Zelf bent u goed verstelbaar. Maar is uw bed dat ook? Chpis Ccppens slaapco/vifort Oudere zielepoot en magere vondeling Galerie Bothof heeft grote toekomstplannen SIMAVI Met uw steun doet een kraan ter plekke wonderen... WATERFONDS Brandweer in de prijzen Internationale allure aan de Schie Tuinieren voor ouderen SLAPEN IS ONS VAK [vv A A_RD_E_B_0 N Kleine toename aantal inwoners Politie Schiedam óver op 06-11 Binnenbrandje UW HULP IS ECHT NOODZAKELIJK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 MAART 1994 PAGINA 22 Kunt u in uw bed rechtop zitten om te ontbijten, te lezen of TV te kijken? Of is uw bed alleen geschikt om erin te slapen..? Dan moet u nu echt even de 'Onvoorstelbaar verstelbare- beddenshow' bezoeken. Want daar krijgt u een compleet overzicht van alle mogelijkheden op het gebied van verstelbare bedden. Exclusief bij Sleep Dream: gratis onvoorstelbaar verstelbaar lampje. Winkelwaarde 119,95 Onvoorstelbare aanbieding satijnen dekbedovertrekken v.a. 99,- tijdens de verstelbare-beddenshow. GRATIS molton kussensloop tijdens de onvoorstelbaar verstelbare-beddenshow. I alle I 'J de slaapvoorlichter voor het waterweggebied slaapvoorlichters beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam 010-4 26 87 17 's-maandags gesloten donderdags koopavond SCHIEDAM - Dierentehuis Hargahoeve heeft deze week een hond en een kat in de aanbieding. Wodan is een tienjarige, brui ne bastaard Mechelse herder reu (gecastreerd). Hij werd naar de Hargahoeve gebracht, omdat hij niet meer alleen thuis kan blijven. Wodan is ei genlijk een zielig verhaal. Bij de eigenaar van Wodan is een keer ingebroken en dit is kennelijk voor Wodan zo'n traumatische ervaring ge weest, dat hij sindsdien niet meer alleen kan thuisblijven. Hij loopt nu elke keer te blaf fen. De baas van Wodan doet dan ook met veel pijn in zijn hart afstand van deze hond. Voor Wodan wordt nu een baas gezocht, die veel thuis is en die deze hond nog een ple zierige oude dag wil geven. Wodan is een lieve hond voor kinderen en kan ook goed op schieten met katten. Wie geeft hem een nieuw kans? Anja is een vijfjarige Europe se Korthaar, cypers/wit/rood van kleur. Zij werd begin fe bruari gevonden in Spaland- Kethel, in de buurt van de Dagpauwoog. De eigenaar heeft zich nog steeds niet ge meld. Anja was bij binnen komst in de Hargahoeve erg mager en zat onder de kale plekjes, vooral op haar kop. Hargahoeve hoopt dat de eige naar zich nu alsnog meldt. An- ders wordt graag een goed te huis voor Anja gezocht. Wie belangstelling heeft voor Wodan of Anja, kan zich wen den tot Dierenthuis Hargahoe ve, aan de Sportlaan 2 (tele foon 4714151). Het asiel is geo pend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Wodan SCHIEDAM - Wethouder Aad Wiegman reikte tijdens de vijfde bijeenkomst voor vrou welijke ambtenaren in het Proveniershuis een wisselprijs uit aan de Gemeente Brand weer. De prijs is bedoeld voor de dienst, die zich in het afge lopen jaar het meest geprofi leerd heeft op het terrein van emancipatiebeleid. Commandant Van Leeuwen van de brandweer was blij met de prijs en vond dat zijn dienst de prijs ook zeker ver diende omdat er inmiddels zes vrouwen bij de brandweer werken: een beroepswacht en vijf vrijwilligers. Omdat de brandweer altijd een mannen- bedrijf is geweest vergt de in diensttreding van vrouwen van alle medewerkers aanpas singen. „De prijs hebben we dan ook gezamenlijk ver diend," aldus Ad van Leeu wen. SCHIEDAM - Het aantal inwoners van Schiedam is in het afgelopen jaar met slechts 646 personen toegenomen. Op 31 de cember 1992 telde de Brandersstad 71.875 inge zetenen, precies een jaar later waren dat er 72.521. Dit blijkt uit het jaaro verzicht van de afdeling Burgerzaken van de ge meente. De grootste toename van het inwoneraantal werd in de