Koororgel Grote Kerk klankrijke vervanger OPEN DAG HABO breidt uit in slaapcomfort Vijf klassiekers over hoop, liefde en verdriet Koororgel Grote Kerk klankrijke vervanger Apollo speelt jubileumvoorstelling I I I I I I I I I THEATERKASSA I I I I I I I m R. K.S.V. ORGANISEERT OP WOENSDAG 18 MEI 1994 VAN 15.00 U.-17.00 U. EEN j]AA(s(Pis®<3iRAiM)iïm mufs ORANJE Podium Het Nieuwe Stadsblad I T BELOOFD: (Als U Binnen Een Jaar Terugkomt) Pearle Artistiek leider Deborah Lens: De Overbrugging Musis vijfde team uiteen Utile Dulci in De Teerstoof Tienerkamp Bouwmeester in verleiding gebracht den kan voor 16 mei bij de ba Inloopconcert in Grote Kerk De Erker zoekt vrijwilligers HET NIEUWE STADSBLAD - DINSDAG 10 MEI 1994 PAGINA 7 SCHIEDAM- Van het ouwe stekkie in De Pas sage staat inmiddels weinig meer overeind. Het nieuwe onderko men op het Stadserf is nog niet gereed. De vas te theaterploeg be schikt echter over vol doende improvisatieta lent om de show door te laten draaien. Met veel kunst-en-vliegwerk wordt geprobeerd- on dermeer door een aan sprekend programma in De Teerstoof- om de band met het plaatse lijk publiek levend te houden. In Het Nieuwe Stadsblad gaan in de rubriek 'De Overbrug ging' deze editie nog eenmaal de lichten uit en de spots aan voor een van die volhouders achter de schermen die het flakkerend kaarsje van het plaatselijk uit gaansleven brandend proberen te houden: Deborah Lens is dé smaak maker van het plaatselijk uitgaansleven. Als artistiek leider (ad interim) van het Schiedams Theater bepaalt zij de samenstelling van het programma. Een zekere ei genzinnigheid kan haar daar bij misschien niet ontzegd worden, maar eigenwijsheid is haar vreemd. Het is het publiek dat uiteindelijk een rol van doorslaggevende be tekenis speelt bij haar keu zes. Ballerina Dans bijvoorbeeld komt ook komend seizoen niet aan bod in De Teerstoof. Als ballerina van origine had Deborah dat zelf misschien graag anders gezien. In het verleden is al gebleken dat daar geen kli maat voor is in deze stad. Hobbyisme bedrijven heeft in mijn positie natuurlijk geen enkele zin," is haar gedeci deerde kommentaar. Het is mijn doel om de zaal vol te krijgen. De Teerstoof draait al jarenlang goed op cabaret. Dat blijft dus ook tijdens de over bruggingsperiode de hoofd moot daar. Ik maak wel af-en- toe een zijsprongetje; ook als test voor de toekomst. Wat to taal niet aanslaat, is wat mij betreft niet voor herhaling vatbaar. Over smaak valt niet te twisten. Het is volstrekt nutteloos in dit vak om je ei gen mening door te dram men." Hongarije Deborah Lens mikte aanvan kelijk op een carrière óp het podium inplaats van achter de schermen. Zij doorliep eerst de HAVO voor Muziek en Dans en studeerde daarna af aan het conservatorium in klassiek ballet en folklore. Haar scholing kreeg zij in Rot terdam, ze woonde in Den Haag. Ontelbare malen moet ze in die periode het Schie dams station gepasseerd zijn. En nooit de behoefte gehad een keertje uit te stappen," lacht ze eerlijk. Deborahs car rière, voor ze uiteindelijk de- fintief haar stek vond in de Brandersstad, verliep even grillig als kleurrijk. Eerst ver trok ze naar Hongarije waar ze na een auditie werd aangeno men op de staatsdansacade- mie. Tot mijn eigen verba zing want de eisen daar waren hardstikke streng." Daarna was ze enkele jaren beroeps als lid van het ambitieuze Mi litair Hongaars Staatsensem- ble. Een spannende tijd. We trokken van Korea naar China en andere landen die waren