Alfa Romeo heeft louter bestsellers Wurth& Nerschoor Fiat-programma ruim gesorteerd VMurthA B Nerschoor Nissan biedt een breed palet AUTOBEDRIJF L. D. BEUMER B.V. Citroen biedt voor elk wat wils - WALDO to.v. kijk op auto's ktjk op auto's 't is wéér Wurth en Verschoor 't is wéér Wurth en Verschoor 's L D. Beumer B.V. bewijst bet Nissan-dealer voor Schiedam Y Waldo Citroen verkoopt dit jaar wéér meer. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 PAGINA 27 Sinds de komst van de Alfa 155, nu zo'n anderhalf jaar ge leden, als opvolger van de Alfa 75, heeft Alfa Romeo een modellijn die bij een breed publiek in de smaak valt. Zo wel privé-rijders als zakelijke rijders voelen zich thuis in de modellen van het Milanese automerk. Volgens de impor teur: „wordt een uniek hoog percentage nieuwe Alfa's za kelijk geregistreerd Op de lauweren rusten is er overigens bij Alfa Romeo niet bi). Het roemruchte merk uit Mi laan blijf constant bezig nieuwe typen uif te brengen, zoals eerder dit jaar de Alfa 164 Su per en een nieuwe versie van de 164 2.0 Twin Spark. Naast een soepele tweeliter motor heeft deze auto alle technische en uiterlijke verbeteringen van de nieuwe 164-generatie plus een rijke uitrusting. Met z'n vanafprijs van 53.790,- biedt de 164 Twin Spark een verras send hoge prijs/kwaliteitsver houding. Onlangs werd het 155-programma uitgebreid met twee turbo-diesel versies: een tweeliter en een 2,5 liter. Beide modellen zijn iets duur der dan de vergelijkbare benzi ne modellen, maar zestellen daar een gunstiger verbruik en voor de veelrijders een redelij ke kilometerkostprijs tegen over. Achter de schermen wordt mo menteel al volop gewerkt aan de opvolger van de Alfa 33. die waarschijnlijk 133 gaat heten. Vertrouwen De glorieuze come-back van Alfa Romeo begon midden ja ren '80 met de lancering van de nieuwe Alfa-modellen. Zowel de 33 als de 164 bleek een waar succesnummer. Vooral het nieuwe vlaggeschip, de 164, bezorgde Alfa Romeo een sterke positie binnen het presti gieuze segment. Beide hoofd rolspelers blijken in de dage lijkse praktijk uitstekend te vol doen. Bovendien behouden ze een goede restwaarde, wat be wijst dat het vertrouwen in Alfa Romeo de laatste jaren sterk is gestegen. De laatste tijd staan vooral de nieuwe Alfa 155-opvolger van de legendarische Alfa 75 - en de nieuwe 164-generatie met onder meer de 'Super' en 'Quadrifoqlio' in de schijnwer pers. Zonder overdrijven mag je stel len dat de Alfa 33 de afgelopen jaren de locomotief was die het succes van Alfa Romeo in ons land aan het rollen bracht. Me dio 1992 werd een nieuw, fiks verbeterde versie van de Alfa 33 gelanceerd. Deze jongste editie combineert de ijzersterke basiseigenschappen van dit succesnummer met een mo dern uiterlijk, verbeterde rijei- genschappen en meer com fort. Veel belangstelling gaat ook uit HR6Y1092 Twin Spark 1.7 versie: basismodel van de populaire Alfa 155-serie. naar de jongste uitvoering, de Alfa 33 Imola. Met zijn elektro nisch geregelde inspuiting le vert hij veel soeplesse en dyna miek. In koele cijfers: een top van 178 km/u en een sprint naar 100 km/u in 10,5 sec. Zijn uitrusting is verzorgd en com pleet. Je bent eerder klaar mei het noemen van wat er niet in zit, dan met het opsommen van Alfa 33: bestseller uit het Alfa-programma. de hele waslijst aan standaard voorzieningen. Zo zijn de bum pers, spiegels en achterspoiler uitgevoerd in de wagenkleur, naar keus Alfa rood of zwart metallic. Voorts heeft de Imola warmtewerend glas, mistlam pen voorop en een wiswas op de achterruit. Sportstoelen met exclusieve bekleding