s Biljartvereniging WF viert gouden jubileum Gebit stuk? I Hairstudio Number One gaat met zijn tijd mee Jubileumactiviteiten RKWIK op een kalender Hennes DVS koploper in cricket hoofdklasse, toch nog feest in 1994 Sing Along Video Party Feike Waqué NK tien km Sportagenda Prestatie- en wedstrijdloop AV Waterweg MKB-platform Concerten in Stedelijk Karaoke Party 22 juni Kinder Kleppermiddag 22 juni The Valentina's VERINGMEIER TANDTECHNIEK WK-voetbal op z'n grootst Super groot WK Voetbal '94 kijken Woensdagen in juni Vrijdag- en zaterdagavonden in juni Van ontbijt tot diner HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 JUNI 1994 PAGINA 19 WATERWEG NOORD- 4 /SCHIEDAM - Het open Nederlands kampioen- schap wheelen over 10 ki lometer op de weg was door het grote internatio- nale deelnemersveld een - sterke wedstrijd. In ver band met de komende we reldkampioenschappen reizen 's werelds snelste wheelers de wedstrijden af en belandden zo na de halve marathon van een week eerder in Zwitser land ditmaal in Utrecht. Daar stond ook de Neder landse selectie aan de start, waaronder de Schie- damse junior Feike Wa qué. De race over acht rondes werd een waar spectakel, waarbij mens en materiaal niet werden ontzien. Iwan van Bree- man, Arco de Graaf en Feike Waqué vromden na één ronde een kopgroep. Daarachter volgde de Van Dam-ploeg uit Naaldwijk. Door tactisch rijden bouw den het trio hun voor sprong uit en na de laatste bocht kwamen ze met z'n drieën op de finish afstui ven. De sprint werd ge wonnen door Feike Waqué in een nieuw Nederlands record van 22'09. Er rest voor de succesvolle Schie dammer nu nog een wed strijd in België voor hij af reist naar Berlijn voor het WK. WATERWEG NOORD Op 1 juli aanstaande viert de afde ling biljart van de personeels vereniging Wilton Fijenoord haar 50-jarig jubileum met een feestelijke receptie in be jaardencentrum Vaartland in Vlaardingen. Deze receptie is voor leden, oud-leden en be stuurders van (bilart)vereni- gingen, waarmee al jaren een goed en intensief contact wordt onderhouden. Twee maal per week treffen de le den van de vereniging elkaar in het clublokaal 't Trefpunt naast het terrein van de werf in Schiedam, waar op een sportieve manier wordt gestre den om de ereplaatsen in het libre en bandstoten. Hierbij staat een goede en gezellige sfeer voorop. Jaarlijks wordt deze onderlinge competitie af gesloten met een feestavond waarop ook de partners wel kom zijn. Dan vindt ook de uitreiking van de wisselbekers plaats voor de speler met de meeste punten en voor de bil jarter met de hoogste moyen ne-verbetering. Hij krijgt de 'Maassen van de Brink-trofee'. Na het overlijden van Dick van de Nagel - oud-voorzitter, ere-lid en het oudste lid - in juli vorig jaar, werd door diens nabestaanden te zijner nage dachtenis de 'Dick van de Na- gel-wisselbokaal' aan de bil jartvereniging Wiltin Fije noord geschonken. Deze be ker is degene met de beste re sultaten op basis van moyen ne in zowel het libre als band stoten en de hoogste serie in het libre en bandstoten. Deze beker wordt dit jaar voor het eerst uitgereikt. De dit jaar ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum ge organiseerde nederlaagserie tegen tien biljartverenigingen werd onlangs winnend afge sloten door biljartvereniging Lips uit Dordrecht. Met de le den en hun partners wordt de feestelijke viering van het gouden jubileum eind septem ber herhaald tijdens een geza menlijk 'dagje uit' met een ac tiviteitenprogramma en een afslutiend diner, gevolgd door de uitreiking van de wisselbe kers. Honkbal zondag: Knuppelaars - Holy 14.30 Cricket zondag: Excelsior'20 - VRA 11.00 ACC - Hermes DVS 11.00 VOC 3 - Asvion 11.00 Tennis: Open toernooi TSN (Schiedam) tot en met zondag Open toernooi Yellow Smash (Vlaardingen) van af maandag WATERWEG