aangesloten bij het Warchau- pact. Daar kwam je normaal als westerling niet. Bovendien was het technisch niveau van de groep heel hoog. Ook kwa werk kon ik het onderste uit de kan halen." Hersens trainen Op het moment dat de meeste anderen aan het begin van hun loopbaan staan- zo halver wege de 20- ontdekte Deborah dat ze voor de hare te oud be gon te worden. Ze besloot het roer helemaal om te gooien en inplaats 'van haar lijf, haar hersens te gaan trainen'. Aan de universiteit van Utrecht be gon ze aan een studie kunst beleid en management. Schie dam kwam in de picture toen ze 'voor de grap haar waarde op de arbeidsmarkt eens wilde verkennen': Ik las een ad vertentie in de krant waarin om een parttime educatief me dewerker voor de jeud werd gevraagd door de gemeente. Ik solliciteerde en werd aange nomen. Dat was lachen. Om dat ik eigenlijk alleen nog mijn eindscriptie moest schrij ven- wat goed te combineren is met werken- besloot ik het te proberen. Ik kende hier niks of niemand. Nou dat was zo veranderd. Ik kreeg 32 scholen onder mijn hoede. Toen ik ze allemaal bezocht had, wist ik van de hoed en de rand. Het was een hele leuke baan. Programmeren van voorstellingen voor kinderen. Dat is enig." Snoepje Deborah had de ideale funktie en achtergrond en ze 'zat al in het circuit'. Niet zo gek dus dat het theaterbestuur bij haar terecht kwam, toen er een half jaar geleden ongeveer een nieuwe artistiek leider nodig was. De timing had misschien allen ietwat beter gekund. De Passage ging bijna plat, de vervangende nieuwbouw be stond nog slechts op papier. 'De tent' lag in feite plat. Juist dat maakte het voor Deborah aantrekkelijk om ja te zeggen: Ik hou wel van de uitdaging en heb meteen een plan ge trokken. Eerst ben ik eens in andere steden gaan kijken hoe een vergelijkbare suitua- tie daar werd opgelost. De bes te optie, een vervangende ruimte vinden, lukte hier niet. Het is wonderlijk, maar in Schiedam is overal wat mee. Neem nu zo'n Korenbeurs. Een ideale lokatie en daar mag dan weer niks. Na veel wikken en wegen, zijn we er denk ik, voor komend seizoen zo goed mogelijk uitgespron gen. Het Rotterdamse Luxor SCHIEDAM- Het hoofdorgel van de Grote Kerk ondergaat momenteel een algehele revi sie en herintonatie en kan dus enkele maanden niet bespeeld worden. Het gloednieuwe koororgel is echter een klank rijke vervanger. Dinsdag 17 mei wordt het bespeeld door Wouter Blaquière. Hij wordt muzikaal ondersteund door de violisten Arno Bons en Jacinta Floor. Het concert begint om 20.15 uur en op het program- Deze dag is bestemd voor JEUGD VAN 5 T/M 14 JAAR en wordt gehouden op ons SPORTCOMPLEX THURLEDE gelegen in het Beatrixpark te Schiedam. WAT GAAT ER GEBEUREN? Op deze dag kun je kennis maken met de grootste vereniging van Schiedam, EXCELSIOR'20. Tijdens diverse trainingen kunnen de voetbaltalenten getoond worden onder het toeziend oog van onze jeugdtrainers en le-elftal spelers. Voor meer informatie: Rob Flik (010-4701752) Marjan Koevermans (tel. 010-4712337) trok altijd al veel liefhebbers uit de Brandersstad. De lei ding daar was heel coulant en zegde meteen toe een x-aantal plaatsen voor ons vast te reserveren. Daar kunnen de mensen de grote produkties gaan zien. Verder hebben we wat reisvoorstellingen in de aanbieding naar trekkers als de Phantom. De Teerstoof blijft natuurlijk de belangrijk ste peiler van ons aanbod. Het is een snoepje van een theater en het heeft geschiedenis. Dat ontdek ik steeds meer. Arties ten