en hoofd steunen, met leer bekleed sportstuur en versnellings pookknop, elektrisch bediende ramen vóór, uurwerk en toe- renteller, radiovoorbereiding, een in twee delen kantelbare achterbank en van binnenuit verstelbare buitenspiegels zijn inbegrepen in de messcherpe prijs van ƒ29.150,-. Middenklasser Met de nog betrekkelijk nieuwe 155 heeft Alfa Romeo een han delbare, tegelijkertijd verras send ruime, luxe middenklas ser in huis, die veel bagage kan verstouwen. Zoals het een auto van dit merk betaamt, zijn die praktische eigenschappen ver pakt in een karakteristieke car rosserie met een sportief de sign. Ook de motoren mogen er zijn. Metals basis de sterke, soepele 1.7 liter Twin Spark met twee bougies per cilinder en een variabele timing van het inlaatsysteem. Helemaal aan de top van het Alfa-programma vinden we nu de 164 Quadrifoglio, aangedre ven door een potente drieliter V6 met vier kleppen per cilin der, goed voor 168 kW/230 pk. Prijs/ 106.400,-. De prijzen voor de Alfa 33-serie lopen van 27.650,- tot 51.540,-. Voor de 164 zitten de prijzen tussen 37.950,-en 75.500,-. Voor een 164 varië ren de prijzen van 53.790,-tot ruim een ton. OFFICIEEL FIAT EN ALFA-DEALER VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN AUTOBEDRIJF Spijkerstraat 10 - 3125 BZ Schiedam - 010-4622912. Fiat heeft van oudsher een breed geschakeerd model- lenprogramma. Het huidige aanbod vormt hierop geen uitzondering. Met modellen als de Cinquecento, Panda, Uno, Tipo en Tempra tot en met de Croma hoeft de Fiat dealer weinigen teleur te stel len. Vanaf begin 1994 komt daar nog een splinternieuw model bij: de Punto. Hoewel deze nieuwkomer voorbestemd is om de Uno op te volgen, blijft deze in 1994 nog in een be perkt aantal uitvoeringen in produktie. Het Croma-gamma werd onlangs uitgebreid met de 2.5 liter V6. Eerder dit jaar verscheen de Croma met tweeliter zestienklepper voor een prijs van circa 51,5 mille. Fiat's nieuwste kleintje - de Cin quecento (Italiaans voor: 500) bevestigt nog eens de regel dat het Turijnse merk vooral groot is geworden met kleine auto's. Deze eerste-nieuwe-Europese- mini-sinds-vele-jaren heeft zich al als de smaakmaker van zijn marktsegment ontpopt, On danks de concurrentie van Opel Corsa, Renault Twingo en Nissan Micra scoort de Cinque cento heel behoorlijk. Groot bedieningsgemak en praktische bruikbaarheid gaan bij de Cinquecento gepaard met een jeugdige, dynamische persoonlijkheid en een mate van comfort die de vergelijking met veel grotere auto's met ge mak doorstaat. De '500' is een triomfantelijke wedergeboorte van Fiat's faam op het gebied van kleine auto's. Prijzen vanaf 16.350,-. Fiat Uno De Uno is inmiddels dik elf jaar op de markt. Daarmee heeft de 'Auto van het Jaar '84' zijn langste tijd gehad. Onlangs is in Turijn zijn opvolger, de Pun to, ten doop gehouden. Voor dit model naar Nederland komt, zijn we al weer een paar maanden verder. Tot het zover is moeten we het nog doen met de Uno. En dat is bepaald geen straf. Neem nou de Uno turbo diesel. Deze wagen is uitgerust met een 1367 cm3 zelfontbran- der met turbocompressor, goed voor 52 kW/71 pk bij 4800 omw/min. Hiermee zoeft de lichte en handelbare Uno in 12,4 seconden van 0 naar 100 km/uur. Hij haalt een topsnel heid van 168 km/uur. En dat met een gemiddeld brandstof verbruik van slechts 1 op 18,9 Fiat Punto 90 ELX. (ECE norm). De Uno Turbo die sel wordt geleverd met drie portieren en uitsluitend als SX met luxueuze zaken als elektri sche ruitbediening vóór, cen trale deurvergrendeling met af standsbediening, getint glas, mistlampen vóór, een