Cfrrrecfc In het Correct Studio Café beleef je het mee Gebit stuk? Ijstijd in De Teerstoof Reserveren De Teerstoof; verwachte voorstellingen Verheugen tegels en plavuizen verhuisd Lights! Camera! and Action! Van ontbijt tot diner Noteer alvast in je agenda ORANJE BELOOFD: Podium programma Geluk voor de jeugd Inloopconcert Harpe Davids Dazzlin in De Unie Kunstmarkt in De Erker Scholengemeenschap Brandersstad viert heropening met banenmarkt 'Nuits Fauves' in Het Filmhuis Snertdag in De Woudhoek Wijkcentrum Nieuwland viert jubileum De Erker op zoek naar onbezoldigd secretaris HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 FEBRUARI 1994 PAGINA 9 Maak je eigen videoclip BRASSERIE Luk Wyns werd geregisseerd door Mitta van der Maat. De muziek is van Frank van Bo- gaert, de visuele vormgeving van Geertru de Groot. Theater De Teerstoof. Zater dag 19 februari. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-. SCHIEDAM- Het programma van café Podium aan de Lan ge Haven 28 voor komend weekend luidt als volgt: Zaterdag 19 februri- 'The Boo- thill Undertakers'. Aanvang: 22.30 uur; toegang gratis. Deze vijfkoppige formatie speelt stevige rock waarin voor de goede luisteraars ook de nodi ge blues in te ontdekken valt. Zondag 20 februari- Popkoor 'Be as you are'. Aanvang: 21.30 uur; toegang: gratis. Dit 40 le den tellende koor brengt pop van hoog niveau. VERINGMEIER TANDTECHNIEK Verhalenwedstrijd SCHIEDAM- Het Film huis organiseert ook dit jaar weer een verhalen wedstrijd en wei rond het thema 'reizen'. Deelne mers mogen overigens ook zelf een ander onder werp kiezen. Meedoen kan door het inzenden van één niet eerder gepu bliceerd verhaal (maxi maal 2500 woorden, ge typt in drievoud op A-4) of drie gediehten. Het werk onder vermelding van naam, leeftijd, adres en telefoonnummer op sturen naar: Het Film huis/V erhalenwedstrijd, Postbus 4111, 3102 GC Schiedam. Voor jongeren tot en met 16 jaar is er een aparte jury en een extra prijs. De sluitings datum is 15 maart; de prijsuitreiking is op 17 april. Eventuele verdere informatie bij Anneke Blok, telefoonnummer 4751785. SCHIEDAM- Voor de jeugd staat zaterdag 18 februari 'Geluk' op het programma een voorstelling van Poppen theater Wim Noordegraaf. Het verhaal gaat over Joop die gebukt gaat onder een onwrikbaar vastgelijmde trechter op zijn kop. Hij zoekt Het geluk, onder ande re in een vaste relatie met een mooie prinses. Door lou ter onnozelheid valt hij ech ter in handen van een kanni balistische onderwijsgeven de. Van hoofdschotel tot held, maar aan het eind van het spectakel vindt Joop toch wat hij zoekt. Theater De Teerstoof. Zater dag 19 februari. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: 5,-. SCHIEDAM- Harmonieorkest Harpe Davids verzorgt zater dag 19 februari een inloopcon cert in de Grote Kerk tussen 15.00 en 16.00 uur. Onder lei ding van dirigent Cees Kra mer zal het uit 45 personen bestaande orkest een geva rieerd programma brengen be staande uit een aantal marsen én een selectie van bekende melodieën uit de tekenfilm 'Aladdin' van Walt Disney. Toegang: gratis Harpe Davids kan nog klari nettisten en slagwerkers ge bruiken. De repetities worden gehouden op maandagavond tussen 19.30 en 21.45 uur in verenigingsgebouw de Tam- bourijn aan het Nijhoffplein 20 in Noord. Informatie via te lefoonnummer 4715959 of 4715833. SCHIEDAM- Gelegenheidsfor matie Dazzlin staat zondag op de planken van muziekcafé De Unie. Op het programma staat swing, bebop en main stream. Henk Spronger (gi taar), John de JOng (piano), Marius van Ee (trompet), Ben Vrauwdeaut (sax), Philomijn lts (zang), Dicky Stolk (bas) en Kees van Krugten (drums) spelen vanaf 16.00 uur. SCHIEDAM- In wijkcen trum De Erker aan de Jan van Avennestraat 32 wordt zondag 20 februari de jaar lijkse Kunstmarkt gehou den tussen 13.00 en 17.00 uur. Ruim 50 plaatselijke amateurschilders en ande re creatieve hobbyisten zullen daar hun werk ex poseren. Bezoekers van deze traditonele happe ning kunnen ook zelf ak- tief aan de slag en deelne men aan diverse work shops die variëren van het maken-van-glassculpturen tot portrettekenen. Leer lingen van de muziekles sen zullen voor een luis terrijke omlijsting van de markt zorgen. De toegang is gratis. Jonge Jenever Oranje Vieux Oranje SCHIEDAM- Reserveren voor Theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 kan voorlopig nog aan de kassa van het Pas sage Theater van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk van maan dag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur via num