TEAMS IN ROEIT: SEN ZELF T WOORD jcent A-STICKER AK& SUCCES WINKELIERS VERDIEPEN ZICH IN AFVAL VIER IDEEËN KINDERGEMEENTERAAD UITGEVOERD Openbare vergaderingen Gemeentelijk Informatiepunt Ombudscommissie 38-451 ..nsT liern leam een ieren Dede DE JONG INTRA NECKERMANN OVERSEAS TRAVEL VRIJ UIT en i na e MELDPUNT elijke mastraat wordt een expositie opgebouwd moet met 'foto's, tekeningen en maquettes van :n ge- bguwprojecten. Het Team Woonjuimteverde- jimté" ting is met een informatiekraam aanwezig om beeld uitleg te geven over de nieuwe manier itaan- waarop huurwoningen worden toegewezen sn -op en .er is informatie van de Schiedamse NVM -ver» makelaars. Vanaf de veertiende étage van het e bu"- Stadskantoor kunnen bezoekers genieten van ;n het eën prachtig uitzicht over Schiedam. Verschil- □arbif tende nieuwe projecten, zoals het ABC- winkelcentrum, de Nieuwe Passage en de bouwwerken op het Emmaplein, het voormali- ge Hollandiaterrein en aan de Singel kunnen n dan eens vanuit een andere gezichtshoek e Bm- worden bekeken. I De komende weken zijn er verschillende open bare vergaderingen. Voor de inhoud van de agenda Imet vermelding van plaats en tijd van de bijeenkomstl en vergaderstukken, kunt u een week voor de betreffende vergadering terecht in het Gemeentelijk Informatiepunt (hal Stadskan- toorl. Op maandag 3 oktober vergadert de commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Op dinsdag 4 oktober vergadert de com missie voor Welzijn en Volksgezondheid. Op donderdag 6 oktober vergadert de commissie voor Cultuur, Sport en Recreatie. Op maandag 10 oktober vergaderen de commissies voor Algemene- en Economische zaken en Milieu. Op dinsdag 11 oktober vergadert de commissie1 voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer. Opwoensdag 12 oktober vergaderende commissies voor Financiën, Bedrijven, Perso neelszaken en Archief en Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie. Op maandag 24 oktober vergadert de Gemeenteraad om 20.00 uur in het Stadskan- Nieuwe uitgaven informatiepunt Er zijn volop nieuwe uitgaven in het Gemeente lijk Informatiepunt IStadskantoor) te zien of mee te nemen. In willekeurige volgorde; jaarversla gen van gemeentelijke diensten over 1993 en nieuws over de Stadsregio Rotterdam, waaron der het Regiojournaal en de Knipselkrant over de actuele stand van zaken. Verder het uitbreidingsplan van het Rotterdamse metronet; de Beneluxlijn. Het toekomstige traject van deze lijn loopt vanaf het Marconiplein via Schiedam naar Hoogvliet. Tot de nieuwe bro chures in het Gemeentelijk Informatiepunt beho ren Teletaxi, Qpnieuw Taxatie Onroerende Zaak belastingen, De nieuwe OV-studentenkaart, Sportwijzer en Onderzoek naar radium en radon. nn komen er regelmatig meldingen binnen over het feit dat de stickers door onbekenden van de brievenbussen worden verwijderd. Dit ge- ■t beurt vooral in portieken van flatgebouwen. Op dit moment zijn de nee/ja-stickers op, r_ maar er zijn nieuwe stickers in bestelling. Ho pelijk zijn ze in oktober weer in voorraad. Be langstellenden kunnen tijdens kantooruren een sticker afhalen bij de receptie van het Stadskantoor. Nieuwe inwoners van Schie dam krijgen de nee/ja- sticker uitgereikt via ken het informatiepakket van de gemeente, ea- 'an- Indien er bij u, ondanks de sticker, toch recla- en. medrukwerk wordt bezorgd, kunt u schriftelijk ee/ een klacht indienen bij de afzender en/of de -de" verspreider. Deze moet binnen vier weken il is schriftelijk reageren. Wij verzoeken u, uw ijke