uitge breid meterblok met toerentel- ler, olietemperatuur-, turbo- druk- en oliedrukmeter plus mini-skirts en velours bekle ding. Stationwagon De Tempra Stationwagon 4x4 is Fiat's eerste model met per manente vierwielaandrijving. Hij onderstreept de eigen schappen van de Tempra Sta tionwagon: elegant, degelijk, comfort en veelzijdige ge bruiksmogelijkheden. De 4x4- uitvoering voegt hieraan toe een vergrote actieve veiligheid en uitstekende handelbaar heid, ook onder zware klimato logische omstandigheden of slechte wegcondities. Fiat Croma Begin 1993 bracht Fiat een ver jongde versie van de nog altijd wat ondergewaardeerde Cro ma op de weg. We schreven toen: „Op het eerste gezicht lijkt er weinig veranderd aan de Fiat Croma". Maar de kenner wist al snel beter. Die ontdekte meer dan een nieuw front. De Fiat Tipo 16v. Fiat Tempra SX. belangrijkste wijziging zat on der de motorkap. Sloeg je die open, dan stond je oog in oog met een nieuwe tweeliter zes tienklepper. Weliswaar vrijwel dezelfde motor als in de Lancia Thema, maar voor de Croma zijn er een paar dingetjes ver anderd en ligt het vermogen op 103 kW/140'pk. In de Croma is ook een sterk verbeterde 1,9 li ter turbodiesel met directe in spuiting en variabele geome trie van de turbo leverbaar. Als laatste Croma-nieuwtje ver scheen afgelopen zomer de 2.5 liter V6 motor. Deze kracht bron kennen we al uit de Alfa 155. Daar levert hij indrukwek kende prestaties. Sinds begin 1993 staan alle Croma's op 15 in plaats van 14 inch wielen, is ABS op een aan tal versies standaard en zijn stoelen en deurpanelen met nieuwe stof bekleed. De prijs lijst voor de diverse Croma-ty- pen vermeldt bedragen vanaf 43.750,-tot en met 65.450,- voor het nieuwe vlaggeschip: de Croma 2.5 V6. Eens te meer geldt: in de Croma zit je gebak ken... OFFICIEEL FIAT EN ALFA-DEALER VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN AUTOBEDRIJF Spijkerstraat 10, 3125 BZ Schiedam, 010-4622912 Nissan begon het jaar 1993 goed: de Micra sleepte de fel begeerde titel 'Auto van het Jaar' in de wacht. Er ver scheen een nieuwe ruimte wagen, de in Spanje gebouw de Serena. Terwijl de afzet in de zakenmarkt, voor met name de Primera, nog steeds een stijgende tendens ver toonde. Inde loop van 1993 heeft Nissan nog diverse nieuwtjes aan de modellijn toegevoegd, zoals samen met Ford ontwikkelde terrein wagen Terrano II, terwijl re centelijk de details van de voor 1994 geface-lifte Prime- ra werden bekend gemaakt. Al met al biedt Nissan een breed modellenpalet. De Micra zorgde eind 1992 voor een unicum. Voor 't eerst in de 30-jarige geschiedenis van de 'Auto van het Jaar' ver kiezing won een Japans auto model deze titel. Het feit dat de Micra in het Engelse Sunder land wordt gemaakt en dus als een 'Europese auto' geldt, heeft zeker meegespeeld bij de jurybeoordeling. De Micra oogt fris en vriende lijk, Hij rijdt als geen ander in deze klasse en biedt een uiterst gunstige verhouding tussen prestaties en brandstofver bruik. Rijcomfort en wegligging zorgen ervoor dat de bestuur der en inzittenden zich direct thuis voelen in het gerieflijke en compleet ingerichte interieur, dat optimaal wordt beschermd door onder meer de toepas sing van verstevigingsbalken in de deuren. De Micra is een opvallende auto met ronde harmonieuze vormen en voorzien van een 1,0 of 1,3 liter vier cilinder mo tor. Beide motoren beschikken over zestien kleppen; zeker voor de kleine één liter is dat heel bijzonder. De koper heeft de keuze uit een drie- of vijf- deurs carrosserie, verschillen de uitrustingsnivo's en kan zelfs kiezen uit