Peugeot 306 Vorstelijke cabriolet van Opel Corsa cup staat nog steeds z'n mannetje Suzuki Swift 1.3 GC uit Hongarije Goedkope benzine in Frankrijk Honda Civic op aardgas Ook Renault heeft 'eigen' tulp Gratis diefstalbeveiliging op alle Nissan Primera's Bij Wirth Verschoor Nog voor de zomer neemt importeur B.V. Ni- mag de in Hongarije geproduceerde vijfdeurs Swift 1.3 GC op in z'n leveringsprogramma. Het betreft hier een in Europa gebouwde per sonenauto. Suzuki heeft wel een andere vijf deurs versie in de verkoop. Die wordt ge bouwd in Japan en is zo'n 3000 gulden duur der dan deze tegenhanger. Naast het prijsverschil tussen de Japanse en Hongaarse variant zijn er ook enige uiterlijke verschillen. Zo heeft de 'Hongaar' andere bumpers en andere achterlichten dan de 'Ja panner'. Verder is de de Hongaarse versie is 3,845 m. lang, 1,59 meter breed en 1,38 meter hoog. Ofwel een fractie groter dan de Japanse vijfdeurs Swift. Vijflbak Net als de in Japan gebouwde Swift heeft de Hongaarse uitvoering een 1.298 cm3 viercilin- der motor. De prijsstelling is zeker voor dit segment ronduit concurrerend: de Swift 1.3 GC kost» 22.995,-. Dat is 3.000 gulden minder dan de tot nu toe geleverde 1.3 GLX 5 deurs, die voor 25.995,- in de prijslijst staat. De pit tige motor garandeert een vlot weggedrag, maar staat tevens bekend als zeer zuinig. Bo vendien is de Swift 1.3 GC voor zijn segment behoorlijk rijk uitgerust. Zo heeft de 1.3 GC standaard een antenne, 50/50 gescheiden ach terbank, hoofdsteunen voor en ruitewisser achter. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 JUNI 1994 PAGINA 15 Peugeot zorgt voor het grootste cabrio-nieuws van dit voorjaar: de 'dakloze' Peugeot 306. Cabrio- specialist Pininfarina (tevens huisstylist van Peu geot) bouwt deze schitterende 'onthoofde' versie van de populaire 306. Van voren is de 306 Cabrio identiek aan de dichte versies van deze modelserie. Vanachter oogt de 306 Cabrio echter meer als een sedan, terwijl de auto toch is afgeleid van de hatch back. Om ruimte te winnen voor het opber gen van de cabrio-kap en toch ook enige berg ruimte over te houden, besloot Pininfarina het 306-koetswerk met 15 cm te verlengen. Net als bij de open Opel Astra heeft de Peugeot 306 cabrio geen 'roU- bar'. De verregaand verstevigde voorruit wordt geacht bij een onverhoopte koprol voldoende bescher ming te bieden; de Es cort Cabriolet en de 'dakloze' Golf hebben wèl een 'roll-bar'. Ferrari-flanken Om de gewenste stijf heid in het koetswerk te bereiken werden di verse structurele wijzi gingen aangebracht. Toen Pininfarina toch druk doende was met onderhuidse aanpas singen, besloot hij in een moeite door ook de flanken van de 306 Ca brio aan te passen. Deze wijken nu heel licht naar binnen, waardoor zij wat Fer- rari-achtig aandoen. Tevens vormen ze een trendbreuk met wat thans mode is in auto- land: steeds rondere, bollere vormen. Maar die 'ingedeukte' flan ken staan de 306 Ca brio prima. Hij oogt er slank en sportief door. De deuren stammen van de driedeurs 306. Net als bij de andere 306-typen zijn langsver- stevigingen in de por tieren standaard. Langdurig gemartel met een cabrio-kap om deze plat te leggen en vlak op het koetswerk te doen aansluiten, is niet meer van deze tijd. Pininfarina geeft de 'top-less' 306 dan ook een kap, die letterlijk in een handomdraai valt weg te klappen. Nog mooier is de con structie in de tweeli ter-versie: hier gaat al les elektrisch. Met de kap omlaag biedt de 306 Cabrio een luchtig lijnenspel. Nu is de auto op z'n mooist, alhoewel hij met de kap omhoog - in tegen stelling tot diverse an dere cabrio's - ook al lesbehalve lelijk is. Frisse wind Rijdend met de kap omlaag is een genot, mits de weergoden 'n beetje meewerken. Na tuurlijk rijd je ook wel 'ns met de kap dicht. Dan is de 306 Cabrio De redaktie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem van den Elskamp. Reakties en bijdragen sturen aan: Sijthoff Pers Weekbladen, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Telefoon: 070-3190254, Fax: 070-3952669. Frankrijk is als vakantieland immens populair bij de Neder landers. Ook op weg naar de Spaanse costa's of Portugal maken de komende weken weer talloze Nederlandse automobilisten gebruik van het Franse wegennet. Daarom is het goed te weten dat het 'Maison de la France' - zeg maar het Franse Verkeers bureau - in Amsterdam voor de eerste keer een folder heeft uit gebracht onder de naam 'La