LFilt Nog Tot 14 Augustus: Gratis Geslepen Zonnebril Bij UwBril. jr 1 1 n Pearle Is Kijkplezier Karaoke Party met 2500 Songs 31 augustus Klepper middag Concerten in super grootbeeld Karaoke Sing Along Video Clip Party n Programma café Podium Woensdagen in juli augustus Donderdagen in juli augustus f Vrijdagen en zaterdagen in juli augustus| Speciale zomer-verrassing Party Time HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 JULI 1994 PAGINA 5 BRASSERIE Het Correct Studio Café is een 'mengtafel' van mogelijk heden: feesten, uitgebreide diners of gewoon een drankje aan de bar. Ondertussen leggen wij elk optreden professioneel vast op video-of audiotape. Voor meer informatie: 010-4.618.690. Openingstijden: maandag dinsdag tot 18.00 uur woensdag t/m zaterdag tot 01.00 uur. Iedere woensdag Karaoke Party. Samen met collega's of vrienden eerst een hapje eten en dan gezellig meezingen met een van de 2500 Karaoke Songs. Voor grotere groepen hebben wij speciale menusuggesties, dagschotel vanaf 15.00 De oergezellige kleppermiddag is weer terug van weg geweest. Ook deze keer mag iedereen weer zijn of haar muziekinstrumentje mee nemen om te spelen in ons grote klepperorkest. Hans Somers met de RTL-4 clown Berry hebben ook goocheltrucs voor jullie in pettoVoor de jarige hebben we een verrassing in petto. De zaal is open vanaf 13.00 uur de middag begint om 14.30 uur. Voor reserveringen 010-4.618.690. leh Levengroot televisie kijken met live opnamen van o.a. Tina Turner, Whitney Houston, Diana Ross, Mariah Carey, Phil Collins en vele andere wereldbekende artiesten. Iedere donderdagavond tot 01.00 uur geopend Op alle dagen inclusief de donderdagavond bestaat de mogelijkheid gebruik te maken van ons Karaoke- Laserdisc systeem - echter zonder presentator. Kies je favoriete song en bedien zelf het systeem! Als de winkeldeuren van Correct sluiten, blijft het café van woensdag- tot en met zaterdagavond gewoon open. Iedere vrijdag- en zaterdagavond kun je ook bij ons terecht voor een karac optreden Show van 20.00 to Dke video clip van je 101.00 uur. De komende weken staat u, wanneer u een drankje nuttigt bij ons, een leuke verrassing te wachten! Meer verklappen we niet - er zit dus niets anders op dan gezellig iets te komen drinken. Deze Speciale Zomeractie geldt op woensdag en donderdag. Wat u ook te vieren heeft, het Correct Studio Café organiseert het voor u. Bruiloften, personeelsfeesten, vrijgezellenavonden: u zegt het maar, en wij zorgen voor een onvergetelijke avond. Voor meer informatie, reserveringen: 010-4.618.690. Correct Studio Café, Hoek Bergweg/ Benthuizerstraat 1eerste etage, Rotterdam, Telefoonnummer: 010-4.618.690 SCHIEDAM- „Ondanks de hitte, want het was de laatste week echt tropisch, was het een grandioos Jeugdland," concludeert een stralen de Joop van Broekho- en over de alweer achttiende editie van het traditionele grote vakantie-evenement waar in totaal meer dan 6700 kinderen op afkwa men. Het is altijd wat in Neder land. Vorig jaar is Jeugdland ongeveer weggeregend; op de Oosterse slotdag stond het water zelfs tot aan je enkels. Dit jaar was het tegenoverge stelde het geval. De thermo meter gaf de laatste weken regelmatig meer dan dertig graden celsius aan. De slot dag afgelopen vrijdag, span de de kroon. De hitte was bij na niet te verdragen op het zwarte asfalt van de grote parkeerplaats in het Beatrix- park. Tot overmaat van ramp was er wegens een kapotte waterlei ding geen water! Gelukkig wist de Schiedamse brand weer daar een mouw aan te passen en werd er met een honderden meters lange slang, water van het Panne- koekhuis vandaan gehaald. Honderden kinderen ver maakten zich in het Ameri kaanse dorp van burgemees ter Joop. Stuwende kracht Joop van Broekhoven vormt samen met Riet Immerzeel al weer 18 jaar de stuwende kracht achter Jeugdland. Ook deze aflevering is hij er weer in geslaagd kinderen die niet op vakantie gaan een leuke vakantieperiode te bezorgen. Na een paar weken door de Schiedamse wijken te zijn ge trokken met zijn 'pretpark' gaf hij in het Beatrixpark een Amerikaans slotfeest. Monroe, Elvis, Dombo, Micky, cola, hot dogs er