Werf De Hoop is all-round en neemt bouw, onderhoud en omvangrijke reparaties van schepen voor haar rekening f De herfst is het ideale jaargetijde voor het aanleggen van terrassen en het plaatsen van schuttingen en pergola's i cxsSSm HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 h PAGINA 16 SCHIEDAM - Uit handen van minister May-Weggen ontving directeur Klein Hesselink van Werf De Hoop Schiedam BV deze zomer een oorkonde voor de wijze waarop de werf is aangepast aan de huidige milieu-eisen. De Hoop is de eer ste werf in Nederland die deze onderscheiding in ontvangst nam. Werf De Hoop, op een steenworp af stand gelegen van Rotterdam en Over- schie en direkt gelegen aan de Schie, werd in 1924 door de grootvader van de huidige directeur overgenomen. „Vervol gens leidde mijn vader de werf en nu ben ik sinds 1978 in dienst van ons be drijf", vertelt directeur J. Klein Hesselink. „Op deze plek werden overigens al in een veel eerder stadium schepen op de wal getrokken voor onderhoud en repa raties. Dat blijkt uit tekeningen die date ren van rond 1500. Dus wat dat betreft is er niets veranderd. Als ik echter spreek over alle facetten die te maken hebben met de bedrijvigheid op de werf, dan is er natuurlijk een wereld van verschil. Omvangrijk Niet alleen beschikken wij over een mo dern goed geoutilleerde werf met tal van mogelijkheden voor bijvoorbeeld om vangrijke reparaties, maar ook proberen wij zo milieubewust mogelijk te werken. Dat resulteerde kort geleden onder meer in de aanleg van een vloeistofdichte vloer. Daarmee wordt voorkomen dat olie en vervuild water in de Schie terecht komt. Deze vloeistoffen worden nu opge vangen in een geul en vervolgens ge transporteerd naar separatietanks. Wij zijn er trots op dat wij hiervoor, als eerste werf in Nederland, de oorkonde van mi nister May-Weggen in ontvanqst moch ten nemen." Veilig Tijdens de rondgang met directeur Klein Hesselink over de werf valt het op dat alle plekken waar gewerkt wordt er zo opgeruimd en schoon uitzien. „Ja, dat MP klopt", beaamt de directeur, „want daar door kan er goed en veilig worden-ge werkt. Bovendien komt dit ook weer ten goede aan het milieu." Werf De Hoop beschikt over een dwars- helling met een lengte van 63 bij 8 meter en een diepgang van 1.75 meter, een overdekte hellingloods met langshelling en loopkraan (lengte 30 bij 5 meter en een diepgang van 1.90 meter). Het dok is geschikt voor schepen met een lengte van 35 meter en een hefvermogen van ongeveer 140 ton. Veerboten „Jaarlijks bouwen wij twee schepen (met een waterverplaatsing van ruim 1000 ton) en repareren wij er ongeveer 150. Omdat wij beschikken over een machinefabriek en werkplaatsen voor bank- en draai- werk, pijpfitterij en timmer- en schilder werk, hebben wij alles in eigen hand", al dus de heer Klein Hesselink. De afgelopen jaren bouwde De Hoop on der meer veerboten. Deze schepen zijn ingezet voor de oeververbindingen Vlaar- dingen-Pernis en Rhoon-Oud Beijerland, Verder voert de werf opdrachten uit die afkomstig zijn van Rijkswaterstaat, de ge meente Rotterdam (zoals olie-oprui mingsvaartuigen) en de Rijkspolitie. Werf De Hoop stelt op dit moment alles in het werk om als éen van de eerste werven in de kleine binnenvaart volgend jaar in het bezit te komen van het kwali teitscertificaat ISO 9000. Werf De Hoop Schiedam BV (Scania dealer) Schiekade 36 3125 KJ Schiedam Telefoon 010-4377844 Telefax 010-4377582 Press Service 05496-76525 De Groentechnische Groep van BGS is een van de sectoren van deze dienstverlenende