NOORD- /VLAARDINGEN - Voetbalver eniging RKWIK heeft op een leuke en unieke manier een jubileumprogramma gepre senteerd. Niet zoals zo vaak gebeurt door een boekje, maar met een heuse kalender die begint in september 1994 en doorloopt tot juni 1995. In die tussenliggende maanden viert de voetbalvereniging haar 60- jarig bestaan en op op de ka lender staan alle data van de feestelijkheden aangestipt en daarnaast omschreven. Verder staan alle elftallen, van zaal tot veld en van jong tot oud, verdeeld over de pagina's. Het jubileumjaar begint op de avond van maandag 5 en loopt door tot 6 september (de offi ciële oprichtingsdatum in 1934). In een feestelijke sfeer en omlijst met diverse zaken die traditioneel bij Oud en Nieuw horen, wordt om 24.00 uur het jubileumjaar ingeluid. Op zaterdag 10 september staat een jubileumreceptie ge pland en een dag later is er een brunch voor alle leden en partners en de jeugdleden. Aansluitend zijn er activitei ten voor kinderen en een voet balwedstrijd tussen het kam pioenselftal van 1968 onder leiding van de toenmalige coach Cor van Eijk tegen een ander elftal van oud RKWIK- selectiespelers. Pupillen van RKWIK spelen onderling een voorwedstrijd. De activiteiten in september worden in sep tember voortgezet op de 27e met een jubileumwedstrijd te gen een aantrekkelijke tegen stander. In oktober staan twee onderdelen van het jubileum programma op de kalender: donderdag 20 oktober excursie voor de jeugd naar het PSV stadion en zaterdag 29 een reünie. In november is er alle aandacht voor de competitie verplichtingen van de elftallen en zijn er geen verdere activi teiten, dat geldt ook voor de cember, wanneer ook al vol doende feestelijkheden in fa miliekring te vieren zijn. Nieuwe jaar Het nieuwe jaar begint al op woensdag 4 januari met een sport- en speldag voor de jon gere jeugd. En zaterdag 14 ja nuari is er een onderling zaal voetbaltoernooi voor senioren. In februari en maart moet er weer worden gevoetbald. Pas in april is er weer een activi teit in het kader van het jubi leum. Dan komt de KNVB- voetbaltruuk naar 't Nieuwe- lantpark. üp woensdag 19 april is er een toernooi voor de E- en F- pupillen. Op zondag 14 mei staat een 23-jarigen toernooi gepland en zaterdag 20 mei hebben de D-pupillen een toernooi op het RKWIK- complex. Donderdag 25, vrij dag 26 en zaterdag 27 mei is er een driedaags toernooi op het eigen terrein voor de A-, B- en C-junioren. In juni wordt het jubileumjaar afgesloten. Op vrijdag 2 juni is er in de na middag en vooravond een feestprogramma voor de jon gere jeugd, later op de avond gevolgd door een feestelijke disco voor de oudere jeugd. Zaterdag 3 juni is dan de af sluiting voor senioren in het clubgebouw met een spette rende feestavond. WATERWEG NOORD- /SCHIEDAM - Tot nu toe had Hermes DVS in 1994 weinig reden tot een feestje. Het eerste elftal degradeerde naar de derde klasse en de gehoopte opening van een geheel nieuwe ac commodatie is een jaar verschoven. Het 110-ja- j.rig jubileum leek daar om stil voorbij te gaan. Het eerste cricketteam kan daar echter veran- dering in brengen. Want, toch enigzins on verwachts, staat Her mes DVS alleen aan de leiding van de hoofd klasse en gloort er (nu nog heel ver weg) een landskampioenschap. Zou het 110e jaar van Hermes DVS dan toch nog feestelijk eindigen? Als het aan Dirk Klok gieters ligt wel. De bow ler is van mening dat zijn ploeg het dit jaar kan maken. „We kun- nen met dit team van elke tegenstander win- nen, maar ook verlie- v zen," is hij echter toch I ook realistisch. Hermes DVS is aan zijn derde achtereenvolgende jaar in de hoofdklasse bezig. En tot nu toe gaat het bijzonder voor de wind. Na in haar eerste sei- zoen als vierde te zijn geëin digd, was een derde stek vorig jaar het resultaat. „Toen we voor het seizoen," vertelt Dirk Klokgieters, „op trainings- kamp waren in Enschede heb- ben we koppen bij elkaar ge- stoken en een doel gesteld. We wilden de eerste maand 7 heel sterk voor de dag komen |.