GRATIS 69.- Het stiefkind van de week Helden beloond Fototentoonstelling is pleitbezorger voor een multicultureel Schiedam Gebit stuk? 'Wij vertroetelen de klanten' 56.- 82.- SCHIEDAM SIERADEN Burgerlijke Stand Politie merkt auto's VERINGMEIER TANDTECHNIEK Overvallen op taxichauffeurs Woonpaleis Schneider aan de Groenelaan: Certificering Bezoek onze galerie voor de origineelste kado's Handgemaakte sieraden 189.- VOOR HEM Trendy oorring HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 PAGINA 21 Broersvest 87-93 telefoon 4267937 Bij aankoop v.a. 125.- dit exclusief voor ons vervaardigd beeldje van een spelend kind. p. stuk SWAROVSKI Fijn om te geven. Fijn om te krijgen. Het is een feest om een keuze te maken uit onze enorme kollektie. p. stuk 14 karaat gouden klaver met diamant /f Q van 65.-nu aJ/#"" 14 karaat gouden met diamant van 95.- nu ROLEX STYLE in geel - bi-color en tri-color Zeer modieus Ring 145 Armband 455. Geboorteaangiften te Schie dam in de periode: 5 t/m 11 november 1993: Esmeralda R. d.v. Colijn-van Dijk; Nienke E. A. d.v. Liebe- Bootsma; Matea d.v. Jancovic- Jancovic; Kevin z.v. Van der Knaap-Krommenhoek; Bünya- min z.v. Sakar-Sakar; A. Mare z.v. Schotman-Lagro; Wouter W. z.v. Coenen-van der Vliet; Ricardo A. z.v. Ouwens-van Aken; Dylan z.v. Kouwenberg- van Prooijen; Ché M. z.v. Car- stens-van der Ende; Yasemin d.v. Demiryürek-Demiryürek; Ricardo z.v. Steenbergen-Hue- gen; Janis d.v. Bongaards- Sprong; Elise d.v. 't Lam-Smit. Ondertrouwd te Schiedam: M. Akaraci 33 jr. en M. Busch 29 jr.; F. C. L. Broekhuizen 30 jr. en N. van der Velde 19 jr.; B. den Held 33 jr. en H. M. Hagen 41 jr.; S. J. M. de Jong 25 jr. en M. A. Kramer 24 jr.; J. W. H. Smeets 34 jr. en M. de Bruin 35 jr. Gehuwd te Schiedam: R. A. J. van Harmeien 31 jr. en M. H. C. van der Ven 29 jr.; M. E. Smits 33 jr. en Y. Chaanou- ni 35 jr. Overleden te Schiedam: C. Snijders man, 74 jr.; O. Gü- ler man, 3,5 mnd.; C. A. J. Em- broek vr., 86 jr., geh.gew. met M. J. Regoord; T. de Jong man, 81 jr.; J. Mak vr., geh. gew. met A. F. Wiegel; J. Aars- sen man, 74 jr., F. Gerkema man, 78 jr., W. Hoppe man, 79 jr., G. van Sintmaartensdijk vr., 74 jr., geh.gew. met G. Blok; I. Visser man, 75 jr.; A. van Andel vr., 96 jr., geh.gew. met J. J. Leenderts; H. Hödl man, 53 jr.; D. J. Chatelain man, 60 jr.; A. C. de Bok man, 75 jr.; P. J. M. Vlek man, 87 jr.; W. Stroo man, 90 jr.; M. F. Cla- rijs man, 78 jr.; J. Groeneveld vr., 69 jr., geh.gew. met A. F. Gijsbers. SCHIEDAM - Autobezitters worden in de gelegenheid ge steld het kenteken van hun auto in de autoruiten te laten etsen en niet ingebouwde au toradio's te laten voorzien van postcode en huisnummer. Het etsen wordt in het kader van de campagne Samen Actief Preventief voor een geredu ceerde prijs van f 10,- uitge voerd. Voor autodieven is het onaantrekkelijk een auto met gemerkte ramen te stelen. Bo vendien is het voor de politie makkelijker zo'n auto op te sporen. Autobezitters kunnen op vrij dag 3 december op het Emma- plein tussen 10.00 en 21.00 uur terecht en op zaterdag 4 de cember op de parkeerplaats bij Albert Heijn tussen 10.00 en 16.00 uur om hun wagens te laten merken. De autobezit ters moeten wel hun rijbewijs en kentekenbewijs laten zien. SCHIEDAM- Groep 8 van basisschool De Gor zen doet mee aan het Vandalismeproject van de politie en bureau Halt. Ronald en Guy schreven daarover voor de rubriek 'Het stief kind van de week' in Het Nieuwe Stadsblad het volgende verslag: Wij hebben de deuren van onze gymzaal geadopteerd. Dat betekent als er schade aan de deuren is, dat het meteen gerepareerd wordt. Dit omdat de school nog niet zo lang ge leden opgeknapt werd en ze nu met het plein bezig zijn. Maar deze deuren waren al be schadigd. Er was in gekrast en op gespoten met grafïtti en met teer ^besmeerd. Er is sindsdien iemand wezen