tèf 4 Robert van Gestel blijft in België Receptie RKWIK Asvion op eigen toernooi met verjongde ploeg HVO is er klaar voor Kampioenskansen Excelsior 20 ook na cricketderby groot Feike Waqué wheelde tijdens EK atletiek Burgerlijke stand SOOS 55 start met golf lessen Onderscheiding Medische diensten Predikbeurten tc Rijnmond: Vechttour Karaoke Party met2500 Songs Speciale Zomeractie Sing Along Videoclip Party Woensdag 24 augustus KJ-Night met Arno Bremer Woensdag 31 augustus Kinder- Klepper middag Donderdagen in augustus Vrijdagen en zaterdagen in augustus Woensdagen in augustus Story talentenfestival Karaoke Videoclip HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 PAGINA 13 BRASSERIE WATERWEG NOORD- /SCHIEDAM - Al waren er nog twintig overs ge speeld in de cricketder by tussen Hermes DVS en Excelsior'20, Emer son Trotman zou niet zijn uitgegaan. Zo zelf verzekerd stond de klei ne Westindiër zondag aan bat voor Excel sior'20. Door zijn bijzon der geconcentreerde batten bleef hij met 106 runs not out en sleepte hij de overwinning voor de regerend landskam pioen uit het vuur. Door de zege blijft Excel sior'20 in de race voor prolongatie van de titel en staat het nu met het Rotterdamse VOC, dat Simpel won van VCC, nog steeds aan kop van de crickethoofdklasse. Als beide ploegen ook na de komende twee wedstrijden koploper blijven, volgt er op zondag 4 september een be slissingswedstrijd op het ter rein van Hermes DVS. Zo ver is het nog niet. Excelsior'20 speelt komend weekend thuis tegen HBS en een week later het slotduel uit tegen VRA. VOC speelt dat weekend thuis tegen Kon. UD en komend weekend uit bij Rood en wit. Gezien de stand op ranglijst lijkt het programma van Ex celsior'20 zwaarder. Stortte in Hermes, dat eerder dit seizoen al de winst pakte in de uitwed strijd, liet Excelsior'20 behoor lijk zweten en dan voorname lijk angstzweet. De Hargapar- kers gingen namelijk bijzon der sterk van start. Door toe doen van Henk Kornet (51 runs) en Steven Lubbers (47 runs) en Nicki Statham (75 runs) werd een tussenstand bereikt van 136 voor 1 tijdens de lunch. Hermes bleef heel secuur batten, want pas in de 42e over viel het tweede wic ket. Nadat door de komst van Roger Bradley de stand was getild naar 189 voor 3, stortte Hermes DVS in om uiteinde lijk te finishen op 226 all out. Behalve twee belangrijke van gen van Jan Westland (Kornet en Verwey) waren Sean Cary (4 voor 36 in 14 overs) en Luuk van Troost (4 voor 47 in 10 overs) erg op dreef met bow len. Opvijzelen Op het grote veld van Hermes DVS kon het totaal van de thuisploeg nog wel eens een probleem worden voor de be zoekende landskampioen. Ze ker omdat de opening van Thurleedse ploeg matig was dreigde een tweede nederlaag dit seizoen tegen de stadsge noot. Met pas 57 runs op de electronische scorebord waren er al drie wickets gesneuveld in het kamp van Excelsior'20. Maar toen kwam Emerson Trotman voor de palen en hij zou het overgemiddelde be hoorlijk opvijzelen. Met eerst steun van Luuk van Troost (49 runs) en later wicketkeeper Marcel Schewe (18 not out) speelde Trotman wellicht één WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - Marcel van Hees heeft zijn avontuur bij het Belgi sche Heultje Westerloo ge staakt, maar zijn maatje Ro bert van Gestel is vastbeslo ten om het seizoen te vol brengen. Sinds vier weken traint en speelt Van Gestel, die vorig seizoen voor VDL uitkwam, bij de Belgische ploeg die uitkomt in de vier de nationale klasse. „Nadat ik het bij SW als be taald voetballer niet haalde ben ik teruggegaan naar de amateurs van onder andere SFC en DHS, waar ik dit sei zoen eigenlijk met mijn vriend Marcel van Hees weer zou gaan