instelling. Produktieleider van de Gróen Groep is de heer L. de Weert die al twintig jaar met veel plezier aan deze groep is verbonden. BGS opereert in het kader van de Sociale Werkvoorziening. De Groentechnische Groep van BGS kent vier onderdelen. De medewerkers van de afd. Civieltech- niek verrichten werkzaamheden zoals het voor de gemeente opknappen van straat meubilair (speelwerktuigen en banken), maar ook het schoonmaakonderhoud van flat- en bedrijfsgebouwen. De medewerkers, die werkzaam zijn in het „Openbaar Groen" onderhouden parken en groenstroken rondom de sportvelden. „Ook het verwijderen van zwerfvuil uit de stadswijken met veel groen en met vele „waaihoeken" is een taak die nodig blijft en wekelijks ruim 2 ton aan afval oplevert", verklaart produk tieleider De Weert. Schilder- en timmer- werkzaamheden BGS verzorgt voorts voor particulieren en bedrijven allerlei schilder- en timmer- werkzaamheden. Daarbij kan men den ken aan het aanbrengen van een zolder tje of balklaag en schilder- en timmer werk in en om het huis/bedrijf. Verder kan men opdrachten geven voor het ver vaardigen van zeer uiteenlopende artike len. Zo werden er kort geleden voor de Openbare Bibliotheek transportkisten ge maakt. In de kwekerij worden duizenden bonsai boompjes verzorgd (200.000 per jaar) die worden aangevoerd vanuit China. Gedurende enkele weken krijgen de mi- niboompjes alle aandacht, waarna zij worden vervoerd naar de veiling en ver volgens hun weg vinden door heel Euro pa. Particuliere tuinen De heer De Weert wil in het bijzonder wij zen op de mogelijkheden die de Groen technische Groep biedt bij het ontwer pen, aanleggen en onderhouden van tui nen. „Op verzoek adviseren wij particu lieren bij de aanleg van hun tuin. Wij ma ken bijvoorbeeld een ontwerp voor een gebruiks- of siertuin met daarbij een of ferte. Onze hoveniers spelen in op alle wensen van de klant. Men kan een keuze maken uit een grote variatie aan materia- - 3 - - «vss len, zoals gewassen grindtegels en/of gepolijste tegels en van coating voorzie ne tegels. Maar natuurlijk ook uit allerlei soorten planten". Produktieleider De Weert vertelt dat op verzoek wordt gekeken naar de gezinssi tuatie met de daarbij geschikte beplan ting. „Tweeverdieners geven bijvoor beeld de voorkeur aan een tuin die niet veel onderhoud vereist en gezinnen met kleine kinderen kiezen wellicht voor een grasveldje met een speelwerktuig". Ideale periode De Weert: „Hoewel weinig mensen er bij stilstaan is deze periode van het jaar bij zonder geschikt om alvast wat voorberei1 dend werk door BGS te laten verrichten. Vooral als het gaat om grondwerk, aan leg van een terras, het installeren van een pergola of het plaatsen van een schutting, raden wij klanten aan nu con tact met ons op te nemen. Alle opdrach ten kunnen dan door onze deskundige medewerkers in korte tijd worden qereali- seerd". BGS Fokkerstraat 510 3125 BE Schiedam telefoon 010-462,19.04 fax 010-415.20.37 Press Service 05496-76525 ADVERTORIAL Sinds jaar en dag is de VSB Bank de bank voor de particu lier, waarbij de cliënten centraal staan. „Het is niet voor niets", zegt de heer Burger, Districtsdirecteur in Schiedam, „dat de VSB Bank zoveel cliënten heeft in dit werkgebied. We streven naar een dienstverlening die toegespitst is op de behoeften van de cliënt. Met een persoonlijke en individuele benadering adviseren wij onze cliënten". Volgens zijn colle ga uit Vlaardingen, de heer Steenkamer, zijn dit geen loze beloften. „Wij hebben daadwerkelijk vormgegeven aan die persoonlijke