t Oestrogeen van grote invloed op ontstaan specifieke vrouwenklachten. tmm (temUjé! MET 10.000 GULDEN AAN PRIJZEN! DE GRANDIOZE PRIJSVRAAG. DOE ME Zo belangrijk zijn oestrogenen! FEESTBOH VIJF GULDEN KORTING! FEESTBON VIJF GULDEN KORTING! L iL Geo - Homeopathie Reform Kruiden - nu ook in Schiedam op het adres: Hoogstraat 15 i o ioo mi Nü tijdelijk 2e pot - 1/2 prijs- t.w.v. t.w.v. w t.w.v. W menstruatiepijnen overgangklachten gewrichtsklachten bot-ontkalking M hemilla DAT IS 20 GULDEN K0NTANTV00RDEEL! M HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 APRIL 1994 PAGINA 20 De komende week is het feest bij Gea in de Hoogstraat in Schiedam. Dan vieren we de opening van onze winkel met tal van geweldig laag aanbiedingen en - als klapper op de vuurpijl - een grandioze prijsvraag met maar liefst 10.000 gulden aan prijzen. Kom daarom snel en deel onze feestvreugde! Het komt misschien eens in de 10 jaar voor, dat een nieuw produkt het leven van de mens op ingrijpende wijze kan veranderen. Met de introductie van Osteo Protect wordt dan ook een stukje geschiedenis geschreven, die voor ontelbare vrouwen van grote waarde zal blijken te zijn. In Amerika is nu wetenschappelijk aangetoond dat er een Uirect verband bestaat tussen een te laag oestrogeengehalte en het ontstaan van speci fieke vrouwenklachten, zoals: botontkalking, overgangsklachten, menstruatiepijnen fcn gewrichtsklachten. door Eugène Mathijssen Oestrogenen blijken een be langrijke rol te spelen bij tal van processen in het vrouwe lijk lichaam. Als regel begint vanaf liet 35e levensjaar het oestrogeen gehalte te zakken. Bij de ene Vrouw sneller dan bij de andere. Maar het uiteindelijke gevolg van èeti te laag oestrogeengehalte is al- fijd dat allerlei lichaamsprocessen niet meer optimaal kunnen verlo- Overgang en menstruatie Het meest herkenbare gevolg van eén tekort aan oestrogenen zijn de bekende overgangsklachten. De vrouw voelt zich soms depressief, prikkelbaar, heeft last van opvlie- gers en overmatige transpiratie. Ook menstruatieklachten houden nauw verband met het oestrogeen- iL Alchemilla staat bekend om zijn positieve werking bij gewrichtsklachten, in het bijzonder veroorzaakt door slijtage. Alchemilla heeft een positieve invloed bij gewrichtsproblemen geeft verlichting bij reumatische aandoeningen draagt zorg vooreen goede opbouw van het beendergestel bevordert de uitscheiding van afvalstoffen, met name van urinezuur (jicht). Elders gezien: 100 ml Alchemilla cirka 30,-. Bij ons kost Alchemilla slechts 24,95 per 100 ml. Dus guldens voordeliger! gehalte in het lichaam. Omdat oes trogenen o.a. de cyclus regelen, kan de produktie tijdens de periode voorafgaand aan de menstruatie onvoldoende zijn. Hierdoor wor den bepaalde lichaamsfuncties ver stoord, waardoor klachten als buik pijnen, stekende hoofdpijnen en depressiviteit kunnen optreden. Gewrichtsklachten Veel vrouwen zullen zich herken nen in het feit dat gewrichtspijnen zijn ontstaan vlak voor, tijdens of direct na de overgang. Ook hier speelt het oestrogeengehalte een beslissende rol. Tijdens de periode rond de overgang bestaat er een te kort aan oestrogenen. Dezelfde oestrogenen die o.a. ook verant woordelijk zijn voor de produktie van de smeervloeistof voor de ge wrichten, deze smeervloeistof wordt synovia genoemd. Een te kort aan oestrogenen leidt derhalve tot onvoldoende synovia met als gevolg grotere wrijving in de ge wrichten. Het directe resultaat daarvan is gewrichtspijnen. 