spelen. Via een Rot terdamse voetballer die vorig seizoen in Westerloo speelde ben ik daar beland. En ik zie het als een enorme uitdaging. Het tempo ligt vele malen ho ger dan hier bij de amateurs, alleen tactisch is het minder. Maar de ambiance, als het gaat lopen zitten er elke week tweeduizend mensen op de banken, is veel beter," doet Van Gestel zijn relaas. Verdediger Na enkele oefenwedstrijden zagen de Belgen het wel in de Schiedammer zitten, hij stelde echter als voorwaarde dat hij met een bekende wilde spe len. Mede om de tijd tijdens de anderhalf uur durende reis te doden. Daarop mocht hij Marcel van Hees meenemen. Hoewel Van Hees goed speel de, bleek Westerloo toch voor namelijk de behoefte te heb- van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. Hij produceerde zijn honderdste run (centu ry).MDUIV met een prachtige zes en was ook daarna niet van zijn stuk te brengen. Door ben aan een sterke spits en dat is verdediger Van Hees nu eenmaal niet. Zo gebeurde het dat Marcel van Hees weer 'ge woon' bij DHS gaat voetballen en zijn maatje toch in België blijft. „Het enige waarop het nu nog zou kunnen afketsen is dat ik een iets hogere ver goeding wil hebben voor de drie tripjes elke week naar Westerloo, die ik nu weer al leen moet maken, vertelt Van Gestel, die van de vier trainingen alleen de techni sche trainingen op donderdag en vrijdag bijwoont. eveneens knap batten van Marcel Schewe kreeg Hermes DVS niemand meer uit en klaarden de twee de klus ruim drie overs voor het einde: 229 voor 4. SCHIEDAM - Nu de regionali sering van de politie een feit is, nodigt de leiding van basis eenheid Schiedam-Noord de bewoners van Schiedam- Noord uit voor een kennisma kingsbijeenkomst. Deze bij eenkomst wordt op dinsdag 23 augustus vanaf 20.00 uur ge houden in Wijkcentrum De Blauwe Brug. Centrale the ma's zijn de totstandkoming van de regionalisering in de regio Rotterdam-Rijnmond en de werkwijze van de politie in Schiedam-Noord in het bijzon der. WATERWEG NOORD- /VLAARDINGEN - Voet balvereniging RKWIK be staat op 6 september pre cies 60 jaar. Rondom dit jubileum staan tal van ac tiviteiten gepland. Eén van die activiteiten is een door het bestuur te hou den receptie op zaterdag 10 september. Van 15.00 tot 18.00 uur staat het clubgebouw De Duiventil open voor genodigden. WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - Koud terug van het we reldkampioen atletiek voor ge handicapten in Berlijn reisde de Schiedamse wheeler Feike Waqué naar de Finse hoofd stad Helsinki om daar tijdens het Europees kampioenschap atletiek een demonstratie wedstrijd te rijden. Waqué reed in Helsinki voor een vol stadion en dat was voor de 17- jarige Schiedammer een enor me gewaarwording. Hij nam deel aan een wedstrijd over 1500 meter en daarin werd hij derde. Tot de tweede ronde kon Waqué goed mee met de koplopers. In de sprint na de laatste bocht maakte hij ech ter weer veel terrein goed en haalde hij enkele tegenstan ders in. De nummers één en twee kon hij net niet meer achterhalen, zodat hij uitein delijk derde werd. WATERWEG NOORD - De fietstoerclub Rijnmond orga niseert op zondag 21 augustus de Vechttocht. Deze tocht heeft een lengte van 150 kilo meter en voert de deelnemers langs de schilderachtige plek jes in Zuid Holland en Utrecht. Na de Rottemeren vervolgt de route zich naar naar Bodegraven om vervol gens de bochtige maar prach tige route naar de Meije te voeren. Via Breukelen wordt de Vecht bereikt, waarna er in Maarsen na 78 kilometer een rustpauze wordt gehouden. Vervolgens wordt door de pit toreske plaatsen als Harme ien, Oudewater en Hekendorp Gouda bereikt. Via Zevenhui zen en Bleiswij k arriveert de ploeg