SCHIEDAM DE HAVENLOODS Voor miljoenen schade bij brand op zeeschip Duizend gulden naar goed doel; kans op luxe etentje voor lezers Textielhuis Marionelly gaat dicht Grand Café de Amstelbron biedt een sfeervolle ambiance voor betaalbare prijzen Popschool weer van start 9Mtis BAS VAN DER HEBBEN heeft4000 aanbiedingen! Alles over psoriasis Kies zelf een goed doel en maak kans opeen etentje ZOEKT U VOOR UW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U RIJ U THUIS KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? NEME pak 20 stuks a 4 gram Herrie tot tien uur 's avonds Actiemaand voor eerlijke koffie Potloodventer in geestelijke nood Het Nieuwe Stadsblad viert feest en geeft cadeautjes weg is. Zwendelaars veroordeeld na Schiedamse affaire R 36-440 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 SCHIEDAM Bewoners aan de Boerhaavelaan had den maandagmiddag zo veel last van burengerucht dat zij de politie inschakelden. Ter plaatse constateerden de agenten waar het geluid van daan kwam en meldden zich bij de betreffende woning. „Het was er niet uit te hou den door de herrie", volgens een politiewoordvoerder. De bewuste bewoner, een 40-ja- rige man, was van mening dat iedereen tot tien uur 's avonds net zo hard muziek mag maken als men zelf maar wil. De agenten hebben hem duidelijk gemaakt dat zo'n regel niet bestaat. Daarna ging de muziek zachter. SCHIEDAM De hele maand september is in de hal van de polikliniek van het Schieland Ziekenhuis een ex positie over psoriasis. Deze tentoonstelling is ontwikkeld door de Psoriasis Vereniging Rotterdam en Omstreken. Iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur is een medewerker van de vereni ging aanwezig voor het geven van inlichtingen. Ook is voorlichtingsmateriaal voor handen over deze ziekte en de vereniging. Ongeveer twee procent van de Nederlandse bevolking heeft psoriasis. Het is een huidziekte die zich kan ken merken door het schilferen van de huid. De schilfers ont staan doordat de huid zich sneller vernieuwd dan nor maal, hierdoor wordt de on volgroeide huid afgestoten. Over de oorzaak van psoria sis is nog niets bekend. Wel is uit onderzoek gebleken dat de ziekte erfelijk is; iemand die psoriasis heeft houdt dit z'n hele leven. Soms krijgt de patiënt reumatische ver schijnselen. In veel gevallen zijn de schilfers duidelijk zichtbaar, hierdoor kan pso riasis een psychische belas ting worden voor iemand. De ziekte is echter niet besmette lijk. In het kader van de tentoon stelling over psoriasis vindt op woensdag 21 september een voorlichtingsavond plaats in het Schieland Zie kenhuis. Deze wordt gehou den in de polikliniek (ingang Nassaulaan), aanvang 20.00 uur. De avond is zowel voor patiënten als belangstellen den bedoeld. Er wordt een film vertoond en een patiënt vertelt iets over zijn ervarin gen. De dermatologen M. den Boer en A. van der Willi gen zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. SCHIEDAM De hele maand september vraagt de Wereldwin kel Schiedam aandacht voor eer lijke koffieprijzen. Consumenten worden opgeroepen om de actie 'Europa open voor eerlijke kof fie' via hun handtekening te on dersteunen. Uiteindelijk worden dan handtekeningenlijsten afge geven aan het Europees Parle ment. Door het plaatsen van een handtekening in het 'Bonen- boek' ondersteunt men de vol gende voorstellen: minimumprij zen voor de import van koffie op de Europese markt, afschaffing van de forse importtarieven op koffie en minimumlonen voor dagloners en koffieplukkers op de plantages. Klanten kunnen in de Wereldwinkel Schiedam (aan de Lange Achterweg, halverwe ge de Hoogstraat) kiezen uit tien soorten koffie, allemaal van het bekende Max Havelaar-merk. Tijdens de actiemaand krijgt iedere klant een gratis kop koffie aangeboden en wordt nog een koffiebrunch gehouden. Het 'Bonenboek' wordt eind septem ber aangeboden aan Europarle mentariër Peter Pex. SCHIEDAM De politie heeft zondagavond een 22-jarige Rot- terdammmer aangehouden die op de Nieuwe Damlaan zijn ge slachtsdeel toonde aan een man nelijke voorbijganger. Volgens de surveillerende agenten had de schennispleger geestelijke pro blemen. Hij werd heengezonden. SCHIEDAM Op scheepswerf Wilton-Fijenoord heeft vrijdag avond een flinke brand gewoed aan boord van het Russische zeeschip Marschal Konev. De schade wordt door de brandweer voorlopig op enkele miljoenen guldens geschat. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het schip, een zogeheten OBO-carrier (oil, bulc, ore), lag voor reparatie op ligplaats 29 aan de Nieuwe Maas bij Wilton- Fijenoord. Er was geen lading aan boord. Omdat men ver moedde dat er nog opvarenden op het schip aanwezig waren, gaf de brandweer groot-alarm. De 38-koppige bemanning had ech ter tijdig het vaartuig verlaten. Alleen een man met ademha lingsmoeilijkheden moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. Hoofd-officier A. Assiër, die na mens de brandweer de leiding bij de bluswerkzaamheden had, ver moedt dat de brand is ontstaan in een van de hutten. Hij roemt het ingrijpen van Russische ka pitein. „Die man heeft op tijd de bemanningshutten afgesloten van de machinekamer. Was het vuur overslagen naar de installa ties dan levert dat levensgevaar lijke -situaties op", aldus Assiër. De Technische Recherche en de Rivierpolitie hebben hun onder zoek naar de oorzaak van de brand nog niet afgerond. Wegener Sijthoff Weekbladen, de nieuwe uitgever van deze krant, heeft iets te vieren. In 23 verschillende lokale verschij- ningsgebieden in en rond Groot Rotterdam en Dordrecht ver schijnt deze week voor het eerst een vernieuwde krant. Ook Het Nieuwe Stadsblad heeft een bescheiden gedaante wisseling ondergaan. Een feestje is dus op zijn plaats. En omdat Het Nieuwe Stads blad zich verbonden voelt met de gemeenschap in Schiedam en omgeving geven we een cadeaut je weg aan een plaatselijke instel ling, persoon of organisatie die dat volgens de lezers van Het Nieuwe Stadsblad verdient. Duizend gulden Duizend gulden gaat er binnen kort naar een goed doel, dat u als lezer van Het Nieuwe Stads blad zelf kan helpen uitkiezen. Het Nieuwe Stadsblad heeft drie organisaties genomineerd. U mag kiezen wie duizend gulden ontvangt! De Dierenambulance Schie dam, die geen financiële steun krijgt van de dierenbescherming en dus geheel afhankelijk is van donaties. Stichting Viering en Herden king van Nationale Feest- en Ge denkdagen, een stichting die zich, zoals de naam al zegt, inzet voor de lokale viering van natio nale feestdagen. Het Filmhuis, draait al jaren lang wekelijks een betere film zonder enige subsidie. Sinds de sloop van het theater is het een van de weinige culturele uit gaansmogelijkheden die er nog zijn in de stad. Meedoen kunt u door de bij gaande A-Bon in te vullen. De A-Bon is nieuw in de krant. 'A' staat voor actie of aanbieding. Als u de A-Bon ziet, betekent dat een voordeel, een wedstrijd, een korting of een andere activi teit waarbij u bepaalde voor rechten heeft. Vandaag staat de A-Bon voor het eerst in de krant. Het mes snijdt dit keer van twee kanten: u maakt kans op een luxe diner voor twee en het goe de doel in uw eigen woonplaats maakt kans op duizend gulden. Wie op de meest originele wijze de winnende organisatie of in stelling aanwijst, krijgt van Het Nieuwe Stadsblad een gezellig VIP-etentje voor twee personen. Vul dus in die bon, en stuur hem vóór 20 september naar Wege ner Sijthoff Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ in Rotterdam. Inleveren bij een van de kanto ren van Wegener Sijthoff Week bladen mag ook. SCHIEDAM Op 25 sep tember gaat de deur bij Ma rionelly voorgoed dicht. Dat zal voor eigenaresse Nel Schaap niet makkelijk vallen, want zij werkt al 46 jaar in het Textielhuis. „Ik ben 46 jaar geleden bij een baas be gonnen. Zijn zaken heetten 'De Goedkope Winkels'. Ik startte bij het filiaal in de Groenelaan, dat was nummer 56. Later ben ik overgeplaatst naar de Hoogstraat 165. In 1973 werd ik officieel eigena res en veranderde de naam in