Biologisch medicijn tegen hootdpijn en migraine Eindelijk lekker slapen... Keelpijn vraagt om een straf middel Superol Superol Pen-Kera tegen chronisch droge huid PEN: KERA 1 Nu ook tandpasta van zyma fluor 1*' i#tl Eerste tandie? Chamodent helpt een handie Alchemilla: Gezondlieidsadviezen Verstandig eten bestrijdt overgewicht WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 38-461 Dat "simpele" plantjes op gewassen zijn tegen se rieuze klachten als hoofd pijn en migraine, wordt door velen in twijfel ge trokken. Toch zijn de hon derden reacties van ge bruikers en een onlangs af gesloten onderzoek zo posi tief dat die twijfel wordt weggenomen. Onderzoek Wordt u ook wel eens geplaagd door slapeloos heid? U verlangt naar uw bed, maar als u er eenmaal in ligt, wil de slaap maar niet komen. Toch is lang wakker lig gen niet nodig, want er zijn natuurlijke midde len die een goede nacht rust bevorderen. Een be langrijk middel op dit gebied is Dormiplant. Door steeds meer men sen wordt dit ontdekt als een mild en doeltreffend alternatief voor regulie re slaapmiddelen. Kwaliteit van de slaap is belangrijk Nog vragen? Lig er niet wakker van! De keelholte is één van de belangrijke organen die deel uitmaken van het ademhalingssysteem. Dit systeem zorgt ervoor dat de mens zuurstof uit de lucht opneemt en kooldioxide uitademt. Oorzaken opmrmrn^0101 mmmn nmstmm Handige hulp mmomi nmiwoomc mssmrm postbus isz- 1243 ik 's omvtiahd Een droge huid is één van de meest voorkomende huidproblemen van deze tijd. Het overmatig ge bruik van zeep en chemi sche oplosmiddelen zijn slechts twee van de vele oorzaken hiervan. Een droge huid is erg oncom fortabel en soms zelfs pijn lijk. Bovendien heb je hier mee een verhoogde kans op infectie. Vochtbindend •■PEN- KERA. EN TEN: RA, KERA. Gezond gebit ai op jonge leeftijd gevormd De makers van de alom be kende fluortabletjes von den dat het tijd werd zélf fluoridetandpasta te gaan maken. Onder de naam Zy- mafluor, want wie kan er nou beter de tandpasta af stemmen op de fluorideta bletjes dan zij? Voor hele gezin Gratis informatie J uni0* JunUt clear'èel cgorglf ■éM Homeopathie Informatief boekje Alchemilla staat bekend om zijn positieve werking bij gewrichtsklachten, in het bijzonder veroorzaakt door slijtage. waardebon 2x100 ml Alchemilla DAT IS 20 GULDEN KONTANT VOORDEEL! Alchemilla Veel last van hinderlijke roos Ontstaan van roos Ontevreden Velen die te zwaar zijn, willen er iets aan doen. De meesten storten zich op bliksem-diëten, die tijde lijk helpen. De beste reme die bij overgewicht is ver standig en gewoon te eten. Afvallen in je eentje is vaak een zware taak. Ge zellig en vooral stimule rend is het om dit in club verband te doen. Cursussen Ervaringen Inschrijven Volgens de arts S. Groeneveld is het preparaat Miginal een doorbraak in de bestrijding van chronische hoofdpijn en migrai ne. Het middel bestaat uit de combinatie van Moederkruid, Goudpapaver en St. Janskruid, die voor een optimale biologi sche werking zorgt. Moederkruid werd bij toeval als anti-migrainemiddel ont dekt. Door de echtgenote van een Britse dokter, die 'al expe rimenterend' verlost werd van een migraine, waartoe zij tot levenslang veroordeeld leek. Sindsdien mag het kruid zich ook verheugen in een grote we tenschappelijke belangstelling. Goudpapaver komt vooral tot z'n recht bij hoofdpijnen, die