Seat Toledo in prijs verlaagd Honda vernieuwt zijn bestseller Jaguar in de prijzen vlaggeschip van Opel Nu bij Autocenter Pietersen Occasionshow op Bachplein Oldtimers in Lisse Geprolongeerd: Mini British Open Volvo ontwerpt eigen kinderzitje CLASS HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 MEI 1994 PAGINA 17 Binnen hqj Honda-pro- gramma neemt de Ci vic het merendeel van de afzet voor zijn reke ning. Voor de komende tijd kan dit model zijn positie verder verster- Ken, aangezien Honda zowel de Civic 3-deurs als de Civic-sedan op een aantal punten heeft aangepast. Bij de vernieuwingen heeft Honda rekening gehou den met signalen uit de markt, die aangeven dat er meer behoefte is aan luxe en comfort. De bij de Honda Civic '94 uitgevoerde veran deringen betreffen vooral de aankleding en standaard-uitrus ting. Voorts is de keuze aan extra's uitgebreid, vooral wat betreft vei ligheid. Door het aanbrengen van isolatie in en ach ter het dashboard en op de vloer is het ge luidsniveau in alle Ci- vic-versies terugge bracht met circa 5 dB(A). Tevens is de bo demplaat versterkt en zijn extra laspunten aangebracht. Dank zij een aangepast luchtin laatkanaal is ook de motor zelf stiller dan voorheen. Tevens is aan de ge luidsdemping van het motorblok gewerkt: de motorsteunen zijn nu van lichtmetaal en heb ben rubbers met een grote diameter. Om het Civic-interieur nog smaakvoller te ma ken, krijgen alle ver sies een nieuwe inte rieurbekleding van be tere kwaliteit, terwijl de stoffering tevens is uitgevoerd in donker der tinten. Honda ver wacht dat de 'living' van de Civics hierdoor nog meer mensen aan spreekt. In auto's met aircondi tioning (leverbaar als 'extra') werkt dit lucht behandelingssysteem nu zonder CFK's. Bij gebruik en bij recycling van de auto blijft de ozon-laag dus ge spaard. De redaktie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem van den Elskamp. Reakties en bijdragen sturen aan: Sijthoff Pers Weekbladen, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Telefoon: 070-3190254, Fax: 070-3952669. De gezamenlijke Bovag-merkdealers in Schiedam houden za terdag 7 mei een groots opgezette occasionshow op het Bach plein. Meer dan honderd aanbiedingen zijn te bewonderen tus sen het grote aanbod kwaliteits-occasions. De organisatie is erin geslaagd om twaalf dealers bijeen te brengen, die de auto's voor een scherpe verkoopprijs aanbieden. Bij aankoop van een auto ontvangt men een Bovag garantiebe wijs dat de perfecte staat van de auto garandeert. De deelnemen de dealers zijn die dag AutoGarant (Audi/VW). Autohuis (Mitsu bishi), Nefkens (Peugeot), Nooteboom (Seat), Pelicar (Hyundai, Polderman (Toyota), Pennings (Mazda), Vink Evag (Ford), Wal do (Citroen), Unique (Honda), Vari BV (Suzuki) en Wurth Ver schoor (Alfa/Fiat). Tevens geeft Eddy's Autoshop met Auto Hifi acte de precense. Voor de kinderen zijn een springkussen en een suikerspin aan wezig. De occasionshow duurt van 10.00 tot 17.00 uur. In de HoBaHo hallen in Lisse wordt tijdens het Pinksterweek- einde het Super Oldtimer Festival gehouden. Honderden klas sieke automobielen zijn te bewonderen en in honderden me ters kramen zijn onderdelen, foders, speldjes en miniaturen verkrijgbaar. Voor de kinderen zijn er verschillende attracties, zodat de ouders zich ongestoord kunnen vergapen aan Amerikanen als Cadillac, Lincoln, Chevrolet en Pontiac. Ook Europese merken zijn rijk vertegenwoordigd met MG. Auston, Porsche, Mercedes, Volvo en Yolkswagen. De hallen zijn eenvoudig te vinden door de borden Keukenhof te volgen. De openingstijden: zaterdag 21 mei van 11 tot 18 uur, zon dag 22 en maandag 23 mei van 12 tot 18 uur. Wegens het grote succes van de eerder op de Nederlandse markt gebrachte speciale editie van de Mini, de Mini 'British Open', heeft de Rover-fabriek in Engeland besloten nog een maal een gelimiteerd aantal van deze versie in produktie te ne men. De Mini 'British