Carte de l'Essence moins chère '94' (ofwel 'Goedkoop benzine tanken in Frankrijk'). Op deze folder staan tientallen tankstations vermeld - alle aan of nabij de Autoroutes - bij wie de benzineprijs uitzonderlijk laag is. Een halve Franse franc voordeel per liter (circa 17 cent) maakt op een tank van 55 of 60 liter toch al gauw een klein tientje 'winst' uit. Dat bedrag kunt u weer voor andere leuke (vakantie(uitgaven besteden. Op de brochure staat een kaart van het Franse Autoroute-net af gebeeld met daarop de afslagen (naam en waar nodig c.q. moge lijk ook het nummer) waar u goedkoop kunt tanken. Tevens staan de openingstijden vermeld en of men er met credit kaarten kan betalen. De brochure kan gratis - uitsluitend schriftelijk, per fax of aan de balie - worden aangevraagd bij 'Maison de la France', Prinsen gracht 670, 1017 KX Amsterdam, telefax: 020-6203339. Net als diverse andere grote automerken experimenteert ook Honda met alternatieve brandstoffen. Onlangs presenteerde Honda Motor Co. Inc. de Civic NGV. De afkorting 'NGV' staat voor Natural Gas Vehicle. Deze Honda Civic Sedan rijdt op aardgas in plaats van op benzine. Kenmerkend zijn verder het hoge motorrendement en de gunstige emissiewaarden. Uiterlijk onderscheidt de Civic Sedan NGV zich niet van de be kende benzineversies; bij het rijden zijn er wel degelijk verschil len. Want de Civic NGV biedt een hoger koppel, levert meer ver mogen en heeft een nog beter uitgebalanceerd karakter. Vergele ken met conventionele motoren blijkt uit metingen dat de NGV aanzienlijk minder schadelijke stoffen uitstoot. Het aardgas bevindt zich in twee tanks in de kofferruimte, direct achter de achterbank. De actieradius van de Civic beloopt zeven tig procent van de vergelijkbare benzine-versies. motoren vandaan ko men, moet vrijwel z'n hele capaciteit inzetten om aan de vraag naar FIRE-motoren voor an dere Fiat-typen te kun nen voldoen. Niks verkeerds Nu is er met die 899 cm3 vierpitter helemaal niks verkeerds aan de hand. Want ook de Cinquecen- to wordt er door voort gestuwd en daar vol- doet-ie prima. De 0.9 li ter motor levert 29 kW/39 pk, goed voor een topsnelheid van 135 km/u. In de praktijk van alledag zorgt deze krachtbron voor een ui terst laag gemiddeld ge bruik van brandstof. De motor heeft hydrauli sche klepstoters, specia le nokken voor een stil lere loop en vergt wei nig onderhoud. niet geheel vrij van windgesuis. Het dash board heeft twee grote klokken: links snel heid, rechts toerental. Kleinere wijzers hou den motortemperatuur en brandstofvoorraad in de peiling. Het slan ke, sportieve stuurwiel is in hoogte verstel baar. De claxon zit op de linker stuurhendel. Da's altijd even wen nen. Er zijn tweed) dashboardkastjes, waarvan één afsluit baar. In zijn totaliteit is het interieur com pleet en comfortabel. Peugeot levert de 306 cabriolet met een 1761 cm3 motor van 74 kW/103 pk naar keuze met of zonder automa tische versnellingsbak. Er is ook een zwaarde re motorisering ver krijgbaar, namelijk een 1998 cm3 motor. Er gelden de volgende prijzen: 1.8 liter versie 51.500,-; 2.0 liter 59.700,-. Nissan haakt hiermee in op een trend die recentelijk door Opel is gestart. Alle nieuwe Omega's beschikken namelijk ook standaard over een immobilizer'. Zo'n startonderbreker wordt radiogra fisch aangestuurd via een zendertje annex sleutelhanger. Is de startonderbreker geactiveerd, dan is het voor derden onmogelijk de krachtbron te starten. Zo wordt de kans op autodiefstal aan merkelijk verkleind. Wie toch van plan is, zo'n Nissan Primera te ontvreemden, wordt door het waarschuwingslampje op het dash board nog eens op andere gedachten gebracht. Vierhonderd jaar geleden verscheen de eerste tulp in Neder land. Talrijke beroemdheden en VIP's over de hele wereld - re centelijk nog mevrouw Hillary Clinton - kunnen er inmiddels prat op gaan dat er een tulp naar hen is genoemd. Ook de auto branche haakt in op deze rage: na de onlangs gepresenteerde Toyota-tulp heeft nu ook Renault Nederland zijn 'eigen' tulp. Saillant detail: deze Renault-tulp droeg eerst de naam 'Tri umph', maar bleek bij nader inzien toch niets te maken te heb ben met het legendarische auto- en motormerk. Renault Nederland kocht de tulpsoort tijdens het 9e Ronald Mc Donald Kinderfonds Gala in het Scheveningse Kurhaus. Hier mee levert de importeur van het Franse automerk een flinke fi nanciële bijdragen aan de Ronald McDonald Huizen in Neder land. Dank