op school en thuis. Voor die talloze kinder spelletjes, de stoeipartijen, maar ook het leren schrijven en lezen hebben ze elke dag flink wat energie nodig. En die moet ergens vandaan komen. Het ontbijt bijvoorbeeld, is een be langrijk moment om de energie- voorraad op peil te brengen. Tegenwoordig hoeft het ontbijt niet uitsluitend meer uit brood te bestaan. De zogenaamde 'cere als' hebben al lang een vaste plek op de Nederlandse ontbijtta fel gekregen. Ook biscuitproduk- ten die voorzien zijn van belang rijke voedingsstoffen, zijn geen onbekende meer. In deze cate gorie is Panda van Liga de jong ste aanwinst. Het is een verant woord ontbijtprodukt waarin kool hydraten, eiwitten, onverzadigde vetzuren en mineralen in de juiste verhouding zijn verwerkt. Daarbij smaakt het lekker en ziet het er grappig uit. Zoals de naam al aangeeft hebben de biscuitjes de vorm van pandabeertjes. Een Panda-ontbijt kunnen kinde- Pledge, de veilige en verzor gende meubelreiniger en John son vloeronderhoudsprodukten bieden u in de maand oktober elke werkdag de mogelijkheid om een professionele werkster in huis te winnen die 3 maan den lang één ochtend per week gratis uw huis schoonmaakt. U koopt één van de Pledge- of Johnson vloerlijn aktieprodukten en belt in oktober met 06-9619 (75 ct per min). U krijgt 2 eenvou dige vragen voorgelegd, vervol gens krijgt u 20 sec. de tijd om te vertellen waarom niemand an ders dan u een gratis werkster in huis zou moeten winnen. De meest originele inzending wordt bekend gemaakt in de Ster-rekla- me van 17.55 uur op Radio 3. Spreekt u voor 14.00 uur uw in zending in, dan dingt u diezelfde dag nog mee naar de prijs. De telefoonlijn is 24 uur per dag geopend van 1 t/m 29 oktober 1993. Schriftelijke inzendingen zijn mogelijk t/m 31 december a.s. Meer informatie op de ver pakking. U kunt zo vaak mee doen als u wilt, er zijn 40 werk sters in totaal te winnen. De Johnson Plus vloerprodukten zorgen voor een prachtige glan zende vloer, maken snel schoon en geven tegelijk een goede be scherming. Voor ieder vloertype bestaat er namelijk een speciaal produkt. Johnson Vinyl Plus is voor alle kunststof vloeren en kurk- en la- minaatvloeren met een kunststof toplaag. Parket Plus voor alle ge lakte en geimpregneerde vloeren die waterbestendig zijn en voor gelakte kurk- en laminaatvloeren. Tenslotte is er voor plavuizen, marmer en travertin, Plavuis Plus. Pledge Milde Reiniger is een Bakliefhebbers en mensen die 'volwaardige voeding' een warm hart toedragen zullen aangenaam worden verrast door het nieuwste Oetker bak boek. Deel zes uit de serie 'Bak met Plezier' heeft als ondertitel 'Bewust genieten' en hiermee geeft het al aan dat de gepre senteerde gerechten niet alleen maar lekker zijn, maar ook 'ver antwoord'. ren zelf klaar maken. Het enige wat nodig is, is een diep bord of ontbijtkom, koude melk met Liga Panda en een ontbijtlepel. Panda is speciaal gemaakt voor kinde ren in de leeftijd van vier tot twaalf jaar. De beertjes hebben maar liefst 12 verschillende vor men en zijn verkrijgbaar in de smaken vanille, choco en honing. Zoals iedereen weet wordt de panda-beer met uitsterven be dreigd. Het Wereld Natuur Fonds (WNF) gebruikt daarom een af beelding van dit dier als logo. Maar deze organisatie doet veel meer. Over de hele wereld steunt ze projekten die de natuur be schermen. Om het WNF te hel pen, staat Liga een deel van de opbrengst van elk verkocht pak Panda aan hen af. Met een Pan da-ontbijt begint elke dag dus ei genlijk dubbel goed! Tijdelijk kan iedereen er bijna gratis mee ken nismaken. Liga geeft namelijk 3,50 en 0,70 portokosten retour via bank of giro. Op deze manier is Panda wel een heel verant woord begin van de dag. Ver krijgbaar in de supermarkt. Wie een wasmiddel wil kiezen dat vriendelijk is voor het mi lieu, komt op de schappen in de supermarkt ogen te kort. Het heeft er alle schijn van dat er