~r WATERWEG NOORD - Atle tiekvereniging Waterweg orga niseert zondag 18 juni diverse prestatielopen en een officiële KNAU-wegwedstrijd. De wed strijdloop gaat over tien En gelse mijlen (16,1 kilometer). Zowel voor dames als heren zijn prijzen te winnen in ver schillende categoriën. De start is om 14.00 uur en het in schrijfgeld bedraagt 7,50 gul den. Naast de wedstrijd zijn er tegelijkertijd prestatielopen over diverse afstanden. Om 14.00 uur starten de 10 en 16,1 kilometer. Om 14.10 uur de 3 en 1,2 kilometer. Voor de jeugd tot en met twaalf jaar bedraagt het inschrijfgeld één gulden. De deelnemers aan de 3 en 10 kilometer betalen 3,50 gulden. De overige lopers moeten 7,50 neertellen. Voor een herinnering moet 3,50 gul den extra worden betaald. In schrijven kan in het clubge bouw van av Waterweg naa de Merellaan in Maassluis vanaf 12.00 uur. Het parcours voert pver verharde fietspaden langs de Nieuwe Waterweg. Verdere informatie is te ver krijgen op telefoonummer: 01899.229.49. en nadrukkelijk bij de boven ste ploegen meedraaien. Als dat zou lukken zouden we al les op alles zetten om kam pioen te worden. En dan maar zien waar het schip strandt. Na mei stonden we aan kop en nu twee weken later nog steeds en het ziet er goed uit." Hermes DVS staat na zondag (toen gewonnen werd van Quick) met slechts één neder laag na negen duels aan de leiding met 16 punten. VOC volgt met 13 punten en een wedstrijd minder gespeeld. Stadsgenoot en regerend landskampioen Excelsior'20 is derde met 13 punten uit ne gen duels. Uitstekende vorm Het huidige team van Hermes DVS speelt al enkele jaren in nagenoeg dezelfde samenstel ling en dat is volgens Klokgie ters de kracht van Hermes DVS. „Onze jongeren zoals Robin ter Plegt, Nicki Stat- ham en Lou Borrani gaan elk jaar beter spelen door meer er varing. Verder zijn dit jaar Steven Lubbers en aanvoerder Roger Bradley (hij sloeg zon dag een century) in uitsteken de vorm. We zijn in al die ja ren naar elkaar toegegroeid. Bovendien kunnen we elk weekend een speler uit het tweede meenemen. Overigens dat team gaat voor het kampi oenschap in de overgangsklas se," praat Klokgieters met passie over zijn club. Mike Shrimpton Want Hermes DVS is echt zijn club. Op zijn achtste werd hij lid, nadat hij er al jaren aan de hand van zijn vader kwam kij ken. „Ik begon met cricket omdat toen in lid werd net het zomer seizoen begon. Daarna ben ik er ook gaan voetballen. Dat voetballen vond ik wel leuk, maar bij cricket lag mijn hart. Waarom dat zo is, is moeilijk uit te leggen," aldus Klokgieters, die eigenaar is van Casa mode aan de Schie- damse Hoogstraat. Op zijn 16e debuteerde hij in het eerste van Hermes DVS. Dat was ook de tijd dat hij heel veel train de met de toenmalige coach van Hermes Mike Shrimpton. „Ik kon toen al een aardig bal letje gooien en heb toen heel veel geoefend met Mike. Ik heb bepaalde ballen echt tot in het oneindige moeten oefe nen en mocht de oefenkooi pas verlaten tot dat ik vol doende ballen op precies de juiste manier had gegooid. Ik kreeg er geen genoeg van. Ik wilde alsmaar beter worden, want, ik vroeg vaak genoeg aan Mike of ik nog extra mocht trainen. De jeugd bij Hermes DVS was trouwens een fantastische tijd samen met Ron van der Tuyn en Rob ter Braak. Vooral de kampen bij Quick Nijmegen waren ge weldig." Slowbowler Met het vertrek van Shrimp ton kwamen er nieuwe men sen bij Hermes met andere vi sies en dat betekende dat Klokgieters, gelukkig ge trouwd met Yvonne, niet meer tot de vaste elf eerste hoorde. De laatste vier seizoenen be hoort hij wel weer tot de vaste kern en is hij een gewaar deerd linkse slowbowler. „De