*«- Dankzij Bio-Quinon Q10 heb ik weer energie! Q10 is een belangrijke stof voor de gezondheid: Bio-Quinon Q10 Bio-Quinon QIO: Je merkt dat het helpt! 06-0992211 NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 MEI 1994 Deze pagina staat onder redaktionele verantwoordelijkheid van: B. Falk, Postbus 126, 3990 DC Houten. Na een ziekte van enkele weken had de directeur van een basisschool Tom Dres totaal geen fut meer, hij kon zijn oude energie maar niet terugkrijgen. Maar na een advies van een collega en een bevriende arts, probeerde hij coënzym Q10 en hij kan nu de lange werk dagen weer gemakkelijk aan. Tom Dres (52) is een van die men sen die een hoeveelheid werk aan kunnen, waarvan anderen al moe worden als ze het alleen maar ho ren. Hij is directeur van een ba sisschool in Utrecht en bovendien geef) hij in de wintermaanden een paar avonden per week les in Ne derlands en Engels aan een avond school voor volwassenen en is hij actief in verschillende organisa ties. Jarenlang kon hij dit allemaal zon der moeite aan. Maar afgelopen jaar ging het ineens niet meer. In oktober 1993 had hij een zware griep te pakken en kreeg hij weer rugklachten. Hij was een aantal weken ziek en daarna werd hij maar niet weer de oude. "Nadat ik griep had gehad, kon ik er maar niet bovenop komen. Ik kon niets meer. Ik mag graag schaatsen met mijn zoon, maar ik kon het gewoon niet opbren gen. Ik zat maar wat televisie te kijken en ik voelde me heel be roerd en futloog." Het is vandaag de dag niet ge makkelijk om directeur van een basisschool te zijn. Er worden be hoorlijke eisen aan het organisa tievermogen gesteld en er komen steeds weer nieuwe circulaires van het ministerie en de gemeen te waar aandacht aan gegeven moet worden. "Laatst was ik op een vergade ring met andere directeuren, en dat schokte me. Ik was een van de oudsten die nog fulltime werkte. Velen van mijn leeftijd waren of ziek of afgekeurd of ze waren parttime gaan werken. Ik ging er vanuit dat ik nu mis- schien,wel aan de beurt zou zijn en ik was er bijna zeker van dat ik iets ernstigs mankeerde. Ik liet mij in het ziekenhuis grondig onderzoeken, maar er was ge lukkig niets aan de hand. Toen vertelde een collega over coën zym Q10. Hij gebruikte het zelf al een hele tijd en hij was zeer enthousiast. Ik stond er in het begin wat scep tisch tegenover, maar toen een vriend, die arts is, ook zei dat het een goed produkt was, kocht ik een doosje. Ik combineerde het met Seleen+Zink en ik moet zeg gen dat het mij geweldig gehol pen heeft. Ik kan weer net zo veel aan als altijd en ik geniet ervan. Ik kan merken dat o.a. mijn afweersysteem nu weer uistekend is, want er heerste griep hier op school een paar weken geleden, en ik kreeg het niet!". Nieuwe krachten met QIO Bio-Quinon Q10 bevat het coën zym Q10 dat bekend staat om het energie-bevorderende effect dat het heeft. We krijgen de stof bin nen via onze voeding en een deel wordt geproduceerd in de lever. Maar soms neemt deze produc tie af en als dan ook nog de voe ding weinig Q10 bevat, dan kan het noodzakelijk zijn om extra Q10 in de vorm van een capsule in te nemen, zoals Tom Dres ge daan heeft. Onderzoek heeft aangetoond dat de stof werkzaam is bij een te kort aan energie, een zwak hart, aderverkalking en parodontitis. Op het eerste gezicht lijkt het een wonderkuur, maar er bestaat een natuurlijke verklaring voor. Q10 functioneert namelijk als een onmisbaar deel van de kracht centrales van de cellen, de mito- chondriën genaamd. De cellen van het lichaam krijgen hun energie uit de voedingsstoffen in ons da gelijks eten. De voedingsstoffen worden omgezet in energie in de mitochondriën die zich in alle cellen bevinden. Maar voordat de cel gebruik kan maken van de energie, moet die eerst omgezet worden en daar zorgt Q10 voor. Men treft zelden een stof aan met eigenschappen die zo van levensbelang zijn