in de wasmiddelenwereld een complete 'milieu-slag' aan de gang is, waarbij de ene fabri kant na de andere, naast een wittere was, ook nog een groe nere wereld belooft. Een van de wasmiddelenfabri kanten die al jarenlang een solide milieusparend beleid voert is Henkei, producent van onder an dere Persil en Witte Reus. Zowel bij de produktformule als bij de verpakking wordt het milieu ont lastende aspect nauwlettend in de gaten gehouden. Het is een beleid dat algemene waardering oogst, getuige de prijzen die het bedrijf hiervoor heeft ontvangen. In 1991 kreeg Henkei de World Packaging Award uitgereikt voor de meest innovatieve verpakking. In juni 1993 ontving Henkei de DSD-prijs. Beide prijzen werden toegekend aan de Ecofles, de jongste verpakkingswijze van Persil, Persil color en Witte Reus. In het Henkel-kantoor in Nieuwe- gein legt drs. W. Boomsluiter uit dat de Ecofles is ontstaan, omdat zijn bedrijf niet in navulverpakkin- gen gelooft. Aan het principe doet hij geen afbreuk, „maar", zegt hij, „navullen betekent meestal knoeien. De meeste mensen kopen een nieuwe fles zodra de oude vies is geworden. Eén op de vier navulflessen wordt nieuw gekocht en daarmee slinkt de afvalberg niet." De Ecofles bestaat uit twee af zonderlijk weg te gooien elemen ten: een kartonnen hoes, die naar het oud papier kan en een fles van poly-ethyleen, een voor verbranding gunstige kunststof. Dit materiaal is veel lichter dan bijvoorbeeld het materiaal, waar van de lichtgewicht frisdrank fles sen worden gemaakt. „Het is de bedoeling dat de fles wordt ge maakt van recycled materiaal. Aegt Boomsluiter, Maar omdat er tot nu toe geen goede retoursys temen bestaan voor kunststof, kunnen we niet aan dat materiaal komen. Ons bedrijf is echter technisch al helemaal voorbereid op deze nieuwe kringloop." Tussen de overheid en de was middelenindustrie is enkele jaren geleden een convenant afgeslo ten waarin beiden zich bereid verklaren, alles te doen om het milieu niet verder te belasten. De wasmiddelenindustrie zou het ge bruik van schadelijke stoffen be perken en de overheid zou onder andere een retoursysteem van kunststof materialen ontwikkelen. „Met groene Persil hadden wij het allereerste fosfaatvrije was middel" zegt Boomsluiter niet zonder trots. Een ander milieu- besparende tactiek is dat de was- middelenpakken van Henkei niet standaard zijn uitgerust met een wasbol en/of maatschep. Wie er een nodig heeft kan die geheel gratis aanvragen. Door het geringe gebruik van en zymen en fosfaten in wasmidde len ging al snel het gerucht dat wasmiddelen veel minder lang houdbaar waren. Nadrukkelijk verwijst Boomsluiter die verhalen naar het rijk der fabelen. „Als een wasmiddel op een koele en dro ge plek wordt bewaard, wordt de waskracht na verloop van tijd echt niet minder" zegt hij stellig. De zorg voor het milieu hoeft in elk geval niet ten koste van een schone was te gaan. De inhoud van de nieuwe Ecoflessen is even zorgvuldig samengesteld als de verpakking zelf. En wie eventueel nog vragen of opmer kingen heeft, kan altijd terecht bij het Antwoordnummer dat even eens op de Ecofles staat ver meld. urn». unox unox *;j[« «a ECO-FLES vloeibare vloeibare Vtóst|en Vleesminnend Nederland is langzaam maar zeker aan het kiezen voor kip. In de afgelopen jaren is de kipconsumptie in ons land opvallend gestegen. Met name kipfilet prijkt steeds vaker op tafel. Maar ondanks het gemak waarmee kip zich laat bereiden, is de behoefte aan makkelijke variatiemogelijk heden erg groot. De nieuwe Chicken Tonight smoorsauzen van Unox bieden vanaf nu een drietal varianten. Het is niet zo vreemd dat kip zo enorm aan populariteit heeft ge wonnen. Het is een van de vlees soorten die zowel bij groot als klein in de smaak valt, in een handomdraai op tafel staat en bovendien gezond is. In vergelijk met andere vleessoorten heeft kip een laag vetgehalte. Kip is een makkelijk stukje