mer 4269455. De kassa van De Teerstoof is geopend vanaf één uur voorafgaand aan elke voorstelling. Voor de komende week worden de volgende voorstellingen verwacht: Donderdag 24 februari: Hester Macander met 'Doordraaien Vrijdag 25 februari Jaap Mulder met 'Noordkaap' Zaterdag 26 februari Sanne Kreuze/Dick Koene met 'Het Feest op de Maas' (jeugdvoorstelling) Jaap Mulder met 'Noordkaap'. DONDERDAG 24 MAART De ultimate dance night met live video-opnamen van Skin Tight, Lisa Lux en Body Trax. ledereen is welkom vanaf 20.30 uur Brasserie Correct Studio Café 010-4.618.690 Benthuizerstraat 1, Rotterdam-Noord (zij-ingang van Correct Consumer Electronics, Bergweg 110) Open: Maandag en dinsdag tot 18.00 uur, woensdag t/m zaterdag tot 01.00 uur. De keuken is open tot 23.00 uur MAAK JE EIGEN VIDEOCLIP Wil je oog in oog staan met een aankomende wereldster, dan ben je iedere woensdag tot en met zaterdagavond van harte welkom. Ronald Nab, zelf Erasmus in de musical 'Kaat Mossel' presenteert de Correct Video Karaoke Party en op donderdagen hebben wij regelmatig video-opnamen van aankomende artiesten. Op vrijdag en zaterdagavond nodigt onze presentator iedereen uit op het podium van het Correct Studio Café de sterren van de hemel te zingen en dan kan je ook je eigen videoclip laten maken voor f 75.- Ook kan je bij ons terecht voor een eenvoudig ontbijt tot uitgebreid diner voor een aantrekkelijke prijs met iedere dag een wisselende dagschotel voor f 15.- en kindermenu vanaf f 8.50 Iedere dag is de keuken open vanaf 10.00 uur en op woensdag tot en met zaterdag geopend tot 23.00 uur. Voor groepen vanaf 8 personen hebben wij speciale menu aanbiedingen. Bel voor meer informatie 010-4.618.690 Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM- Tegelbe- drijf Verheugen, dat voorheen gehuisvest was in de Halleystraat, is verhuisd naar de Kommiezenlaan 21 in de Spaanse Polder. In een schitterdende show room is daar een grote diversiteit in tegels, plavuizen en badka mers te zien. Door de steeds groeiende vraag naar kant en klare bad kamers en tegelvloeren van marmer of natuursteen, was een uitbreiding onvermijde lijk," aldus Driekus Verheu gen. De firma heeft nu bijna het volledige assortiment op voorraad en doordat alles nu in één pand is ondergebracht, kunnen vloeren en badkamers direkt geleverd worden. We hebben getracht een as sortiment samen te stellen met voor elk wat wils," aldus Verheugen. De showroom geeft dan ook een uitstekende indruk van allerlei soorten binnen- en buitenvloeren en volledig ingerichte badkamers op ware grootte." Van sommige plavuizen, bij voorbeeld met een motief, krijgt men geen juist beeld als er slechts een paar bij elkaar te zien zijn," vertelt de aktieve ondernemer. Daarom is het in dit vak nu juist zo belang rijk om in een grote open ruimte te showen, zodat de mensen van te voren weten hoe het er op een groot vlak uit gaat zien." Showroom Verheugen aan de Kommiezenlaan 21 is geo pend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM- In dc De Woud- hoek aan het Heyermansplein wordt donderdag 17 februari een 'snertdag' gehouden. Lief hebbers kunnen daar tussen 11.00 en 15.00 uur aan de 'home-made' erwtensoep. De snert kost 2,50 per kop, incu- sief roggebrood met spek. SCHIEDAM- In 'Ander mans Eiland'- vrijdag 18 februari in De Teer stoof- leveren Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp een subtiel tweegevecht tnet el kaar. Humor en muziek staan centraal in dit duel dat geleverd wordt op een stil paradijsje midden in de grote oceaan. De ene man leeft al jarenlang ongestoord op dit vergeten 'plekje op de aardkloot'. Zijn dagen en nachten zien er steeds hetzelfde uit. Tegelijk met de zon staat hij op, zet wat thee, eet een dadel, denkt wat nö of leest een boek. Als de avond valt, duikt hij zijn bed weer in. Hij is volmaakt gelukkig. Onhoudbaar Dan spoelt op zekere dag de andere man aan. Het is een gebeurtenis met vérstrekken de gevolgen; zeker wanneer de ander besluit zich ook blij vend op het eiland te vestigen. De toestand wordt onhoud baar. Dan besluit de ene man een daad te stellen die hen beiden nog lang zal heugen. SCHIEDAM- Wijkcentrum Nieuwland bestaat- in de hui dige vorm- alweer 10 jaar. Dit jubileum wordt zaterdag 19 fe bruari uitgebreid gevierd, 's middags voor de jeugd en 's avonds voor hun ouders. Het programma is nog een verras sing. Gratis kaarten kunnen afgehaald worden bij het be heer van het wijkcentrum. SCHIEDAM- In Het Filmhuis, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, wordt vrij dag 