twee transmis sies. De gewone handgescha- kelde vijfbak of de Nissan Con tinue Variabele Transmissie. Er is al een Micra vanaf 21.995,-. Sunny Tijdens de Auto-RA11993 wer den de Sunny (en de leuke sportieve 100 NX) voor 't eerst in vernieuwde uitvoeringen aan het publiek getoond. Bij de Sunny ging het om twee nieu we motoren met een inhoud Nissan Sunny SR: één brok dynamiet in de prijsklasse van 36 mille. Nissan Micra: nog een paar weken Auto van het Jaar'. Vijfdeurs Primera 2.0 GT van 1,4 en 1,6 liter. Ze zijn bei de nu uitgerust met elektroni sche inspuiting en een geavan ceerd motormanagement-sys- teem (ECCS), waardoor ze aan vermogen hebben gewonnen. Nieuw voor 1993 was de komst van de sportieve Sunny SR. Deze versie is alleen verkrijg baar als drie-deurs hatchback en met de nieuwe 1,6 liter 75 kW/102 pk motor. De SR, die 35.800,-kost, heeft een spor tieve uitstraling met mistlam pen en vèrstralers in de voor bumper, een achterspoiler, sportstoelen en een dries- paaks sportstuur a la GTi. Nissan heeft zijn middenklas ser Primera aangepast aan de eisen des tijds. Zo zijn alle uit voeringen voortaan voorzien van extra verstevigingsprofie len ('side-impact-bars') in de deuren. Daarnaast is een scho- kabsorberend stuurwiel stan daard, evenals vlamvertragen- de interieurbekleding. Vanaf ja nuari 1994 kan het merendeel van de Primera's tevens wor den uitgerust met een bestuur dersairbag. Als extra veilig heids- en comfort-voorziening is op diverse versies aircondi tioning leverbaar. Ook op andere gebieden heeft Nissan de uitgebreide Primera- reeks weer helemaal 'bij-de- tijd' gebracht. Zo onderging het kleurenprogramma diverse wijzigingen, is de interieurbe kleding nieuw ontworpen. Het vier- en vijfdeurs gamma omvat nu tevens een Primera 1.6 SLX met handgeschakelde vijfbak. Alle verbeteringen voor model jaar '94 leiden bij de Primera tot een prijsstijging van enige pro centen. Het basismodel kost nu 35.295,-. De jonge, succesvolle Nissan 100NX profiteerde eveneens van de toegenomen efficiency van de nieuwe 1.6 liter inspuit- motor. De tweeliter is sinds eni ge tijd niet meer leverbaar. Subtiele exterieur-wijzigingen maakten deze opvallende vier wieler nog aantrekkelijker. De voorheen in grijs uitgevoerd taillelijn van alle versies is nu in de carrosseriekleur uitgevoerd. Voorts beschikt de 100NX over nieuw gestileerde wieldoppen. De sportieve prijzen van de 100NX beginnen bij 36.595 gul den. Nissan's ruimteschip de Sere na is een 'Europese' automo biel. Hij komt echter uit Spanje en niet-zoals de Micra-uit En geland, De Serena is een heel speciale ruimtewagen met mid denmotor. Hij is kleiner dan de Nissan Prairie, maar biedt toch meer binnenruimte. De Serena is te koop vanaf 48.500,-. Nieuwe Haven 7, Schiedam, telefoon 4262868/4268868 Grootste nieuws bij Citroën in 1993 was de komst van de Xantia als opvolger van de BX. Naar verluidt maakt deze nieuwe middelklasser een goede kans om het tot 'Auto van het jaar 1994' te schop pen. Eind november weten we meer. Inclusief Xantia om vat het Citroën-gamma een breed aanbod: AX, ZX, XM en diverse bedrijfswagens. Je kunt zeggen dat het merk van de dubbele chevron voor elk wat wils heeft. De AX en de ZX wedijveren met elkaar om de eer de best verkochte Ci troën van Nederland te zijn. Volgens de laatste RAI-gege- vens ligt de ZX een neusleng te voor. Overigens de ook BX nog steeds leverbaar, zij het uitsluitend als Break. Basismodel van het Citroën- programma is de AX. Dit model draait al weer een flink aantal jaren mee. Op dinsdag 21 sep tember 1993 aanschouwde in het