weer terug in Schiedam. De tocht wordt begeleid door ervaren fietsers, zij kennen de route en helpen bij pech. Ver der zorgen zij ervoor dat de gemiddelde snelheid de 25 ki lometer per uur niet over schrijd. De deelname staat voor ieder een open. Gezien de afstand en snelheid waarmee wordt gefietst, is het verplicht deel te nemen met een trim- of ra cefiets. WATERWEG NOORD- /VLAARDINGEN - De gehele trainersstaf, van senioren tot pupillen, van voetbalvereni ging HVO is weer op volle sterkte. Enige tijd geleden al werden Ton Wickel en Chris Jansen aangetrokken voor de A-selectie. Sinds eind juni zijn ook alle trainers voor junioren en pupillen,bekend. Tom Ver- weij is de coördinerend jeugd trainer hij werkt samen met Hans ter Beek (a junioren), Ad de Jong (B junioren), Martin Timmermans en Vincent Ver- stift (C junioren), Marco On- derdelinden (D pupillen), Sjaak van de Lee en Herman van Vliet (E-pupillen), Pleun Onderdelinden (F pupillen) en Izaak Koudstaal (keepers). Bij HVO is vorig seizoen 'de oranje draad' ofwel het jeugd- beleidsplan geïntroduceerd, SCHIEDAM In de week van 5 tot en met 11 augustus Geboren: Tom E. d.v. Prins van der Beek, Maaike d.v. Wit- jes-Tenk, Stuart z.v. Verweij- van Soldt, Joukje S. d.v. Cats- Molenaar, Juriaan R. z.v. Buc- kers-Smit, Sharon G. d.v. Remy-van 't IJssel, Saliha N. d.v. Kilig-Kilig, Naziha d.v. Sighaui-Aj array, Meindert A. z.v. Miedema-Emde, Kathari- na J. d.v. Kies-Herkelman, Lambert P. z.v. Kuin-Kete- laars, Jessie L. W. z.v. Ge- bhardt-van de Waardenburg, Fatih z.v. Güler-Güler, Tom z.v. Ratsma-Westhoeve, Es- mée J. d.v. Maat-Franke, Björn z.v. Letsch-Bieze, Je roen z.v. de Jager-Koppenjan, Robbert Cees z.v. Zwanen- burg-van Exel, Yosi d.v. de Vormer-de Vuijst, Mevlüt z.v. Celik-Qelik. Ondertrouwd: W. van den Broek 37 jr. en J. Breuker 29 jr.; J. P. van Deventer 25 jr. en J. P. E. Troost 24 jr.; C. Klaver kamp 27 jr. en E. G. de Jong 30 jr.; G. Posch 35 jr. en A. M. van Buuren 25 jr.; M. V. Spits 26 jr. en E. J. M. de Bus 25 jr. Gehuwd: J. van Buuren 31 jr. en P. H. Segers 24 jr.; F. van Loopik 29 jr. en C. C. A. E. Korporaal 25 jr.; H. van der WATERWEG NOORD - Deze zomer gaat in Vlaardingen het eerste sportieve project van SOOS 55 van start. De stich ting Samen Ouder, Ook Spor tief, kortweg SOOS 55, heeft ten doel sportieve en sociale mogelijkheden voor senioren vanaf 55 jaar te bevorderen. Als eerste project is voor Free Golf in Vlaardingen gekozen, omdat deze toegankelijke va riant op het traditionele golf bij uitstek geschikt is om se nioren (mannen en vrouwen) tot sportieve activiteiten aan te zetten. Het afleggen van minder grote afstanden was één van de redenen. De finan ciering van de activiteiten ge beurt door het bedrijfsleven. Samen met Free Golf heeft SOOS 55 een bijzonder aan bod samengesteld, dat in drie stappen kan worden gevolgd. In eerste instantie krijgt iede re geïnteresseerde een kennis makingsles. De tweede stap is leren golfen voor 55 gulden. De senioren krijgen dan twee maanden acht lessen, een the orie-avond en toegang tot alle oefenfaciliteiten, met als slot een baanpermissie-examen. SOOS 55'ers die een jaarkaart nemen hoeven geen inschrijf geld te betalen en zij krijgen en golfset met tas kado. De stichting SOOS 55 heeft hoge verwachtingen van haar project in Vlaardingen. Uit het Rijnmondgebied worden zo'n 200 senioren verwacht. Niet al leen met golf, maar ook met het in het najaar daarop aan sluitende andere sociale acti viteiten, hoopt SOOS 55 aan een nieuwe invulling van de toekomst van senioren mee te kunnen werken. Verdere in formatie kan worden verkre gen op telefoonnummer: 018.04.25.900. De start is 's morgens om 8.00 uur bij