18 februari 'Les Nuits Fauves' gedraaid van regis seur Collard. De film gaat over cameraman Jean. Hij leidt een vrolijk' leventje dat voor een groot gedeelte wordt bepaald door seks. Wisselende contac ten zijn aan de orde van de dag. En dat blijven ze, ook als hij op zijn manier verliefd wordt op de aantrekkelijke, 17-jarige Laura. Hoewel het liefde op het eeer- ste gezicht is, knoopt Jean te gelijkertijd een los-vast relatie aan met de gespierde rugby- speler Samy. Daarnaast be zoekt hij 's nachts regelmatig openbare plekken voor ano nieme seks. Hij ontdekt een vreemd plekje op zijn arm en gaat naar het ziekenhuis waar SCHIEDAM- Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenne straat 32 is op zoek naar een vrijwilliger(ster) die secretari aatswerkzaamheden wil ver richten. De funktie zal omnge- veer drie uur per week in be slag nemen; de vaste verga deravond is woensdag. Aan melden kan bij Thea Kemna, telefoonnummer 4267767. wordt geconstateerd dat hij aan AIDS lijdt. Jean stelt Lau ra hiervan niet op de hoogte als ze voor het eerst met el kaar vrijen. Laura staat echter zo in vuur en vlam dat ze hem dat vergeeft en zelfs de ziekte met hem wil delen. Het wordt steeds moeilijker voor haar om Jean te begrijpen. 'Les Nuits Fauves' is een zeer per- soonliuk document geworden dat in Frankrijk veel opschud ding veroorzaakte. Regisseur Collard die behalve voor de re gie ook voor het scenario en de hoofdrol tekende, overleed het afgelopen voorjaar op 35- jarige leeftijd aan AIDS. Aanvang: 21.30 uur. Het Film huis is geopend vanaf 20.30 uur. Toegang voor donateurs: 5,-; donateur worden kost 7,50 inclusief eerste film. SCHIEDAM- 'IJstijd', zaterdag 19 februari te zien in De Teerstoof, is een overrompelend grappig en poëtisch avontuur dat Luk Wyns op het lijf geschreven lijkt. De Belg kreeg na het breekbare 'Alleen' en het cynische 'Vuil Spel' door de Ne derlandse pers al de eretitel 'Keizer van het verhalend cabaret' toe bedeeld. Het is een vlag die de lading niet hele maal dekt. Wyns thea terwerk valt nu een maal niet in een hokje te plaatsen. In 'IJstijd' ontdekken twee neanderthalers de liefde, het geloof en de gebraden kip. De eerste mens wordt geboren en het wiel uitgevonden. Luk heeft zichzelf deze keer een waanzinnig ongelukkige jeugd toebedacht; de school is een hilarische hel; thuis past hij nog net tussen het kastje en de muur. Het is dit soort 'breedgedragen leed' dat de voorstelling bijna mytische proporties geeft. Het publiek kan een avond lekker lachen om zichzelf en treuren om de verloren kindertijd. Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp begonnen als muzikanten bij respectievelijk 'Zak en As' en Dubbel en Dwars'. Nu beide groepen niet meer bestaan, hebben ze de handen ineengeslagen en een gezamenlijk avondvullend theaterprogramma gemaakt. Theater De Teerstoof. Vrij dag 18 februari. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-. Ook voor zakenlijke lunch of diner, eenvoudig en snel te bereiken vanaf de rijksweg A20 en met eigen parkeergarage tegenover de ingang. AuosTUMUNoroyii KV Luk Wijns (foto: Gerard van Oosterum). Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak SCHIEDAM- De feestelijke heropening van het gebouw aan de No- lenslaan 99 van Scholengemeenschap De Brandersstad wordt zater dag 19 februari gevierd met een banenmarkt en een open huis tussen 10.00 en 12.00 uur. Ruim 34 bedrijven, instellingen en scholen- varië rend van de brandweer en de Shell tot het Kapperscollege en het Scheepvaart- en transportcollege- zullen daar acte de presence ge ven. De markt wordt gehouden op een gunstig moment in het jaar. Niet alleen bijna-schoolverlaters, maar ook potentiële nieuwkomers zijn juist in deze periode op zoek naar de meest geschikte vervolgop leiding. Ouders van leerlingen van groep acht én hun kroost kunnen zich zaterdag de 19de op ongedwongen wijze op de hoogte stellen van de mogelijkheden die het MAVO/VBO-onderwijs en Scholenge meenschap De Brandersstad in het bijzonder te bieden hebben. Wet houder Aad Wiegman (PvdA) zal de markt officieel openen. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.95 bij 12 flessen per liter I O «OU per liter 16.95 bij 12 flessen /j Cf\ per liter I O.OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Subtiel tweegevecht op een onherbergzaam eiland Het interieur van showroom Verheugen maakt de klant het kiezen gemakkelijker Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp. (foto: Marcel de Rijk).

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 9