500.000 Vrouwen lijden aan botontkalking Eén van de grootste gevaren van een verminderde oestrogeen- produktie is echter botontkalking. Een sluipend proces dat zich pas openbaart als het kwaad reeds is geschied. Wetenschappelijk is vastgesteld, dat een te laag oestrogeengehalte de botafbraak enorm versnelt met ingezakte rug wervels en broze botten als gevolg. Het einde van vrouwenklachten Om de oorzaak van de genoemde vrouwenklachten weg te nemen, zal het oestrogeengehalte in het lichaam weer veilig op peil ge bracht moeten worden. De natuur biedt de oplossing in de vorm van borium. Onderzoek in Amerika heeft aangetoond dat borium het vrouwelijk lichaam weer aan spoort om oestrogenen te produ ceren. Naast een uitgebalanceerde dose ring borium bevat het baanbre kende voedingssupplement Osteo Protect voorts calciumcitraat. Een vorm van superieure calcium die vele malen beter door de botten wordt opgenomen dan de gebrui kelijke kalk.Om het aanbod com pleet te maken bevat Osteo Protect nog tien andere natuurlijke bouw stoffen waaronder de typische bot en gewrichtsmineralen Magne sium, Mangaan, Silicea en de vi taminen C, E, en D3 voor een ge zond en stevig skelet. Nieuw tijdperk zonder vrouwenklachten? Osteo Protect kan dus een actieve rol spelen bij de specifieke vrouwenklachten, die veroorzaakt worden door met name een te laag oestrogeengehalte. Osteo Protect kan door haar unieke formule de vrouw veilig beschermen tegen de kwalijke gevolgen van een tekort aan oestrogenen. Daarmee breekt voor de vrouw van CV ic: jti <2, HONING 4? mmm lekkere crème of vloeibare bloemenhoning. Natuurzuiver en koud geslingerd. Elders gezien voor 6,95 per pot a 900 gram. Bij ons 5,95 per pot. Maximaal vier potten per klant. Ja, 't is bijna niet te geloven méér dan tienduizend gulden aan prijzen zijn te winnen in deze prijs vraag ter gelegenheid van onze feestweek. Maar liefst zestig schitterende prijzenpakketten stellen we beschik baar en u kunt óók winnen. Het enige wat u daarvoor hoeft te doen is onderstaande vragen goed te beant woorden. Daarna vult u uw naam en adres in en kunt u de bon tijdens de feestweek inleveren in onze zaak aan de Hoogstraat in Schiedam. De prijs winnaars ontvangen zo spoedig mogelijk bericht. Veel succes! 1. Uit welk land komen de Mega-knoflookcapsules van AM SWISS? G Zwitserland G Japan O Finland 2. Hoeveel kilogram fruit wordt er in één pot lekkere Poiret verwerkt? een G twee G drie 3. Wat kost 100 ml Alchemilla bij Gea normaal? Q ƒ30,00 Q ƒ24,95 Q ƒ39,95 Naam: Adres: Woonplaats: Telefoonnummer: vandaag een nieuw tijdperk aan, met sterke en gezonde botten en met minder of zelfs helemaal geen overgangsklachten, menstruatie- en gewrichtspijnen. Door de intro ductie van Osteo Protect kan de vrouw van vandaag de kwaliteit van haar leven in hoge mate zelf bepalen. Belangrijke feiten: 'n Laag oestrogeengehalte in het vrouwelijk lichaam leidt tot: Wij van Gea, zijn overtuigd van de unieke eigenschappen van Osteo Protect. In de korte tijd dat dit produkt op de Nederlandse markt is blijken al veel vrouwen er baat bij te vinden. Een betere garantie voor een goede werking is niet denkbaar. Oestrogenen bepalen het biologi sche wezen van de vrouw. Ze wor den gevormd in de eierstokken en spelen een belangrijke rol in tal van processen in het lichaam. Een groot aantal typische vrouwen klachten kan in verband worden gebracht met een tekort aan oes trogenen. Vooral na het 35ste levensjaar ne men de klachten toe, omdat er dan steeds minder van deze belangrijke stof door het lichaam wordt gepro duceerd. Menstruatie-klachten. Oestrogenen