Marionelly. Dat is een sa mensmelting van de namen van mijn man, m'n dochter en mij." Marionelly bleef wel hetzelfde assortiment verkopen, namelijk algemqen textiel. „Dat is dus van alles hè. Kinder-, dames-, en he renkleding, ondergoed, boven goed, handdoeken, lakens, noem het maar op. De laatste jaren vind je zaken als deze nog maar heel zelden. Dat komt om dat de investeringen te groot zijn. Je moet natuurlijk van alles in huis hebben." Dat Nel Schaap van alles in huis heeft, blijkt wel tijdens de uitverkoop die zij op het moment heeft. Je kan er de meest uiteenlopende kleding stukken kopen. Vaste klanten hoeven er echter niet lang te spit ten, want Nel weet precies welke maat onderbroek de klanten en hun gezinsleden hebben, en of zij een bijpassend hempje bij kan leveren. „Ik heb een enorm goe de band met de klanten. Je bent eigenlijk een soort sociaal werk ster. Zo attendeerde ik een oude re mevrouw er een keer op dat zij bij een verhuizing recht had op een onkostenvergoeding. Daar zijn mensen je dankbaar voor. Ook heb ik hier een keer een hele tijd met een vrouwtje zitten pra ten die wilde scheiden. Een paar weken later kwam zij mij een roos brengen omdat zij toch bij elkaar waren gebleven. Nou zo'n roos doet je dan echt wat!" Nel Schaap heeft eigenlijk het groot ste gedeelte van haar leven tot- nu-toe doorgebracht in het pand Hoogstraat 158. Zij vindt het niet makkelijk te stoppen, maar heeft ook wel zin in het vrije leven. „Het werkt heus niet zo, datje de laatste zaterdag de deur dicht doet. Het zal best wel effe zeer doen. Het is moeilijk maar het is voor mij tijd geworden om andere dingen te gaan doen. Straks kan ik echt genieten van m'n kleinkinderen en ons huisje in Ouddorp. Bovendien vind ik handwerken erg leuk. Ik denk niet dat ik me zal vervelen." Nel Schaap is een begrip geworden in Schiedam en omstreken want van heinde en ver kwamen men sen naar haar winkel in Schie dam. Terwijl een klant aan haar vraagt „Waar moeten we nou heen als jij hiermee stopt", draait zij aan haar ouderwetse kassa, haalt haar schouders op en zegt: „Ach. jullie zijn nog jong, maar voor de oudere klanten vind ik het echt vervelend." SCHIEDAM Via de Schie damse politie is een grote zwen- delzaak opgelost. Op 28 mei van dit jaar werden politiesurveillan ten op de Hoogstraat aangespro ken door de eigenares van een drankenhandel. In de winkel be vonden zich een man en een vrouw die een hoeveelheid drank wilden kopen. Volgens de win kelierster zat er echter aan luch tje aan de cheques waarmee het koppel wilde betalen. De klan ten, een 34-jarige vrouw en 22- jarige man uit Rotterdam, wer den aangehouden. Op het bureau werden rookwa ren en schoenen aangetroffen in de tassen die het stel bij zich had. Deze bleken ook in Schiedam te zijn gekocht met vervalste che ques. Tevens kwam uit de hand tas van de vrouw en hoeveelheid geld, sieraden en een horloge te voorschijn, plus een bankpas zonder cheques. Die waren blijk baar al opgemaakt. De cheques en het horloge ble ken in Tilburg bij een insluiping in een verzorgingshuis te zijn weggenomen. De herkomst van de sieraden is nog onbekend. Deze worden wellicht getoond in het tv-programma 'Opsporing verzocht'. De verdachten beken den dat zij nog vijf valse cheques hadden verzilverd. Nadat zij wa ren heengezonden, kwam aan het licht dat inmiddels nog eens zeven cheques waren ingewis seld. Beide verdachten zaten op 27 augustus opnieuw vast bij de regiopolitie Rotterdam en wer den na hun voorgeleiding aan de officier van justitie in bewaring gesteld. De vrouw zit nu nog vast. De politie hamert er na deze zaak wederom op dat winkeliers telkens goed opletten wanneer er met cheques wordt betaald. „Pasje en cheques moeten pre cies met elkaar corresponderen", aldus een politiewoordvoerder. „Vergeet niet dat het geld anders nooit teruggevorderd kan wor den." SCHIEDAM - Voor vrijwel iedere Schiedammer is de Am- stelbron aan de Broersvestin het hartje van de stad, een bekend etablissement. Bezoekers strijken