Zondag 30 janauri mag het publiek de eerste duik nemen 0 'arnammmM «■■■■mnpwuui mm Geen Renault-dealer in de buurt? Hij zit om de hoek DORZO B.V. JLJL m LAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN Astma Fonds Giro 55055 crOerkade 11 m8— IJt J/ --"V vN -C WMrqmw mm ÉtlSif I r 1 a*fft» vy HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 PAGINA 13 Door Arne van der Zande Foto's Ed Dewaerheijt WATERWEG NOORD- /SCHIEDAM - Aan de buitenkant lijkt het nieuwe zwembad Groe noord voor de dagelijkse passant al bijna klaar. De grote grondmachines verraden echter nog een behoorlijke bedrijvig heid rondom het bad. Ook binnen wordt door vele mensen nog hard gewerkt. Toch kan zou er al een baantje kunnen worden getrokken. Alle basins zijn al gevuld met water, er heerst al een tropische temperatuur en zelfs alle faciliteiten, zoals de wildwaterkreek, werken al. Er wordt nu nog gewerkt aan de laat ste details want op 20 de cember is de oplevering aan de gemeente Schie dam. „Daarna worden de meubels geplaatst en de aankleding afgerond", zegt een supertrotse Jan van Vugt, directeur dienst sport en recreatie van de gemeente Schie dam. Op zaterdag 29 ja nuari is er voor de Schie- damse bevolking een open dag en volgende dag kan er echt worden gezwommen. Vanaf maandag 31 janauri gaat het zwembad volgens het rooster draaien. „Dat halen we makkelijk, want we liggen voor op het bouwschema van veertien maanden", al dus Van Vugt. Jan van Vugt mag terecht trots zijn op het 12,5 miljoen kostende zwembad. Het ziet er schitterend uit, zelfs al is het nog niet helemaal af. „Ik mag, denk ik, als één van de weinige Nederlanders zeggen dat ik in mijn leven twee zwembaden heb gebouwd. Eerder deed ik dat al in mijn vorige functie in Pijnacker, mijn eigen woonplaats". Ex clusief voor Het Nieuwe Stadsblad gaf Jan van Vugt deze week een rondleiding door het nieuwe bad. Luiers De automatische schuifdeuren werken al naar behoren, maar verder is de entree nog eng kaal. De balie voor informatie en kaartverkoop staat er welis waar al, maar beschermend t glas, kassa's en dergelijke ont breken nog. Ook de dubbele toegangshekjes die de compu terkaartjes moeten lezen staan er nog niet. De dubbele toe gangshekjes komen er om de badgasten te scheiden: gebrui kers van het recreatieve bad en zwemmers in het instruc- tie/wedstrijdbad. Beide groe pen beschikken dan ook over aparte kleedkamers. Voor de recreatieve zwemmers zijn er louter éénpersoons kleedcabi nes met als extra service tafels voor het verschonen van lui ers. De gasten van het andere bad beschikken ook over klei ne kleedkamers, maar hebben ook de beschikking over grote gezamenlijke kleedruimten en speciale gezinscabines. „En vergeet niet dat ook alles ge maakt is voor invalide zwem mers", benadrukt de directeur DSR. Al blijven de twèe invali de sportverenigingen GJVW en De Ooievaars gebruikma ken van zwembad Zuid. Beide aparte kleedruimten, met een grote hoeveelheid kleding- kluisjes, komen uit op de twee verschillende baden. Schoonspringen Afhankelijk van de gebruikers zijn de twee baden door mid del van een schuifwand te j f 1 I I I scheiden. Als eerste toont Van Vugt het wedstrijdbad met een lengte van 25 meter en een breedte van 15 meter. „Het bad voldoet daarmee aan alle eisen voor alle soorten wedstrijden, want ook de diep te is verstelbaar tot maximaal 3.40 meter over het hele bad. En telt zes banen". De bewe gende bodem kan ook als plat vorm op het water worden ge