SZC heeft weer dameswaterpolo mm De revanche van Theo van de Abeele I Tijdrit TVR Gebit stuk? HBSS G-team in het nieuw Matige start van NOAD Ursus zoekt voorzitter Waqué vliegt uit de bocht Goud en brons op NK 100 km Retourtje Parijs Rijnmond klaar voor competitie Veringmeier Tandtechniek WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 38-1443 SCHIEDAM Triathlonvere- niging Rijnmond (TVR) organi seert zondag 25 september een tijdrit. Deze wedstrijd telt mee voor het super prestige circuit van TVR. De starttijd is om 11.00 uur bij het industrieterrein over het spoor langs de Water weg. Het parcours is veertig kilo meter en bestaat uit drie rondes. De deelname kost een rijksdaal der. Verdere informatie kan worden verkregen bij Ruud Muuren: 010.434.84.14. SCHIEDAM - eniging Ursus De voetbalver moet op zoek naar een nieuwe voorzitter, se cretaris en een algemeen be stuurslid. Tot medio oktober heeft de zondag vierde klasser de tijd om opvolgers voor deze drie vacatures te vinden, want dan vindt de algemene ledenvergade ring plaats. Voorzitter Piet Tet- telaar en bestuurslid Ren<e Hag- man hebben te kennen gegeven te willen stoppen met hun werk zaamheden. Martin Huyzer is reeds gestopt met zijn activitei ten als secretaris. Bovendien stopt Tettelaar met het indelen van het barpersoneel. Behalve deze bestuurlijke functies zoekt Ursus ook nog barcommissie- leden en barpersoneel en kaart verkopers bij de thuiswedstrij den van het eerste elftal. SCHIEDAM Na een af wezigheid bij wedstrijden van ongeveer zes weken wegens een blessure, nam de Schie- damse wheeler Feike Waqu<e zondag deel aan de van Dam tot Damloop. Vanwege het slechte weer de dagen voor de race, vreesde Waqu<e het erg ste. Maar het zat hem en de andere wheelers mee, want het was droog toen zij om kwart voor twee werden weg geschoten voor de wedstrijd over ruim 16 kilometer. In de IJtunnel ontstond al snel een kopgroep waar ook Waqu<e deel van uitmaakte. Na zo'n zeven kilometer ging de Schiedammer er met de Belg Brens vandoor. Feike had echter pech, want door zijn hoge snelheid vloog hij uit een bocht en ging Brens al leen verder. Ondanks ver woede pogingen bleek bij de finish in Zaandam dat hij de Belg niet meer had kunnen achterhalen. Feike Waqu<e moest zich tevreden stellen met een verdienstelijke twee de plats. Applemont, een an dere Belg, werd derde. MAASSLUIS - Corrie Bouw meester en Leo van Maarel heb ben het Nederlands Kampioen schap op de 100km afgesloten met een eerste en derde plaats. In Winschoten werd Bouwmees ter min of meer tot haar eigen verbazing de eerste dame, die na 100 km de finish haalde. Leo van der Marei meldde zich als derde in categorie veteranen. §gg« SCHIEDAM Na drie seizoe nen heeft de Schiedamse Zwem Club (SZC) weer een dames wa- terpoloteam. Zondag maakte het nieuwe team haar debuut in de competitie met een wedstrijd tegen het derde van de Vlaar- dingse Walrus. De rentree van SZC verliep qua uitslag niet flo rissant, want de ploeg van trai ner/ coach Cor Maltha verloor met 7-1. „Maar we hebben weer een damesteam en dat is het be langrijkste," aldus de inmiddels 47-jarige Maltha, die zo onge veer de pologoeroe van SZC ge noemd mag worden. Hij speelt namelijk ook nog steeds in het eerste herenteam. Maltha was ook de coach drie jaar geleden toen SZC ook beschikte over een damesafdeling. Omdat toen en kele speelsters stopten of ver trokken naar een andere vereni ging, werd de damesafdeling op geheven. Waarom er nu weer een damesteam is weet Maltha niet precies. „Ik heb begrepen dat enkele oud-speelsters weer wil den beginnen en die hebben wat mensen gebeld en zo schijnt het