Kinder feest Jubileum Hervormd Kerkkoor gevierd op klinkende wijze Boekenweekavond in het museum Vreemde vogels in De Teerstoof 'N AVOND GENIETEN SAUNA /IRONS Reserveren Dichter Andre Stek bezingt stille dingen Slimme meid en tv-verslaafde gaan solo in duo-voorstelling ns rners Van ontbijt tot diner Herdenking HaverSchmidt Een pot nat voor de jeugd Karaoke Party APRIL Rommelmarkt kluphuis Oost Schaaknacht in Kluphuis Zuid Presumed innocent in Het Filmhuis Joris Lutz in Podium HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 MAART 1994 PAGINA 19 Brasserie Correct Studio Café 010-4.618.690 Benthuizerstraat 1, Rotterdam-Noord (zij-ingang van Correct Consumer Electronics, Bergweg 110) Open: Maandag en dinsdag tot 18.00 uur, woensdag t/m zaterdag tot 01.00 uur.Keuken open tot 23.00 uur. Ook voor zakelijke lunch of diner, eenvoudig en snel te bereiken vanaf de rijksweg A20 en met eigen parkeergarage tegenover de ingang. SCHIEDAM- Hester Hofman en Pieter de Rijk gaan zaterdag 26 maart solo in De Teer stoof in een bijzondere duo-voorstelling. De eerste won met haar programma het vijftien de Leidse Cabaret Fes tival in 1993. De jury noemde haar een groot talent en een belofte voor de toekomst. In 'Een slimme meid' brent zij een cynische conference, waarin ze haar persoonlijke visie op de realiteit op sub- SCHIEDAM- Het Her vormd Kerkkoor be staat in 1994 precies 75 jaar. Dat jubileum wordt klinkend gevierd, zaterdag 26 maart, met een concert in de Grote Kerk. Op het program ma staat het prachtige 'Crucifixion' van Johns Stainer. De tenor Rob Stallinga, de bas Hans Wijers en de organist Herman Lammers zul len deze feestelijke vie ring luister bijzetten. Het concert begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Toe gangskaarten kosten vijf gulden en zijn bij de ingang van de kerk te koop. Het Kerkkoor van de Her vormde Gemeente is één van de oudste koren van Schie dam en werd opgericht in 1919 op initiatief van de toenmalige kerkeraad om de gemeente zang te stimuleren. Meteen al meldden zo'n 20 stadgenoten zich aan als lid; voldoende om mee van start te gaan. In de jaren '20 en '30 groeide het koor onstuimig en telde op ze ker moment wel 100 stemmen. In de oorlog werden de aktivi- teiten gestaakt. De meeste mannen waren in Duitsland tewerk gesteld en bovendien had niemand er trek in om aan de voorwaarden van de beruchte Kultuurkamer te vol doen. De opkomst van de TV in de jaren '50 en '60 leek even de dood-in-de-pot voor het vere nigingsleven te betekenen. De buis had een onweerstaanbare aantrekkingskracht. Slechts enkele volhouders bleven het koor trouw en in de 70-iger ja ren volgde een nieuwe bloei periode met veel jonge 'aan was'. Inmiddels had dirigent Bart de Leeuw de bij de oude ren nog bekende Jacq. P. Bek kers opgevolgd. Sinds 1984 staat het koor onder leiding van Jacques Horde die (als be roepsdirigent) het peil van de prestaties aanzienlijk heeft weten te verhogen. Het koor dat nu 40 leden telt laat zich niet alleen horen tijdens de diensten in de Grote Kerk, maar doet ook van zich spre ken door optredens tot zelfs over de landsgrenzen heen. Zo staat er in mei voor de derde maal een optreden in de basi liek van Echternach (Luxem burg) op het programma. Na afloop van het concert za terdag om ongeveer 21.00 uur, wordt er in de voorhof nog even op feestelijke manier stilgestaan bij de afgelopen driekwart eeuw. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de herdenking van de hon derdste sterfdag van Francois HaverSchmidt is er zaterdag 26 maart een landelijke bijeen komst op een plek, die in het leven van de dichter/dominee een belangrijke rol heeft ge speeld: de Grote of St. Jans- kerk. In aanwezigheid van mi nister-president Ruud Lubbers zal Henk van Ulsen voordra gen uit werk van HaverSc hmidt, terwijl organist Andre Verwoerd improviserend speelt. Het Leidse studenten muziekgezelschap Sempre Crescendo brengt door Ruud Koumans getoonzette gedich ten uit de bundel Snikken en Grimlachjes ten gehore onder de titel 'Leidse Miniaturen'. Tijdens de bijeenkomst in de kerk wordt ook het cassette/ge denkboek gepresenteerd dat naast bekend werk van Ha verSchmidt ook nog niet uitge geven gedichten, tekeningen en voordrachten bevat. De prijs van deze gesubsidieerde cassette bedraagt 55,- en is te reserveren bij: Stichting Fran cois HaverSchmidt-herdenking 1994, Dirk van Wassenaar straat 34, 3117 PE Schiedam. SCHIEDAM - De boekenweek wordt aanstaande vrijdag in Schiedam afgesloten met een muzikaal-literair programma van de bekende kinder- en jeugdboekenschrijver Karei Eykman. Henriette Schenk zingt liedjes van Karei Eyk man en de schrijver leest zelf gedichten voor uit eigen werk. Het geheel wordt muzikaal be geleid door Maarten Hillenius op piano. De regie is in han den van Arie Snel. Het thema van het program ma tijdens de boekenweeka vond karakteriseren zij als volgt: „Voor wie twaalf wordt is het een hele toer om acht tien te worden, maar span nend is het ook. Alles is in die tijd voor het eerst. De eerste grote conflicten met vader of moeder. De onzekerheid over je uiterlijk, de twijfel aan je zelf en de wereld om je heen. Onverklaarbare mismoedige buien en even later opeens de grootste lol. De moed ook om verliefd te raken, de sensatie van de tongzoen, liefde zowel als sex en als het even kan een combinatie van die twee. Alles is voor het eerst". Kortom een programma voor volwassenen vanaf 12 jaar. In het voorprogramma zullen zes leden van de Schiedamse Zon dagsdichters voordragen uit eigen werk, muzikaal omlijst door fluitspel van Marja Wijn horst. Ook zal het gedicht 'Een verhaaltje voor jullie' van Rutger Kopland (uit de bundel 'Uit het orgeltje van Yester day') -tot klinken komen op muziek van Bob van der Wel. Kaarten voor deze avond zijn gratis af te halen bij de organi satoren: Boekhandel van Leeuwen, Boekhandel Mercu- rius, het Stedelijk Museum en de openbare bibliotheken. Vrijdag 25 maart in de aula van het Stedelijk Museum. Aanvang 20.00 uur. SCHIEDAM- In Kluphuis Oost aan de Galilelstraat 86 wordt zondag 27 maart een rommelmarkt gehouden tus sen 11.00 en 16.00 uur. Parti culieren zullen daar een geva rieerd aanbod aan tweede hands artikelen te koop aan bieden. SCHIEDAM- In Kluphuis Zuid aan de Dwarsstraat 42 wordt van vrijdag 25 op zater dag 26 maart de Schiedamse Schaaknacht. Deelnemers strijden tussen 21.00 en 7.00 uur om de eer, een hoofdprijs van 200 gulden en enkele klei nere prijzen. De organisatie van deze marathon zal haar uiterste best doen om scha kers en publiek wakker te houden. Inclusief ontbijt kost de Schaaknacht 10,-. Aan melden kan telefonisch via de nummers 4267297 of 4732895. tiele en originele wijze verwerkt. Deze 40 minuten durende one- woman-show handelt over een jonge vrouw die tot nu toe niks leukers ontdekt dan tele visie kijken. Wat ziet zij zoal: vrouwen die ongesteld zijn en toch vrolijk. Vrolijke vrouwen die niet ongesteld zijn, maar toch vrolijk jonge jenever drinken in trendy café's. Vro lijke jonge vrouwen die niet ongesteld zijn en geen jenever drinken, maar toch vrolijk zijn. 'Is er nog leven na de te levisie?' vraagt de jonge vrouw zich af. Hoe zal het haar vergaan? Parodie Pieter de Rijk won de publieksprijs van het vijftien de Leidse Cabaret Festival met zijn programma 'Veni, Vidi, Video'. Deze voorstelling gaat over tv-verslaving. De ti tel is ontleend aan de uit spraak van de media-socioloog Julius Caesar: 'Ik kwam, ik zag en ik bleef maar kijken'. De hoofdpersoon is werkloos en verslaafd aan de buis. Hij wilde voor zijn 33ste binnen zijn. Dat is gelukt, maar nu staart hij naar buiten en naar de tv. De vraag is niet alleen hóe, maar ook óf hij daar nog wel eens van af kan komen. Echt ongelukkig voelt hij zich niet, maar ook niet echt geluk kig. In zijn programma brengt Pieter de Rijk twee werkelijk heden samen: die van de tele visie en die van de maatschap pij, waarbij hij de parodie niet schuwt. De Teerstoof. Zaterdag 26 maart. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-; passen: 15,-. SCHIEDAM- Marcel Boon- donderdag 24 en vrijdag 25 maart in De Teerstoof- gooide met zijn eerste geesteskind, 'Sjampo in de ruimte', al meteen hoge ogen. Hij won er in 1990 de publieksprijs van het Leids Cabaret Festival mee. Zijn destijds al zo hartveroverende uit straling is inmiddels zijn vaste handels ge worden. Marcel Boon is een entertainer die zijn podium omtovert in een gezellige huiskamer waar gepraat, gelachen en gezongen wordt. Een avondje Boon is als kerstmis vieren bij je schoonouders, maar dan anders. SCHIEDAM- In Het Filmhuis in gebouw De Teerstoof aan •de Nieuwsraat 12 wordt vrij dag 25 maart 'Presumed Inno cent' gedraaid van regisseur Alan J. Pakula. In deze film is Rusty Sabich een rechtscha pen officier van justitie die met hart en ziel gelooft in het Amnerikaanse rechtssysteem. Hij heeft een relatie met een verleidelijke collega. Terwijl Rusty volkomen geobsedeerd is door de nymfomane Caro lyn, maakt zij plotseling een einde aan hun hartstochtelijke verhouding. Dan wordt Caro lyn vermoord. Rusty krijgt de opdracht de moord op Carolyn te onder zoeken. Gaandeweg keren alle bewijzen zich echter tegen hem. Zo komt hij in deze lu gubere moordzaak tenslotte zelf in de verdachtenbank. Hij lijkt het slachtoffer te worden van een goed opgezet complot. 'Presumed Innocent' springt eruit door een sterke Cast (harrison Ford en Greta Scac- chi). Het is een onvervalste 'who-dunnit' met een verras sende afloop. Aanvang: 21.30 uur. Het Film huis is geopend vanaf 20.30 uur. Toegang voor donateurs: ƒ5,-; donateur worden kost 7,50 per seizoen inculsief eerste film. SCHIEDAM- Niemand minder dan Joris Lutz, be kend van onder andere T- Bone en Ha-die-pa, is za terdag 26 maart te zien én te beluisteren in café Po dium aan de Lange Haven 28. De tv-ster verkeert in het goede gezelschap van Peter van Gameren (gi taar) en Jan Evers (gitaar). Het drietal speelt klinken de covers van onder ande re John Hiatt, Bad Compa ny, Neil Young en de Sto nes. Aanvang: 22.30 uur. Vrijdag 25 maart is Podi um aan de Grunts. Deze spliksplinternieuwe band is een bundeling van krachten van diverse mu zikale toppers afkomstig uit onder andere 'Too Hip' en 'Bananfish'. Het pu bliek kan rekenen op een zweterig avondje goudeer lijke rock Roll. Aanvang: 22.00 uur. Ook zondag de 27ste mu ziek in Podium en wel van 'Not one but three'. Op het programma staat jazz in de traditie van de 50-iger en 60-iger jaren; vrij ver taald betekent dat gevoeli ge ballads en felswingen- de blues. Aanvang: 21.30 uur. De toegang is alle drie de avonden geheel gratis. In zijn tweede programma 'Vreemde vogels' brengt de nuchtere Groninger opnieuw geëngageerde meligheid in een serie compleet gestoorde conferences. Hij begeleidt zichzelf op gitaar of piano. De cabaretier is een vlotte prater. Hij reageert op alles wat er in de zaal wordt gezegd. In zijn betrokkenheid met zijn pu bliek doet hij enigszins aan Herman Finkers denken, maar zijn grappen zijn over het algemeen cabaretesker. Een avond Boon is telkens an ders, want deze 'Vreemde Vo gel' houdt van het onverwach te, is onvoorspelbaar. Vreem de vogels sterven uit, of voor je het weet, ben je aan ze ge wend. De Teerstoof. Donderdag 24 en vrijdag 25 maart. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-; passen: 15,-. SCHIEDAM- De Teerstoof is gevestigd in de Nieuwstraat 12. Reserveren kan bij de Schiedamse Theaterkassa in de Brede Marktsteeg 3. Dat is een zijstraatje tussen de Lange Haven en de Hoogstraat tamelijk achteraan, vlakbij de Grote Markt. Het telefoonnummer van de Theaterkassa is 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tus sen 10.00 en 16.00 uur. Op zaterdag is de kassa van De Teer stoof geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Voor de komende week worden de volgende voorstellingen verwacht: Vrijdag 1 april- WACKO (Muziektheater) Zaterdag 2 april - WACKO (muziektheater) - Theater Stuiter met 'Blozende, blaffende, blatende, blije beesten' schriften en organiseert al een aantal jaren het succesvolle 'Circus Poëtica', een evene ment waaraan vele schrijvers uit alle delen van het land deelnemen. Dichten is voor Stek aandacht schenken aan dat wat als vanzelfsprekend wordt beschouwd en daardoor verwaarloosd wordt. Poëzie bezingt zijns inziens deze 'stil le dingen op een stille ma nier'. 