sturen de maande lijkse cyclus van de vrouw. In de periode vóór de menstruatie is een langzame stijging van het oestro- genen-niveau in het bloed meet baar. Dit niveau daalt echter plot seling vlak voor de menstruatie, wat aanleiding is voor het optre den van het zogeheten 'praemen- struele syndroommenstruatie klachten). Tijdens onze feestweek betaalt u tegen inlevering van deze feestbon voor een verpakking OSTEO PROTECT geen 39,95 maar slechts 34,95 dat is Tijdens onze feestweek betaalt u tegen inlevering van deze feestbon voor TWEE POTTEN heerlijke BLOEMENHONING geen 13,90 maar slechts 8,95 dat is bijna Het tekort aan oestrogenen leidt tot allerlei vervelende klachten, waar onder prikkelbaarheid, neerslach tigheid, een opgeblazen gevoel in de onderbuik, het vasthouden van vocht en het tijdelijk toenemen van het lichaamsgewicht. Cholesterol. Maar nog veel méér functies in het lichaam staan onder invloed van oestrogenen. Zo kan het choles terolgehalte in het bloed door oe strogenen worden verlaagd. Direct vóór en tijdens de ovulatie wordt een sterke stijging van de oestro- genen-spiegel in het bloed waar genomen. Onder invloed daarvan neemt het cholesterol-gehalte in het bloed juist af. Algemeen wordt aangenomen dat dit proces ervoor verantwoordelijk is dat vrouwen vóór de overgang veel minder dan mannen worden getroffen door hart- en vaat afwijkingen. Menopauze. De vruchtbare periode van de vrouw duurt ongeveer 30 tot 35 jaar. Hierna volgt de overgang of menopauze. De overgang kenmerkt zich door een afname van het oes- trogenen-niveau in het lichaam. De wisselende klachten tijdens de overgang, zoals depressiviteit, prikkelbaarheid en opvliegers, worden door deze daling in de oes- trogenen-produktie veroorzaakt. Gewrichtsklachten. Veel vrouwen zullen de volgende klachten herkennen: 's morgens bij het opstaan stijfheid in de gewrich ten en pijn in de gewrichten op steeds wisselende plaatsen. Deze klachten zijn het gevolg van een te lage produktie van de smeer vloeistof die de gewrichten soepel moet houden. Ook bij de produk tie van deze smeervloeistof spelen oestrogenen een essentiële rol. Bot-ontkalking. Bot-ontkalking bij vrouwen is een steeds actueler wordend onder werp. Dit slopende proces wordt meestal vlak vóór of tijdens de overgang ingezet. De calcium- spiegel (calcium is één van de be langrijkste bouwstoffen van het skelet) van het bloed wordt in be langrijke mate bepaald door oes trogenen. Bij een laag oestro- genenniveau in het lichaam neemt tevens de calciumspiegei in het bloed af. Dit tekort wordt aan gezuiverd vanuit de calcium- voorraad bij uitstek: de botten. Dit wordt bot-ontkalking genoemd. Na de overgang kan het proces van bot-ontkalking zich door een blij vend lage produktie van oestroge nen voortzetten. U ziet het: oestrogenen spelen in het lichaam van de vrouw een grote rol, en het is daarom van belang dat het lichaam steeds voldoende oestrogenen produceert. U kunt daarbij helpen door tijdig preven tieve maatregelen te treffen. Op deze wijze voorkomt u veel gang bare klachten en verhoogt u voor uzelf de kwaliteit van het leven. Feest in Schiedam n 0 Feestweek bij GEA1 Alle aanbiedingen zijn al leen geldig tijdens onze feestweek, bij inlevering van de betreffende waarde bon. Prijswijzigingen en zet fouten voorbehouden. Copyright: SWISS B.V. Produktie: ESTEXT Buitenpost Wat iedere vrouw over haar lichaam moet weten Alchemilla: complex Honing GRANDIOZE PRIJSVRAAG

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 20