gelopen te zijn," meent Maltha. Judith van den Berg, Joke Zon neveld, Dani"elle Verveen en Shirley Kramer zijn de vier die voorheen ook al bij SZC speel den. Verder bestaat de groep van Cor Maltha uit zes speelsters die met de initiatiefneemsters zijn meegekomen. „Verder heb ik drie aspiranten. Een redelijk grote groep," zegt Maltha tevre den. In het Vlaardingse Kolpbad maakten de dames van SZC zon dag hun competitiedebuut. Daarvoor hadden we dames pas vier trainingen afgewerkt. Het verwonderde Maltha dan ook niet dat SZC met 7-1 klop kreeg. „Als we straks wat meer inge speeld zijn, kunnen we van deze ploeg winnen." SZC speelt in de laatste klasse van de kring Rot terdam. Degraderen kan dus niet. „Maar we willen toch zeker niet onderin bivakeren. Dat is zonde van alle inspanningen, we willen echt gaan proberen een rol van betekenis te gaan spe len." Het enige doelpunt van SZC in het treffen met Walrus 3 kwam op naam van Dani"elle Verveen. SCHIEDAM Pas zo'n tien minuten voor tijd sprong het vonkje bij Spirit eindelijk over en sloeg alsnog de vlam in de pan. Maar voor de he renhockeyers was het te laat om het naderende onheil te voorkomen. De 1-4 achter stand werd nog weliswaar op gehaald tot 3-4, maar toen was de speeltijd verstreken en leed Spirit weer een neder laag. Zoals zo vaak vorig sei zoen, toen echter nog in d tweede klasse. En daarom een niet zo best begin voor het naar de derde klasse gedegra deerde Spirit. Tegenstander Ommoord was ook niet de meest ideale ploeg om tegen de starten. De Rotter dammers onder leiding van de bekende Rotterdamse coach Wim Breet eindigde vorig sei zoen namelijk als derde. Na het seizoen 1993/1994 vol kommer en kwel hoopten de mannen van trainer/ coach Micheal Bloem een nieuwe start te kunnen ma ken. Maar de zenuwen speelden en kele Spiritters danig parten, zo bekende Koert van Vliet. Triest Na de degradatie hebben Peter van Beurden en Pim Vollebregt Spirit verlaten om hun heil te zoeken bij overgangsklasser Rotterdam. Om het vertrek van deze twee goede spelers maalt Bloem geen moment. „Als zij in dienst van het team zouden spe len, zouden ze heel waardevol zijn. Maar dat deden ze niet. Zij voelden zich de gevestigde orde, zeker Peter van Beurden, die het vorig seizoen al bij Rotterdam probeerde maar toen op het al lerlaatste moment terugkwam. En Pim Vollebregt die eerst drie maanden in het buitenland ver toefde en zich toen weer aan sloot bij de ploeg. Zij waren niet de spelverdelers die ze dachten dat ze waren. Ze hebben na de degradatie ook gezegd dat ze te goed zijn voor de derde klasse. Dat is triest, want zij maakten ook deel uit van het team dat degradeerd is. Zij hadden zich juist hard moeten maken om zo snel mogelijk weer terug te keren naar de tweede klasse," zegt Bloem zonder een blad voor zijn mond te nemen. Ontplooien Hoe dan ook zonder de twee 'vedetten' denkt Bloem toch een team te hebben dat kansen kan gaan maken om het verloren ge- gane terrein binnen een seizoen terug te winnen. „Ik heb nu spe lers die eindelijk eens zich kun nen ontplooien en niet altijd in dienst hoeven te spelen van zo genaamde belangrijke spelers. Je ziet hen daardoor opfleuren en aantonen dat ze meer kunnen dan alleen hun opdrachtje uit voeren. Dat is een goede ontwik keling." Weinig vertrouwen De degradatie vorig seizoen is volgens Bloem veroorzaakt door te weinig vertrouwen in eigen kunnen. Dat is dit seizoen an ders. Na een zeer goede voorbe reiding zou eigenlijk vorig week end al het seizoen beginnen met een wedstrijd uit bij het Rotter damse Aeolus. Maar dat duel werd afgelast, zeer tot ontstelte nis van Michael Bloem. „Als daar een