kij ken van Sport en Recreatie en ze hebben ons beloofd dat de deuren spoedig overgeverfd zullen worden. Zo komt ons plein er weer netjes uit te zien. Gelukkig. De hele klas maakte het vol gende verslag onder de titel 'Gooi niet je eigen glazen in' Hoi. Wij hebben een tijdje ge leden een film gekeken. Op school kwamen een mevrouw van HALt en een politieagent. Ze lieten ons een film zien over een jongen Chris. Chris was heel stoer (dacht hij dan). Maar hij is niet stoer, hij is een ellendeling want hij loopt door het springtouw waar ze mee aan het springen waren. Hij ging alles kapot maken. Chris vermnielt fietsen, bril len enzovoort om stoer te doen. Iedereen is bang voor Chris, dus iedereen wil zijn vriend(in) zijn. Dan doet ie je niks. Niemand durft hem te pesten of tegen hem in te gaan. Later in de film wordt Chris terugepakt. Ze maken zijn fiets kapot en breken de koptelefoon van zijn walkman. Toen dat was gebeurd, had hij er spijt van, van wat hij deed. Hij voelde zich maar een klein pikkie. In de film werd ook op een auto gekrast en een brieven bus in brand gestoken. Ook waren er kinderen die grafitti spoten op een bus. De politie heeft de kinderen gepakt. Ze moesten drie woensdagmidda gen bussen schoonmaken. Doe alstublieft niet aan vanda lisme. Bureau HALT werkt hier ook aan mee. Je wordt al tijd wel opgepakt en alles wat je gedaan hebt, moet je zelf schoonmaken. Als het ernstig is 20 uur lang en als het niet zo erg is één ochtend. Groep 8 van OBS De Gorzen. SCHIEDAM - Burge meester Reinier Schee- res heeft afgelopen za terdag een lans gebro ken voor een beter func tionerende muliculture- le samenleving in Schie dam. Hij deed dat bij de opening van de fototen toonstelling over de SCHIEDAM - Een taxichauf feur kreeg zondagochtend om 2.30 uur de schrik van zijn le ven. Hij reed naar het Frans Rietveldpad opm daar een klant op te halen. Toen hij uit stapte richtte een man een vuurwapen op hem en som meerde hem zijn portemonnee af te geven en daarna in de wagen te stappen en weg te rijden, het slachtoffer deed dat. In de nacht van maandag op dinsdag om ongeveer 24.00 uur is weer gepoogd een taxi chauffeur te overvallen. Een Schiedamse chauffeur reed naar een adres aan het Kogge schip. Ook deze chauffeur werd nadat hij uit zijn wagen stapte aangesproken door een man die om zijn geld vroeg en een pistool op hem richtte. Het slachtoffer bonkte tijdens deze bedreiging op een hou ten schot om zo de aandacht van omwonenden te trekken. De overvaller nam hierop de benen. De chauffeur liep naar zijn auto en stelde het alarm in. De dader was spoorloos. Het signalement van de dader is: ongeveer 1.85 a 1.90 meter. Bontmuts en donker jack. Hij sprak nederlands en was in bezit van een klein model vuistvuurwapen. De politie zoekt getuigen die iets van de voorvallen gezien hebben of iemand hebben ge zien die aan deze beschrijving voldoet. Graag contact opne men met de recherche van de politie in Schiedam, telefoon 010-4494402. Turkse gemeenschap in Schiedam, die nog tot het eind van de maand is te bezichtigen in de Grote Kerk aan de Lan ge Kerkstraat. Scheeres pleitte voor meer begrip en samenwerking tus sen Schiedammers van ge boorte en uit den vreemde. „Met z'n allen moeten we voor een goed leefbare stad zorgen," zei de burgemeester in een emotioneel betoog. Arbeidskrachten Een deel van de tentoonstel ling toont kleurenfoto's van de plaats Karaman. Uit die stad zijn de meeste Turkse gezin nen in Schiedam afkomstig. Het andere deel van de ten toonstelling toont in sfeervolle zwart-wit platen van fotograaf Menno Janssen beelden uit het dagelijks leven van de Turken in Schiedam. Spelen de jongeren op straat, vrou wen op de markt, mannen aan het werk bij Wilton Fijenoord en bijeenkomsten in de mos kee. In de jaren zestig en zeventig haalden Schiedamse bedrij