Open' (gebaseerd op de Mini Sprite 1,3 TBi) is uiterlijk in één oogopslag te herkennen aan de groene metallic lak, die de naam 'British Racing Green' draagt. Ook de twee bui tenspiegels hebben deze specifieke Engelse kleur. Bovendien heeft de Mini British Open een elektrisch linnen vouwdak en lichtmetalen 'Cooper' velgen. Dit wordt gecompleteerd met getint warmtewerend glas, uitklap-zijruiten achter, een verchroomd uitlaat sierstuk en fraaie 'British Open' striping. De Mini British Open is direct - in beperkte oplage - leverbaar. De consumenten prijs bedraagt 22.495,-. Voor de veiligheid van kinderen in auto's is elk compromis uit gesloten. Maar ondanks het gepraat over veiligheidsprogram ma's voor kinderen, hebben nog slechts weinig autofabrikan ten een eigen veiligheidsprogramma voor de kleine autopassa giers ontwikkeld en getest. Volvo is één van de uitzonderingen. Dit Zweedse automerk heeft een nieuw generatie kinderzitjes ontworpen, die nauwkeurig zijn afgestemd op de modellen waarvoor dit specifieke meubilair bedoeld is. Volvo presenteert een nieuw kinderzitje voor kinderen tot circa vier jaar (drie tot 18 kilo Dit nieuwe programma zitjes is het re sultaat van vier jaar ontwikkeling en testen. Het kinderveilig- heidsprodukt is goedgekeurd en veilig bevonden voor gebruik te gen de rijrichting in, op alle passagiersplaatsen van alle Volvo- modellen (Volvo 480 alleen voorin). Voor oudere kinderen (van circa 4 tot 10 jaar) heeft Volvo een nieuw zitkussen en rugsteun ontwikkeld, waarmee extra veiligheid wordt geboden voor kinde ren van 15 tot 36 kilo. Volvo's nieuwe kinderzitje is erg praktisch in het gebruik door de compacte afmetingen en het lage gewicht (slechts 4,5 kilo). Betere bescherming Het nieuwe zitje is opgebouwd uit een schaal met extra stevige zijgedeelten, die een betere bescherming bieden bij een zijdeling se aanrijding. Het kind wordt door een gordel met vier sluitings- punten en een nieuw vergrendelingssysteem op de juiste plaats gehouden. Het zitje kan zowel voorin als achterin achterstevoren worden gemonteerd. Het wordt bevestigd met de veiligheidsgor dels en een montageset afhankelijk van het Volvo-model. De prijs van het nieuwe kinderzitje bedraagt 395,-. De montageset varieert in prijs, al naar gelang het Volvo-model en de plaats in de auto, van 30 tot 60 gulden. Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft het Britse automagazine 'What Car?' de Jaguar XJ6 3.2 onderscheiden met de 'Best Luxury Car' Award. Bovendien heeft het toonaangevende Duit se autotijdschrift Auto, Motor und Sport de XJ6 uitgeroepen tot de beste op de Duitse markt geïm porteerde auto in zijn klasse. Hiermee eindigde de Jaguar XJ6 vóór merken als Rolls-Royce, Bentley, Lexus en Cadillac. Beide onderscheidingen versterken het succes van Jaguar nog verder. In 1993 verkocht de Britse autofabrikant wereldwijd 22 procent meer auto's dan in 1992. De eerste maanden van 1994 hebben al aangetoond dat het succes zich voortzet, ook in Nederland. Deze beschikt nu over een zee van bagage ruimte met een inhoud van maximaal 1800 liter. Door tevens de rugleu ning van de rechter voorstoel voorover te klappen, ontstaat een vrijwel vlakke laadvloer met een indrukwekken de lengte van 2,9 meter. Zuinig Voor de Omega heeft Opel vier motoren klaar staan. Alle vier zijn nieuw. Ze kenmerken zich door een laag ver bruik. Gemiddeld zijn de motoren ruim acht procent zuiniger (met uitschieters van 12,5 procent) dan voorheen, ondanks het iets hogere wagengewicht vanwege de uitgebreide veilig heid. Het motorenaan bod omvat drie zescilin ders: twee Ecotec benzi nemotoren met een in houd van 2,5 en 3 liter, plus een 2,5 liter grote, geavanceerde turbodie sel met tussenkoeler. Voorts is er een nieuwe tweeliter Ecotec-motor met vier cilinders en zestien kleppen. Vergeleken met de veiligheidsgordels, twee stalen zijdelingse be- schermbalken in alle deuren, in hoogte ver stelbare