Met Stadserf gaat een oude droom beetje in vervulling m. Reünie Nieuw cursusseizoen Streekmuziekschool Schoonheidsspecialisme meer dan uiterlijke verzorging LEERLING MEUBEL-STOFFEERDERS Laatste 2 weken zomer-en tenniscollectie prijs administratief medewerker Aquarobic in Zwembad- Zuid Flauwte na wespesteek Bloedige vechtpartij Snelheidscontrole Taalcursus allochtonen Verkoop voor Rwanda? Bay the Moon in Podium Gemeente SchiedamH Adverteren doet verkopen! Het Stedelijk Gymnasium (m/v) Parkeeroverlast Beatrixpark MUYLAERT'S STOFFEERDERIJEN B.V. 9 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 PAGINA 15 SCHIEDAM - Jan en Lya Leermakers hebben hun cafe 't Proosje aan de Hoogstraat 'ingeruild' voor 't Stadserf aan de Broersvest. Daarmee is eigenlijk een droom van vader Leermakers uitgeko men. De vader van de eigenaren van cafe 't Stadserf, De Unie en 't Proosje (want dat is nu van zus Leermakers) had ruim dertig jaar geleden een droom. Hij droomde over een groot cafe op het stadserf (Emma- plein). Onder de indruk van wat hij in z'n slaap had gezien, vroeg hij kunstenaar Octave de Coninck een tekening te maken van zijn fantasie. Een repro van dat kunstwerk hangt nu in 't Stadserf. Jan Leermakers: „De droom van mijn vader is toch een beetje uitgekomen! Deze plek heeft veel betekenis voor me. Natuurlijk vanwege die voor spellende droom, maar ook omdat ik hier om de hoek als kind ben opgegroeid. Wij woonden boven de Lion' Dor, de dagzaak van mijn vader. Ie dere dag wandelde ik over het Stadserf naar school." Het echtpaar Leermakers is zeer blij met de nieuwe stek. Niet omdat zij het in 't Proosje niet meer naar hun zin had den, maar zij wilden na al die jaren eens iets anders. Wat precies was niet duidelijk. Het moest groter zijn en meer ge richt op eten. „Op achttienjari- SCHIEDAM - In Zwembad Zuid worden weer verschillen de cursussen gegeven. Aqua- robic en aquasteps zijn er twee van. De eerste sport is een ontspannen manier van bewegen. Op muziek worden alle spiergroepen in het water getraind. De gewrichten wor den belast zonder kans op blessures. Conditie, lenigheid en coördinatievermogen wor den door de sport verbeterd. De oefeningen worden uitge voerd in ondiep water. Deelne mers aan de cursus hoeven daarom niet te kunnen zwem men. Aquarobic wordt op don derdag- en vrijdagavond gege ven. Ook vindt er vanaf 15 augus tus aquasteps plaats in het zwembad. Met name buik, bil len en benen, de ademhalings spieren en uithoudingsvermo gen worden getraind. De les sen duren 30 minuten en per les kunnen maximaal 12 per sonen worden geplaatst. Voor de lessen die op dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag in de avonduren worden gegeven, moet men zich van tevoren opgeven. Voor meer informatie kan men bellen naar Zwembad Zuid, tel. 010-4261682. ge leeftijd ben ik mijn loop baan begonnen in cafe De Unie. Daarna heb ik zo'n ne gen jaar cafe 't Fust gehad en ongeveer evenlang cafe 't Proosje. Ik wilde al een hele tijd iets anders. Het ging krie belen. Maar nu hebben we nu gevonden wat we wilden. We zijn nu veel meer op eten ge richt. Dat vind ik leuk. Je ver troetelt mensen door ze iets gezelligs voor te zetten," aldus Jan Leermakers. Lya en Jan zorgen voor de ge zelligheid, de kok doet de rest. Wat wil je nog meer? De keu ken biedt voor ieder wat wils. Een lekker broodje of een war me hap voor tussen-de-mid- dag, een heerlijk stuk gebak met een kop koffie, of een uit gebreid menu voor de avond. Er is een ruime keus in vis en vlees voor niet al teveel geld. Je kan er patat met biefstuk krijgen, maar ook gegratineer de kabouterzitjes en binnen kort vegetarische schotels. Kortom, een zaak waar je je graag laat vertroetelen. 