de kantine van de wie lerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in sportpark Har- ga. De deelnemers worden om ongeveer 14.30 uur terugver wacht. Er kan van 7.30 tot 7.50 uur worden ingeschreven op het startadres. De kosten be dragen 5,00 gulden per per soon. Voor meer informatie kan ge beld worden naar: Bert Roe- ling: 010.474.28.83 of Frans van der Ploeg: 010.475.15.15. SCHIEDAM - Hendrikus An- tonius Breget viert vandaag zijn veertig jarig bedrijfsjubi- leum als wikkelaar bij Electro- technisch bedrijf van Riet schoten en Houwens Zuid- West B.V. te Capelle aan de Ijssel. Burgemeester Scheeres heeft hem vanmiddag de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zil ver opgespeld. Naast zijn lei dinggevende functie heeft de heer Breget ook veel praktijk lessen gegeven aan jongeren en was hij een zeer actief lid binnen de industriebond FNV. waarbij opleiding van de gehe le jeugdafdeling op een ge structureerde manier centraal staat. Naast opleiding wordt ook veel aandacht besteed aan de beleving van de jeugd aan het fenomeen voetbal. HVO kan het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet zien, mede door de aanwas van jeugd. Het eerste van HVO, zaterdag tweede klasse, is de oefencam pagne reeds begonnen. De eerste tegenstander was Zwar te Pijl, dat na rust werd opge rold: 5-1. Behalve oefenwed strijden tegen Neptunus, Del- tasport, DCV en MW'27 staat nog een trainingskamp op het programma. Volgende week woensdag speelt HVO voor de beker uit tegen Steeds Hoog- er, aanvang 18.30 uur. Linden 37 jr. en G. J. Weber 25 jr.; E. Kerssen 29 jr. en Y. van Nieuwenhuize 28 jr.; A. Kroone 34 jr. en E. Skazis 30 jr.; R. P. Maan 30 jr. en J. W. van der Geer 31 jr.; M. D. Wiersma 34 jr. en M. R. Cicilia 28 jr.; J. F. M. Tonino 40 jr. en S. M. Rouw 43 jr.; R. Jonkman 30 jr. en D. Boogerd 21 jr.; P. Schenk 35 jr. en P. Braven- boer 28 jr.; J. Schmidt 29 jr. en J. M. A. Bluekens 27 jr. Overleden: M. J. van Rossen vr„ 66 jr. A. Kuijpers vr„ 81 jr., geh. gew. met: W. F. Philippi. C. W. M. Alberts vr„ 88 jr., geh. gew. met: P. Kalkman. J. van der Schaaf vr., 78 jr., echt genote van: L. Metebrij. A. van Balveren man, 62 jr. L. van Bellen man, 83 jr. M. Breevoort vr., 92 jr., geh. gew. met: P. Amersfoort. H. J. Krei- scher man, 77 jr. H. P. M. Ver loop vr., 73 jr., echtgenote van: M. van de Werke. H. Barendse vr., 86 jr. W. Moerkerken vr., 90 jr., geh. gew. met: R. Dijk stra. M. G. van Hagen man, 77 jr. G. van der Velden vr., 89 jr., geh. gew. met: B. Resoort. J. van der Brugge man, 84 jr. M. G. Bos vr., 65 jr., gph. gew. met: H. J. Janson. C. Schilt man, 77 jr. J. van Dommele vr., 92 jr., geh. gew. met: A. P. F. van Lier. H. B. Lems man, 69 jr. C. Alewijnse man, 81 jr. L. Slotboom vr., 81 jr., geh. gew. met: A. C. de Blank. WATERWEG NOORD/SCHIE DAM - Op vrijdagavond 19, zaterdag 20 en zondag 21 au gustus zal de zevende editie van het SSN-toernooi worden georganiseerd door hockeyve- reniging Asvion. Ook dit jaar is het herentoernooi weer sterk bezet. Echter zonder Nederlandse hoofdklassers. De zes deelnemende ploegen zijn (uit de overgangsklasse) Leonidas, Rotterdam, Victoria en nieuwkomer Schearweyde en Asvion uit de eerste klasse. Het toernooi krijgt dit jaar een internationaal tintje door de deelname van het Engelse Cambridge, dat aldaar in hoogste klasse speelt. Het team van gastheer Asvion is sterk verjongd met volgens coach Eric Braams veel poten tieel, zoals Gjalt Elenbaas, Bart Jan van Collenburg en Pieter Bas Dujardin. Na het vorig seizoen met een te lage vierde plaats te hebben afge sloten, zal het evenaren van die prestatie voor dit jongen team de uitdaging zijn. Omdat Ronald Hartgers