bal draait bij mij daarom altijd van de batsman af," verduide lijkt hij. „Ik kwam vier jaar geleden er weer vast bij toen werd besloten dat we een bre de bowlersgroep moesten heb ben." Dit seizoen is voor Klok gieters (31) naar eigen zeggen tot nu toe redelijk verlopen. „Ik ben sterk begonnen, maar klapte tegen HBS door mijn enkel, terwijl ik nooit gebles seerd ben. Daardoor heb ik een aantal wedstrijden louter als fielder gespeeld, de ande ren knapten het karwei op, zonder dat ik in actie hoefde te komen. De blessure was na melijk van dien aard dat ik wel kon spelen. Een beetje bij ten dan lukt het wel." Dit sei zoen pakte Klokgieters zeven wickets, waarvan drie vorig weekend tegen stadsgenoot Excelsior'20. Zelfde petje „We hebben dit seizoen een echte knokmentaliteit. Vorig jaar lieten we een wedstrijd nog wel eens lopen als het moeilijk werd. Nu blijven we knokken tot de laatste bal. Vo rig jaar hadden we bijvoor beeld onze wedstrijd tegen UD verloren, want zij stonden er heel goed voor. Met nog vijf wickets hadden ze nog overs voldoende om ons totaal te maken van rond de 160. Maar door met z'n allen alles te ge ven waren ze op 150 allemaal uit en wonnen we toch nog. het is trouwens opvallend dat we dit jaar heel weinig runs maken. We hebben pas één keer een totaal gemaakt van boven de 200 en die wedstrijd (tegen HBS) verloren we prompt. Hoge totalen zegt dus ook niets. Dat geldt nog zo zeer voor hoge totalen van spelers individueel. Roger maakte zondag 104 runs, maar als daarna niemand meer iets maakt, verliezen we toch. Dan zijn zelfs die twee runs die ik nog maakte van belang," zegt Klokgieters, die al 16 jaar met hetzelfde petje in het veld staat. „Zelfs toen het na ons kampioenschap in de eerste klasse kapot werd getrokken door een medespeler, heb ik het door mijn schoonmoeder laten maken. Het zit gewoon lekker." WATERWEG NOORD - Nu de vorming van de stadsprovin cie Rotterdam steeds dichter bij komt, hebben de lokale en regionale ondernemersvereni gingen voor het midden- en kleinbedrijf in het Rijnmond gebied zich verenigd in het MKB-platform provincie Rot terdam. Afgelopen vrijdag is het bestuur geformeerd. Het MKB-platform gaat, sa men met de regionale afdelin gen van de KNOV en de NCOV, fungeren als gespreks partner met de regionale over heid. Voor het midden- en kleinbedrijf is een recht streeks contact met het pro vinciale bestuur van groot be lang. Zaken als mobiliteit, planning van bedrijventerrei nen, de hoogte van tarieven en de verstrekking van ver gunningen zijn voorbeelden van onderwerpen, die door de nieuwe provincie zullen wor den ingevuld. SCHIEDAM- De bekende or ganist en beiaardier Addie de Jong geeft zaterdag 18 juni een concert op het historische Hess-orgel in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. Aanvang: 15.00 uur; toegang: gratis. Daarmee is een teer punt aan geroerd, want Dirk Klokgie ters is een bowler pur sang. „Batten interesseert me niet zo veel. Ik kom altijd laat in en soms zelfs helemaal niet. Vaak moeten wij als laatste spelers risico nemen en ik kan nu eenmaal niet elke bal het veld uitslaan. Wij, en dan be doel ik de andere spelers uit de staart, hebben altijd de druk om de runs te moeten maken, hoe weinig het er ook zijn. Als ik vijf keer iets moet maken, hoop ik dat het me drie keer lukt en ik hoop dat we dan ook bijdragen aan een overwinning." Tot nu kwam hij weinig aan bat dit seizoen. Afgelopen zondag tegen Quick kwam hij tot zijn hoogste sco re van dit seizoen twee runs niet uit. „Laat mij maar lekker bowlen." SCHIEDAM- Bij bin nenkomst in het pas verbouwde pand van de haarstudio aan de No- lenslaan 522 valt direkt het unieke karakter op van de inrichting van deze eigentijdse salon. Een sfeervolle en kleur rijke 'junglelook'- vorm gegeven door de Vlaar- dingse