en publiek komen er graag." De programmering voor De Teerstoof voor komend sei zoen is inmiddels rond. Het wordt afgedrukt in de volgen de editie van Het Nieuwe Stadsblad. Daadkrachtig als ze is, zit Deborah Lens echter propvol plannen voor de nodi ge extra's: Je klanten bind je niet met goeie produkties al leen. Het gaat om de sfeer, het gezicht van je theater. Je moet ervoor oppassen dat het geen ambtenarentoren wordt, maar een swingende tent. We gaan er bandjes neer zetten na af loop van de voorstellingen en zijn in overleg met horeca-on- dernemers om er een etentje van te voren aan vast te kno pen. We hebben er inmiddels ook een slogan voor bedacht» die eigenlijk alles zegt: Het Schiedamse Theater gaat (on)- gewoon verder." WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - Op de laatste speeldag van de nationale vijfmans lea gue is het team van Musis Sa crum als eerste geëindigd in de degradatiepoule, ofwel de vijfde plaats. Met in de eerste wedstrijd tegen Emmen een 2- 1 overwinning met een totaal pinfall van 1822-1792 was het behoud van de eredivisie ze ker gesteld. In de tweede game tegen Borchland werd de eerste game verloren met 917-981, maar in de tweede game kwam Musis sterk terug met een 1001-894 overwinning en dus ook het totaal 1918- 1875. Hierdoor degradeerde Borchland naar de hoofdklas se. De inzet van de derde wed strijd was de vijfde plaats en die strijd ging Musis aan met het Vlaardingse Tieben. De eerste game ging weer verlo ren, maar in de tweede game speelde Musis de beste score (1047) van het seizoen, mede dankzij de 268 van André van Gurp. Door het niet kunnen vinden van meerdere sponsors voor een team dat de laatste jaren vele successen behaalde, is het afgelopen met dat vijf- mans-team. André van Gurp en Bart Jan van de Boogaart gaan naar De Kloe in Sittard. Ives van Eijken gaat voor BIB bowlen en André Buys speelt volgend seizoen bij De Meent. Roel Mol verhuist naar Vlaar- dingen en Sven van Eijken Henk van Essen stoppen. Wat Roel Mol gaat doen is nog on bekend. Voor Henk van Essen geldt alleen dat hij stopt voor het vijfmans-team, want met het trio, waar alle kampioen schappen door zijn behaald, gaat door met een geheel nieuw team zonder sponsor. SCHIEDAM- Sinds be gin dit jaar is HABO, tapijt- en gordijen-spe- ciaalzaak aan de Broes- vest 99, gestart met de Verkoop vamn bedden, matrassen en andere artikelen voor in de slaapkamer zoals dek bedden, dekbedhoezen en spreien. Steeds vaker bemerkten we de stijgende behoefte in Schiedam aan goed slaapcom fort voor een betaalbare prijs," aldus de heer Boosman, eige naar van HABO. We hebben ons eerst goed laten informe ren over de diverse kwalitei ten bedden, lattenbodems en matrassen en kwamen tot de conclusie dat degelijkheid en betaalbaarheid goed samen kunnen gaan, als je de markt goed verkent." Ónze klanten zijn goede voorlichting van ons gewend op het gebied van tapijten en gordijnen dus willen we ook in deze branche goed beslagen ten ijs komen. Na een half jaar de nodige kennis te hebben vergaard, werd de uiteindelijk gekozen lijn opgezet in 'HABO-slaapcomfort. Achterin de winkel is met veel zorg en oog voor de presenta tie het vertrek ingericht met de diverse bedden, dekbedden en dekbedhoezen in allerlei kleuren en dessins. Alle spullen zijn direkt leverbaar, vertelt de heer Boosman, van eenpersoonsbedden tot elektrisch-verstelbare senio ren ledikanten. We bezorgen in heel Nederland en leveren alle ledikanten zo af dat ze di