maand augustus ge registreerd (112), maar er waren in 1993 ook twee maanden, waarin het aantal inwoners daalde: maart en april met res pectievelijk 26 en 32 per sonen. Het aantal mannen in Schiedam blijft nog steeds achter bij het aan tal vrouwen. Het 'zwak ke' geslacht nam in 1993 toe met 342 personen tot een totaal van 37.048, ter wijl het aantal mannen met 304 steeg tot een to taal van 35.473. Het jaaroverzicht geeft voorts aan dat de maand juni de populairste trouwmaand was (70 hu welijken), waarna in de cember de meeste kinde ren werden geboren (91). Diezelfde maand decem ber gaf echter ook het hoogste aantal sterfgeval len te zien (87). In Galerie 'Bothof Mo dern Art' ging vrijdag de allereerste expositie in Nederland van start van de internationaal bekende kunstenaar Henri Baviera. De afge lopen twee jaar heeft het sfeervolle pand aan de Schie onderdak ge boden aan zo'n kleine honderd verschillende tentoonstellingen. Mo derne kunst aan de man brengen is de liefde van Schiedammer Henk Bo thof en hij heeft grootse plannen voor de toe komst met zijn bijzon dere galerie. De veertiger Bothof stroopt vol enthousiasme heel Europa af op zoek naar geschikte ex posanten:,, Voor de schilderij en en gravures die de Frans man Baviera maakt, viel ik meteen. Hij woont en werkt in Nice en de sfeer en het kli maat van zijn land straalt van het werk af. Henri Baviera, geboren in 1934, heeft meer dan honder vijftig tentoonstellingen over de hele wereld op z'n naam staan, maar nog geen enkele in Nederland. Bothof is zeer tevreden dat hij daar verande ring in heeft kunnen brengen: Deze man is op abstracte wijze bezig om sferen in de natuur, of sensaties in de na tuur weer te geven. De ele menten, om het maar even te benoemen, geeft hij bijna poë- tisich weer door middel van kleurgebruik, vorm en con trasten; dat alles in een mooie balans en een optimistische uitstraling. Ik vind het ver schrikkelijk knap als je dat soort gevoelens en intensiteit op zo'n esthetische wijze kan weergeven zonder dat er een boom of landschap of iets wat er op lijkt aan te pas komt". Integriteit Sinds 12 april '92 is galerie Bothof Modern Art gevestigd in het pand aan de Schie 94. Drie jaar ervoor was de eige naar al druk in de kunsthan del bezig: Het groeide van zelf en op gegeven moment had ik echt een ruimte nodig en kon ik dit fantastiche pand van de Stichting Beschermd Stadsgezicht kopen. Ik ben al leen in het weekend geopend, maar ik merk dat er een dui delijke progressie in interesse te zien is onder de mensen". De sfeer tijdens de opening van de Fransman Baviera kenmerkte zich dan ook dui delijk door oprecht geïnteres seerde bezoekers. Dit jaar hoopt hij zelfs kostendekkend te kunnen draaien, terwijl veel andere galeries hun deuren moeten sluiten. Bothof: „Ik wil alleen kunstenaars hebben die iets te zeggen hebben; die een waarde kunnen toevoegen aan het kunstklimaat; die iets in je losmaken, direct en eer lijk zijn. Dat slaat kennelijk ook aan bij het publiek." Bothof wil op zijn beurt 'inte gere keuzes maken'. Hij heeft doordeweeks een baan, want puur voor de 'business is een galerie niet vol te houden'. Winkel Door de uitgroeiende buiten landse contacten sleept Bothof steeds interessantere tentoon stellingen binnen. 'Europa - Grenzenlos', een expositie van Italiaanse, Russische en Duit se bodem, krijgt hij via een Parijse kunsthandelaar als primeur en als enige in Neder land aanstaande oktober naar Schiedam. 