Reserveren Hekkesluiter Videomiddag in De Nieuwe Palmboom brengt de bi THEATERKASSA Het Nieuwe Stadsblad I I I I I I I I I Gebit stuk? .'/L1 Pr-vrouw Danielle Hermans: 25 mei Kinder Kleppermiddag 26 mei Pocket Song Festival 14 mei Sunf ly zoekt talent Reünie van Gehrelschool Programma café Podium Er zit muziek in De Veerman De Erker gaat naar Pinkpop Lezing in Stedelijk Bram Vermeulen beëindigt seizoen Bevrijdingsconcert Expositie in 't Oude Raedthuis Informatiedag over huis-kopen bij VSB-bank Het nieuwe "1 Derde van de komt uit t VERINGMEIER TANDTECHNIEK Diana Ross Arrangement Woensdagen in mei Donderdagen in mei 19 mei Vrijdag- en zaterdagavonden in mei hET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 MEI 1994 PAGINA 9 BRASSERIE SCHIEDAM- Van het Duwe stekkie in de Pas sage staat inmiddels weinig meer overeind, iet nieuwe onderko men op het Stadserf is ïog niet gereed. De vas- e theaterploeg be schikt echter over vol- loende improvisatieta- ent om de show door te aten draaien. Met veel uinst-en-vliegwerk wordt geprobeerd- on- Jermeer door een aan sprekend programma in )e Teerstoof- om de >and met het plaatse- ijk publiek levend te ouden. In Het Nieuwe tadsblad gaan in de pibriek 'De Overbrug ging' deze en de volgen de editie('s) de lichten uit en de spots aan voor sen aantal van die vol- tiouders achter de schermen die het flak kerend kaarsje van het plaatselijk uitgaansle ven brandend proberen e houden: iVie er ook in De Teerstoof op iet podium staan, de grote jubliekstrekker van het the- iter is Daniëlle Hermans. Als SCHIEDAM- Het wekelijks in loopconcert in de Grote Kerk aan de Markt wordt zaterdag 7 inei verzorgd door het Papan- drechts Mannenkoor. Het con cert zal in het teken staan van |ie herdenking van de bevrij ding. aanvang: 15.00 uur. Toegang: gratis. SCHIEDAM- Voor de leerlin gen van de zesde klas van de Willem Gehrelschool uit het aar 1984 (van meester Gerrit 3rinkman) wordt zaterdag 28 nei een reünie gehouden in ;afé 't Weeshuis. Aanmelden can bij Aexander via tele- 'oonnummer 2623143. pr-vrouw schrijft ze alle pro gramma-aankondigen en persberichten. Sommige ar tiesten hebben natuurlijk de naam mee, maar vele ster- ren-in-opkomst moeten het hebben van haar teksten. Nuchter Daniëlle schrijft ze het liefst informatief wervend en nuch ter van toonzetting: „Ik hou niet van dat gezwollen taalge bruik en van die beladen ver haaltjes. Alsof je dood neervalt wanneer je een bepaalde voor stelling niet gaat bekijken. Volgens mij stoot je daarmee meer mensen af, dan dat je aantrekt. Van mij zul je geen waarde-oordelen horen als uniek of fantastisch. Ik pro beer zo duidelijk en begrijpe lijk mogelijk de inhoud van een programma weer te geven met iets van achtergronden daarbij van de artiest. Het pu bliek is dan prima in staat zelf uit te maken of een program ma antrekkelijk is of niet en hoeft zich achteraf in elk ge val nooit bekocht te voelen." Daniëlle Hermans werd pas enkele maanden geleden aan het theaterteam toegevoegd door zoals ze het zelf noemt 'een gelukkig toeval': Ik had net in Utrecht mijn studie kunstbeleid en -management afgerond, maar nog geen baan. Precies op dat moment wordt er vanuit Schiedam naar de universiteit gebeld om te vragen of ze iemand wisten die de zieke pr-medewerkster kon vervangen. Zij besloot uit eindelijk om niet meer terug te komen en ik heb inmiddels mijn vaste aanstelling. Daar ben ik hardstikke blij mee." - -—v.. SCHIEDAM- Reserveren voor voorstellingen in De Teerstoof kan bij de Schiedamse Theaterkassa. Die is gevestigd in de Brede Marktsteeg 3 en telefonisch bereikbaar onder