vlees, als je precies weet hoe je het op tafel wilt zetten. Toch heeft het van nature weinig smaak en kan bij te lang bakken uitdrogen. Speciaal voor iedereen die van zijn kipgerecht iets bijzonders wil maken zijn door Unox de nieuwe Chicken Tonight smoorsauzen ontwikkeld. Door de specifieke receptuur van deze sauzen trekt door het smoren zachtjes la-_ ten pruttelen) de smaak van de' saus in het kippevlees. De Chic ken Tonight smoorsauzen voor kip zijn bereid met verse ingre diënten en rijk gevuld met grote stukken groenten en fruit. Om een lekkere maaltijd klaar te ma ken moet u de kip eventjes aan braden en dan de smoorsaus er aan toevoegen. Laat het geheel een kwartiertje zachtjes smoren in een afgedekte pan. Roer af en toe het mengsel om, totdat het vlees gaar is. Chicken Tonight is verkrijgbaar als milde smaakvolle kerriesaus Kerrie met o.a. rode en groene paprika en ananas, als verfrissende zoetzure saus Hawaï met ananas, rode en groene pa prika en wortelen en als zachte roomsaus 'Groenten-Room' ge vuld met o.a. courgette, wortelen, rode en groene paprika en uien. Verkrijgbaar in de supermarkt. TV~x-, Om nog lekkerder te kunnen koken en eten zijn er nu een drietal nieuwe zuivelprodukten van Almhofer. Zuivelprodukten die kunnen worden gebruikt om gerechten romiger en smaak voller te maken. Almhofer kan tevens worden beschouwd als een appetijtelijk voorproefje van Europese samenwerking: de kruidenboter komt namelijk uit Nederland, de crème fraiche is Frans en de cottage cheese afkomstig uit Duitsland. Een nadere kennismaking met deze smakelijkheden leert dat ze gemaakt zijn van de beste ingre diënten. Zo staat echte roombo ter aan de basis van de kruiden boter. Om de boter op smaak te brengen zijn er frisse kruiden, waaronder knoflook aan toege voegd. En een puur natuurlijk produkt, waaraan geen conser veermiddelen zijn toegevoegd. De hersluitbare verpakking zorgt ervoor dat de kruidenboter lang houdbaar blijft. Kruidenboter smaakt niet alleen heerlijk op vers stokbrood, ook een stukje sappig vlees laat zich hiermee goed combineren. De Almhofer Kase is nog niet ge rijpte, verse magere kaas, die ro mig en zacht van smaak is. Daar bij is deze z.g. cottage cheese ei witrijk en caloriearm. En dat laat ste is belangrijk voor mensen die een overgewicht aan het bestrij den zijn. De cottage cheese is heerlijk in salades, maar kan ook op brood worden gegeten. In Ne derland is dit produkt met name bekend onder de naam Hutten Kase. De crème fraiche uit de serie is ideaal voor het bereiden van kou de èn warme gerechten. Koude gerechten smaken extra lekker door de frisse smaak, terwijl war me schotels romiger worden. Door het goede smeltgedrag leent de crème fraiche zich uitste kend als basis voor warme ge rechten. Het zorgvuldig gekozen vetgehalte van 30% zorgt ervoor dat het bij verwarming niet gaat schiften. Voor nadere informatie kunt u terecht bij Uniekaas Ne derland, tel. 08385-51051. De Almhofer produkten zijn verkrijg baar in de supermarkt. nieuw produkt voor uw meube- londerhoud. Deze Milde Reiniger reinigt en verzorgt moderne meu belen, d.w.z. alle gelakte hout soorten, kunststof, chroom etc. De speciale formule verwijdert ef fectief vet, kringen en vingeraf drukken zonder risico van be schadiging van de oppervlakken van uw meubels. Het bevat geen alcohol en ammonia. Samen met de antistatische ingrediënten is de formule zo samengesteld dat de natuurlijke glans van het op pervlak in stand blijft. Voor meer informatie: tel. 06- 0223424. Sinds kort is er een produkt, waarmee een oeroud recept voor een mooie, betoverende huid nieuw leven heeft gekre gen: Fruitum van Mario Van Riel. De achtergrond hiervan is de ontdekking door Ameria- kaanse wetenschappers, dat bepaalde natuurlijke zuren een krachtige verjongende werking hebben op de huid. Dit ontraad selt meteen het geheim van de legendarische schoonheid van de