legd. Tijdens de rondleiding maken werkers hiervan han dig gebruik om de laatste hand te leggen aan het pla fond boven het bad. Langs de raamkant is een eenvoudige tribune van twee zitrijen ge maakt goed voor 150 kijkers. Voor drukke evenementen is er op verzoek van de zwem- clubs ook gezorgd voor extra mobiele tribunes. Om ook te kunnen schoonspringen is er een 1-meterplank. De drie zwemverenigingen die straks het instructiebad gaan gebrui ken krijgen ook de beschik king over een multifunctio neel verenigingsgebouw. Van- daaruit kunnen de verrichtin gen in het bad gevolgd wor den. „De verenigingen gaan deze ruimte alleen gebruiken als ze aanwezig zijn en de ex ploitatie wordt door de vereni gingen onderling geregeld. Ui teraard in overleg met Sport fondsen", weet Van Vugt. Van uit deze ruimte kunnen ook de speciaal voor hen bestemde kleedkamers bereikt worden. Bovendien is er een aparte uitgang vanuit deze vereni gingsruimte. De verenigingen die er gebruik van gaan ma ken zijn: SZC, SRB en De Wa tervrienden. Waaghalzen In tegenstelling tot het recht- toe-recht-aan bad is het recre atieve bad een creatief vorm sel met een oppervlakte van 2000 vierkante meter. Boven dien is er een zogenaamde uit- zwemmogelijkheid naar bui ten. In het bad zijn een wild waterkreek, twee whirlpools, een waterval, een waterpad destoel en bubblezitbanken. Al deze attracties worden door middel van een computer om en om in gebruik gesteld. „Maar met de hand kan na tuurlijk ook", vult Van Vugt aan. In het midden boven het bad zorgt een lichtkoepel er voor dat er nog meer daglicht binnenkomt, dan dat er door de vele ramen al binnen kan dringen. Het winterszonnetje geeft in elk geval een prachti ge schittering op het water. Als extra attractie is er een ze ventig meter lange glijbaan die de waaghalzen ook buiten het zwembad leidt, om daarna in een apart badje uit te ko men. Het recreatiebad heeft verder een klein en ondiep kleuterbadje. In een aparte hoek is nog een peuterbad. Ook buiten is een kleuterbad je temidden van de toch erg groot uitgevallen ligweide. „Er is toch gekozen voor een grote ligweide van 4000 vierkante meter. Daar komen geschei den delen voor mensen die met een bal willen spelen, voor moeders met kleine kin deren en voor zonnebaders", somt Van Vugt op. Buiten komt ook een terras voor de horeca, maar ook binnen kan gegeten en gedronken worden aan een speciale bar. Het ge- ZZ hele recreatiebad en ook de ligweiden doen nu nog erg kaal aan, maar dat zal door vele palmen en beplanting straks allemaal heel anders worden. „Het moet er echt subtropisch gaan uitzien". Warmtekrachtkoppeling Niet zonder trots laat Jan van Vugt ook het hart van het zwembad zien. In een kelder staan de enorme pompen, fil ters en verwarmingen die voor een optimaal zwemgenot moeten zorgen. „Er is een computer-installatie die zorgt voor de gehele waterbeheer sing van het zwembad en kan per basin geregeld worden. Zelf op afstand per modem. Dat geldt ook voor alle moge lijk chemische middelen die gebruikt worden. Dit zwem bad voldoet aan alle zware mi- leu-eisen van dit moment", vermeldt Van Vugt, terwijl net ergens een drukventiel voor de nodige herrie zorgt. Overi gens wordt er ook gebruik ge maakt van een warmtekracht koppeling met het ONS. „Dat is weer vanuit het oogpunt van energiebesparing ge daan", zegt Van Vugt. Vanuit de kelder wordt via twee lange trappen de een soort zolder bereikt waarvandaan het sub tropische klimaat wordt be heerst. Veilige