bekertje water omvalt is het veld al onbespeel baar." Daarom opende Spirit pas afgelopen zondag de compe titie. Spirit was in de beginfase zeker niet de mindere kreeg zelfs twee kansen. Mathijs Oomen knalde net naast en een rebound van Paul Brouwer was hetzelfde lot beschoren. Toen sloop er toch weer wat onzekerheid in de ploeg. Zeker toen Ommoord tot tweemaal toe uit een strafcorner scoorde. Beide keren was Erik van Vliet de doelpuntenmaker. Gele kaarten Na rust was het Koert van Vliet die Spirit weer in de wedstrijd bracht, eveneens uit een straf corner. Maar Ommoord liet zich niet het kaas van het brood eten en zette Spirit onder druk. Dat leverde twee doelpunten op. Van Vliet scoorde voor de derde keer uit een strafcorner (1-3) en Ro bin van de Waardt, een 16-jarig talent, bezorgde de Rotterdam mers hun. vierde treffer. Die vier de treffer viel op een moment dat Spirit maar met acht man speel de. Drie oranjehemden zaten toen langs de kant met volgens Bloem belachelijke gele kaarten. Maar voor Spirit was dat wel het sein om alles of niets te gaan spelen. En toen werd het ook ineens alles. „Dat zag ook je ook vorig sei zoen," weet Bloem, „als het een maal loopt dan loopt het ook goed. Vorig jaar pakten we ook ineens uit vijf wedstrijden negen punten. Achteraf te laat om erin te blijven, maar toch." Eigenlijk gold zondag hetzelfde verhaal, want bij Spirit ging ineens alles lopen. Jeroen van Duikeren scoorde van dichtbij 2-4 en niet veel later was het Paul Brouwer vanaf de rand van de cirkel die voor 3-4 zorgde. Het optimisme bij Spirit was toen groot, maar de tijd te kort om nog tot 4-4 te komen. SCHIEDAM - De Belgische atleet Theo van de Abeele heeft de derde Brandersloop van begin tot eind beheerst. En passant zette hij een nieuw parcours neer van 29 minuten en 57 seconden. Daarmee ver beterde hij de snelste Bran derslooptijd met 39 seconden. De oude recordtijd was sinds vorig jaar in handen van Ro bin Punt, die nu genoegen moest nemen met een tweede plaats. Organisator Ernest Verbeek had zijn hart de dagen voor de loop vastgehouden toen Nederland werd getroffen door wellicht de vanaf p.p. Vliegtickets. Regel 't op het postkantoor natste septemberweek sinds ja ren. Maar zondag toen de derde Brandersloop op het punt stond te beginnen klaarde het weer op. „Het was al bij de jeugdloop droog. Alleen vlak voor de start van de 10 kilometer hebben we wat druppeltjes gehad, maar tij dens de loop zelf ging zelfs de zon schijnen. Het was daardoor bijna perfect hardloopwcer en dat heeft ongetwijfeld bijgdra- gen aan de drie nieuwe parcours- records," aldus Verbeek. Want behalve bij de heren senioren werden ook in de veteranen I en II nieuwe tijden neergezet. Mond open Theo van de Abeele woont wel iswaar in België, maar is regel matig in Nederland te vinden voor wedstrijden. Ook vorig jaar nam hij deel aan de Branders loop, maar moest het toen afleg gen tegen de broertjes Robin en Erik Punt. Dit jaar stond daarom in het teken van revanche. Hij wilde deze derde editie persé winnen, liet hij vooraf weten. Als een pijl uit een boog vertrok hij dan ook vanaf de Lange Nieuwstraat. Toen hij na een rondje de finish passeerde viel bij menig toe schouwer de mond open wat be treft zijn tussentijd. Het eerste rondje van 2 kilometer had hij afgelegd in 5.45 minuten. On waarschijnlijk snel voor een tien kilometerrace op de weg. Robin Punt had in dat eerste rondje a 1m£ém nog geprobeerd aan te klampen, maar tevergeefs. Dat gold ook voor de Keniaan Steve Kitanda. Maar die had zich echter totaal over de kop gelopen en moest gedesillusio neerd uitstappen. Van de Abeele ging onverdrotten verder