Egyptische koningin Cleopa tra, die zich dagelijks baadde in melk, waarin zich ook natuurlij ke zuren bevinden. Fruitum bevat diverse actieve zu ren uit fruit, alsook extracten van liefst 21 kruiden, plant-gel, plant aardige glycerine en hydrosol uit sinaasappelbloesem. Het produkt vervaagt rimpels, laat ouder domsvlekken verdwijnen en gaat acne tegen. Ook ontstaat een egalere teint. De huid die er mee is verzorgd, is al binnen 10 da gen voelbaar en zichtbaar glad der en zachter. Uit onderzoek is gebleken welke stoffen de 'eeuwige jeugd' ople veren. Dit zijn de zogenaamde Al pha Hydroxy Acid's (AHA's), waarover positief is bericht in vele vak- en andere bladen. Der matologen passen de AHA's in middels volop toe in hun thera pieën. In Amerika is Fruitum, waarin zich AHA's bevinden, in middels een groot succes. Ook in Nederland kreeg Fruitum goe de recensies, ondermeer in de Telegraaf, Libelle en Avant Gar de. Met Fruitum van Mario Van Riel staan de fruitzuren voor iedereen op een makkelijk toepasbare wij ze ter beschikking. Het gaat om een lotion, bruikbaar in combina tie met gewone dag- en nacht crèmes. Er zijn twee sterktes: normaal en extra sterk. De eerste is voor een normale en gevoelige huid; de andere voor de wat dik kere huid. Dankzij de 100% na tuurlijke werking irriteert Fruitum niet. Ook is het geurloos en be vat het geen olie en alcohol. Het kan zowel 's nachts als overdag worden toegepast. Regelmatig gebruik geeft het mooiste resul taat. De prijzen van Fruitum zijn: 39,75 voor 'normaal' en 49,75 voor 'extra sterk'. Het produkt is verkrijgbaar bij drogist en reform huis. Voor meer informatie bel TS Products, tel. 03410-26966. In zes hoofdstukken staan de beste recepten voor taarten, koe ken en gebakjes, zoete en pikan te strudels, snacks, voor- en na gerechten, koekjes, snoepgoed en kruidige broodsoorten ge rangschikt. Zelfs de recepten van exotische taarten, waarbij gebruik wordt gemaakt van inheemse vruchten, zijn erin te vinden. Bewust genieten, kunt u bestel len door 10,95 over te maken (Postbank rek.nr. 3955880) t.n.v. Oetker b.v. te Ede onder vermel ding van 'Bak met Plezier 6'. In 1932 werd Sanovite voor het eerst in ons land geïntrodu ceerd. Het 'superbrood', zoals het toen werd genoemd, heeft nog altijd een legioen trouwe fans. Het zijn mensen die altijd al bewust zijn omgegaan met verantwoorde voeding. In de loop der jaren is de belangstel ling voor onze gezondheid en het bewust daarmee omgaan, enorm gegroeid. Steeds vaker zien we dat er meer aandacht is voor wat we eten. Ui teraard geldt dit ook voor crac kers. Een vertrouwde cracker wat dit betreft is Sanovite. De samenstelling van Sanovite is gebaseerd op de Richtlijnen Goe de Voeding. En het is bereid met volkoren tarwemeel, afkomstig van de hele tarwekorrel, dus met zemel en kiem. Het bevat dan ook minimaal 8% voedingsvezel, uitsluitend plantaardig vet en het vet bestaat voor meer dan de helft uit onverzadigde vetzuren. Om tegemoet te komen aan de hedendaagse wensen is de re ceptuur van Sanovite Naturel en Sanovite Natriumarm verbeterd, waardoor de crackers nu nog brosser èn lekkerder smaken. Als derde soort is er nu ook Sanovite Sesam, met echt sesamzaad. Om de broodmaaltijd nog lekker der en gevarieerder te maken, zijn de volgende beleggingstips zeker de moeite waard om eens te proberen. Chocolade cracker: Besmeer een cracker met 2 eetlepels chocoladepasta. Strooi er 1 eetlepel grofgehak- te walnoten en een theelepel poedersuiker over. Hollandse cracker: Besmeer een cracker met 2 eetlepels appelstroop. Leg er 2 plakjes gebakken ontbijtspek op en garneer met een schijfje appel. Oosterse cracker: Besmeer een cracker met 1 eetlepel pindakaas. Verdeel hier een mespunt sambal over en garneer met 5 g taugé. Sanovite is verkrijgbaar in de su permarkt. Meer informatie: op de verpakking. - cm***

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 27