zij een goede samenwerking tussen kweker, leverancier en het Kinderfonds kon een kleur worden gekozen die goed bij Re nault past, te weten geel. Medio mei werd de tulp gedoopt in de Keukenhof. Fantasie De Renault Tulp heeft een mooie lange bloem, die met 'n beetje fantasie doet denken aan het langgerekte Renault-logo, het 'wy- bertje'. Voorlopig komt de tulp niet in de handel. Om een tulp soort te vermeerderen, is namelijk veel tijd en geduld nodig. Pas over enige jaren is de Renault Tulp in grote aantallen te zien en te koop op de Nederlandse bloemenveilingen. Het WK Voetbal in Amerika kleurt Nederland oranje. Opel, één van de belangrijkste sponsors van het WK Voetbal, brengt de Oranje-rage in een nog hogere versnelling met de Opel Corsa Sport 'World Cup'. Als Opeis kwieke, sportief uitgeruste Benjamin heeft de Corsa Sport al een goede reputatie verwor ven. Tijdelijk is deze Corsa-versie nu te koop in een speciale 'World Cup' uitmonstering. Kopers kun nen kiezen uit twee motoriseringen: 1.4 liter Si van 60 kW/82 pk en 1.6i 16V ECOTEC, goed voor 80 kW/109 pk. Naast speciale badges op de flanken, kenmerkt de begerenswaardige Corsa Sport 'World Cup' zich door zijn extra omvangrijke uitrusting. De slechts in beperkte mate leverbare Corsa Sport 'World Cup' kost vanaf 30.950,- voor de versie met de kleinste motor. Nissan Motor Nederland levert voortaan alle auto's van het type Primera standaard met een elektronisch gestuurde start onderbreker met afstandsbediening. Voor dit anti-diefstalsys teem wordt geen cent extra in rekening gebracht. Ook de die selversies en stationcars in de Primera-lijn hebben zo'n 'anti- kraak' systeem standaard aan boord. Binnen het Fiat-programma heeft de Panda de meeste dienstjaren. Hij draait al zowat sinds mensenheugenis mee en staat nog steeds zijn mannetje. Jarenlang was de Pan da zelfs het best verkochte Fiat-model. Die eer valt thans toe aan de jongste kleine Fiat, de Cinquecento. Ondanks de komst en con currentie van de nieuwe '500' is de Panda nog steeds een goed lopend model. Zojuist is de 1994-versie verschenen met voortaan de 899 cm3 krachtbron als basismotor. Met de Panda biedt Fiat een praktische, veelzij dige, compacte auto aan, die zowel voor werk, weekend als va kantie volop gebruiks mogelijkheden kent. Hij is uiterst econo misch in het gebruik. Door zijn gunstige van- afprijs van 15.200,- biedt de Panda veel waar voor z'n geld. Voor 1994 heeft Fiat de Panda herzien en enke le nieuwe uitvoerings- kenmerken toegevoegd. Hierdoor verstevigt de Panda zijn marktwaar de. Twee speciale uit voeringen vergroten zijn mogelijkheden nog verder: de 4x4 en de 'Se lecta' met CVT-auto- maat. In Nederland omvat het '94-programma van de Panda zes versies: de voorwielaangedreven L en CLX, de Selecta (ook voorwielaandrijving, maar met Continu Vari abele Transmissie), de Trekking met vierwiel- aandrijving en de elek trisch aangedreven Elettra. Naast deze uitvoeringen is er een nieuwe 'speci al': de Panda 'Young'. Deze heeft een oncon ventioneel karakter dank zij een opvallend fris, jeugdig interieur met blauwe of groene veiligheidsgordels en blauwe, rode, gele en groene dashboardknop pen. Technisch nieuws Naast de terugkeer van de 899 cm3 viercilinder, biedt de Panda Anno 1994 nog meer tech nisch nieuws. Zo is Fi at's eigen brandpreven tie-systeem nu vaste prik op alle Panda's. Voorts is de linkerbui tenspiegel nu standaard van binnenuit verstel baar. Voor de rechter- spiegel is deze verstel ling een optie. Na lange tijd neemt Fiat de 0.9 liter krachtbron weer op in het Panda programma. Dit gebeurt ietwat noodgedwongen. De motorenfabriek in Termoli, waar de FIRE- r -UH wAh 'Top-less' op z'n Frans: de kersverse Peugeot 306 Cabrio Alle Nissans Primera zijn nu standaard voorzien van een geavan ceerde anti-diefstal systeem. In Nederland omvat het '94-programma van de Panda zes versies: L en CLX, de Selecta (foto), de Trekking en de Elettra. Om je vingers bij af te fikken en zalig om mee te rijden: de Italiaanse 'maestro' Pininfarina schiep deze 'zonnebloem' uit het Peugeot 306-boeket. Naast 'Jacoba van Beieren' klinken ir. H. van Os, voorzitter van de Keukenhof en J.E. Lemonnier, directeur Renault Nederland op de Re nault Tulp. Fiat Panda^7 aa j i De voorraad van deze speciale Opel Corsa 'World Cup' is slechts beperkt. Wurth Verschoor bv is gevestigd aan de spykerstraat 10 in Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 15