als speler/ coach Asvion heeft verlaten is Diederik Donk van HDM aan getrokken om de technische training te gaan verzorgen. Manager blijft Leen de Vries. Cricket Op zaterdag wordt er door het eerste team van Asvion ook een cricketwedstrijd gespeeld en wel tegen hoofdklasser Hermes DVS. Nolan Clarke zal bij Asvion één van de twee gastspelers zijn. Het duel be gint om 13.00 uur. Samen met collega's of vrienden eerst een hapje eten en dan gezellig meezingen met een van de 2500 Karaoke Songs. Voor grotere groepen hebben wij speciale menusuggesties, dagschotel vanaf ƒ15,00. Kom gezellig een drankje halen en je krijgt een leuke verrassing! Deze speciale zomeractie geldt alleen op woensdag en donderdag. En heb je zin om te zingen, vraag dan de barkeeper je speciale verzoeknummer op te zetten en het podium is voor jou. De winkel gaat dicht en het café blijft op woensdag- tot en met zaterdagavond gewoon open voor een hapje en een drankje. Vrijdag - en zaterdagavond kan je bij ons terecht voor je eigen videoclip opname. De Karaoke Show start rond 20.00 uur tot 01.00 uur. Voor reserveringen 010-4.618.690. Iedere dag kan je in het Correct Studio Cafe terecht voor je eigen videoclip. Laat ons weten wanneer je langs wilt komen en wij zorgen voor de opname, leder vrijdag- en zaterdagavond kan je vanaf 21.00 tot 01.00 een clip laten maken. In samenwerking met Pioneer zoekt Correct vanavond naar nieuw K.J.-talent. Kom kijken en zingen en kijk wie volgens jou de beste Karaoke Jockey van de avond is. Aanvang 20.00 uur Speel mee in ons grote klepperorkest. Breng je vriendjes en vriendinnetjes mee en samen met Hans Somers en RTL-4 Clown spelen jullie in het grote Klepperorkest. Ook zal Clown Berry speciale goocheltrucs aan jullie laten zien. En voor de jarige heeft Clown Berry een speciale verrassing. Aanvang show 14.30 uur, toegang 7.50 p.p. Het Correct Studio Café is een 'mengtafel' van mogelijkheden: feesten, uitgebreide diners of gewoon een drankje aan de bar. Ondertussen leggen wij elk optreden professioneel vast op video- of audiotape of verzorgen wij uw feest, presentatie of receptie achter de schermen en u kan samen met uw gasten genieten. Openingstijden: maandag en dinsdag tot 18.00 uur, woensdag tot en met zaterdag tot 01.00 uur. Andere tijden mogelijk op aanvraag. Vanaf donderdag 22 september organiseert Correct samen met het blad Story wekelijks de finales van het talentenfestival 'Geknipt voor het Vak'. Deze zomer zijn er door het hele land 80 voorrondes gehouden en per provincie treden de beste 6 kandidaten op in het Correct Studio Café. Aanvang van het festival 20.30 uur. Correct Studio Café, Hoek Bergweg/ Benthuizerstraat 1eerste etage, Rotterdam, Telefoonnummer: 010-4.618.690 Emerson Trotman bewijst weer eens zijn waarde - -,v ntainer IMTAHVJER ONTAINER Excelsior'20 won zondag van Hermes DVS en blijft samen met VOC koploper in de crickethoofdklasse. Medische hulp Buiten de normale openings tijden van de praktijk is de dienstdoende huisarts te be reiken via het telefoonnum mer van uw eigen huisarts. Ambulance nodig? Bel di- rekt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 19 t/m 25 augustus: Apotheek C. I. Jansen, v. Swindensingel 42, tel. 4264018. Tandartsdienst: Voor spoed gevallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Bur gemeester Knappertlaan 25, Schiedam, telefoon 010- 4733733 (ook voor afspraken poliklinieken). Bezoektijden: op alle afdelingen - met uit zondering van de Kinderaf deling - is dagelijks bezoek mogelijk van 18.00-20.00 uur. Op zaterdag, zondag en feestdagen is ook bezoek mogelijk op alle afdelingen tussen 14.00 en 15.00 uur. Op de Kraamafdeling zijn er na een bevalling