Citroën-bolwerk te Aulnay (ietsten noorden van Parijs), de tweemiljoenste AX het le venslicht. Van dit indrukwek kende aantal zijn er sinds de in troductie in Nederland, in 1987, ruim 40.000 verkocht. En dit aantal groeit nog iedere dag. Basis voor het AX-succes zijn de sterke eigenscharn°i als rijcomfort, prestatie, ^rand- stofeconomie. Kampioen Op de IAA van Frankfurt pre senteerde Citroën onlangs een nieuw prototype op basis van de AX Diesel: de AX Eco. Deze verbeterde het AX-zuinigheids- record. Dit ligt nu op 2,7 liter per 100 km, ofwel 1 op 37 bij constant 90 km per uur. Met AX Eco: met dit prototype luidt Citroën een nieuwe fase in in de zuinigheidsrace. De 1360 cm3 grote dieselmotor verbruikt bij 90 km/u slechts 2,7 liter per 100 km, ofwel 1 op 37. een tankinhoud van 43 liter heeft deze economisch lopen de AX Diesel dus een actieradi- Citroen Xantia: kwam medio 1993 op de markt. Volgens kenners maakt hij een gerede kans op de titel Auto van het Jaar 1994 Citroën IX: met nipte voorsprong op de AX het best verkochte Citroën-model van ons land. us van Amsterdam naar de Ri- vièra. Voor 1994 staat een opvolger voor de AX in de coulissen. Die wordt waarschijnlijk wel iets duurder dan het huidige mo del. Dus als u nog zo'n erkend goedkope AX wilt aanschaffen, is enige haast geboden. Want waar vind je nog zo'n ruime, ei gentijdse en complete automo biel voor nog geen 19 mille? In derdaad, bij de Citroen-dealer, die de AX Escapade aanbiedt voor 18.995,-. Dit type is er al leen als driedeurs. ZX 5-deurs 1.8 De Citroën ZX 5-deurs Avanta- ge en Aura zijn sinds begin 1993 leverbaar met een 1,8i motor. Dezelfde motor werd reeds eerder in de 3-deurs ver sies van de ZX (Furio, Avanta- ge en Aura) gemonteerd. Deze 1.8 liter multipoint injectiemotor valt op door zijn sportieve ka rakter. Dank zij de uitgebalan ceerde verhouding tussen ver mogen en koppel accelereert de auto uitstekend, terwijl hij ook in de lagere toerentallen plezierig rijdt. Bij 6000 omw/min ontwikkelt de viercilinder motor een ver mogen van 74 kW/103 pk. Hij heeft een koppel dat tot de beste in zijn klasse behoort (153 Nm bij 3000 omw/min). Hierdoor biedt de ZX 5-deurs 1.8i een grote soeplesse, veel rijgenoegen en is hij tegelijker tijd temperamentvol en onstui mig. Uitgerust met een drieweg katalysator met lambdasonde voldoet de 1.8 motor aan alle milieunormen, zoals die mo menteel gelden. Prijs voor de ZX-modellen van af 27.300,-tot 39.350,-. De 1Ji versies zitten in de prijs klasse van 31 tot 36 mille. Bij de ZX is een vijfdeurs versies steeds 1100 gulden duurder de vergelijkbare driedeurs. Turbodiesel Ander nieuws van het Citroën- front betreft de onlangs geïn troduceerde Xantia met 1.9 tur bo-diesel motor. De 1905 cm3 grote krachtbron verschaft 67,5 kW/92 pk. Stuurbekrachtiging, een in hoogte verstelbare be stuurdersstoel, een deelbare achterbank en een achterruite- wisser zijn standaard op deze Xantia-versie, die voor ƒ52.100,- in de prijslijst staat. IJs en weder dienende schote len we u weldra een rijtest van dit model voor. Dat de Xantia in korte tijd al lek ker is ingeburgerd op de vader landse markt, blijkt uit de ver koopcijfers. Hij is inmiddel doorgedrongen tot de Verkoop Top-30. In juli 1993 haalde hij zelfs een marktaandeel van 2,2 procent. Dit is - om maar 'ns wat te noemen -, even goed als de Peugeot 405 en de Renault Clio. CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF SCHIEDAM Bokelweg 80-90, Schiedam-Spaansepolder Tel. 010-2620866 iiniiiii^if iiMS Tempra SX v V 'a>gr j A

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 27