ontbrak niets aan het Amerikaanse feest. Kinde ren konden er in kermisattrac ties als een luchtkussen, vlieg tuigjes en kleine autootjes te recht, popcorn eten en cola drinken. Het gros koos echter voor een avontuurlijk Ameri kaans spel. Van Broekhoven had een heel parcours met zelfgemaakte spelletjes uitge zet. Kinderen moesten olie (in dit geval water) bij een boorto ren halen en de olievaten ver kopen om tot slot het geld bij de Arabische bank in te wisse len voor dollars. Ringwerpen om de slurf van Dombo, een hamburgerrace, goud delven, cowboy spelen, een puzzel ma ken enzovoorts. De ziedende hitte weerhield kinderen er niet van, van het ene naar het andere spel te rennen. Na af loop konden zij even bijko men in een van de twee oldti mers uit begin jaren dertig, die een ritje maakten door het park, of een rit te paard ma ken om daarna ongegeneerd een vette hap en een koude li monade naar binnen te wer ken. De Schiedamse jeugd had het prima in vakantie land. Tropenuren De medewerkers van Jeugd land in Amerikaanse T-shirts met mooie hoeden op, genoten zichtbaar van de vakantiepret. „Het is heel erg tof om hier aan mee te werken. Het zijn gezellige weken en je houdt er leuke contacten met de kinde ren aan over. Wanneer Jeugd land voorbij is word ik op straat nog regelmatig aange sproken door kinderen. Dat is toch leuke?" zegt de 16-jarige Anouk, een van de vrijwilli gers van Jeugdland. Ook Joop van Broekhoven kan ondanks de tropenuren die hij letterlijk en figuurlijk draaide, met een voldaan gevoel terugkijken op Jeugland 1994. „Er zijn kinde ren die naar me toe zijn geko men of naar de fantastische vrijwilligers die hier de afgelo pen weken keihard hebben gewerkt, om te zeggen dat zij een hele fijne vakantie heb ben gehad in Schiedam. Dat klinkt toch als muziek in de oren? Want daar doe je het voor. Er zijn nog genoeg kin deren die niet op vakantie gaan. Je gunt die kinderen toch ook iets? We hebben met elkaar wat lopen zweten, het was af en toe best afzien, maar het is de moeite waard ge weest!" simpjjjy SCHIEDAM- In café Podi um aan de Lange Haven 128 speelt zaterdag 30 juli de formatie 'Phil Friendly his rockin' friends'. Deze formatie rond de Amerikaan Phil Friendly speelt ouderwetse jaren '50 muziek en ballads, aanvang: 22.30 uur; toegang: gratis. Zondag 31 juli staan 'Me rels Blackbirds' in Podium op het programma. Deze Vlaardingse band werd vo rig jaar geformeerd rond de 21-jarige talentvolle zangeres Merel Sluman. de Blackbirds spelen geen blues en geen jazz, maar wat ze maken swingt en klinkt wel heel lekker. Aanvang: 21.30 uur; toegang: gratis. Mensen zijn belangrijker dan handelsartikelen SCHIEDAM - De Inter nationale Technische Handelsonderneming (ITHO) bestaat alweer 75 jaar. Het bedrijf werd om precies te zijn op 6 mei 1919 als doch teronderneming van F. Beukers Verwarmings industrie opgericht. De afgelopen driekwart eeuw is er veel veran derd. Directeur Leo de Ruiter blikt terug op een innoverende perio de. Leo de Ruiter vindt het niet makkelijk om naar het verle den te kijken. „Ik ben ge wend altijd met de toekomst bezig te zijn. Terugblikken, dat doe ik eigenlijk zelden. Maar ik werk al vanaf '59 bij de ITHO dus er is wel het een en ander te vertellen. De eer ste vijfentwintig jaar bleef het rustig. Tot en met de Tweede Wereldoorlog werk ten er hooguit vijf mensen bij ITHO. Daarna is er een ster ke groei gekomen. Meer pro- dukten, meer werknemers en meer omzet." Eind jaren dertig begon ITHO zich te specialiseren in koel techniek. In 1939 werd het be drijf de eerste buitenlandse vertegenwoordiger van Dan- foss, in Denemarken. ITHO had op dat moment 4 werkne mers en Danfoss 26. In 1980 werd ITHO voor honderd pro cent dochter van de Danfoss Group. De Ruiter noemt de jaren tachtig een periode waarin het bedrijf echt volwassen is ge worden. „Bij ITHO werken er nu 225 mensen en bij Danfoss ruim 13.000. We verhoogden onze professionaliteit. De kwa liteit van de mensen ging om hoog. En dat is heel belang rijk. Mensen zijn belangrijker bezit dan handelsartikelen. Bij ITHO staan goede opleiding en loyaliteit bovenaan." Koel ITHO is nu een belangrijke