't Stadserf is geopend van maandag tot en met donder dag van 11.00 tot 23.00 uur, op vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 23.00 uur en 's zondags vanaf 16.00 uur. De keuken is tot 22.00 uur open, maar na die tijd kan men nog wel voor kleine hapjes terecht. WATERWEG NOORD - Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van scholengemeenschap Groen van Prinsterer in Vlaardingen (voorheen de Chr. HBS en het Groen van Prinsterer Lyceum) wordt zaterdag 19 novem ber een reünie gehouden voor oud-leerlingen en oud-medewerkers. De reünie vindt van 12.00 tot 18.00 uur plaats in het schoolgebouw aan de Rotterdamseweg 55. Wie geen uitnodiging heeft ontvangen, maar wel als oud-leerling of oud-medewerker aan de reünie wil deelnemen, kan bellen: telefoon 015- 131636 of 015-120236. WATERWEG NOORD - Gita ren kunnen weer uit de kof fers, de blokfluit uit het hoes je en de klep van de piano kan weer omhoog. De Streek muziekschool Nieuwe Water weg Noord start maandag 22 augustus het nieuwe cursus seizoen. De Streekmuziekschool biedt het komende seizoen weder om een uitgebreid scala aan muziekcursussen. Voor de 'kleintjes' (groep 2 en 3 van de basisschool) is er de cursus 'spelen met de blokfluit', waarbij de kinderen op een speelse en fantasierijke ma nier leren liedjes en melodiet jes op de blokfluit te spelen. Kinderen uit groep 4 en 5 kunnen zich opgeven voor de cursus 'Algemene Muzikale Vorming', waarin ze zingen en diverse instrumenten leren te bespelen. Ook noten worden al voorzichtig uitgelegd. Maar ook voor de oudere leef tijdsgroepen heeft de Streek muziekschool cursussen in petto. Van fluit tot hoorn, van gitaar tot contrabas, van key board tot piano. Men kan zo wel instrumentale lessen vol gen als samenspelen met de mede-cursisten. Nieuwe zijn de korte cursus sen, zoals bijvoorbeeld mu- ziekbeluisteren, koorscholing, pop, midi, gitaar, blaasinstru menten, theorie, dirigeren en muziek voor baby's. Deze cur sussen beginnen vrijwel alle volgende week en bestaan uit gemiddeld tien lessen. Wie meer wil weten over de muziekale cursussen van de Streekmuziekschool, kan van af 22 augustus op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur bel len, telefoon 4269680. Ook kan men de brochure afhalen bij de plaatselijke bibliotheken of bij de lesplaatsen: Meidoorn straat 30 in Vlaardingen, Lan ge Nieuwstraat 183 in Schie dam en Uiverlaan 20 in Maas sluis. SCHIEDAM - Steeds meer au tomobilisten parkeren hun auto op voet- en fietspaden en de gazons en grasveleden van het Beatrixpark. Daardoor wordt het gras beschadigd en de jonge aanplant kapot gere den. Wandelaars, fietsers en mensen van de plantsoenen dienst deden hun beklag over het asociale gedrag van be paalde dagrecreanten. Basis eenheid Noord gaat daarom repressief optreden tegen foutparkeerders in en om het park. Daartoe behoort ook de geslotenverklaring aan de Parkweg nabij de voetbalvere nigingen. De prijs van een be keuring hangt af van de soort overtreding, maar zal tussen de 50,- of 100,- en soms meer, bedragen. SCHIEDAM - Een 25-jarige man uit Hellevoetsluis werd onwel nadat hij op de Van Nelleweg was gestoken door een wesp. De man is overge bracht naar het ziekenhuis. Een 62-jarige man uit Schie dam viel vrijdag op de Burge meester Honnerlage Grete- laan plotseling van zijn fiets. Hij was heel even buiten ken nis geraakt en werd ter obser vatie in het Schielandzieken- huis opgenomen. SCHIEDAM - Donderdag avond brak omstreeks 19.30 uur een vechtpartij uit op de Prof. Treublaan. De politie, die op weg was naar de vecht partij, zag een 41-jarige Schie dammer met een ernstig be bloed hoofd en bloedende ar men op de Mgr. Nolenslaan lo pen en bracht eerst de man naar het ziekenhuis. Andere agenten gingen op