het gevolg zijn van slapeloos heid, nervositeit of hyperactivi teit. St. Janskruid wordt met name toegepast bij de zoge naamde spanningshoofdpijnen - makkelijk te herkennen aan pijn in de nek en het achter hoofd. Samengebracht in Migi nal, zorgen deze kruiden ervoor dat een aanval in hevigheid af neemt, het aantal keren dat de migraine optreedt vermindert of zelfs helemaal niet meer toe slaat. De Haarlemse huisarts dr. E. Jager heeft onlangs een onder zoek afgesloten naar het ge bruik en nut van Miginal. Zijn bevindingen waren verbazing wekkend. Van alle patiënten die gedurende een periode van drie maanden aan het onder zoek meewerkten, bleek het gebruik van gewone pijnstillers enorm gedaald. "Er waren mensen bij," aldus dr. Jager, "die voordien acht aspirines per dag slikten tegen hoofdpijn en migraine. Nu ze waren overge gaan op Miginal, gebruikten sommigen nog maar één of twee normale pijnstillers en de helft zelfs helemaal niets meer." Miginal kent bij gebruik vol gens voorschrift geen bijwer kingen en werkt niet versla vend of versuffend. Verkrijg baar in verpakkingen van 20 en 80 tabletten bij drogist, apo theek en reformhuis. Voor meer informatie Indros Pfluger, tel.: 036-5370871. Eigenlijk is de term slapeloos heid niet juist. Het gaat feitelijk om een gebrek aan slaap of een slechte kwaliteit van de slaap. In een gezonde slaap zijn alle fasen - de droomslaap, de diepe slaap en verschillende tussenfa sen - in voldoende mate aanwe zig. Het nadeel van reguliere Snel in dromenland met Dormiplant (chemische) slaapmiddelen is dat zij deze slaapcyclus kunnen verstoren. U slaapt dan wel, maar kan de volgende ochtend nog last hebben van sufheid, concentratiestoornissen of een katerig gevoel. Voor deze bijwerkingen hoeft u bij Dormiplant niet bang te zijn. Bij juist gebruik bevordert dit middel een gezonde slaap. U wilt immers uitgerust wakker worden. De oorsprong van Dormiplant ligt in de fytotherapie oftewel de kruidengeneeskunde. Het is een plantaardig middel en heeft de rustgevende werking van vale riaan en citroenmelisse, planten die al van oudsher gebruikt worden tegen slaapstoornissen. Dormiplant dragees bevatten extracten van valeriaan en ci troenmelisse in zeer geconcen treerde vorm. Naar de effectiviteit is uitge breid onderzoek gedaan onder 1395 patiënten met slaapproble men. Na de behandeling met Dormiplant gedurende 4 weken waren bij 98% van de proefper sonen de klachten sterk vermin derd of zelfs geheel verdwenen. Gewenning of verslaving treedt niet op. U kunt het middel zono dig langere tijd gebruiken. Voor vragen over dit preparaat is een gratis 06-nummer ge opend (06-0996662). Hier kunt u tevens telefonische en/of schrif telijke informatie aanvragen over andere plantaardige mid delen. De keel heeft twee belangrijke taken. Allereerst is dit de plaats waar voedsel en ingeademde lucht ons lichaam binnenko men. Daarnaast heeft de keel holte een funktie in het afweer systeem van het lichaam. Een veelvoorkomende aandoening in de keelholte is een ontsteking van het slijmvlies. De gevolgen hiervan kunnen zijn: pijn bij het slikken, een droge en ruwe keel 'die aanvoelt als schuurpapier' of een vieze smaak in de mond. De ontsteking kan worden ver oorzaakt via besmetting door bacteriën en virussen, blootstel ling aan koude dampen, over matig alcoholgebruik en een verkeerde ademhaling (niet