er neer op het rui me gezellige terras of nemen plaats in het moderne en stijl vol ingerichte café-restaurant. Voor wie binnenstapt in Grand Café de Amstelbron is het direct duidelijk dat aan de stijlvolle inrichting aandacht is be steed en dat het bedienend personeel er alles aan wil doen om het de gasten naar de zin te maken. „Bovendien staan er twee nieuwe koks in de keuken die alles zelf bereiden van uitsluitend verse pro- dukten", vertelt de heer L. de Jong, die - sinds 1 juni de eigenaar is van Grand Café de Amstelbron. „Voor een redelijk bedrag serveren wij een kwalitatief goed verzorgd diner. De open haard in het restaurant maakt 's winters een etentje nog eens extra ge zellig. Bovendien zal in de toekomst in Grand Café de Amstelbron elk weekend levende muziek zijn te beluisteren. Te vens kan het winkelend publiek op de koopavond profiteren van een voordelig 3-gangen menu." Voor feesten, bruiloften en vergaderingen is de gerenoveerde feestzaal van de Am stelbron, met plaats voor 20-100 perso nen, uitermate geschikt. Daarbij kan men kiezen voor een uitgebreid koud buffet of diner. Tijdens de Brandersfeesten (september) is er veel muziek in de Amstelbron en ook gedurende de Jazznight zijn musici van de partij. Bezoekers kunnen dan te vens kennismaken met het kelderbier dat het Grand Café tapt uit de nieuwe instal latie. Ook voor sportliefhebbers is de Amstel bron een goed adres omdat het beschikt over een groot bioscoopscherm. Grand Café de Amstelbron Broersvest 13 3111 EA Schiedam Telefoon 010-473 18 45 SCHIEDAM De Popschool van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord start eind deze maand het nieuwe cursusjaar. Gitaristen, basgitaristen. drummers, toetsenisten, zangers en zange ressen kunnen zich voor de verschillende cursussen aanmelden. Woensdag 14 september begint om 20.00 uur een introductie-avond voor nieuwe leerlingen in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam. De popschool is een opleiding voor popmuzikanten, waarbij men behalve instrumentale les ook elke week samenspeelt in een band. Enige ervaring in het samenspelen is niet vereist. Van de docent worden de basisvaardigheden per instrument geleerd, waarna men kan optreden. Maar ook gevorderde muzikanten kunnen terecht bij de popschool. Zij worden geplaatst in een band met muzikanten van een gelijk niveau. Deze bands treden regelmatig op. Het afgelo pen seizoen heeft de popschool voor haar bands meer dan zestig optredens georganiseerd. Tijdens de introductie-avond zullen de vijf docenten van de popschool optreden zodat ook muzikaal met hen kan worden kennisgemaakt. Na de bijeenkomst kan men zich in schrijven voor de lessen, die op 21 en 22 september beginnen. Meer informatie: tussen 14.00 en 17.00 uur via tel. 4269680. STICHTING KINDEROPVANG KATJA DY°GEBRu,luLANT~ _£NDELBUs IEDERE DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u op donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 september WAARDEBON ONTVANGT U VAN DE CHAUFFEUR IN DE BUS OPSTAPPLAATS: PARKEERTERREIN SPINHUISPAD VOLOP GRATIS PARKEREN GEEN WACHTTIJDEN! BROERSVELD 'Waar vind je zo'n winkel nog? m 4 Nel Schuap (hier samen met haar man) is een begrip geworden in Schiedam I Wat mij betreft is de duizend gulden voor: De Dierenambulance De Stichting Viering en herdenking Het Filmhuis omdat:(max 25 woorden) i -i Naam:t Adres:i Postc Woonpl:1 telefoon:1 Opsturen naar Wegener Sijthoff Promotie, Postbus 1980, 1 3000 BZ Rotterdam 1 .-NS.- Van Ostadelaan 120, 3117 XM SCHIEDAM TEL. 010-4265819 Dan kan gastouderbureau Katja voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact, om opvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Tijdens de opvangperiode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 4.- per uur. Heeft u interesse of vragen neem dan vrijblijvend contact op met Isolde Verburgt of Ank de Gier van het gastouderbureau. Sijthoff pers 070-3190796 ADVERTORIAL THEEBUILTJES

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 3