de vechters af. De woning bleek een com pleet bebloede chaos te zijn. Toen de agenten wilden weten wat er precies was gebeurd, keerden de vijf mensen die zich in de woning bevonden, zich tegen de agenten en som meerden hen de woning te verlaten. De agenten gaven hier gehoor aan, maar kwa men terug met een schriftelij ke last. Ook kwam er een poli tiehond aan te pas. In de wo ning werden vervolgens een 29-jarige, een 27-jarige, een 30- jarige, een 24-jarige en een 58- jarige Schiedammer aange houden. Ook het slachtoffer werd na behandeling in het ziekenhuis, aangehouden. SCHIEDAM - Vrijdagmiddag is tussen 13.30 en 16.00 uur een snelheidscontrole gehou den op de Burgemeester van Haarenlaan. Er werden 32 pro cessen-verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid be droeg 98 kilometer per uur. Een 55-jarige automobilist uit Spijkenisse die 89 kilometer reed, bleek bovendien teveel te hebben gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal, een rijverbod en het rijbewijs werd ingevorderd. SCHIEDAM - Na ruim vier jaar op diverse adressen het beroep van schoonheidsspeci aliste te hebben uitgevoerd, heeft Anja van der Sman zich nu permanent gevestigd aan de Maasboulevard 56 met haar eigen Huidstudio. Dat veel mensen nog steeds een verkeerd beeld hebben van een schoonheidsspecialis te vind Anja een gemis in de voorlichting over dit vak. „Het gaat veel verder dan iemand van make-up voorzien of tijde lijk de huid een beter aanzien geven door een behandeling of een of andere creme", ver telt Anja. „Een goede schoon heidsspecialiste heeft immers een gedegen opleiding achter de rug. Zij heeft geleerd over zaken als voeding, een belang rijke factor voor mensen met huidproblemen, anatomie, fy siologie en andere zaken die WATERWEG NOORD - Spe ciaal voor allochtone vrouwen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis gaat in september een cursus Taal en Gezond heidszorg van start. De cursus is een initiatief van de Centra le School voor Opleidingen in de Gezondheidszorg in Schie dam, het Plaatselijk Educatief Centrum in Vlaardingen en het Educatief Centrum voor Volwassenen Onderwijs. Via de cursus wordt de kans van allochtone vrouwen op de ar beidsmarkt vergroot. De cursus start 12 september en wordt gegeven in de Cen trale School, aan de Juliana van Stolberglaan 6 in Schie dam. Deelname is gratis. Voor meer informatie of aanmel ding voor een kennismakings gesprek kan men zich wenden tot Nel Meijer, telefoon 4731477. het uiterlijk en het functione ren van een mens kunnen be vorderen of verslechteren." Steeds vaker krijgt Anja van der Sman te maken met men sen die huidproblemen heb ben als gevolg van een aller gie. "Veel mensen weten niet dat een allergie plotseling de kop op kan steken. Vaak ge bruiken ze al jaren dezelfde produkten met als gevolg dat ze ervan uitgaan dat het aan die produkten niet kan liggen. Als je zoveel met huidproble men te maken hebt als ik, sig naleer je dit soort oorzaken vaak veel sneller dan de men sen zelf." Behalve gezichts- en acnebe handelingen zijn ook anti stress massages en peelingen een dagelijks terugkerende routine. Voor dames met or£$ gewenste haargroei wordt een professionele harsmethode toegepast. Onder de klanten van de Huidstudio bevinden zich zo wel mannen als vrouwen. "Gefe lukkig doorbreken steeds meer mannen het taboe en stellen zich regelmatig ondeN behandeling voor allerlei soof ten huidproblemen en li chaamsverzorging. Want wië heeft er ooit gezegd dat een" goede verzorging van het li chaam alleen voor vrouwen voorbestemd is?" SCHIEDAM - Een 16-jarige en een 28-jarige Schiedammer verkochten zaterdag cd-tjes voor de hulpbehoevenden in Rwanda. De opbrengst zou volgens de heren worden ge- O