extra bezoek tijden. De partner kan dage lijks van smorgens 10.30 uur tot 's avonds 22.00 uur op bezoek komen, met uit zondering van het rustuur van 13.00-14.00 uur. Grootou ders en eventuele andere kinderen van u zijn op de eerste dag van 10.30-11.00 qur hartelijk welkom op de aifdeling. Op de Kinderafde ling kunnen ouders/verzor gers op bezoek van 17.00- 16.00 uur. 2 volwassenen plus een broertje of zusje zijn welkom om 10.00-12.00 Uur en 14.30-17.00 uur. Op woensdagmiddag en in het weekend is er tot 17.00 uur Vrij bezoek voor broertjes en zusjes. Iédere zondag is er een kerkdienst in de hal van de polikliniek, ingang Nassau- laan. De ene week is dit een protestantse dienst, de ande re week is dit een rooms ka tholieke dienst. De kerk dienst begint om 10.30 uur. Familieleden en overige be zoekers zijn van harte wel kom. Huisartsengroep 'De Gor- aen en Nieuwland': spoedge vallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beve renstraat 40, telefoon 4268013. Inl. tijdens kantoor uren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en bejaarden: tel. 4269351 dage lijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Thuiszorg Nieuwe Water weg-Noord: Voorheen ge zinsverzorging en kruiswerk biedt u: thuisverpleging- en verzorging; huishoudelijke zorg; bemiddeling alpha- hulp; ouder- en kindzorg/ consultatiebureau; dieet- en voedingsvoorlichting; uit leen en verkoop van hulp middelen; personen alarme ring; diverse gezondheids- cursussen. Voor aanmeldin gen voor thuiszorg of voor meer informatie belt u het regiokantoor in uw woon plaats: Regiokantoor Schie dam, Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur. Hoofdkantoor/Ledenadmini stratie, 's Gravenlandseweg 557, tel. 4260511, werkdagen van 08.30-17.00 uur. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Van Swin densingel 40, 3112 RJ Schie dam. Spreekuur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefo nisch tot 17.00 uur: 4731033); 24-uurs bereikbaarheids dienst via tel. 4362244. AA-werkgroep 'Samen Sterk', Schiedam, tel. 4342597 (Piet). Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sport- laan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel Babbers- molen. Volkstuinencomplex 'Vijfsluizen', tel. 4713362. Alle diensten en bijeenkom sten, voor zover niet anders als vermeld, zondag 21 au gustus. Wij maken de inzen ders erop attent dat deze ru briek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerkdien sten. Alle andere kerkelijke aktiviteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opgeno men. Gereformeerde Kerk Schie dam, Martinuskerk, 09.30 uur ds. J. Sosef (Schrift en Tafel). De Ark, 09.30 uur ds. R. A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, 10.00 uur ds. W. R. van Wieren. Bethelkapel, 10.00 uur ds. H. Onderstal, Samen op Weg. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Wa rande, hoek B.K.laan, geen opgave. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur ds. C. A. A. Struik. Evangelisch Lutherse Ge meente, Oranjestraat. Ds. A. J. Maasdorp uit Zoetermeer. Zondagslied: gezang 15. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Opstandingskerk, Burg. Honnelage Gretelaan Schie dam. 10.00 uur ds. M. A. Sij- brandij-Verbist, Den Haag. Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur dr. A. J. Lamping, Rotter dam; 17.00 uur ds. D. J. Cu perus, Nieuwerkerk a.d. IJs sel. Huize 'Thomas', Griekse- straat 18, Rotterdam, 10.00 uur ds. J. Bouterse, Vlaar dingen. Bethelkapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur ds. H. Onderstal, Dienst van Schrift en Tafel. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, geen dienst. St. Martinuskerk, 09.30 uur ds. J. Sosef, Dienst van Schrift en Tafel. Ark, 09.30 uur ds. R. A. Bosch. Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB, Westvest 92. 10.30 uur ds. C. F. Brüsewitz (DGZ), Den Haag. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur Heiligings samenkomst o.l.v. mevr. maj. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a. Openbare lezin gen. Gemeente Oud Mathe- nesse. Zaterdag 17.30 uur. Thema: Gebeden die door God verhoord worden. Ge meente Nieuwland. Zondag 10.00 uur. thema: Vertroos ting vinden in al onze ver drukking. Pinkstergemeente 'Morgen stond', 13.30 uur samen komst Kerkgebouw De Ark, Hargaplein. Herv. Gem. op Ger. Grond slag in de Rank, Schiedam, 10.00 uur dhr. Bakker, Slie- drecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholen- gem. De Burcht, 10.00 uur ds. A. Vlietstra, Voorburg. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. v. Nolenslaan 99. Zaterdag 20 augustus, 17.00 uur Woord- en Communie dienst voorbereid door Weekendliturgiegroep B. Zondag 21 augustus, 11.00 uur Woord- en Communie dienst. Voorbereid door Weekendliturgiegroep B. Tij dens deze viering is er kin dercrèche. Maandag 22 au gustus 19.00 uur Eucharistie viering. Woensdag 24 augus tus 09.15 uur Eucharistie- vierting. R.K. Parochiekerk, Visita- tiekerk, Dr. Schaepmansin- gel 3, Schiedam. Zondag 21 aug. 09.30 uur Woord- en Communieviering met orgel spel en samenhang. Vrijdag 9.15 uur Eucharistieviering in de dagkapel. R.K. Parochie van de H. Li- duina en O.L. Vrouw Rozen krans, Singel 106. Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Pre dikant: diaken P. M. Mar tens. Zaterdag 20 aug. 18.30 uur Eucharistieviering. Zon dag 21 aug. 09.15 uur Hoog mis (muzikaal verzorgd door ons dameskoor Jubiiatio vanwege de viering van haar 3e lustrum); 11.00 uur Eu charistieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Cele brant; pastoor P. M. Vis mans. Predikant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 20 aug. 17.15 uur Eucharistie viering. Parochie van het H. Hart van Jezus, Rijnstraat 1, Schiedam. Zondag 10.00 uur Hoogmis met koor en sa menzang. Medewerking wordt verleend door het H. Hartkoor. Tevens is er een kinderwoorddienst. Cele brant bij deze viering is pas tor H. J. Lieberom. St. Jacobus, Kethel, zondag 21 augustus 9.45 uur Eucha ristieviering met samenzang. Pastor K. Veltman leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur Eucharistieviering met samenzang. Zondag 11.00 uur Eucharistieviering met samenzang. Pastor K. Velt man leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30. Eucharistieviering met koor en samenzang, voor ganger pastoor R. A. Vroom. Joh. Maasbach Wereldzen ding Havenkerk, Lange Ha ven 70, Schiedam o.l.v. voor ganger John T. L. Maasbach. Vrijdag 19.30 uur Speciale avond. Zaterdag 19.00 uur Djoi. Zondag 10.00 uur Ere dienst. Dinsdag 20.00 uur Gebedsavond. Gemeente van Christus, Swammerdamsingel 27a. Voorgangzondag, 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: bij belstudie, ook kinderbijbel klassen voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, zon dag 21 aug. zal in de hal van de polikliniek van het Schie land Ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan te Schiedam een oecumenische kerkdienst worden gehou den. De dienst begint om 10.30 uur. Voorganger is ds. J. v. Leeuwen. Muzikale me dewerking wordt verleend door P. v.d. Veerdonk, can tor/organist. Koers, een uitzending van de Raad van Kerken, te be luisteren elke zondagavond van 19.00-20.00 uur via Radio Schiedam. Interviews - Me ditatie - Nieuws uit de ker ken. Op de kabel 96.1, via de ether op 106.7 MHz.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 13