bebossing Ook buiten wordt nog het no dige aangepast. Er komt een fietsenstalling voor 400 fiet sen. Verder een nieuw brug richting de ingang voor fiet sers en wandelaars. De auto mobilisten moeten gebruik blijven maken van de oude parkeerplaats. „Maar", zo ver zekert Van Vugt, „die wordt geheel opgeknapt en voorzien van veilige bebossing en goe de verlichting". Het zwembad blijft na de opening tot 1 janu ari 1996 eigendom van de ge meente. Daarna neemt Sport fondsen Nederland de exploi tatie over. Het horecaperso- neel dat nu al in het bad aan de B.K.laan werkt zal wel di rect met de opening overstap pen. „Over enkele weken is het nog mooier", weet Van Vugt zeker. „Dan heeft Schiedam er een prima voorziening bij, die ook geschikt is voor zo- merrecreatie". Jan van Vugt gaat er vanuit dat er jaarlijkse 300.000 mensen gebruik van zullen maken. Voor het in structiebad betalen zij 4,25 gulden en voor het recreatie bad 5,25 gulden. Als de kapi taalsinvestering (jaarlijks last 1,2 miljoen) niet mee wordt gerekend kan het zwembad zonder exploitatietekort draai en. Geen Volkskerstzang SCHIEDAM- Dit jaar wordt er voor het eerst sind stijden ge broken met een belangrijke traditie: er komt geen Volks kerstzang. Die was wel ge pland op vrijdag 17 december in de kerk van O.L. Vrouw Vi sitatie aan de Schaepmansin- gel. Op diezelfde datum echter staan er veel andere kerstakti- viteiten in Schiedam op het programma. Diverse koren, die in eerste instantie mede werking hadden toegezegd, konden hun belofte niet nako men. Daardoor zou het oeco- menische karakter van de Kerstzang verloren gaan, re den voor de organisatoren om het evenement in elk geval voor '93 af te gelasten. Tussen kerst en jaarwisseling geen spreekuur Bewonersvereniging Schiedam- West SCHIEDAM- Tussen kerst en nieuwjaar komen de spreeku ren en info-ochtenden van Be wonersvereniging West in ge bouw De Erker aan de Jan van Avennestraat te vervallen. Met ingang van 3 januari is de be- wonersvererfiging in De Erker bereikbaar van maandag tot en met vrijdagochtend tussen 9.30 en 12.00 uur en op maan dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Fier en trots is de Cv middenbriljant van 0.15 crt. Gezet op een^X prachtige, eigentijdse Vw gouden ring. In de band zijn kunstig 10 briljanten van 0.15 crt. verwerkt. Een feestelijk en rijk geschenk voor haar en... een unieke prijs! Juweliersverkoopprijs normaal U koopt de ring mm nu voor Gedipl. horlogemaker - Goudsmid Hoogstraat 90 Schiedam Telefoon 010-4267789 Nieuwe zwembad Groenoord wordt schitterend Ti .;,j-r i'.j un A-"-: A 4- i Een prachtig overzicht van het recreatiebad met in het midden de schittering van de lichtkoepel. Het wedstrijdbad met de verstelbare bodem, die nu door werklui wordt gebruikt om aan het plafond te werken. Renault-dealer Dorzo zit veel dichter bij Schiedam dan u denkt. En met dit kaartje vindt u 'm zo. GEEFT JE De klant centraal, de auto optimaal James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. 010-4353533. 'Tilxx gÊr*" *">y: V- N*» *Êm - W tas* tIK V" mm Met groot materiaal wordt buiten nog hard gewerkt om de ligweide op tijd af te krijgen. Het nieuwe zwembad van buiten. Zo ziet het begin van de glij baan eruit. 1 Het kleine peuterbadje buiten. 1 Een van de attracties in het recreatievebad een fontein. Een deel van de zeventig meter lange glijbaan gaat via buitenom. WMKE Een briljantcertificaat wordt bijgeleverd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 13