door de neus). Zodra u keelpijn voelt opkomen is het belangrijk zo snel mogelijk in te grijpen. Alleen een straf middel stopt op- komende keelpijn. Superol ta- de keel en bestrijden de bacte- bletten bijvoorbeeld ontsmetten riën op effectieve wijze. Er zijn twee soorten Superol keeltabletten: zuig- en gorgelta bletten. De eerste moeten lang zaam worden opgezogen zodat de bacteriedodende bestandde len zo lang mogelijk hun werk kunnen doen in het ontstoken gebied. Bovendien zorgt het zui gen voor een grotere speeksel- produktie waarmee de keelhol te beter kan worden gereinigd. De gele Superol tabletten zijn puur ontsmettende middelen, die in water oplosbaar zijn. Door hun krachtige werking zijn ze naast het ontsmetten van de keel (gorgelen) ook voor andere doeleinden bruikbaar. Bij kiespijn, ontstoken tand vlees of andere mondaandoe- ningen zijn de tabletten als mondwater te gebruiken. Bij zwerende en etterende wonden zorgen ze in een handomdraai voor een oplossing om de plek ken te ontsmetten en ter voor koming van verdere infectie. Bij insectenbeten kunt u Superol oplossing gebruiken als jeukstil- lend en infectiewerend middel. Verkrijgbaar bij drogist en apo theker. Voor meer informatie: Tendem, tel.: 038-217747. Een droge huid kan ontstaan door lage temperaturen en lage luchtvochtigheid, maar ook door warmte en de zon. Heel belangrijk is gezonde voeding. Wanneer er slecht of eenzijdig wordt gegeten kan de huid daarop reageren met uitdro ging. Voor mensen met een chro nisch droge huid, werd enige tijd geleden een revolutionair produkt ontwikkeld: Pen-Kera. Dit produkt doet meer voor de droge huid dan andere crèmes omdat het probleem in de kern wordt aangepakt. De crème is namelijk voorzien van een Ke- ratine Bindende Factor (KBF). Die dringt de buitenste laag van de huid binnen en vult daar de natuurlijke, vochtbindende elementen aan, die bij een dro ge, ruwe huid, uitgeput zijn. Doordat de samenstelling van Pen-Kera de natuurlijke be schermende talglaag heel dicht benadert, wordt bovendien vochtverlies voorkomen. Op deze manier wordt het vochtge halte in de huid optimaal her steld, waardoor zij zachter, ga ver en soepeler aanvoelt. Pen-Kera is hypo-allergeen. Dit betekent dat in het produkt al leen maar die stoffen zijn ver werkt die niet of nauwelijks ir ritaties of allergieën veroorza ken. Het bevat geen kleur- en geurstoffen en geen conser veermiddelen die allergische reacties kunnen opwekken. Pen-Kera is niet alleen ideaal om symptomen van een droge huid zoals schilfertjes, jeuk en gevoeligheid te verhelpen, maar voorkomt ze bovendien bij regelmatig gebruik. Deze nieuwe crème is geschikt voor handen, gezicht en het lichaam. Ook kan het zonder problemen als basis voor make-up worden gebruikt. Het beste resultaat krijgt u door per keer een dun laagje op te brengen. Verkrijg baar bij de drogist en apotheek. Voor meer informatie Searle Nederland B.V., tel.: 03465- 57474. CRÉMF VOOR Df RONISCH DROGE HUI» Een gezond gebit wordt al ge vormd vóórdat het eerste tand je te zien is. Daarom is het goed Zymafluor tabletjes en Zymaf- luor peutertandpasta in een juiste dosering te gebruiken. Bijgaand schema is gebaseerd op het landelijk fluoride basis advies van het Ivoren Kruis. 