als coënzym Q10. De stof heeft bij onderzoekers al veel aandacht getrokken en wordt door hen beschouwd als een belangrijke bouwsteen in de eigen cellen van het lichaam. Sommigen noemen het een won der, anderen zeggen dat het de bron van de jeugd is. Er is zo lang zamerhand al veel geschreven over Q10 - het voedingssupple ment waarvan gesteld wordt dat het veel verschillende kwalen kan voorkomen of misschien zelfs verhelpen: parodontitis, gebrek aan energie, grauwe staar, zwak hart etc. Het klinkt als een van die won- dermiddeltjes uit het alternatie ve gezondheidscircuit. Maar in tegenstelling tot deze middel tjes, is Q10 gebaseerd op dege lijk wetenschappelijk onderzoek en dat is al jarenlang het geval. Al in 1957 hielden biochemici zich bezig met de stof Q10. Maar pas twintig jaar later begon nen andere onderzoekers zich te interesseren voor de betekenis van de stof voor het vermogen van de cellen om voedingsstof fen om te zetten in energie. De Engelsman Peter Mitchell kreeg in 1978 de Nobelprijs voor zijn onderzoek naar Q10 en daar na nam het onderzoek een grote vlucht. De onderzoekers beschik ten ineens over een stof die van levensbelang was voor alle cel len van het lichaam. Zonder Q10 zouden de cellen hun werk niet kunnen doen en zou ons lichaam niet langer kunnen functioneren. Hiermee was de basis gelegd van een van de meest succesvolle voe dingssupplementen, namelijk Q10 in capsulevorm. In slechts drie jaar tijd heeft de stof een zege tocht gemaakt van land tot land en het kan vandaag de dag be schouwd worden als het best ver kochte voedingssupplement in Europa. Iedere dag zorgen mil joenen mensen er voor dat ze nieuwe energie krijgen en fit blij ven door de kleine bruine capsu les met Q10 in te nemen. Q10- de eigen energie bron van het lichaam Q10 is een stof die in het hele lichaam voorkomt. De cellen ge bruiken Q10 om voedsel om te zetten in chemische energie. Deze energie wordt gebruikt door het lichaam om alle procesen op gang te houden: ziektes kunnen bestreden worden, afvalsstoffen worden afgevoerd, spieren wor den opgebouwd en het energie niveau wordt hoger. Vooral onze spieren gebruiken veel Q10 en dat is ook de reden waarom veel mensen met een zwak hart goede ervaringen met Q10 hebben als voedingssupple ment. Het is voor ons van belang dat on ze Q1 O-depots op peil blijven. Een deel van onze Q10 wordt in de lever aangemaakt en de rest wordt via de voeding ingenomen. Maar met het ouder worden ver zwakt het vermogen van de lever om Q10 aan te maken en ook ziekte kan een negatief effect heb ben op deze productie. Daarmee wordt een proces op gang ge bracht dat het lichaam steeds meer verzwakt en men begint zich lusteloos, ziek en oud te voelen. Het is uiteindelijk het energie niveau van de cellen dat bepaalt hoe effectief het lichaam func tioneert. Zonder voldoende Q10 zou ons lichaam niets meer kun nen. Miljoenen mensen nemen dage lijks Q10 in als energiesupple ment. Ze hebben een goede en natuurlijke manier gevonden om het lichaam te voorzien van de extra energie die nodig is om het dagelijks leven aan te kunnen. In de wetenschappelijke litera tuur is beschreven hoe het Q10 gehalte in het lichaam afneemt met de jaren. Tegenwoordig meent men daar om dat oudere mensen profijt kun nen hebben van 30 milligram Q10 per dag. Het algehele tekort bij oudere mensen ontstaat vooral doordat de lever minder Q10 kan aanma ken en het feit dat oudere men sen minder eten. Het zou ook goed zijn voor men sen die zwaar fysiek werk heb ben om een supplement in te ne men, evenals voor trimmers en sporters. Dat is omdat hun hard werkende spierweefsel zovéél Q10 nodig heeft om energie te vormen voor de spieractiviteiten, dat de Q10 bijna uit het bloed gezogen wordt. Om er zeker van te zijn dat de rest van het lichaam niet te kort komt, moeten mensen die zwaar trainen hier rekening mee houden. Een Q1 