toeleverancier in Nederland op het gebied van klimaatbe heersing, aandrijftechniek en procestechniek. In totaal brengt zij zo'n 20.000 techni sche produkten op de markt. Miljoenen mensen hebben een ITHO-produkt in huis. Zo heeft bijna ieder huishouden wel -^en afzuigkap, radiator thermostaat, of een mecha nisch ventilatiesysteem. Het bekendst zijn echter de af zuigsystemen en de aircondi tioning. Ieder jaar hoopt Leo Ieder huishouden telt wel een ITHO-produkt 4 de Ruiter op een hele goede zomer. ITHO levert immers het produkt dat het hoofd koel houdt! Stinkhorst De eerste verhuizing die Leo de Ruiter bij de ITHO mee maakte was die van de West- vest naar de Nieuwe Haven. Hoewel het bedrijf al optie had op de panden aan de Nieuwe Haven, kwam de ver huizing onverwachts. „In 1963 brak er een grote brand uit in ons magazijn aan de Westvest. Hals-over-kop moesten wij verhuizen. Ik maakte toen deel uit van de groep ventila tie en moest als eerste naar het nieuwe pand. In een dag is onze afdeling met zeventig vrachtwagens verhuisd! Het was een noodmaatregel waar voor we de hallen aan de Nieuwe Haven moesten schoonmaken. Ik weet wel dat het daar vreselijk stonk. Voor heen zat drogerij Windhorst er. In de ruimtes werd graan gedroogd en dat gaf een enor me stank. In de volksmond heette het geen Windhorst maar Stinkhorst." Langzamerhand gingen ook alle andere afdelingen van ITHO over naar het ruimere pand. De groei van de jaren tachtig dwong het bedrijf ech ter weer uit te kijken naar iets groters. De keuze viel op nieuwbouw. In 1989 verhuisde het bedrijf naar een spiksplin ternieuw pand aan de Admi raal de Ruyterstraat. De nieuwbouw biedt 4400 vier kante meter kantoren, 5400 vierkante meter magazijn ruimte en 1200 vierkante me ter servicewerkplaatsen. Hoe wel de verhuizing minder ab rupt was dan de vorige kan de directeur zich herinneren dat het overbrengen van duizen den produkten naar het nieu we magazijn niet zonder slag of stoot ging. „We hadden bij voorbeeld helemaal voorge programmeerd wat op welke legstellingen terecht moest komen. Ergens had een van de verhuizers zich echter in een verdieping vergist. Het re sultaat was dat we niets meer terug konden vinden! We zijn toen na werktijd met een ploeg van zeventig mensen orde op zaken gaan stellen. Al les werd gecontroleerd en de managers moesten de verkeerd geplaatste artikelen versjouwen." Leo de Ruiter is een geboren en getogen Schiedammer. De ITHO heeft nog altijd veel personeel in of in de directe omgeving van Schiedam wo nen. Hoewel ITHO klanten in het gehele land heeft is het bedrijf altijd binnen de stads grenzen gevestigd gebleven. Op Het moment dat het bedrijf aan de Nieuwe Haven te klein werd is het verlaten van de Je- neverstad wel ter sprake geko men. „We hebben toen beslo ten hier te blijven. Je kan op een gegeven moment kiezen. Direct langs de snelweg of in de buurt van je medewerkers. We hebben toen voor het laat ste gekozen. Een belangrijk deel van onze medewerkers werkt hier en het is goed daar rekening mee te houden. En de naam ITHO hoort eigenlijk wel in Schiedam thuis. Hoe wel ik zelf meer aan mensen, dan aan dingen hecht heb ik toch ook nog steeds iets met deze stad. Ik ben helemaal geen voetbalfan, maar ik heb- altijd naar de uitslagen van SVV gekeken. Dat zit er toch in. Je bent betrokken bij een stad. Achteraf gezien krijgen we ook die gunstige ligging aan de snelweg. Want met de komst van de tweede benelux- tunnel zitten wij hier ideaal!" OPTICIENS (Voor Pearie-Adressen Zie De Gouden Gids.) yjjyi ■-A-.V.V.W- ;j£:, Jeugdland ondanks hitte daverend Goudscheppen op Jeugdland töö MM 1pon00 TH Joop van Broekhoven ontwierp vrijwel alle spelen van Jeugdland ITHO houdt het hoofd al driekwart eeuw koel De directeur bij een van de nieuwste produkten: een Danfoss MAGFLO doorstroommeter voor vloeistoffen. Jubileumvlaggen rond de nieuwbouw. Peable Geldig bij aankoop van een complete bril; kies uit een speciale collectie een gratis montuur met enkelvoudige glazen of kies voor f 40,- korting op de eerste bril; zie de voorwaarden in de winkel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 5