0 en 1 jaar 1 fluoridetabletje in combinatie met poetsen met water en later met fluoride-peutertand pasta 2, 3 en 4 jaar 2 fluoridetabletjes verspreid over de dag, in combinatie met minimaal 2x per dag poetsen met fluoride-peutertandpasta 5 jaar en ouder 2-fluoridetabletjes verspreid over de dag, in overleg met tandarts of mondhygiënist, in combinatie met minimaal 2x per dag poetsen met fluoride- tandpasta Op deze manier krijgt uw kind je nooit teveel en nooit te wei nig fluoride. Niet alleen de peuters worden door Zymafluor geholpen bij het behoud van een gezond ge bit. Er zijn inmiddels van dit merk voor het hele gezin tand pasta's en gels te koop. Dit na jaar zal er ook een Anti-plak Mondspoeling verkrijgbaar zijn. Voor de allerkleinsten (0 tot 5 jaar) is er Zymafluor Ju nior Clear Gel en Junior Pasta die afgestemd zijn op gebruik in combinatie met fluoridetable tjes. Voor kinderen vanaf 5 jaar en volwassenen is er Zymafluor Clear Gel en Pasta. Tevens is er Zymafluor Sensitive Clear Gel voor mensen met gevoelige tanden. Alle tandpasta's zijn o.a. voorzien van 2 fluorides en een calciumcomplex. Belang rijk is ook dat de Clear Gels geen kleurstoffen en conserver ingsmiddelen bevatten. Speciaal voor ouders van ba by's en jonge kinderen zijn er gratis diverse informatieve bro chures. Vraag uw tandarts, dro gist of apotheker of bel naar Zyma Nederland, tel.: 076- 144450. timm**, «MHffiH bifnioride+calcium biflwritktoikum inukfluor- N M 7s«ie Tandjes krijgen is geen klei nigheid! Voor veel kinderen is de periode van het tandjes krijgen een ongemakkelijke tijd, die gepaard gaat met li chamelijke problemen. Het eerste tandje verschijnt meestal rond de leeftijd van 6 maanden en al snel volgen er meer. De meeste baby's worden dan huilerig of ongedurig, kwij len veel en kauwen op alles wat binnen hun bereik komt. Het doorkomen van kiesjes (in het tweede en derde levensjaar) geeft vaak meer problemen. De dreumes is prikkelbaar en slaapt slecht, wrijft steeds over het oor (oorpijn!) en heeft soms diarree. Bovendien is het kind in deze periode extra vatbaar voor virussen en bacteriën. Natuurlijk wil je als ouder je Pd land-en oorpijn Cliamodenf iXJT.ec t«ws kind graag zo goed mogelijk hel pen in deze lastige periode. Dat kan met behulp van homeopa thische geneesmiddelen. Die werken mild en veilig. Van het merk VSM is er zelfs een specia le serie kindermiddelen ver krijgbaar. Zo is er Chamodent, een kindermiddel bij tand- en oorpijn. Chamodent helpt het kind de lichamelijke verande ringen rond tanden krijgen be ter op te vangen. Driemaal daags een tabletje kan de klach ten verlichten en helpen om oorontsteking te voorkomen. Het middel smaakt neutraal en smelt snel in het mondje. Wrijf voor baby's het tabletje fijn tus sen twee lepeltjes. Wilt u meer weten over homeo pathie bij kinderen? Dan kunt u uiteraard terecht bij uw drogist, apotheker of reformzaak. Daar kunt u ook een praktisch boekje kopen voor slechts 3,95: De kleine Kindergids. In dit boekje staan 65 kinderkwaaltjes be schreven, die elke ouder zelf ho meopathisch kan behandelen. Met vragen over homeopathie (voor uw kind of voor uzelf) kunt u tevens bellen naar de VSM Homeopathielijn: 06- 0996662 (gratis). Vraagt u dan meteen de gratis folder over kindermiddelen. heeft een positieve invloed bij gewrichtsproblemen geeft verlichting bij reumatische aandoeningen draagt zorg voor een goede opbouw van het beendergestel bevordert de uitscheiding van afvalstoffen, met name van urinezuur (jicht) feüi complex Harkulo 5-9 Rotterdam Tel.: 010-481 74 54 Spuistraat 6 Spijkenisse Tel.: 01880-211 18 Hoogstraat 15 Schiedam Tel.: 010-426 32 80 Bijna de helft van de mensen met roosproblemen hebben last van min of meer ernstige roos. Terwijl 69% er continue last van heeft. Opvallende uitkomsten uit het nationale anti-rooson- derzoek, zoals dit is uitgevoerd door Abbott, de fabri kant van de medicinale anti-roosshampoo Selsun. Roosvorming is een natuurlijk proces van de hoofdhuid. Oude huidcellen worden afgestoten en door nieuwe vervan gen. Waarschijnlijk ontstaat roos doordat een ongevaarlijk soort "gist" de hoofdhuid sneller laat vernieuwen. Het is nog onbekend waarom de een wel roos krijgt en de ander niet. Het onderzoek toonde eveneens, dat bijna tweederde van de mensen met roos niet tevreden is over de resultaten van de behandeling met de anti-roosshampoo, die men nu gebruikt. Een reden voor Abbott om deze mensen een flakon Selsun ter beschikking te stellen. De resultaten kunnen als verrassend positief worden be schouwd. Bijna 8 op de 10 deelnemers was binnen een maand van zijn roos af. De fabrikant van Selsun stelt wel, dat vanwege de hoge concentratie en sterke werkzaamheid het haar sneller vet kan worden. Het beste is dan ook om na de behandeling na te spoelen met een milde alledag shampoo. Selsun is een geregistreerd geneesmiddel, dat zonder recept bij drogist en apotheker gekocht kan worden. Informatie en de gratis brochure "De belangrijkste vragen en misverstanden over roos" kunt u verkrijgen bij Abbott B.V., tel.: 020-5454500. Op bijna 700 plaatsen in het land verzorgt E.G.A. cursussen voor mensen die willen afval len. Uitgangspunt van deze club is het verbeteren van eet gewoonten op basis van de E.G.A.-eetwijzer. De achterlig gende gedachte is namelijk dat niet de calorieën van belang zijn, maar de voedingswaarden van de levensmiddelen. Opval lend is dat de club in het alge meen niet zo'n voorstander is van light produkten, omdat die vaak minder voedingswaarden bevatten. Naast informatie over voeding en de samenstelling daarvan, krijgt de cursist kooktips mee naar huis. Tijdens de les wordt iedere deelnemer gewogen. Wie de nieuwe gewoonten op volgt, bereikt vanzelf het streefgewicht. En dat voor maar 10,-- per week. Hierna volgen vier controleweken. Blijft het streefgewicht onver anderlijk, dan mag de deelne mer gratis elke maand terugko men ter controle. De cursussen zijn ook schriftelijk te volgen. Michael van den Burg is in twintig weken 32 kilo afgeval len. Vanaf het moment dat hij op streefgewicht is voelt hij zich fitter en actiever dan ooit. Esther Lagendijk verloor maar liefst 55 kilo. Haar gezondheid is na het afvallen beter gewor den. Ook andere cursisten met problemen hebben sinds ze op streefgewicht zijn, een veel be tere gezondheid. Geïnteresseerden die zich nu opgeven voor een cursus ont vangen fl. 10,-- retour op het inschrijfgeld dat normaal fl. 20,- - bedraagt. Stuur een kopie van het inschrijfformulier dat u op de cursusplaats ontvangt met dit artikel en uw bank- of giro nummer naar E.G.A., Oostha ven 53, 2801 PE Gouda. U krijgt dan zo spoedig mogelijk 10,-- op uw rekening gestort. Voor inlichtingen over cur susplaatsen kunt u bellen met E.G.A. Nederland, tel.: 01820 - 28255/21708. Voor en na de cursus.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 27