klacht ook door te geven aan de gemeente >tirr zodat wij op de hoogte blijven van de doeltref- jn fendheid van de sticker. U kunt u klacht/ nqo opmerking doorgeven aan Mevr. A. Nix, ud bureau Milieu, telefoonnummer: 2465440. Verspreiders die structureel de regels overtre- iuiS~ den kunnen dan worden aangeschreven door Wel de gemeente. de varr te voren moet de Tele-taxibus worden 'er- gebeld en tegelijktijd de bestemming in Rotter- bij dam worden opgegeven. ïn>r De Tele-taxibus haalt de passagierlsl thuis op en brengt hem of haar naar het Marconiplein. 1 7De bussen van 'Vervoer-op-Maat' brengen de 3en~. passagiers naar hun bestemming in Rotter- dam. De terugreis gaat precies hetzelfde, lat'. Voorsmeer informatie of het bestellen van de JUT'i bu3: bel Teletaxi 437 03 93. De middenstand kan afvalberg verkleinen. Twaalf winkeliers in de wijken Woud- hoek, Spaland en De Gorzen hebben zich aangemeld om deel te nemen aan een project afvalpreventie in winkels. In deze winkels wordt samen met een des kundige een winkelplan opgesteld, waarin de mogelijkheden om het aanbod van produkten en diensten "mi lieuvriendelijker" te maken op een rijtje wordt gezet. In vervolg op het afvalpreventieproject bij bur gers (het Eco Team Programma) kwam de vraag naar voren hoe de burgers aan hun afval komen. Het meeste afval "kopen" de burgers als consumenten in de winkels. De winkelier is dus een belangrijke schakel in het bereiken van afvalpreventie. Daarom is de ge meente, in samenwerking met de provincie, gestart met een afvalpreventieproject bij win keliers. Hierbij kan gedacht worden aan: Een betere presentatie van milieuvriendelijke produkten en milieuvriendelijkere alternatie ven binnen het bestaande assortiment. Het geven van informatie over milieuaspec ten van produkten en diensten. Het uitbreiden of aanpassen van het aan bod van produkten en/of diensten met mi lieuvriendelijkere alternatieven. Meer aandacht schenken aan verpakkingen van produkten. Het is de bedoeling dat in oktober de winkel plannen worden afgerond. Daarna zal u door middel van een aktieweek kennis kunnen maken met de resultaten. •ouh 1 3t te MTlir die- "i het nog1 epje lelijk oge- De iteit, gmê Eén keer in de maand komen de deelnemers bij elkaar om de resultaten te bespreken en ervaringen uit te wisselen. Het programma duurt ongeveer zes maanden. Om de teams te ondersteunen en te begeleiden is er het Eco Team' Meldpunt, dat geleid wordt door de Eco Team coördinator Hanneke Rombouts. Het meldpunt is gevestigd bij het Openbaar Nuts- bedfijf "Schiedam en is bereikbaar onder tele foonnummer 4465392 op donderdag en vrij dag. Bij haar kunt U informatie aanvragen en zich aanmelden. Zij kan u ook helpen met het vinden van Team-genoten om te kunnen star ten. I- Het "Eco Team Programma is ook opgenomen in de activiteitenlijst van de Klubhuis-zuid en wijkcentrum de Blauwe Brug. U kunt zich bij deze centra aanmelden als deelnemer. De adressen zijn Klubhuis-Zuid, Dwarsstraat 42, telefoon 4267297/4270130 en De Blauwe Brug, Bachplein 590, telefoon 4701049. HONDEPOEPVRIJ Het speelveld aan de B.IJzerdraatsingel vlak bij de Regenboogschool in de wijk Woudhoek is verklaard tot hondepoepvrij speelveld. Om het speelveld is een hek geplaatst met wil- droosters en twee borden met de tekst "verbo den voor honden". De opening is verricht op 22 juni door leden van de huidige kinderge meenteraad die de twee borden hebben ge plaatst. In het NME-centrum aan de Harreweg is het milieuhuisje geopend, een idee van