en richtte achter zich een waar slachtveld aan. Uiteindelijk kon helemaal niemand het hem moeilijk maken. In 29.57 kwam hij al eerste over de eindstreep. Haas Met meer dan één minuut achterstand, 31.01 minuten om precies te zijn, kwam Robin Punt als tweede over de streep. Hij had na dat eerste rondje Van de Abeele laten gaan en verder zijn eigen race gelopen. Pas bij de finish kwam de tweede plaats enigzins in gevaar door een groepje van drie lopers, die uit eindelijk alleen voor de derde plaats streden. Het waren de Ethiopiër Seiko Hasdui, Robert Boer uit Rotter dam en Rudy Sinnema uit Leeu warden. De Ethiopi"er werd ten slotte derde, twaalf seconden achter Punt. Sinnema volgde als vierde met zes seconden achter stand op Hasdui en Robert Boer, ooit haas in de Rotterdam marathon, moest op het laatst flink toegeven op zijn twee me delopers en kwam in 31.31 mi nuten over de finish. SCHIEDAM Voor de volley balvereniging Rijnmond is zater dag het seizoen 1994/1995 offi cieel van start gegaan met twee toernooien. In de Vlaardingse Westwijkhal speelden de teams die in de competitie van district 17 (Rotterdam/ Dordrecht) uit komen. In sportzaal Oost ontmoetten de dames- en herenploeg drie tegen standers in een vierkamp. In Vlaardingen was de deelname beduidend minder dan de afge lopenjaren. De twee hoogst spe lende Rijnmondteams, dames 2 en heren 5 beiden in de eerste klasse, werden allebei tweede. In Schiedam speelde de heren- ploeg onder leiding van hun nieuwe coach Curd J"ager een drietal uitstekende wedstrijden. Met de teruggekeerde Mark Korsloot als grote animator werden Delta (tweede divisie) en Ekpalvo (tegenstander in de eer ste divisie) met 3-0 verslagen. Rentokil/ ZVH 2 kon als enige ploeg na een 2-0 achterstand een setje van de thuisploeg winnen. Bij de dames is Hans van Setten gebleven. Hij zag zijn ploeg al leen verliezen van Rentokil. De ploeg uit Zevenhuizen, met daarbij oud-Brolecospeelster Aafke Verbruggen, liet zien dat er tussen de eerste en tweede divisie nog wel enig verschil be staat. De twee competitietegenstan ders, Ekpalvo en Delta, werden wel verslagen door de Van Set ten-ploeg. Ze kunnen over twee weken derhalve met een optimis tisch gevoel aan de competitie beginnen. Ernest Verbeek had dit jaar een behoorlijk sterk deelnemersveld aan de start en was daarover tevreden. Toch wil de organise rende vereniging De Watervrien den meer. „We hadden deze zon dag concurrentie van een wed strijd in Zoetermeer en natuur lijk van de van Dam tot Dam loop. We willen daarom volgend jaar deze wedstrijd in het laatste weekend van de Brandersfeesten houden. Dan hebben we geen last van concurrentie en kunnen Nederlandse toppers ook hier aan de start verschijnen, zoals bijvoorbeeld Michel de Maat. Die had hier makkelijk derde kunnen worden en had dan meer prijzengeld gehad dan hij nu won in van Dam tot Dam," ver telde Verbeek naderhand. Uitslagen De overige uitslagen 10 km wed strijdloop: veteranen I: 1; Hans Vrolijk (Haag alt) 33.04 (nieuw parcoursrecord), 2; Gerard Ver meulen (Voorne) 33.34, 3; Giel Gouka (av Fortuna) 33.54. Veteranen II: 1; Marius de Snaaijer (av Fortuna) 34.10 (nieuw parcours record), 2; Ka- rel Leeuwangh (av Fortuna) 35.59, 3; Alberto Modafferi (Vet NI) 36.07. Veteranen III: 1; Willem Koning (av Fortuna) 40.24. Dames: I; Sonja Jansen (Rotterdam alt) 40.12, 2; Joke Ritman (TVR) 40.28, 3; Caroline Pepper (Enge land) 42.31. SCHIEDAM Het gehandicapten voetbalteam van HBSS be gon het nieuwe seizoen goed gekleed. De Schiedamse opticien Paul Berg schonk het team namelijk een compleet nieuw outfit. Tevens kregen alle spelers van Modens international