'Europa - Grenzen los' gaat België, Duitsland, Luxemburg, Zwitserland, Ita lië, Petersburg en Scandinavië door. Ook tijdens de Kunst beurs in Utrecht (Artfair), as. april, is Bothof vertegenwoor digd. „Ik verkoop werken die voor allerlei buidels betaal baar zijn, gravures en schilde rijen van 200,- tot 12.000,-; ik vind het heerlijk om een winkel te hebben die handelt in gevoelens, die van de kun stenaar en de cliënt. Het is ge woon een kick en een stimu lans om hiermee bezig te zijn, maar ten eerste een passie an ders kun je dit werk niet doen, dat is absoluut onmoge lijk". Bothof Modern Art aan de Schie 94 is zaterdag en zon dag van 11.00 - 17.00 uur geo pend. Op afspraak bereik baar op telnr. 010-4731116. SCHIEDAM. In verband met aansluiting van de meldkamer van de Schie- meidkamer van de rei van de po litie (4711811) in de loop van dit jaar afgeisoten. Als elke seconde telt, moet men ook in Schie- 11 draaien. De politie ad viseert stadgenoten om et alarmnummer te vervan gen door nieuwe. Die zyn gratis verkrijgbaar op het hoofdbureau aan het SCHIEDAM - Nu het nieuwe tuinseizoen weer voor de deur staat, roept de Dienst Ge meentewerken, Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur, de Schiedamse 60-plussers op om eens de handen uit de mouwen te steken. Sinds en kele jaren stelt Gemeentewer ken stukjes grond van 40 vier kante meter ter beschikking, waarop ouderen groepsgewijs op milieuvriendelijke wijze kunnen tuinieren. Op de com plexen 'Vijfsluizen' en 'Land- vreugd' zijn nog enkele tuin tjes beschikbaar. De 60-plussers betalen voor 'hun' tuintje een kleine ver goeding. De gemeente zorgt voor begeleiding en organi seert in de wintermaanden cursussen over milieuvriende lijk tuinieren. Ook worden de tuintjes voor aanvang van het tuinseizoen door de gemeente gefreesd en voorzien van orga nische mest. Gebruik van kunstmest en bestrijdings middelen is uiteraard uit den boze. Ook mogen de ouderen op hun stukje grond geen tuinhuisjes en dergelijke plaatsen. Belangstellende ouderen van af 60 jaar kunnen zich voor meer informatie wenden tot Marcel Scheefhals, telefoon 4275521. SCHIEDAM - Vrijdag aan het eind van de middag bluste de brandweer een brandje in een woning aan de Burgemeester van Haarenlaan. Een 4-jarig zoontje van de bewoners had in de slaapkamer met een aan steker gespeeld, waarna brand was ontstaan. giro DE HARDE FEITEN: Miljoenen mensen hebben door watergebrek een erbarmelijk bestaan.'In India en Afrika neemt het probleem snel toe. Zo'n 80% van alle ziekten wordt daar veroorzaakt door besmet water. Maar, het kan anders. Eén waterpomp of eenvoudige waterleiding ter plekke kan vele levens redden. SIMAVI maakt daarom vele (drink)waterprojecten mogelijk. Helpt u? Met weinig geld doet een kraan wonderen. SIMAVI WATERFONDS JA X j Stuur mij het gratis boekje 'Water - een wereldkwestie'. N Naam: f Adres: _m/vN Spruilenbosslraat 6,2012 LK Haarlem Telefoon (023) 31 80 55 Postcode: Plaats: Latten bodem to* Boxspring Bij aanschaf van een Sleep Dream verstelbaar bed (lattenbodem of boxspring met matras) ontvangt u een gratis lampje. Bij een 2-persoons bed of lits-jumeaux zijn dat uiteraard 2 gratis lampjes, voor elke slaapplaats één! (of 50% van de waarde contant). Het halogeen lampje heeft een stevige marmeren voet en is zowel in de hoogte als naar voor, achter en opzij onvoorstelbaar verstelbaar. Kleur: zwart. De aktie met het onvoorstelbaar, verstelbare lampje loopt t/m 16 april 1994. Uni satijnen dekbedovertrek, keus uit diverse kleuren. 1-persoons van voor 99,- 2-persoons van voor 189,- lits-jumeaux van^^efT^Cvoor ƒ219,- (Donkere kleuren vanaf 109,-) Geldig tot 1 mei 1994 en/of zolang de voorraad strekt. Bij aankoop van een nieuw kussen, I maat 60 x 70 cm, ontvangt u tegen inlevering van deze bon een GRATIS molton kussensloop. Naam Adres Plaats Deze waardebon is inwisselbaar bij Nederlandse Slaapvoorlichters. Geldig tot 1 mei 1994. oc oo Anja Kunstenaar Henri Baviera (links) met galeriehouder Henk Bothof. SCHOON WATER |:PM»]»]d'IÏÏ1 Zenden naar: Simavi, Antwoordnummer 1925, 2000 WC Haarlem

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 22