nummer 4269563. De Brede Marktsteeg is een straatje tussen de Hoog straat en de Lange Haven/Schie ter hoogte van de Grote Markt. De Theaterkassa is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur. De kassa van De Teer stoof- Nieuwstraat 12, telefoonnummer 4269455- is geopend op zaterdag tussen 12.00 en 16.00 uur en vanaf één uur voor afgaand aan de voorstellingen. Het officiële theaterseizoen wordt komend weekend afgeslo ten. Wel staan er nog diverse amateurvoorstellingen op sta pel zoals op 18, 19, 20 en 21 mei 'Bouwmeester Solness' van de Stichting Apollo Toneel. SCHIEDAM- In café Podium aan de Lange Haven 287 speelt zaterdag 7 mei 'Blues Indication'. Deze vijfmans for matie speelt een inspirerend repertoire dat geënt is op de blues. Aanvang: 22.30 uur. Toegang: gratis. Onvervalst, puur en eerlijk: zo omschrijft de groep Jay en Dee de eigen muziek. Schie dammers kunnen zondag 8 mei in Podium gaan beluiste ren of dat waar is. De groep speelt werk in de sfeer van John Lee Hooker en Eric Clpaton. Aanvang: 21.30 uur. Toegang: gratis. SCHIEDAM- In brasserie 't Oude Raedthuis aan de Schiedamseweg 26 is mo menteel een expositie te zien van aquarellen van Willemien de Graaff. Het 'oude Kethel' is meestal het onderwerp van haar werk. SCHIEDAM- De Erker organi seert traditiegetrouw een trip haar Pinkpop. De reis gaat per bus, de deelnemers zijn daar na vrij om te gaan en staan waar ze willen. Aanmelden voor deze trip die 69,95 kost, kan bij het wijkcentrum in de Jan van Avennestraat 32, tele foonnummer 4267767. SCHIEDAM- De VSB Bank or ganiseert zaterdag 7 mei een nformatiedag over 'het kopen ran een huis' in samenwer- cing met de Schiedamse TVM-makelaars en notaris kantoor Van de Valk, Bonga :n Kloosterman. Jet kantoor aan de Lange Nieuwstraat 195 is geopend ussen 11.00 en 16.00 uur. de oegang is gratis. SCHIEDAM- In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt zaterdag 7 mei een le zing gehouden over de kun stenaar Mondriaan. De lezing wordt verzorgd door Coby Hal- dar-Haasnoot en begint om 15.00 uur. Daniëlle kent -als absolute nieuwkomer 'de goeie ouwe tijd in de Passage' slechts van horen zeggen. Ze kon meteen aan de slag in het gloednieu we tijdelijke onderkomen van de Schiedamse Theaters aan de Brede Marktsteeg 3. Geen gevoelens van weemoed dus, maar toch een start met han dicaps. Zo'n overbruggingspe riode is meestal niet de sim pelste. Ik ben natuurlijk niet direkt in een gespreid bedje terecht gekomen. Dat vind ik juist wel leuk. Er hangt nu zo'n sfeer van 'we moeten iets opzetten met zijn allen'. Dat bevalt me. Je kunt je ideeën erin kwijt. Je hebt iets om voor te knokken en bent alle maal bereid om je op iedere plek volledig in te zetten en desnoods eikaars taak over te nemen. Juist omdat het nu even allemaal wat kleinschali ger is, krijg ik de kans om al les van de hoed en de rand van het bedrijf te leren ken nen. Het is een ideale periode om goed te ontdekken waar het publiek van houdt, hoe je het best invulling kan geven aan bijvoorbeeld je program ma, een theatercafé en andere extra's. Kortom de komende jaren wordt de basis gelegd voor de toekomst in de nieuw bouw. Dat is vreselijk span nend." Prince Hoe kort ze er ook nog maar werkt, De Teerstoof kan bij de pr-vrouw nu eigenlijk al niet meer stuk: Toen ik voor het eerst het woord 'zoldertheater' hoorde, dacht ik: Nou ik ben benieuwd hoe dat er uitziet', het was dus wel even wat an ders dan ik me had voorge steld. Het is een bijzondere zaal met een bijzondere ge schiedenis. Zoiets als Paradiso waar ooit Prince- aan de voor avond van zijn roem- optrad voor een