'Een gedicht schreeuwt niet,' is zijn uitgangspunt. Zondag 27 maart in Het Film huis. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: 7.50. CD UITREIKING VAN HANS SOMERS Hans Somers, de presentator van het Correct Open 3odium Talentenfestival en de succesvolle kleppermiddag crijgt deze avond het eerste exemplaar van zijn nieuwste CD getiteld "Als een vogel" overhandigd, met daarop 14 nederlandstalige liedjes. De avond begint om 20.00 uur en omvat buiten de officiële uitreiking een aantal gastoptredens van bekende nederlandse artiesten, edereen is welkom. SCHIEDAM- De dich- ter-historicus Andre Stek treedt zondagmid dag 27 maart op in Het Filmhuis aan de Nieuw straat 12. Deze dichter (1950) beëindigde ooit resoluut zijn docent schap aan een middel bare school om zich te wijden aan het schrij ven. Hij publiceerde tientallen gedichten en essays over poëzie in talloze tijdschriften, staat veelvuldig op po dia om zijn eigen werk voor te dragen, houdt lezingen en causerieën (ondermeer over drank en dichterschap, het schrijven van het ultie me gedicht en de pijn om het vers). Andre Stek is oprichter van enkele stichtingen en tijd- Van een modeshow, een pers conferentie tot produktpresentatie, van een bedrijfsfeest tot een bruiloft. Alles is mogelijk in het Correct Studio Café. Het is een complete opname studio met broadcast regiekamer met de ambiance van een café/brasserie waar men gezellig een hapje, een drankje of een uitgebreid diner kan gebruiken. Dit met vele electronische snufjes aan tafel. Ontdek de vele mogelijkheden van het Correct Studio Café en maak van het evenement of lustrum een succes. Voor informatie of reserveringen 010-4.618.690. In het Correct Studio Café beleef je het mee. DE GROTE KLEPPERSHOW Verwen uw kinderen eens met de grote Kleppershow want om 14.00 uur zijn alle kinderen tussen de 4 en 12 jaar van harte welkom bij dit echte kinderfeest. Hans Somers en Clown Benzo starten het feest met het grote klepperlied. Toegang 7.50 p.p., zaal open v.a. 13.00 uur. Voor groepen vanaf 8 personen hebben wij speciale menu aanbiedingen. Bel voor meer informatie 010-4.618.690 Wil je oog in oog staan met een aankomende wereldster, dan ben je iedere woensdag tot en met zaterdagavond van harte welkom. Op vrijdag en zaterdagavond nodigt onze presentator iedereen uit op het podium van het Correct Studio Café de sterren van de hemel te zingen. Ook kan je voor ƒ75.- je eigen videoclip laten maken. Ook kun je bij ons terecht voor een eenvoudig ontbijt tot uitgebreid diner voor een aantrekkelijke prijs met iedere dag een wisselende dagschotel voor f 15.- en kindermenu vanaf f 8.50 i SCHIEDAM- Voor de jeugd staat zaterdag 26 maart in De Teerstoof 1 pot nat' op het programma van theater Mijn Broer. De voorstelling gaat over Siep en Foppe. Ze kennen elkaar al een hele poos. Tenmin ste.. ze werken wel, maar niet samen. Maar wanneer ken je elkaar eigenlijk? Foppe weet niet eens dat Siep Siep heet. En Siep weet niet dat Foppe Foppe heet. En een naam is toch belangrijk, want zonder naam blijf je vreemden voor elkaar. Alleen ruzie maken, dat lukt wel Zaterdag 26 maart. De Teerstoof. Aanvang: 14.00 uur. Toegang- 5 - Het Hervormd Kerkkoor gaat het jubileum klinkend vieren. Hester Hofman (foto: Frits Fal- kenhagen) Marcel Boon (foto: Frits Falkenhagen). IVIMMr\ JC CIlaCN VIUCUGLIF

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 19