benadering. Wij denken en adviseren vanuit de cliënt. Als je bijvoorbeeld naar onze brochures kijkt, dan zijn die geschreven vanuit een behoefte. Een cliënt komt voor een hypotheek, omdat hij een huis wil kopen. Wij adviseren, op grond van zijn persoonlijke situatie, de meest geschikte hypotheek, een spaarhypotheek, annuïteiten-hypotheek of af- losvrije hypotheek. En wij gaan verder, we kijken naar alle facetten van een huis kopen en bieden de passende finan ciële dienstverlening aan". Wat mensen daaronder moeten verstaan, legt de heer Burger uit: „Wij denken dan ook aan de bijbehorende verzekeringen, deze worden vaak als se cundair gezien, maar zijn net zo belangrijk als de hypotheek' Waarqm heeft de bank sinds kort haar naam in VSB Bank veranderd? De heer Burger: „Het leek wel of het jas je Bondsspaarbank ons te krap was ge worden. Ons uitgangsprincipe, denken vanuit de behoefte van de cliënt, gaf in het verleden al aanleiding om een uitge breid pakket aan financiële dienstverle ning aan te bieden. Verzekeringen, lenin gen, beleggingen, betaaldiensten, belas tingvrij sparen, pensioenen, hypotheken en natuurlijk ook spaardiensten. Het spaarbank-imago was niet dekkend voor de uitgebreide dienstverlening die wij bieden". De heer Steenkamer voegt daar aan toe: „Onze eigen cliënten wisten dat al, maar anderen niet, daarom is de nieuwe naam een goede kans om mensen met onze volledige dienstverlening kennis te laten maken". Ook de bank voor de zakelijke markt Ook vertegenwoordigers uit het midden- en kleinbedrijf, vrije beroepen en vereni gingen en stichtingen zijn bij de VSB Bank aan het goede adres. De bank onderscheidt zich van andere banken door maatwerk. „Dat wil zeg gen", vertelt mr. F. T. de Jong, Hoofd Za kelijke Relaties, „het zoeken naar oplos singen voor problemen van individuele ondernemers. Daarbij staat een snelle af handeling van de aanvraagprocedure voor kredieten voorop. Kortom, het moet voor personen die za ken doen met VSB Bank duidelijk zijn dat zij te maken hebben met geïnteresseerde medewerkers, die een kwalitatief hoge dienstverlening voor ogen staat". Betrokken bij locale activiteiten Van oudsher is VSB Bank betrokken bij diverse maatschappelijke activiteiten in het werkgebied. Al enige jaren wordt deze betrokkenheid uitgedragen door het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen. Dit Fonds is voortgekomen uit de samen werking van de bank met de VSB Groep. De gelden uit dit fonds worden gebruikt om projecten van sociaal en maatschap pelijk belang te ondersteunen en te reali seren. In de loop der jaren heeft het Fonds al vele projecten gerealiseerd. Zo kwam de restauratie van de molen 'De Nieuwe Palmboom' tot stand mede dankzij zijn steun. Volgens de heer Verbiest, Directeur van VSB Bank en tevens bestuurslid van het VSB Fonds, bevordert het Fonds het be houd van de cultuur (in de breedste zin van het woord) in Schiedam en helpt hij om eigentijdse projecten op velerlei ge bied te realiseren: „Het VSB Fonds is écht betrokken bij wat er in de Schie- damse samenleving gebeurt". Districtskantoor Schiedam Lange Nieuwstraat 195 tel. 010-4277558 Zakelijke Relaties VSB Bank 's-Gravelandseweg 557, Schiedam, tel. 010-4277460 St. VSB Fonds Schiedam Vlaardingen mr. A. J. G. Smetsers Maliebaan 14 3581 CN Utrecht of dhr. B. A. M. Verbiest 's-Gravelandseweg 557 3119 XT Schiedam Press Service 05496-76525 ADVERTORIAL «a*- SP""" - w VSB Bank, uitgangspunt is de behoefte van de cliënt VSB'BANK ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 16