ven Turken naar Schiedam. Er was sprake van economi sche bloei en een tekort aan werknemers in West-Europa. Turkije daarentegen kende een arbeidsoverschot omdat ten gevolge van de stimule ring van de industrie, veel lan darbeiders werkloos waren ge worden. Zodoende vertrokken vertegenwoordigers van Schiedamse bedrijven naar Karaman en omliggende ste den om er arbeidskrachten te halen. Veel Turken gingen werken bij Wilton Fijenoord, de voormalige Gusto, de Vere nigde Glasfabrieken en later bij het schoonmaakbedrijf Gom. Op dit moment is de Turkse gemeenschap de grootste mi- grantengroep in Schiedam, waar zo'n 4000 Turken wonen. Voor deze nieuwe Schiedam mers zijn er een aantal gele genheden waar zij hun eigen cultuur kunnen beleven. Zo zijn er de Turkse koffiehui zen, de moskee, de Islamiti sche basisschool en Migran tencentrum 't Parkweg. Ver der zijn er in Schiedam win kels, zoals de Islamitische sla ger, de Turkse bakker en groenteman, waar men Turkse waren kan kopen die in ande re winkels meestal niet ver krijgbaar zijn. De integratie in Schiedam wordt echter ook niet verge ten; zo worden er in veel buurthuizen activiteiten geor ganiseerd die gericht zijn op het bevorderen van contacten tussen Turken en Nederlan ders. De campagne 'Schiedammers van overal en nergens' heeft tot doel de integratie tussen de verschillende culturen die in Schiedam leven te bevorde ren. Dit gebeurt door het orga niseren van allerlei activitei ten, waarbij ontmoetingen tus sen onder meer Turken en Nederlanders centraal staan. Verder is er de Turkse werk nemersvereniging die met haar goodwill-campagnes hard bezig is contacten tussen Ne derlanders en Turken te sti muleren. De Turkse werkne mersvereniging is gehuisvest in het Migrantencentrum, waar zij ook cursussen voor Turken organiseert. Naast de campagne 'Schie dammers van overal en ner gens' is er nog het PIN-pro- ject: een samenwerkingsver band tussen het Buro voor Werk en Scholing en het Edu catief Centrum voor Volwasse nen (ECV). Doel van dit pro ject is om nieuwkomers, en met name Turkse migranten, te laten integreren in de Schiedamse samenleving. Daartoe houdt het ECV zich bezig met het geven van taal cursussen Nederlands, terwijl het Buro voor Werk en Scho ling werkt met scholings- en werkgelegenheidsprogram ma's. WATERWEG NOORD - De Rabobank organiseert dinsdag 23 november, in samenwer king met het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (IMK), een bijeenkomst voor het bedrijfsleven. Centraal staat het onderwerp 'certifice ring'. Steeds meer bedrijven gaan ertoe over om een zogeheten 'ISO kwaliteitscertificaat' te halen. Tijdens de voorlich tingsbijeenkomst vertelt des kundige Cees Rood van het IMK hoe een bedrijf in aan merking kan komen voor zo'n certificaat. De bijeenkomst vindt plaats in het personeelsrestaurant van het Rabo-hoofdkantoor, aan het Veerplein 106 in Vlaardingen (ingang Cronjé- straat 1). Aanvang 20.00 uur. SCHIEDAM- Met de vernieuwingsdrang de jeugd eigen hebben in middels generaties Schneider de nodige veranderingen aange bracht aan het gelijkna mige familiebedrijf aan de Groenelaan 45/49. Wat begon als een klei ne stoffeerderij in 1928 is anno 1993 uitgegroeid tot een woonpaleis dat met recht de titel 'Inte rieurverzorging bv' voert en een van de trekkers van Schiedam- Zuid is. Peter Schnei der, inmiddels alweer de kleinzoon van de op richter, kon onlangs het 65-jarig jubileum vieren tegelijk met de herope ning na een groot scheepse verbouwing. De firma biedt nu 1000 vierkante meter woon- plezier. Op aantrekkelijke wijze wor den onder éen dak de meest smakelijke inrichtingsmoge lijkheden gepresenteerd voor eet-, zit en slaapkamers van vloer tot aan plafond. Bij die eigentijds aanpak heeft Peter Schneider één ding echter 'net als toen' gelaten: Wij vertroetelen de klanten. Ja, in