Reorganisatie politiekorpsen Publiek bedankt! Ziekte en scheiding maken Snuffie en Boy dakloos beloofd: Loterij Nooit Gedacht Gebit stuk? Breeuwwerk houdt traditioneel produkt in ere Frankeland realiseert in '94 goede voornemens Exposities Schieland Galerie ITEHW UW op zoek naar hulp i and1 Concert in orgelloods VERINGMEIER TANDTECHNIEK <^1 SCHIEDAM- Van het personeel van het Pas sage Theater ontving Het Nieuwe Stadsblad de volgende afscheids brief: Het laatste weekend in het Passage Theater werd afgesloten met een voorstelling van John Lanting en met een laatste bijeenkomst van het voltallige perso neel van de Stichting Schiedamse Theaters. Drie jaar zal het Schie damse publiek het zon der Passage Theater moeten gaan doen. -W— SCHIEDAM- Snuf is een schatje.Als haar bazin niet ziek geworden was, dan had ze er ook niet over gepiekerd haar lie veling naar de Harga- hoeve te brengen. De tienjarige cocker spa- niël heeft een hart van goud en is dol op 'knuf felen'. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM - In zowel Schiedam als Vlaardin gen, Maassluis en Maas land is deze week de grote 'Nooit Gedacht' Loterij van start ge gaan. Huis-aan-huis valt dezer dagen een folder in de bus, met daarin een kanskaart. Boven dien zijn loten verkrijg baar bij 36 verkooppun ten in de regio. Verkooppunten rr—W. ÖËJ» SCHIEDAM- Groep zes- van MLK-school 'De Brug' heeft meegedaan aan het anti-vandalis- meproject van Buro HALT en de politie en schreef daarover het volgende verslag: SCHIEDAM - Fabriek van Machinaal Breeuwwerk, staat er op de glanzend gepoetste koperen naamplaat, op de gevel van wat eens een jeneverpakhuis was, aan de Wesrerkade. 'Breeuwwerk', een woord uit een spannend jongensboek, waarin het schip nodig 'gebreeuwd' moest worden. Maar hoever strekt onze feitelijke taalkennis van breeuwen en breeuwwerk? „Breewwerk is de naam van een soort touw, dat gemaakt wordt van geplozen en gesponnen vezels. Grondstoffen zijn hennep, vlas, jute en sisal, natuurlijke produkten", vertelt Maarten Bijl, de vier de generatie in het bedrijf. Wie het oude pand aan de Westerkade betreedt waant zich even in vervlogen tij den. Hoewel de kantoren modern zijn in gericht en de automatisering een belang rijke rol inneemt, in de produktieruimtes denk je in een werkend museum beland te zijn. Het fabriceren van Breeuwwerk, de Schiedamse fabriek is de enige in Ne derland op dit gebied, verloopt nog altijd op traditionele wijze. „Vroeger handma tig, maar mijn grootvader Simon liet in het begin van deze eeuw machines bou wen in Engeland, die machines gebrui ken wij nu nog", aldus Bijl. De nog per- fekt funktionerende machines worden met riemen aangedreven, ook de stoom ketel is nog in bedrijf, Breeuwwerk wordt nog altijd toegepast in de houten-scheepsbouw en reparatie. Het gevlochten en geteerde materiaal geeft een schip zijn stijfheid, nadat de naden er mee zijn opgevuld, het breeu wen. De klanten van Breeuwwerk zijn over de hele wereld te vinden. Er is ex- port naar ruim 1000 klanten in 58 landen. Wie denkt dat het Breeuwwerk uitsterft met het uitsterven van houten schepen, heeft het mis. In de olieproducerende landen worden verbindingen tussen pijp leidingen gedicht met Breeuwwerk uit Schiedam! In Scandinavië wordt het pro dukt gebruikt in de plaats van steenwol, als isolatiemateriaal in de woningbouw. Toekomst In de loop van de jaren ontdekten de he ren Bijl dat er met de machines waarmee het Breeuwwerk werd gemaakt nog veel meer te doen was. Zo produceert men thans ook poetskatoen, poetslappen, poetspapier, non-woven doeken en cel vezel verhuisdekens, waarvan een be langrijk deel ook in Nederland wordt af gezet. Breeuwwerk is bovendien een specialist in het impregneren van touw en touwpro- dukten. In de grote stoomverwarmde ke tels worden produkten geteerd of ge taand. Dit conserveren tegen rotten doet Breeuwwerk ook voor vrijwel alle Neder landse touwfabrikanten! Wie dus nu de fabriek aan de Westerkade passeert,, weet wat er zich achter de fraaie oude gevels afspeelt. B.V. Fabriek van Machinaal Breeuwwerk Westerkade 4-10 3116 GJ Schiedam Telefoon: 010-4268867, 010-4267459 Telefax: 010-4262553 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 