decorateur G. Hemmes- maakt dat de bezoeker gefascineerd om zich heen blijft kij ken. Ton Pappers, eigenaar van deze schitterende haarmode zaak, blijft alert als het gaat om veranderingen in deze zo trendgevoelige branche. Om nog efficiënter te kunnen werken en de klanten van alle gemakken te voorzien, heeft Pappers de winkel op verschil lende manieren aangepast. Aan de achterkant is de win kel uitgebreid met een apart gedeelte waar pruiken worden aangemeten. Wij geven ad vies aan onder andere mensen die om medische redenen een pruik willen aanschaffen," vertelt Ton Pappers. Deze ruimte achterin geeft ons de mogelijkehid de mensen in een rustige omgeving van ad vies te kunnen voorzien." In het midden van de zaak is een podium gebouwd met het oog op demonstraties en the ma-avonden die regelmatig worden georganiseerd. Wij willen onze klanten goed op de hoogte houden van het al lernieuwste op het gebied van haarmode. De avonden die we hiervoor organiseren zijn al tijd een groot succes, dus heb ben we tijdens de verbouwing rekening gehouden met een centraal punt van waaruit de monstraties gehouden kunnen worden," aldus Pappers. Een goede gelegenheid om de vernieuwde Hairstudio Num ber One vrijblijvend te bezoe ken is de thema-avond die Ton Pappers en zijn zoon Ser ge voor hun klanten in petto hebben op woensdag 1 juli. Een informatieve avond met tips op het gebied van haar- verzorging in de zomer, kleu ren, permanenten en pruiken. Uiteraard blijft ook de nieuwe haarmode niet onbesproken. De salon is geopend van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.30 uur. BRASSERIE Het Correct Studio Café is een 'mengtafel' van mogelijk heden: feesten, uitgebreide diners of gewoon een drankje aan de bar. Ondertussen leggen wij elk optreden professioneel vast op video- of audiotape. Voor meer informatie: 010-4.618.690. Openingstijden: maandag dinsdag tot 18.00 uur woensdag t/m zaterdag tot 01.00 uur. Blijf je gezellig in Nederland en wil je toch de voetbalwedstrijden 'live' meemaken, dan ben je welkom in het Correct Studio Café. Op vrijdag 17 juni begint het WK-feest met een concert van Pavarotti, r Domingo Carreras. Wil je alvast een plaats voor de eerste wedstrijd van het Nederlandse team tegen Saoedi Arabië op maandag 20 juni reserveren, bel dan 010- 4.618.690. Je collega's en/of vrienden verrassen met een leuk idee, kom eten en zingen in het Correct Studio Café. Voor menu informatie kun je altijd bellen. Karaoke van 20.00 uur tot 24.00 uur. Breng je muziek- instrumentje mee, Clown Berry goochelt en Hans Somers presenteert speciaal voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar de grote Kleppershow. Toegang 7.50. Zaal open vanaf 12.30 uur, aanvang show 14.30 uur. Voor reserveringen: 010:4.618.690 Woensdagavond 22 juni geven de Valentina's een gastoptreden tijdens de speciale Diana Ross Party. Aanvang optreden rond 23.00 uur. Als de winkeldeuren van Correct sluiten, blijft het café van woensdag- tot en met zaterdagavond gewoon open. Iedere vrijdag - en zaterdag avond kun je ook bij ons terecht voor een karaoke clip van je optreden. Show van 20.00 uur tot 01.00 uur. Iedere dag een wisselende dagschotel voor f 15.-en kindermenu vanaf f 8.50. Iedere dag is de keuken open vanaf 10.00 uur en op woensdag t/m zaterdag tot 23.00 uur. Bel voor meer informatie: 010-4.618.690. Correct Studio Café, Hoek Bergweg/ Benthuizerstraat 1 Rotterdam, Telefoonnummer: 010-4.618.690 t s'. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Laat Dirk Klokgieters maar bowlen v 7- p' f i 1 Dirk Klokgieters laat voor zijn zaak op de Hoogstraat zien hoe hij Hermes DVS naar een kampioenschap in de hoofdklasse bowlt. V ii ii n iVi 11111 li. i'i ii ,'i ii 11 Klanten kijken/hun ogen uit op het interieur

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 19