uit Oud Beijerland een nieuwe voetbaltas. Met hun nieuwe spullen begonnen de G-voetballers van HBSS het nieuwe seizoen goed. Ze behaalden een eerste plaats in het toernooi van Oranje Wit in Dordrecht. De eerste competitie leverde eveneens winst op. Op eigeh veld werd met 2-1 gewonnen van Spijkenisse. Op de foto staat Anton van Leeuwen, de aan voerder van het G-team met rechts Paul Berg en links Hennie Bras van Modens international. SCHIEDAM- Het eerste team van tafeltennisvereniging NOAD, uitkomend in de lande lijke vierde divisie, is de competi tie matig begonnen met een 8-2 nederlaag tegen SAR'72 uit Kloosterzande. Het eerste team is vrijwel geheel vernieuwd en bestaat nu uit An- dr<e van Eerland, Philip Wenne- ker, Ramon de la Fuente en 'good old' Hans van de Broek. Deze laatste deed zaterdag ech ter niet mee. De drie anderen hadden tegen SAR'72 weinig in te brengen. Alleen Andr<e van Eerland en Philip Wenneker brachten een partij op hun naam. De uitslag is volgens NOAD we enigzins vertekend, want SAR'72 wil pers<e kam pioen worden en heeft daarvoor als versterking de uit Belgi"e te ruggekeerde Pascal Neve aange trokken. Het tweede team van NOAD, dat eveneens in de vierde divisie speelt, leed een 6-4 nederlaag tegen Shot'65 uit Zwijndrecht. Dit team bestaat uil Richard Kalmeijer, John Braber, Aad van Opstal en Kees de Koning. TOERTOCHT De Toerclub Rijnmond organiseert zondag 25 september de Drechtstedentocht, een rit over 140 km. De rijders vertrekken om 8.00 uur vanaf de wielerbaan in sportpark Harga. De route is uitgezet via Barendrecht, Zwijndrecht, Dordrecht, Slie- drecht, Papendrecht en Haastrecht. Halverwege (in Krimpen a/d IJssel) wordt een rustpauze ingelast. Deelnemers kunnen zich tussen 7.30 en 7.50 uur melden. Een trim- of racefiets is verplicht. Het inschrijfgeld bedraagt fl 3,50 (voor leden) en fl 5,00 (niet-leden). H Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Cor Maltha spreekt zijn dames voor hun competitiedebuut tegen Walrus 3 toe Spirit heren vlammen te laat door ARNE VAN DER ZANDE Spirit leed in haar eerste competitie optreden in de derde klasse een 3-4 nederlaag tegen Ommoord Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, tel. 010 - 4264999 Theo van de Abeele passeert alleen in een nieuw parcoursrecord de finish de van derde Brandersloop SPELER VAN DE WEEK Edward Metgod In samenwerking met Luegener sythoFF ujeekbLaden 1Dennis de Nooijer Sparta 7.33 2. John van Loen Feyenoord7.00 John Veldman Sparta 7.00 4. Adri van Tiggelen Dordrecht '90 6.75 Warry Wattum Dordrecht '90 6.75 6. Bram Marbus Excelsior 6.67 Regi Blinker Feyenoord 6.67 8. Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.50 Ron van den Berg Sparta 6.50 Maarten Admodikoro Dordrecht '90 6.50 Michel Valke Dordrecht '90 6.50 Romeo Wouden Dordrecht '90 6.50 13. Bart Vonk Excelsior 6.33 Peter Bosz Feyenoord 6.33 Rob Witschge Feyenoord 6.33 16. Gilbert van de Heuvel Excelsior 6.00 John Schuurhuizen Excelsior 6.00 Henk Fraser Feyenoord 6.00 Dean Gorré Feyenoord 6.00 Ruud Heus Feyenoord 6.00 Arnold Scholten Feyenoord 6.00 Gaston Taument Feyenoord 6.00 Orlando Trustfull Feyenoord 6.00 Ben Spork Excelsior 6.00 John de Wolf Feyenoord 6.00 Gerard de Nooijer Sparta 6.00 Milko Pieren Sparta 6.00 Gilbert Taument Sparta6.00 Alex van de Made Excelsior 6.00 Virgil Breetveld Dordrecht '90 6.00 KEEPERSKLASSEMENT 1Oscar Moens Excelsior7.25 2. Ed de Goey Feyenoord 7.00 Edward Metgod Sparta 7.00 4. Ben Gall Dordrecht '90 6.25 TOPSCORERS 1. Dennis de Nooijer Sparta - 4 doelpunten OPTICIENS DE BESTE OOCZORC BINNEN HANDBEREIK <r»

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 13