die zin zou je ons misschien best nog wel een ouderwetse buurtwinkel kunnen noemen.' Zware last De jeugdige eigenaar nam zes jaar geleden het roer over van zijn vader en oom, die hem overigens nog steeds met raad en daad ter zijde staan. Het was een mooie start voor 'een jonkie, dat overigens wel de nodige ervaring bij collega's had opgedaan'. Maar Peter kreeg er wel meteen de zware last bij op zijn schouders om een bijzonder goede naam hoog te houden. Want Schnei der is een begrip voor liefheb bers van goed, degelijk vak werk tot ver buiten de stads grenzen. Ja, het is opvallend dat klanten ons zo trouw blij ven en ons adres tippen aan vrienden, familie en bekenden elders,' beaamt de aktieve middenstander Dat komt denk ik ten dele omdat wij nog vakmensen in dienst heb ben zoals goede stoffeerders en meubelmakers. En die zijn zeldzaam geworden. Maar het ligt ook aan het stukje full- service dat wij bieden.' Peter Schneider wil geheim van z'n succesvolle aanpak best prijsgeven: 'Het komt ei genlijk gewoon neer op luiste ren en meedenken. Wij heb ben veel iets oudere klanten bijvoorbeeld. Die willen niet voor ieder kleinigheidje een beroep op hun kinderen doen. Wij verschuiven daarom de zware meubels als we tapijt komen leggen. Is de slaapka mer wat te klein, dan maakt een van onze vakmensen het bed precies op maat. Repera- ties voeren we snel zelf in ei gen beheer uit. Het lijken mis schien details, maar het zijn juist die kleine dingen waar het om gaat.' De firma Schneider is de laat ste jaren wat het zitkamerge- beuren betreft overgestapt op de verkoop van uitsluitend ei ken meubelen. In beperking toont zich de meester tenslot te. Het uitgebreide assorti ment daarin is er dan ook naar en kent alleen al kwa omvang- opvallend is ook de grote collectie zogenaamde kleinmeubelen- z'n weerga niet in de regio. Ook de keuze in tapijten, gordijen, zonwe ring en slaapkamers is bijzon der breed en kwalitatief van hoog niveau. Het deskundig, vriendelijk en bescheiden ad vies van het enthousiaste team medewerk(st)ers doet de rest. Schneider Interierverzor- ging bv aan de Groenelaan is de normale winkeltijden geo pend. 14 karaat gouden ringen met een echt diamantje. Een sieraad voor iedere hand. 14 karaats goud per stuk Groep 8 vari OBS De Gorzen: Zehra, llona, Kim, Jean-Paul, Esmeralda, Nazli, Ali, Esma, Jarka, Ivana, Nithya, Murat, Marco, Ronald, Murat, Yasemin, Laila, Omar, Linda, Sheila, Guy, Marcel, Jeffrey, Richard, llknur, Fikrte Richard. SCHIEDAM - Een 46-jarige en een 16-jarige Schiedammer zijn maandag op het bureau van de gemeentepolitie gehuldigd door het Carnegy Heldenfonds. Het gebeurt niet vaak dat het fonds een oor konde uitreikt, in Schiedam gebeurde voor het laatst in 1979. Maar de daad van de Schiedammers in juli van dit jaar was zo heldhaftig dat het fonds de moedige figuren daarvoor wilde belonen. Een van de mannen sprong namelijk het water in toen hij zag dat een vrouw met haar auto in de sloot naast de Kerkweg terecht kwam. De vrouw dreigde te verdinken omdat de auto wegzakte in de modder. De red der trok met al zijn krachten de wagen omhoog zodat er een luchtbel in de auto ontstond. De tweede redder die met zijn krantenwijk bezig was, kwam de eerste redder tegemoet die inmiddels zelfs ook in de modder was gezakt. Met een krik verbrijzelden zij samen een portier raam zodat de bestuurster uit de wagen konden halen. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak De firma Schneider biedt de grootste collectie eiken uit de regio op aantrekkelijke wijze. Burgemeester Reinier Scheeres met de Turkse consul en de voorzitter van de Turkse Werknemersvereni ging in Schiedam bij de opening van de expositie. 14-karaats gouden sieraden met diamant in combinatie met saffier, robijn of smaragd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 21