de wijk- fractie Groenoord-Kethel. Hier kunnen kinderen in hun vrije tijd allerlei materialen halen om de wijk schoon te maken. Er is een groot aantal spullen aange schaft zoals bezems, schoffels, scheppen, een kruiwagen, werkoveralls, handschoenen, een schepnet, een hogedruk spuit, een honde- poepschep, harken, prikstokken, tuinsproeiers en een watermeter. Op woensdag is er iemand aanwezig om die de spullen uitleent. Dit gebeurt in overleg met de scholen in de omgeving. Klachten over ambtenaren Voor klachten over het werk of hel gedrag van gemeentebestuurders, gemeentelijke instanties en hun ambtenaren Iniet van de politie en het openbaar onderwijs, wèl van het ONSI kunt u te recht bij de Ombudscommissie. Deze commis sie onderzoekt de klachten en kan aanbevelin gen doen om eventuele fouten te verbeteren. De Ombudscommissie mag zich pas over een klacht buigen als de betreffende bestuurder, in stantie of medewerker de gelegenheid krijgt de fout te herstellen. Daarom moet u een klacht eerst bij de betrokkene indienen. Dat kan rechts treeks of via de secretaris van de Ombudscom missie. Voor meer informatie kunt u op maan dag, dinsdag en donderdag contact opnemen met de secretaris van de Ombudscommissie, mevrouw mr F.C. Waardenburg, telefoon 246 5812. Het adres van de Ombudscommissie Schiedam luidt: Postbus 1501, 3100 EA Schie dam. In het Gemeentelijk Informatiepunt Ihal Stadskantoor! is een folder van de commissie te vinden. Jongens en meisjes van de kindergemeenteraad bij een blikjespletter. Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Bureau Voorlichting, Tel. 246 56 76 Jan van der Ploeg/ Menno Janssen 21 september 1994 Foto's: Datum: Van de milieu-ideeën die zijn voorge steld door de kindergemeenteraad van 1993 zijn er inmiddels vier ideeën uitge voerd.Het winnende idee, afkomstig van de wijkfractie Binnenstad-Oost, was een apparaat waar men blikjes in kan gooien die vervolgens worden geplet (voor de ruimtebesparing). Er zijn twee blikjespletters aangeschaft die op zes juli op de Maasboulevard en op de hoek Korte Singelstraat/Singel zijn geplaatst. Op dit moment zijn de blikjespletters al voor de helft gevuld. Het andere idee van deze fractie, het verven van prullebakken, wordt nog bekeken in samenwerking met de huidige kinderge meenteraad. De fracties De Gorzen en Groenoord- Woudhoek brachten het leefmilieuprobleem in hun wijken naar voren: de hondepoep. Het voormalige Gustoterrein (Maasdijk tot aan de Mathenesserstraat) is aangewezen als uitlaat- gebied voor honden. Dit is aangegeven door middel van borden met de tekst "loslopende honden toegestaan" en er is een prullebak voor de hondepoepzakjes geplaatst. Dit was een idee van de wijkfractie De Gorzen. '94/'95 van Arke. Het kanton Wallis is het be langrijkste gebied in de Arke wintergids 'Sneeuw'. Er wor den elf plaatsen aangeboden die per auto en pendelbus be reikbaar zijn. Eén van die plaatsen is Crans Montana, terwijl ook Saas Fee in de pro gramma's een vooraanstaande plaats inneemt. Arke heeft de capaciteit in de wintersportgebieden voor de winter '94/'95 uitgebreid met 16% in Oostenrijk, 24% in Frankrijk, 23% in Italië en maar liefst 49% in Zwitserland. Bovendien is een aantal nieu we gebieden of plaatsen opge nomen. In Zwitserland zijn Leysin en Villars sur Ollan nieuwe be stemmingen, in Oostenrijk zijn dat Igls, Berwang, Galtür, See en Kappl, in Frankrijk de pen delbus naar Alpe d'Huez, Les Deux Alpes, Villars de lans en vliegmogelijkjheden naar alle Franse bestemmingen