rekt in gebruik genomen kun nen worden." ma staan werken van onder andere Bach, Handel en Mo zart. Wouter Blaquière is orga nist van de Paradijskerk in Rotterdam, muzikaal begelei der van de Rotterdamse Dans- academie en dirigent van het Toonkunstkoor. Arno Bons is eerste violist van het Rotter dams Filharmonisch en Jacin ta Floor geeft concerten in Ne derland en Duitsland. De toegang tot het concert de 17de kost 6,50 (CJP/Pas65: ƒ4,50) SCHIEDAM- De Schie damse Toneelvereni ging 'Utile Dulci' speelt op zaterdag 14 mei vijf korte éénacters in De Teerstoof. Vijf maal wordt telkens een ander stukje van het dagelijks leven in de spotlights gezet. Al die kleine 'doorkijkje' vormen toch samen één geheel. En dat niet alleen om dat de handeling zich steeds afspeelt in de buitenlucht: de tuin, de boomgaard, het park of de glooiende heuvels. Het zijn vooral de on vervulde wensen en ver langens die- met een knipoog, humor en een vleugje weemoed- voor de herkenbaarheid en eenheid zorgen. Het programma omvat werk van niet de minste schrijvers. Utile Dulci zet achter elkaar de volgende klassiekers op de planken: - De Woesteling van Tsjechov - Een zonnige morgen van S. en J. Alvarez Quintero - Jenny in de boomgaard van Charles Thomas - Praatje in het park van Allan Ayckbourn - Zijn laatste wil van N.J. War- burton De regie is in handen van Ted Boskamp. Geschiedenis Utile Dulci kan bogen op een lange geschiedenis. De vereni ging werd opgericht in 1911. Een jaarlijkse opvoering in het Schiedamse is van het be gin afaan vaste traditie. Het 'éénacter-festival' de 14de is een goede kans om een club professionele plaatselijke amateurs aan het werk te zien en biedt bovendien een aardig overzicht van een belangrijk stuk toneelhistorie. De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Zaterdag 14 mei. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 10,-. Kaarten zijn te koop vooraf gaand aan de voorstelling aan de zaal. academie en dirigent van het Toonkunstkoor. Arno Bons is eerste violist van het Rotter dams Filharmonisch en Jacin ta Floor geeft concerten in Ne derland en Duitsland. De toegang tot het concert de 17de kost ƒ6,50 (CJP/Pas65: ƒ4,50) SCHIEDAM- Wijkcentrum De Erker organiseert een tiener kamp voor jongeren van 12 tot 14 jaar naar Hoeven in Bra bant van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juli. Deelname kost 149,-. Bij dat bedrag is de kennismakingsmiddag van te voren inbegrepen. Aanmel- SCHIEDAM- Het hoofdorgel van de Grote Kerk ondergaat momenteel een algehele revi sie en herintonatie en kan dus enkele maanden niet bespeeld worden. Het gloednieuwe koororgel is echter een klank rijke vervanger. Dinsdag 17 mei wordt het "bespeeld door Wouter Blaquière. Hij wordt muzikaal ondersteund door de violisten Arno Bons en Jacinta Floor. Het concert begint om 20.15 uur en op het program ma staan werken van onder andere Bach, Handel en Mo zart. Wouter Blaquière is orga nist van de Paradijskerk in Rotterdam, muzikaal begelei der van de Rotterdamse Dans- lie van het wijkcentrum in de Jan wan avennestraat 32. Te lefonische informatie via nummer 4267767. SCHIEDAM - Het thea terseizoen wordt in Schiedam volgende week afgesloten met maar liefst vier optre dens van Apollo. De to neelvereniging zet van 18 tot en met 21 mei 'Bouwmeester Solness' op de planken en viert daarmee haar 25-jarig jubileum. Eigenlijk had Apollo het toneelstuk in het najaar van 1993 ge pland. Door ziekte van de hoofdrolspeler werd dat