gordels vóór- en achterin plus anti- duik profielen in de stoelzittingen. Op het gebied van actie ve veiligheid draagt de multi-link achterwie lophanging een paar steentjes bij. ABS is steeds stan daard, evenals dubbele rembekrachtiging, in wendig geventileerde schijfremmen vóór en extra grote schijfrem men achter. De versies met V6-krachtbron be zitten tevens een elek tronisch gestuurde anti- slipregeling op de aan gedreven achterwielen. Want Opel handhaaft de achterwielaandrijving. Interieur-indeling Opvallend aspect van de nieuwe Omega is de interieur-indeling. Ver geleken met het voor gaande type is de voor ruit een kleine twee cen timeter naar voren ge schoven. Dit resulteert in een aanzienlijk gro ter passagiersverblijf. Logisch gevolg is dat de inzittenden dan ook over veel meer been ruimte kunnen beschik ken. Ook de verbrede carrosserie draagt bij aan dit riante gevoel van ruimte en leefbaar heid. Dit geldt nog 'ns extra voor de stationwagon. Opel lanceert dezer dagen de nieuwe Omega. Voor deze opvolger van de uit 1987 stammen de eerste Omega-generatie - die op zijn beurt weer de opvolger van de Rekord was - heeft Opel een dubbelrol in gedachten. Enerzijds vervangt hij natuurlijk de oude Omega;, anderzijds moet hij tevens de één jaar geleden met stille trom uit het Opel-programma verdwenen Se nator doen vergeten. Deze kers verse Ome ga is dus tevens het nieuwe vlagge schip van de Opel- vloot. 'oude' Omega zit de nieuwe versie in een ho gere prijsklasse. Het ba sismodel van de nieuwe generatie is 9000 gulden duurder dan de basis versie van de vorige mo- dellijn. Met een vanaf- prijs van 53.950,- voor het basistype 2.0i 16V GL is de conclusie ge wettigd dat de Opel Omega veel waar voor z'n geld biedt. Net als de vorige Omega verschijnt ook de nieu we versie in twee koets werk-gedaanten op de markt: vierdeurs sedan en vijfdeurs stationwa gon. Vergeleken met zijn succesvolle voorganger is de nieuwe Omega een paar centimeter langer, breder en hoger gewor den. Ondanks het grote re frontaal oppervlak wist Opel de stroomlijn verder te verbeteren: de Cw-waarde van de nieu we Omega bedraagt 0.29. Z'n wielbasis bleef ge lijk, terwijl de spoor breedten iets groeiden. Dit komt de stabiliteit onderweg merkbaar ten goede. Naast de airbags bezit de Omega uiteraard het hele veiligheidspakket dat Opel tegenwoordig standaard op al zijn mo dellen monteert. Dus automatische spanners en blokkeringen op de r— f Seat-importeur Pon Car BV heeft de prijzen van en kele Toledo-modellen in prijs verlaagd. De verlaging varieert van 300 gulden voor de Toledo 1.8 CL Class tot 1600 gulden voor de Toledo 1.8 GL Class. Ook het basismodel 1.6 CL is goedkoper geworden. De oude prijs bedroeg 31.895,-, de nieuwe prijs is 30.595,-; voor de consument een verschil van 1300 gulden. Andere nieuwe prijzen zijn: 32.295,- voor de 1.6 Sport. Dat is 950 gulden minder dan de voorheen ge hanteerde prijs van 33.245,-. De 1.8 CL kostte eerst 33.895,- en nu 32.595,-; dat is een verschil van 1300 gulden. Voor de 1.8 Sport vraagt de Seat-dealer nu 34.295,-. Dat is 1200 gulden goedkoper dan de 35.495,- die voorheen op het prijskaartje stond. Deze Lincoln V-12 Convertible uit 1937 is te zien en te koop in Lisse. Met de speciale hendel op de achterruit (nieuw bij de 1994-versies van de Honda Civic 3-deurs) gaat deze glazen achterklep nu gemakkelijker open en dicht, (links). Bij alle uitvoeringen van de Honda Civic Sedan is voortaan centrale deurvergrendeling standaard, (rechts) Volvo's nieuwe veiligheidszitje voor kinderen tot circa 4 jaar. Jaguar's Chairman en Chief Executive Nick Scheele bij de Jaguar XJ6 3.2. die twee keer in de prijzen viel. Autocenter Pietersen is gevestigd aan de 's-Gra- venlanseweg 383 in Schiedam. Vlotte lijnen, die zelfs 'n tikkie doen denken aan Opeis sportieve raspaard de Calibra, kenmerken de nieuwe Omega. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 17