klein groepje ken ners. Van de nu bekende va derlandse sterren is 80% in de Nieuwstraat in Schiedam ooit gestart. Die traditie willen we hoog houden. De mensen moeten weten dat ze de kans lopen in De Teerstoof iets bij zonders te zien waar ze later bij wijze van spreke hun kleinkinderen nog over kun nen vertellen." SCHIEDAM- In museummolen 'De Nieuwe Palmboom' aan de Noordvest 34 wordt zondag 8 mei een tweetal videofilms vertoond, die zowel aardig zijn voor molen- als voor video hobbyisten. De Vlaardinger A.J. van der Salm maakte de film 'De Molens van Schiedam' als studie-opdracht voor de Vrije Academie. In de 20 minuten durende monatage legde de maker sfeervolle beelden vast die het belang van het mo- lenbezit voor de brandersstad onderstrepen. De Molens van de Hoekse Waard' is een film van E.J. Goos uit Strijen. Hij is aanwezig om toelichting te geven. Bezoe kers kunnen tegen het normale toegangstarief- volwassenen: 3,-; kinderen tot 12 jaar:: 2,50- aanschuiven in de video- hoek tussen 15.00 en 17.00 uur. Passé Partouthouders hebben gratis toegang. SCHIEDAM- Bram Ver meulen- vrijdag 6 en za terdag 7 in De Teer stoof- gaat het theater seizoen in stijl afslui ten. In 'Achter mijn ogen' geeft 'de voorma lige wederhelft van Freek' volop ruimte aan de blues en dus de wee moed. Het publiek kan voor een prikkie meele ven en -genieten. De hekkesluiter is tevens stervoorstelling van de maand mei en kost dus- dankzij de gezamenlij ke aktie van de Stich ting Schiedamse Thea ters en Het Nieuwe Stadsblad- vijf piek minder dan normaal. Voor deze korting hoe ven de lezers van deze krant slechts de bon bij dit artikel uit te knip pen en in te leveren bij het afhalen van de kaartjes. Het is een af- scheidskadootje met een knipoog naar de toekomst. De aktie gaat na de zomer gewoon door en er staat weer heel wat te gebeuren straks op het sfeervolle podium in de Nieuw straat. Komend weekend eerst nog twee avonden lang niemand minder dan Bram Vermeu len. In 'achter mijn ogen' gaat hij op zoek naar de oor sprong van zijn angsten en kwetsbaarheid. Hij doet dat aan de hand van voor velen herkenbare situaties. 'As een waanzinnige kleedt de jongen zich uit. Hij telt hardop. Buiten adem. In pre cies tien tellen moet hij erin liggen, de kleren opgevouwen over de stoel, de dekens over zich heen en het licht uit. Dat hij het tellen aanpast aan de haalbaarheid maakt niet uit. Na tien tellen treedt de rust in. De slangen onder het bed zijn verdwenen. Het licht kan gewoon weer aan. Hij heeft het gered. Het gevaar is be zworen.' Volwassenen hebben daarin soms iets van kinderen: 'Ik mag alleen op de witte strepen van het zebrapad lopen'; 'Ik moet van een halve meter af stand mijn bed inspringen anders pakt iemand van onder het bed mijn voet beet.' Niemand handelt er naar. As volwasse nen hou je je in al kan je je dit soort bijgeloven meestal maar al te goed herinneren. Psyche Bram Vermeulen probeert in deze eenmansmusical duide lijkheid te scheppen in de psy che in de vorm van een aan eengesloten verhaal in liedjes. Muzikaal wortd hij wel eens vergeleken met andere dich ter/zangers als Randy New man en Tom Waits. In 'achter mijn ogen' laat hij zien een bijna onhollands talent voor 'de blues' te hebben en over het vermogen te beschikken om zijn 'hele hebben en hou wen' op tafel te leggen op een acceptabele en herkenbare manier. De Teerstoof. Vrijdag 6 en za terdag 7 mei. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-; 15,-(Pas 65/ CJP). Met Stadsblad-bon 5,- korting. Het Correct Studio Café is een 'mengtafel' van mogelijk heden: feesten, uitgebreide diners of gewoon een drankje aan de bar. Ondertussen leggen wij elk optreden professioneel vast op video- of audiotape. Voor meer informatie: 010-4.618.690. Openingstijden: maandag dinsdag tot 18.00 uur woensdag t/m zaterdag tot 01.00 uur. 22junia.s.Concert in Ahoy, Diner Feest Georganiseerd door het Correct Studio Café, yZ>| informeer naar het speciale I Diana Ross VIP- arrangement. Bel voor j informatie en reserveringen: «010-4.618.690. 11,18 en 25 mei Karaoke Party Je collega's en/of vrienden verrassen met een leuk idee, kom eten en zingen in het Correct Studio Café. Voor menu informatie kun je altijd bellen. Karaoke van 20.00 uur tot 24.00 uur. Iedere laatste woensdag van de maand organiseren wij de Kleppermiddag. Deze middag staat in het teken van de "Opzoomeren". De Rotterdammertjes stellen het Opzoomer koor en het grote Klepperorkest samen. Breng je muziek- instrumentje mee. Clown Benzo goochelt en Hans Somers presenteert. Toegang 7.50. Zaal open vanaf 12.30 uur, aanvang show 14.30 uur. Head over Heals Deze rockband speelt een breed repertoir. Oude soul- nummers wisselen zij met de originele disco uit de jaren '70. Kortom een leuke band met dansbare nummers. Aanvang 21.00 uur. Correct organiseert vanavond samen met Try Out een Pocket Song Festival, met als hoofdprijs een professionele opname van het winnende optreden. Aanvang 21.00 uur. Sing Along Video Party Als de winkeldeuren van Correct sluiten, blijft het café van woensdag- tot en met zaterdagavond gewoon open voor een hapje en een drankje. Iedere vrijdag - en zaterdagavond kun je ook bij ons terecht voor een video opname. Show van 20.00 uur tot 01.00 uur. Sunfly zoekt naar video- geniek talent voor hun Karaoke Videoclips. Tijdens de release van Sunfly album 7 is de manager van Sunfly in het Correct Studio Café en kiest vanavond de beste zingende acteur. De winnaar mag op hun kosten naar London en speelt dan mee in de volgende videoclip van Sunfly album 8. Natuurlijk zijn alle karaoke-liefhebbers vanavond welkom. Correct Studio Café, Hoek Bergweg/ Benthuizerstraat 1 Rotterdam, Telefoonnummer: 010-4.618.690 i De grote publiekstrekker van theater De Teerstoof -v- y i ■.ui bc TT" m/Èm Daniëlle Hermans x s. SCHIEDAM- Er zit muziek in De Veerman, de laatste voorstelling van dit seizoen voor de jeugd op zaterdag 7 mei in De Teerstoof. Zijn le ven is op het eerste gezicht niet zo spannend. Hij vaart op en neer over de rivier, steeds via dezelfde route. De Veerman wordt er somber van en springt overboord om zijn bestaan te ontvluchten. Dan komt hij in een fantastische onderwaterwereld terecht en ontmoet zelfs een echte prinses. 'De Veerman' is een prachtige voorstelling van Aad Wiemand die niet alleen een verdienstelijk mime-, maar ook gitaarspe ler blijkt te zijn. De Teerstoof. Zaterdag 7 mei. Aanvang: 14.00 uur. Toeqana: f 5-, (Foto: Dick Frederiks) asar Malam Bram Vermeulen (foto: Steye Raviez) SCHIEDAM- Anneke Gronloh is komend weekeind als prominente aanwezig op de derde Pasar Malam in de Schiedamse Sporthal Margriet. Maar niet alleen Anneke ook tal van andere artiesten zoals the Royal- Hawaien Minstrels, Oriental-Four en een Tahitiaanse danseres zullen voor exotische optredens zorgen. Op de markt worden kleding en snuisterijen verkocht uit onder meer Indonesië, Tibet, Nepal, Thailand, India, en de Philipijnen. Kinderen kunnen zich vermaken met allerlei spelletjes en een bezoekje aan de waarzeg ster terwijl pa en ma zich tegoed doen aan nasi rames en kelape kopjor. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak M O m

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 9