onmogelijk. „We konden het optreden niet garanderen en heb ben besloten de uitvoe ringen uit te stellen. Dit jaar hebben we de draad vanaf het begin weer opgepakt en zijn we met nieuwe spelers aan de slag gegaan," vertelt Marq Oudshoff van Apollo. De Schiedamse vereniging heeft het zichzelf niet makke lijk gemaakt. Buiten het feit dat Bouwmeester Solness geen eenvoudig stuk is wor den de drie bedrijven op ver schillende lokaties in gebouw De Teerstoof gespeeld. Een primeur want zoiets is in het theater nog nooit vertoond. Behalve het toneel wordt ook de foyer en de repetitieruimte Het nieuwe Jonge jenever Oranje Vieux Oranje betrokken in het toneelspel. „We hebben drie theatertjes gecreeerd. Iedere ruimte krijgt de sfeer die bij het stuk past. Dat geeft natuurlijk ex tra veel werk rond de techniek en de decors," aldus Marq Oudshoff. Lot Bouwmeester Solness is in 1892 geschreven door Henrik Ibsen. De hoofdrolspeler is een bouwmeester. Deze man is van eenvoudige plattelands jongen uitgegroeid tot een groot architect. Alles heeft hij opgeofferd voor zijn ambitie om de grootste te worden in zijn vak: het geluk van zijn vrouw, het leven van zijn kin deren en zijn geloof in God. De bouwmeester is bang voor de jeugd die aan zijn deur klopt en de macht overneemt. Óp een dag verschijnt de jon ge Hilda en drijft hem ertoe het lot nog een keer uit te da gen. De Teerstoof. Woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 mei. Aanvang: SCHIEDAM- In de Grote Kerk wordt zaterdag 14 mei een in- oopconcert gegeven door Üverhardt Zwart (orgel) en Vlagda van der Geer (fluit). Aanvang: 15.00 uur; toegang: (ratis. 20.30 uur. Kaarten kosten 15,- en zijn te reserveren onder telefoonnummer: 4674390 of 4600256. De regie is in handen van Fedde Spoel en Heieen van der Jagt. De spelers zijn: Alma Boerland, An Heblij, Je- anette Groenendijk, Ellie Hoogendijk, Ad Marijnissen, Ed Oosterhoff en Marq Ouds hoff. SCHIEDAM- Wijkcentrum De Erker in de Jan van Avenne straat 32, zoekt vrijwilligers voor de volgende aktiviteiten; - De Kinderactiviteiten voor de jeugd tussen 3 en 13 jaar. De datalijn 27 juli en 3 en 10 augustus. De voorbereidingen zijn nu van start gegaan. - Het zomerkamp in Hattem van 9 tot 16 juni. - Het runnen van de bar voor drie dagdelen per week. Erva ring is niet nodig. Informatie en/of aanmelden kan bij het wijkcentrum aan de balie of telefonisch via nummer 4267767. komt uit staat hij volledig afgedrukt in Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM - In café Podium aan de Lange Haver, 28 is za terdag 14 mei om 22.30 uur een ontreden van de band Vi vid. Zondag 15 mei om 21.30 zingen Bob en Bep van Breu- kelen-de Bruin in hetzelfde café. n *2 Voor Pearle-Adressen Zie De Gouden Gids. Pearie Is Kijkplezier. De smaakmaker van het Schiedams uitgaansleven Deborah Lens: ,,We gaan (on)-gewoon verder." ,-vr* De HABO-zaak is met veel zorg ingericht. De jeugdige Hilda daagt de Bouwmeester uit. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen 4 C Cfl per liter I U.üU per liter 16.95, bij 12 flessen 4 C Cfl per liter I U>üU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 (■■■I U kunt hem ook ufhaltm bij do Schiedamse Thtitfiflcpsi Brode Marktsteef 3 Schiedam Alweer 50% Korting Op Alle Monturen. Op vertoon van de Klantenpas krijgt u bij een vervolg- aankoop van een nieuwe complete bril binnen één jaar na ontvangst van deze pas opnieuw 50% korting op het montuur

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 7