stort op het bekende gironum* mer 555. De heren bleken ech£ ter geen vergunning te heb^ ben en bleken een eigen du1-" bieuze aktie op poten te hel? bebn gezet. SCHIEDAM - Zaterdag 20 au gustus speelt de Rotterdamse band Bay the Moon in het Po dium aan de Lange Haven. De band begint zaterdag vanaf 22.00 uur het seizoen met veel nieuwe nummers. Zij wisselen ruige moonrock af met roman tische nummers. James Wattweg 42, 3133 KK Vlaardingen. Tel. 010-4342588/4357308. Vraagt met spoed: Geen speciale schoolopleiding vereist. Wel werklust en de wil om, via een interne opleiding, het vak te leren. Als je hieraan voldoet, is dit je kans op een interessante baan met toekomstmogelijkheden. Heb je interesse, bel dan 010-4342588 of 4357308 en vraag even naar de heer A. Ie Noble. (Alleen op werkdagen ma. t/m vr. 9.00 tot 17.00 uur.) Westvest 2A, 3111 BV Schiedam Telefoon: 010-4735445 Aan het Stedelijk Gymnasium, Hugo de Grootstraat 6 te Schiedam wordt voor zo spoedig mogelijk, voor vervanging wegens zwangerschapsverlof van een collega, gevraagd een voor 38 uur per week. De maximumschaal voor deze functie is 4. Van toepassing is de Tijdelijke Wet Arbeidsbemiddeling Onderwijs (TWAO) en de Sollicitatiecode openbaar onderwijs. Functie-eisen: - van de sollicitanten wordt verwacht dat zij bezitten een opleiding op HAVO- niveau of een relevante beroepsopleiding; - een ruime ervaring met tekstverwerking; - grote mate van accuratesse en een dienstverlenende instelling. Salariëring c.a. vindt plaats volgens de bepalingen van het Rechtspositiebesluit onderwijspersoneel. Nadere informatie bij de rector van de school, de heer drs. Th. F. M. Waaijers, tel. school 010-4735144, tel. privé 071-176657. Schriftelijke sollicitaties met opgave van curriculum vitae en referenties dienen binnen 7 dagen na plaatsing van deze advertentie in het bezit te zijn van de rector van de school, Hugo de Grootstraat 6, 3119 HA Schiedam. V CURSUS BUREAU X rh Jan en Lya Leermakers voor de verwezenlijkte droom van Jan's vader Anja vari der Smart in haar eigen Huidstudio Vl ARJAN VAN DORP Thuiszorg Nieuwe Wa te r weg - N oo rd GEZONDHEIDS CURSUSSEN NAJAAR 1994 THUIS EEN ZIEKE VERZORGEN Voor iedereen die wil leren hoe een zieke thuis zo goed mogelijk verzorgd kan worden kosten 65,- leden 25,- Start 13 september Schiedam 21 september Vlaardingen 19 september Maassluis UW BLAAS DE BAAS Voor vrouwen die last hebben van ongewenst urineverlies In samenwerking met Pelvicum Fysiotherapie kosten met een verwijzing van de huisarts meestal kosteloos start doorlopend; Schiedam OMGAAN MET CHRONISCHE PIJN Voor mensen met chronische pijnklachten In samenwerking met St. Maatschappelijk Werk kosten 35,- leden 25,- start najaar Schiedam EERSTE HULP AAN KINDEREN Voor iedereen die te maken heeft met kinderen tot 8 jaar kosten 89,- leden 75,- START 7 november Vlaardingen 15 november Maassluis ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Voor aanstaande ouders kosten geen alleen voor leden start doorlopend; Schiedam/Vlaardingen/Maassluis/Maasland ZWANGERSCHAPSGYMNASTIE K-PLUS Voor aanstaande ouders die hun eerste kind verwachten kosten 15,-alleen voor leden start 27 oktober Schiedam GYMNASTIEK NA DE BEVALLING Voor moeders, ongeveer 6 weken na de bevalling kosten 40,- alleen voor leden start doorlopend; Schiedam/Vlaardingen/Maassluis/Maasland Als u belangstelling heeft voor een cursus die niet in uw woonplaats wordt gegeven, kunt u zich ook inschrijven voor een cursus in een andere plaats. Thuiszorg Nieuwe Watery/eg-Noord Cursusbureau 's Gravelandseweg 557 3119 XT Schiedam telefoon 010 - 426 05 11 bereikbaar van maandag lot en met donderdag van 8.30 uur tot 16.30 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 15