vanuit Lyon en Genève. Het prijsniveau van de Arke wintersportvakanties zal in '94/'95 slechts licht stijgen. Ge middeld wordt Oostenrijk naar schatting 2% duurder, Frankrijk 2,5%, Italië 4% en Zwitserland 6%. En natuurlijk biedt Arke ook talloze andere, traditione le plaatsen aan en heeft deze reisorganisator een uitgebreid aanbod in Colorado met Win terpark, Keystone, Copper Mountain, Breckenridge, Snowmass en Aspen. Belangrijke nieuws voor het winterseizoen '94/'95 van De Jong Intra Vakanties is het doorzetten van het succes van het wintersportaanbod in USA en Canada. Voor de komende winter worden 12- en 13-daag- se vakanties aangeboden en tevens de combinatie-moge lijkheid om in één vakantie twee ski-resorts te leren ken nen. Met Martinair wordt op Denver gevlogen en met KLM op Calgary en Vancouver. Alle belangrijke en vooral avon tuurlijke skigebieden in de USA en Canada staan in het nieuwe uitgebreide program ma, zoals Aspen, Avon, Steam boat, Winterpark, Copper Mountain, Keystone, Brecken ridge. Voor nog geen 1200 gul den vliegt de wintersporter naar Denver en wordt hij naar zijn bestemming gebracht, wordt de luchthavenbelasting betaald en is de huur van een 4-persoons appartement gere geld. Het Europese aanbod Win tersport is en blijft het belang rijkste winterprogramma van De Jong Intra Vakanties. Er kan gekozen worden uit zo'n 200 winterbestemmingen in 10 Europese landen: Andorra, Frankrijk, Italië, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Slovenië, Slowakije, Tsjechië en Zwit serland. Alle nachtpendels van De Jong Intra worden voortaan zonder toeslag uitgevoerd met Royal Class-bussen, inclusief een gratis kopje koffie op de heen- en terugreis. Alle busrei zen zijn rookvrij; ook de chauf feurs roken niet! Bij het Europese winter- /vliegaanbod valt de nieuwe charter Amsterdam-Salzburg op, die samen met Transavia is ontwikkeld. Nieuw is ook de wintergids voor Groot-Britta- nië en Ierland met stedenrei- zen, fly-drives en rondreizen voor Engeland en city-trips en vele fly-drive en go-as-you- please arrangementen voor Ierland. De gids 'Winter vlak bij' brengt andermaal korte vakanties met auto of bus naar 22 bestemmingen in de Bene lux en Duitsland. Zowel ver blijf in bungalowparken als in hotels. Nieuwe bestemmingen naar de winterzon bij Neckermann zijn Madeira, Mallorca en de Costa de Almeria. Laatst ge noemde bestemming op het vasteland van Spanje wordt voor het eerst in de winter op de Nederlandse markt^aange- boden. Vanzelfsprekend biedt Neckermann ook reizen naar de USA aan, dé bestemming voor het komende seizoen. Bij Neckermann bestaat nu ook de mogelijkheid om per Tyrolean, KLM of Swissair naar de favoriete wintersport- landen te vliegen. Holland Overseas Travel - een onderdeel van de Evene- ments Reizen Groep - brengt in de gids 'Wintersport USA' behalve Colorado ook ski-mo gelijkheden in Californië on der de aandacht. Er zijn moge lijkheden voor 9, 11, 12 en 16 dagen in de bekende plaatsen, maar ook in het onbekende Dillon. Vrij Uit breidde het aanbod wintersportplaatsen in Oos tenrijk uit met Flachau, Wa- grain, Ehrwald en Brixen. Nieuw zijn dit jaar de winterse boerderijvakanties in Tirol en het SalzburgerLand. Meestal stopt de skibus voor de deur of liggen de boerderijen aan de piste. In Zwitserland werd Zer- matt aan het aanbod toege voegd. Behalve aan veel uit breiding in Frankrijk werd ook meer aandacht geschonken aan meer mogelijkheden in Tsjechië.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 17