FAGINA 23 Stadsblad-fotograaf Menno Janssen regisseert het allerlaatste optreden inn het Passage Theater. Op het podium het voltallige personeel. De laatste jaren zijn succes- volle jaren geweest voor het Passage Theater en Theater de Teerstoof. Het aantal be zoekers is spectaculair ge groeid. Daar is dit seizoen, door de zo laat bekend gewor den sluiting, een abrupt einde aan gekomen. Velen van u hebben een goed heenkomen gezocht naar de Schiedam om ringende theaters. Maar toch hopen wij dat u als publiek ons niet zult vergeten en over drie jaar weer als vanouds naar het nieuwe Passage The ater op het Stadserf zult ko men. Natuurlijk blijft Theater de Teerstoof wel open. Hoewel de artiesten die hier optreden doorgaans soms wat minder bekendheid genieten, moet u niet vergeten dat ze hier alle maal begonnen zijn: De Beri ni's, Youp van 't Hek, Paul de Leeuw, Jos Brink en vele an deren! Voor het reserveren van kaar ten, het kopen van theater bonnen en informatie over voorstellingen kunt u voorlo pig nog terecht aan de kassa van het Passage Theater. Om het Passage Theater niet te vergeten is er een aanden ken gemaakt: een verjaardags kalender met fraaie foto's van het Passage Theater. Deze ka lender kost f 5,- en is vanaf donderdag 23 december ver krijgbaar aan de kassa in het Passage Theater. Namens het personeel van de stichting Schiedamse Thea ters WATERWEG NOORD - De re organisatie van de politie in de regio Rotterdam-Rijnmond begint vaste vormen aan te nemen. Eind deze week krijgt het politiepersoneel te horen waar men in de nieuwe orga nisatiestructuur wordt ge plaatst. Dit geldt ook voor de 220 poli tiemedewerkers in het district Waterweg (Vlaardingen, Maas sluis en Hoek van Holland). Twintig mensen zijn op eigen verzoek overgeplaatst naar een ander district, terwijl zes politiemensen gebruik maken van het reorganisatie-ontslag voor 55-plussers. Alle overige politiemensen in het district Waterweg blijven hier werkzaam, waaronder ook de wijkagenten. De afgelopen weken is veel te doen geweest rond het gedwongen vertrek van wijkagenten, met name rond Jan van der Laan uit de wijk Holy. De bewoners heb- SCHIEDAM- In de Schieland Galerie in het Schieland Zie kenhuis lokatie Stadhouders laan exposeren tot en met het eind van dit jaar Hennie van Dorsten en Lily van den Boo gaard Boons. Hennie van Dor sten is lid van Grupo '69, een Joegoslavische kunstenaars groep. Door de gebeurtenissen in zijn vaderland, kwam hij lang niet meer aan schilderen toe. Kort geleden echter wist hij de draad weer op te pak ken met als resultaat een serie acry Rekeningen, die nu te zien is in de Schieland Gale rie. Lily van den Boogaard Boons, dochter van de kunstschilder Theo Boons, maakt sieraden van materialen als hout, fi- moklei en rubber. Naast dit werk toont ze handgevormd keramiek. De. galerie is dage lijks geopend tussen 9.00 en 20.00 uur. ben dus succes geboekt met hun acties voor het behoud van hun wijkagent. Het district Waterweg wordt in de nabije toekomst uitgebreid tot een korps van 265 mensen. De plaatsing van de politie mensen in de diverse distric ten gaat formeel op 1 januari in, maar eerst wordt regionaal bekeken hoe en wanneer de plaatsing daadwerkelijk kan plaatsvinden om 'gaten' op de verschillende afdelingen te voorkomen. Deze roodharige dame is ge zien haar leeftijd wel op haar rust gesteld. Ze past niet in een gezin met drukke kinde ren of speelse katten, maar zou voor ouderen een ideale kameraad zijn. De scheiding van zijn baasjes had verstrekkende gevolgen voor Boy. In een klap raakte Boy de speelse jonge bastaard hond dakloos. Boy heeft niettemin zijn optimistische karakter weten te behouden. Ondanks tijd- Boy den oud- weet hii van I dragr hem is hv SCHI land an is dez m zien da. H Schipluiden - Jan van Westen- brugge uit Wateringen zal woensdagavond aan de Wil- lemsoordseweg 3 in Schiplui den het orgel bespelen. Cor- nettist Theun Schuppers uit Scheveningen zal daarbij zijn muzikale medewerking verle nen. Aanvang 20. 00 uur. En tree 5,- inclusief koffie en oliebollen. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak De 'Nooit Gedacht' Loterij is een initiatief van de stichtin gen SDGG en ASVZ, die dag-, woon- en werkcentra voor ver standelijk gehandicapten be heren. In Vlaardingen is aan de Zuidbuurt een oude boer derij gekocht, waarin een ge zinsvervangend tehuis en een dagverblijf worden ingericht. De boerderij verkeerde echter in een dermate slechte staat dat er voor renovatie weinig geld overbleef. Er bestaat een tekort van zo'n 2,5 ton, een gat dat via deze loterij moet wor den gedicht. De boerderij heeft al een ei gen moestuin en een kleine veestapel. De accommodatie voor dagopvang is eveneens gereed. Het woonproject wordt gerealiseerd in het hoofdge bouw. Verder komt er nog een winkel, waar de eigen oogst en zelfgemaakte artikelen wor den verkocht. Er zijn in Vlaardingen, Schie dam, Maassluis en Maasland vierduizend loten uitgegeven. Een lot kost honderd gulden, maar is tien maanden lang geldig. Aan de loterij zijn aan trekkelijke hoofdprijzen ver bonden, waaronder twee Dai- hatsu's Cuore, televisies, vide orecorders, citybikes en rei zen. Wie een lot wil kopen, moet de kanskaart uit de folder invul len. Ook kan men voor een lot terecht bij: Sigarenmagazijn Van der Boor aan de Groenelaan 53, Blok Shop aan de Groenelaan 103, Boekhandel Van Leeuwen aan de Broersvest 44 en de Mgr. Nolenslaan 612, Janssen's Ta bakshop aan de Lorentzlaan 24, Auto Beumer aan de West- vest 14 en de Rabobank-filia- len aan de Broersvest 16 en Zwaluwlaan 111. Maasland - 't Kleinste Waren huis aan de 's-Herenstraat 46 en de Rabobank aan de Lide- weysingel 2. Snuf Schiedam - De Sint Liduinastichting Schiedam was dit jaar vroeg met het vuurwerk. Afgelopen vrijdag zorgden medewerkers en vrijwilli gers van Frankeland voor een knallende afsluiting van 1993, het jaar van de ouderen. Voor 1994 heeft de Stichting overigens nog veel meer vuurwerk in petto. Zo wordt bijvoorbeeld de zorg voor de 236 bewoners, evene menten voor be- en buitenwoners en het leveren van maaltijden aan zelfstandig wonenden ouderen, waar mogelijk verbeterd. Op lijstje van concrete voornemens staan ook 30 nieuwe verpleeghuisbedden in Frankeland. In het verzorgingstehuis wordt daarmee een dependance van het Zonnehuis gerealiseerd. Door de afbouw van de intramurale plaatsen is er budget voor thuiszorg van tenminste 40 zelfstandig wo nende ouderen. Ook komen er op het aan Frankeland grenzende Itho-terrein 101 ouderenwoningen. Tot slot staan ook de bouw van een eigen zwembad en van een fitheidsruimte bovenaan bij de agen dapunten. In Huize Frarjkp Sint Liqjuina^t d een ebcposip van Henk Alb&- j maakte ondermeer een hele serie aquarellen getiteld 'Oud-Schiedam in cle sneeuw'. Henk Albada maakte deze se rie in de vijftiger jaren en leg de er diverse schilderachtige plekjes mee vast, die inmid dels verloren zijn gegaan. De nostalgische tentoonstel:ing is •dagelijks te bezichtigen. SCHIEDAM- De Unie van Vrijwilligers in Schiedam zoekt hulpkrachten voor di verse werkzaamheden in het Schieland Ziekenhuis, zoals het verkopen van bloemen en fruit voor de patiënten en het vervoer van bedlegerige pa tiënten naar de afdeling fysio therapie. Informatie via de te lefoonnummers 4703137 en 4706882. i Groep zes van MLK-school 'De Brug Op ons plein staan drie door- kruipbuizen waarop veel is ge krast en geschreven. Wij gaan de buizen schoonmaken en er voor zorgen dat ze schoonblij- ven. Op het politiebureau hebben wij een hele spannende film gezien, die ging over een groepje jongeren die graag •dingen kapot maken. In het begin van de film zie je de vandalen een verkeersbord vernielen, een spiegeltje van een auto kapot slaan, glas in een zandbak gooien, een brie venbus in brand steken en een telefooncel vernielen. Op het eind van de film zie je een jongetje op de fiets. Hij fietst rechtdoor en een auto waarvan de buitenspiegel ka pot is gemaakt wil rechtsaf. De man in de auto ziet het jongetje niet. De jongen wordt aangereden en blijft zwaar ge wond op de weg liggen. De man wil snel een ziekenwagen bellen, maar de telefooncel is vernield en de telefoon doet het niet meer. De ziekenwa gen kwam te laat. De jongen heeft het ongeluk niet over leefd. Dat is een gevolg van vandalisme. Press Service 05496-76525 ADVERTORIAL 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 23