O-supplement heeft ook een aantoonbaar effect bij een aantal aandoeningen, waaronder parodontitis en verhoogde bloed druk. Op verschillende plaatsen in de wereld is men begonnen met onderzoek om de werk zaamheid van Q10 als antioxidant in kaart te brengen. Antioxidanten bieden bescherming tegen de vrije radicalen die onze celstruktuur aantasten. Chemisch gezien is een vrije radicaal een molecule met een ongepaard elektron in de buitenste elektronenbaan. Daardoor neigt de molecule er toe om een elektron van andere moleculen te stelen, bijvoor beeld vetzuren in de celmembraam. Hierdoor worden de vrije radicalen hele agressieve chemische verbindingen, die de bestanddelen van het lichaam bescha digen. Antioxidanten zijn een gemeenschappe lijke benaming voor stoffen die de scha delijke effecten van de vrije radicalen kunnen tegengaan. Antioxidanten zijn natuurlijke stoffen, die de cellen van het lichaam beschermen te gen afbraak. Dit is een belangrijk verschil met de meeste medicijnen, die het li chaam niet op voorhand kent. Vrije radicalen worden in kleine hoeveel heden in ons lichaam aangemaakt bij de chemische reacties in de stofwisseling. Deze vrije radicalen kan het lichaam in de regel wel de baas met behulp van een gewoon antioxidant-afweermechanisme. De vorming van vrije radicalen neemt echter belangrijk toe als men blootge steld wordt aan milieuverontreininging, stress etc. Dan is een sterk antioxidant- afweermechanisme nodig om deze zwaar dere belasting aan te kunnen. Het is gebleken dat Q10 een van de ster kere werkzame antioxidanten is, dat sa men met de vitaminen bèta-caroteen, E en C en het mineraal selenium in het li chaam samenwerkt tegen de vrije radi calen. De stof Q10 heeft in de loop van noemd, omdat het gelijkenis ver- coënzym Q10 genoemd of ubi- betekent. De chemische bemming de tijd vele namen gekregen. toonde met vitaminen. In weten- quinon -dit laatste komt van het is:2,3-dimethoxy-5-metHyl-6- Vroeger werd het vitamine Q ge- schappelijke kringen wordt het Latijnse woord ubique, dat "overal" decaprenyl-1,4-benzoquinone. »wv SBöHBg w :vs Op 52-jarige leeftijd een energie als een jonge Basisschooldirecteur Tom Dres is er blij om leraar te zijn, het is een spannende en inhoudsrijke baan, die hij nog vele jaren hoopt te kun nen voortzetten. Een goede raad om het nieuwe Q10-produkt te proberen heeft Tom Dres nieuwe energie en levenslust gegeven. Deze raad kreeg hij van een goede vriend die arts is. Versterkt het hart en voorkomt parodontitis Hier ontvangt Peter Mitchell de Nobelprijs uit handen van de Zweedse koning Carl Gustaf. Wie hebben Q10 nodig? Als je aan sport doet of motio.neert, verbruikt het lichaam ekstra veel Q10, het kan daarom van voordeel zijn om een ekstra supplement in te nemen. Q10 een wapen in de strijd te gen vrije radicalen Rokers behoren tot die groep van men sen, die extra antioxidanten nodig hebben, omdat hun lichaam extra belast word door schadelijke vrije radicalen. Q10 -de stof met de vele namen (Advertentie) ■«aSBSS™» - 5'; »ar. fwt WW" Bio-Quinon Q10 zorgt ervoot dat ik me energieker en vi taler voel. Dat komt door he co-ënzym Q10. Het wordt door je lichaarr gemaakt en draagt bij aan de energieproduktie. Maar naar mate de jaren vorderen word er steeds minder Q10 aan gemaakt. En dat merk je! Daarom gebruiken al meer dan 1 miljoen Scandinaviërs dagelijks Bio-Quinon Q10. Een capsule Bio-Quinon Q10 per dag zet een streep onder lusteloosheid, vermoeidheid en concentratieproblemen. De energieproduktie van het lichaam wordt verhoogd <n ook dat merk je. Voor meer informatie, bel de Pharma Nord Infolijn: 60 capsules Bio-Quinon Q10-30 mg fl. £9,85 (goed voor 2 maanden) 150 capsules Bio-Quinon Q10-30 mgfl. 19,50 (33% korting per capsule) Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en in de reformzaak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 30